Jak zmienić hasło na iPhonie

0
98

Podczas gdy nowoczesne iPhone’y są wyposażone w opcję Face ID lub Touch ID jako główny sposób odblokowania urządzenia, pod obydwoma zawsze jest hasło, które działa jako opcja rezerwowa, jeśli dane biometryczne nie działają prawidłowo. Najprawdopodobniej skonfigurowałeś to przy pierwszym otrzymaniu telefonu iPhone i od tego czasu nie zastanawiałeś się zbyt długo – ale jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, omówiliśmy już proces Jak ustawić hasło na iPhonie.

Ale co, jeśli chcesz zmienić kod na nowy lub dłuższy? Oto kroki, które musisz podjąć.

Jak zmienić hasło na moim iPhonie?

Możesz łatwo zmienić hasło do iPhone’a: ​​wystarczy kod i instrukcje.

Na telefonie iPhone otwórz Ustawienia następnie przewiń w dół, aż znajdziesz jedno z nich Identyfikator twarzy i hasło lub Dotknij ID i hasło, w zależności od tego, który dotyczy twojego urządzenia. Wybierz to, a zostaniesz poproszony o podanie aktualnego hasła. Zrób to, a następnie na następnej stronie przewiń w dół i dotknij Zmień hasło opcja.

Musisz ponownie wprowadzić swój istniejący kod dostępu, a następnie zostaniesz poproszony o wprowadzenie nowego, aby go zastąpić.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak usunąć wirusa z iPhone'a lub iPada

iOS domyślnie ma sześciocyfrowy kod, ale dostępne są inne konfiguracje po dotknięciu Opcje kodu dostępu. Obejmują one Niestandardowy kod alfanumeryczny (taki, który łączy cyfry i litery), Numer niestandardowyKod (tyle liczb, ile chcesz) lub standard 4-cyfrowy kod numeryczny.

Wybierz ten, którego chcesz użyć, a następnie wprowadź nowy kod i sprawdź go, aby zakończyć proces.

Kiedy powinienem zmienić hasło??

Wiele osób ustawi kod dostępu, a następnie będzie go używać przez całe życie urządzenia, a nawet zabierze go ze sobą do następnego. Chociaż nie ma w tym nic złego, w niektórych przypadkach wskazana jest zmiana na nową.

Główna sytuacja polega na tym, że wydaje ci się, że ktoś widział, jak wpiszesz hasło, a zatem może uzyskać dostęp do Twojego urządzenia, jeśli dostanie je w swoje ręce. W takim przypadku należy go natychmiast zmienić.

Istnieje również fakt, że większa liczba cyfr w kodzie – lub łączenie cyfr i liter w przypadku znaków alfanumerycznych – zwiększy dostępne kombinacje i utrudni złamanie kodu. Jeśli więc chcesz mieć najwyższy poziom bezpieczeństwa na swoim iPhonie, dłuższe hasło znacznie poprawi jego bezpieczeństwo.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak skonfigurować hotspot iPhone'a

Jeśli zapomniałeś swojego hasła, nie będziesz mógł go zmienić bez uprzedniego wyczyszczenia iPhone’a. Wyjaśniamy ten proces w Jak obejść zapomniane hasło na iPhonie lub iPadzie.