Jak zmienić domyślne programy na Macu

0
11253

system macOS wyposażony jest w wiele przydatnych, wcześniej zainstalowanych aplikacji, które sprawiają, że Mac jest gotowy do pracy, gdy wyjmiesz go z pudełka. Jeśli nie chcesz tego używać, nie musisz używać tych programów.

Chociaż poczta, iTunes i Safari są domyślnymi aplikacjami na Macu – co oznacza, że ​​uruchamiają się automatycznie, gdy Możesz otworzyć plik e-mail, plik audio lub link internetowy – łatwe udostępnianie tych obowiązków innym wybranym przez Ciebie aplikacjom. Więc przeczytaj i pokażemy szybki i łatwy sposób zmiany domyślnych programów na komputerze Mac. Podobne: Jak usunąć aplikacje Mac

Jakie są domyślne aplikacje?

Każdorazowo po dwukrotnym kliknięciu określonego typu pliku, np. MP3 lub JPG, Mac automatycznie uruchomi Wstępnie ustawiony program, który można wykorzystać do interakcji z treścią lub do jej edycji. Generalnie jest to pomocne, ale czasami możesz nie chcieć, aby uruchomić program iTunes, aby sprawdzić kilka sekund pliku audio lub mają strony pojawia się, gdy chcesz edytować dokument programu Word.

W tych przypadkach można zrobić jedna z dwóch rzeczy: tymczasowo zmienić aplikację, która korzysta z komputera Mac lub czynią go tak, że typ pliku jest zawsze otwarty przez inną aplikację. Prowadzimy Cię przez oba podejścia poniżej. Podobne: 9 najlepszych alternatyw dla akcji firmy Apple Aplikacje na telefon iPhone

Jak tymczasowo uruchomić plik w innej aplikacji

Jest to bardzo łatwa rzecz do osiągnięcia i nie zmieni sposobu Komputer Mac traktuje pliki tego typu w przyszłości.

Otwórz program Finder i przejdź do pliku, którego chcesz używać. Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu kontekstowe. Tutaj zobaczysz opcję Otwórz za.

Zaznacz to i ukaże się lista użytecznych aplikacji, z domyślnym u góry. Teraz wybierz alternatywną aplikację, którą chcesz użyć, a plik zostanie otwarty w tym programie.

Jak zmienić domyślne aplikacje otwierające pliki

W przypadku rozwiązania długoterminowego Musisz przechodzić przez poszczególne aplikacje i zmień je ręcznie.

Niestety, nie ma listy domyślnych aplikacji wszędzie tam, gdzie można szybko je dostosować, ale nie trzeba długo Wyłącz je z preferencjami. Plus zawsze możesz je zmienić później, jeśli podoba Ci się oferta Apple. Czytaj dalej: Jak przyspieszyć powolny komputer Mac

Zmiana domyślnej przeglądarki

Safari jest przeglądarką wybraną w systemie macOS, ale jeśli masz zainstalowany Firefox, Opera, Chrome lub inne Inne przeglądarki internetowe firmy Mac zostały prawdopodobnie poproszone przez tych nowo przybyłych, aby je zastąpić domyślnie.

Dla tych, którzy opierali się takim zwodzeniom, nadal możesz przełączać się. W tym celu otwórz System Preferences (szara ikona z przekładnią wewnętrzną) i wybierz General.

Tutaj w dolnej części strony zostanie wyświetlone ustawienie domyślnej przeglądarki internetowej. Kliknij menu rozwijane i zobaczysz wszystkie aktualnie zainstalowane przeglądarki, a domyślnie zaznaczone. Aby skonfigurować nową, wystarczy kliknąć na wybrany portal.

Zmiana aplikacji poczty e-mail

Poczta jest starym szaleńcem, ale brakuje jej niektórych chłodniejszych funkcji nowoczesnych klientów poczty e-mail. Aby je wymienić, musisz otworzyć aplikację Poczta, kliknąć Mail> Preferencje, a następnie otworzyć menu rozwijane obok Domyślny czytnik poczty e-mail.

Tutaj zobaczysz pocztę i wszystkie inne klienci e-mail, które zostały zainstalowane. Wybierz jedno z nich i od tej pory, klikając dowolny adres e-mail, aby rozpocząć komponowanie wiadomości, zostanie otwarta nowa domyślna aplikacja. Powiązane: alternatywy dla poczty e-mail firmy Best Mac

Zmiana domyślnych aplikacji powiązanych z niektórymi typami plików

Jeśli chcesz zmienić domyślną aplikację inną niż przeglądarka lub klient poczty e-mail, nadal możesz to zrobić. Otwórz program Finder, przejdź do odpowiedniego pliku i kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu kontekstowe. Wybierz Pobierz informacje, a następnie z pola, które się pojawi, znajdziesz w przybliżeniu w połowie nagłówka Otwórz za pomocą:

Kliknij to i zobaczysz domyślną aplikację skojarzoną z tym typem pliku. Teraz kliknij menu rozwijane, wybierz nowe ustawienie domyślne, a następnie kliknij przycisk Wybierz wszystkie. Od teraz wszystkie pliki tego typu zostanie otwarty w domyślnej aplikacji wybranej.

To jest to. Ty pokonałeś tyranię domyślnych aplikacji i jesteś teraz gotowy, aby wymyślić istnienie na własnych warunkach. Co zrobisz z tą nową odnalezioną wolnością? Cóż, możesz zacząć od zapoznania się z naszym przewodnikiem po najlepszych darmowych aplikacjach Mac, aby sprawdzić, czy pasują one do Twojej wizji nowego, odważnego świata.

Czytaj dalej: Mac