Jak zdobyć wersję beta Mac OS 10.11 Big Sur

0
477

Jeśli nie chcesz czekać na następną wersję macOS Big Sur (która zostanie wydana publicznie tej jesieni), możesz pobrać wersję beta macOS 10.11 teraz, jeśli jesteś zarejestrowanym programistą lub punkt w lipcu, jeśli jesteś zarejestrowany w publicznym programie beta.

W tym artykule pokażemy, jak zdobyć teraz wersję beta Mac OS 10.11 Big Sur!

Czy instalacja systemu macOS w wersji beta jest bezpieczna??

Zanim zaczniemy słowo ostrzeżenia…

Z natury beta może być niestabilny. Dlatego nie zaleca się instalowania go na komputerze Mac, jeśli na nim polegasz. Jeśli masz drugi komputer Mac, który nie jest krytyczny dla misji, zainstaluj go tam. Zdecydowanie zalecamy, aby nie ryzykować wszystkich, ustawiając go jako podstawowy system macOS.

Jeśli nie masz drugiego komputera Mac, istnieje kilka sposobów uruchomienia systemu macOS 10.11 na komputerze Mac bez ryzyka utraty danych lub znalezienia komputera Mac przestanie działać:

 • Zalecamy zainstalowanie go na partycji – która obecnie jest naprawdę woluminem (i jest o wiele łatwiejsza do utworzenia niż partycja). Przeczytaj o tym, jak to zrobić tutaj: Jak uruchomić podwójny komputer Mac: Uruchom dwie wersje systemu macOS na komputerze Mac.
 • Ewentualnie możesz zainstalować system macOS w wersji beta na dysku zewnętrznym i na nim uruchomić.

Omówimy bezpieczeństwo macOS beta i ryzyko, które możesz podjąć bardziej szczegółowo tutaj.

Kiedy będzie dostępna wersja beta Big Sur?

 • Wersja beta programisty: 22 czerwca 2020 r
 • Publiczna wersja beta: lipiec 2020 r

Apple pozwala deweloperom wcześnie zdobyć wersje beta systemu operacyjnego, aby mieć pewność, że ich oprogramowanie działa – i mogą korzystać z nowych narzędzi w kolejnej wersji systemu macOS, aby ulepszyć własne programy gotowe do uruchomienia, gdy finałowa wersja wersja macOS jest gotowa.

Pierwsza wersja beta macOS 10.15 Catalina dla programistów została wydana po Keynote WWDC 2019 3 czerwca 2019 r. Spodziewamy się, że to samo będzie dotyczyć wersji beta macOS 10.11, więc programiści będą mogli uzyskać beta Keynote WWDC z 22 czerwca.

Jednak nie tylko programiści otrzymują wczesne spojrzenie. Wracając do WWDC 2015, Apple ogłosił, że pozwoli publicznie przetestować nadchodzącą nową wersję systemu operacyjnego Mac w ramach nowego, bezpłatnego programu beta. Oznacza to, że każdy może zdobyć nową wersję systemu macOS, zanim zostanie ona publicznie udostępniona w późniejszym okresie tego roku.

Nie jest jeszcze jasne, kiedy nadejdzie publiczna wersja beta systemu macOS 10.11 – w 2019 r. Publiczna wersja beta Cataliny stała się dostępna do pobrania 24 czerwca 2019 r. To był tydzień wcześniej niż obiecana data premiery Apple w lipcu i kilka dni przed macOS Mojave beta przyjechało w 2018 r. (czyli 26 czerwca 2018 r.).

Kto może dołączyć do programu beta?

Istnieją dwa rodzaje programu beta Apple. Jeden dla programistów, którzy muszą przetestować swoje aplikacje, i jeden dla osób, które chcą przetestować wczesne wersje oprogramowania Apple.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dołączyć do programów beta Apple, przeczytaj to: Jak zostać beta testerem Apple.

Jeśli chcesz zostać publicznym testerem wersji beta, możesz zarejestrować się, aby dołączyć do programu Apple Beta Software tutaj. Więcej informacji na temat rejestracji znajduje się poniżej w wyżej wymienionym artykule.

Jeśli szukasz wersji beta, ponieważ jesteś programistą Apple, musisz się zarejestrować, aby zarejestrować się w programie – tutaj. Więcej informacji na temat rejestracji znajduje się w artykule „Jak zostać beta testerem Apple”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić Android File Transfer, gdy nie działa na komputerze Mac

Jak przygotować się do wersji beta

Apple podaje jasne instrukcje dotyczące przygotowania komputera Mac do instalacji na stronie Zarejestruj komputer Mac.

Najpierw Apple zaleca użytkownikom wykonanie kopii zapasowej danych i plików przed zainstalowaniem wersji beta systemu macOS. Możesz dowiedzieć się, jak używać Time Machine do tworzenia kopii zapasowych komputera Mac tutaj. Mamy tutaj również zestaw odpowiednich rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych.

Musisz mieć najnowszą pełną wersję systemu macOS i co najmniej 8 GB dostępnego miejsca (zawsze zalecamy, aby mieć 10% wolnego miejsca na komputerze Mac w dowolnym momencie, więc jeśli masz tylko 8 GB, spodziewaj się problemów!).

Jak uzyskać nową wersję beta programisty macOS

Oto jak pobrać i zainstalować wersję beta systemu macOS na komputerze Mac.

Jeśli nie zarejestrowałeś się jeszcze jako programista, musisz zarejestrować się w programie – tutaj.

 1. Wejdź na developer.apple.com
 2. Kliknij Discover> macOS> Pobierz i zaloguj się za pomocą konta programisty lub Apple ID.
 3. Kliknij opcję Zainstaluj profil, aby pobrać nowe narzędzie macOS Developer Beta Access Utility na komputer Mac.
 4. Przejdź do strony Pliki do pobrania na komputerze Mac i kliknij nowe narzędzie dostępu do wersji beta dla programistów systemu macOS, aby je otworzyć.
 5. Kliknij dwukrotnie plik macOSDeveloperBetaAccessUtility.pkg, a instalator uruchomi się.
 6. Po zainstalowaniu nowego systemu macOS beta sprawdzi, czy są jakieś aktualizacje. Kliknij Aktualizuj, aby pobrać najnowszą wersję.
 7. Zobaczysz monit o zainstalowanie oprogramowania, kliknij Kontynuuj.
 8. Zgadzam się z Ts & Cs (więcej na ich temat poniżej).
 9. Kliknij Zainstaluj.

Jak uzyskać nową publiczną wersję beta systemu macOS

Wykonaj następujące kroki, aby zainstalować publiczną wersję beta systemu macOS 10.11, gdy będzie dostępna:

Jeśli korzystasz już z mojej publicznej wersji beta Mojave lub Catalina Beta, znajdziesz nową wersję beta systemu macOS jako aktualizację za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania. Wystarczy kliknąć Uaktualnij teraz. Być może trzeba będzie zaktualizować najnowszą wersję bieżącej wersji beta, zanim będzie to możliwe.

 1. Przed zainstalowaniem wersji beta wykonaj kopię zapasową komputera Mac – jeśli zdecydujesz się przestać używać wersji beta, musisz przywrócić tę wersję kopii zapasowej.
 2. Przejdź na stronę beta firmy Apple.
 3. Kliknij Zaloguj się i wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło (lub Zarejestruj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś – w takim przypadku wróć do powyższej sekcji, aby wykonać te kroki).
 4. Kliknij Zarejestruj swoje urządzenia.
 5. Kliknij kartę macOS.
 6. Utworzono kopię zapasową komputera Mac, zgodnie z powyższym zaleceniem, więc teraz kliknij Pobierz narzędzie macOS Public Beta Access Utility.
 7. Instalator powinien otworzyć się automatycznie, ale jeśli nie, otwórz plik do pobrania w folderze Pobrane elementy, nazywa się to macOSPublicBetaAccessUtility.dmg. Kliknij dwukrotnie plik dmg.
 8. Wykonaj kroki, aby go zainstalować, w tym zalogować się do Asystenta opinii.
 9. Po pobraniu narzędzia Beta Access Utility będzie można pobrać wersję beta za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania (do której można uzyskać dostęp, klikając logo Apple).
 10. W zależności od tego, czy używasz Catalina, Mojave, High Sierra, czy innej wersji systemu macOS, zobaczysz aktualizację oprogramowania monitującą o pobranie publicznej wersji beta lub Mac App Store otworzy się na stronie wersji beta systemu macOS. Kliknij Pobierz, a publiczna wersja beta zostanie pobrana. W tym czasie będziesz mógł nadal korzystać z komputera Mac (zajęło nam to ponad pół godziny).
 11. Po pobraniu wersji beta zobaczysz zaproszenie do jej zainstalowania. Po kliknięciu, aby zainstalować, komputer Mac zostanie zamknięty, więc zakończ to, co robisz, ponieważ komputer Mac będzie nieaktywny przez kolejne pół godziny.
 12. Wreszcie komputer Mac uruchomi się ponownie.
 13. Kliknij Kontynuuj.
 14. Zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID i hasła.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zainstalować Adobe Flash Player na Macu

Publiczna wersja beta Cataliny wynosiła około 6,81 GB, więc spodziewaj się, że nowa wersja systemu macOS będzie podobna.

Jak zaktualizować wersje macOS beta

Otrzymasz powiadomienie, gdy będzie dostępna następna aktualizacja wersji beta.

Aktualizacje będą dostępne w Preferencjach systemowych> Aktualizacja oprogramowania.

Jak przesłać opinię do Apple

W przypadku napotkania błędu lub błędu należy użyć aplikacji Feedback Assistant, aby przesłać opinię do Apple. Uruchom aplikację i postępuj zgodnie z odpowiednimi krokami, wybierając obszar, o którym chcesz przesłać opinię, a następnie dowolny określony podobszar. Następnie opisz swój problem w jednym zdaniu, zanim podasz bardziej szczegółowy opis, w tym wszelkie konkretne kroki, które odtwarzają problem. Możesz także załączyć inne pliki.

Musisz także zezwolić aplikacji Feedback Assistant na zbieranie informacji diagnostycznych z komputera Mac.

Nie zawsze będzie oczywiste, czy coś jest błędem, czy nie jest tak łatwe w użyciu, jak można się było spodziewać. Tak czy inaczej, jeśli Twoja opinia jest taka, że ​​coś wydaje się działać w nielogiczny sposób, Apple będzie chciał to wiedzieć.

Jeśli masz problemy z aplikacją innej firmy, możesz powiadomić o tym Apple, zgłaszając ją za pośrednictwem kategorii zgodności aplikacji innej firmy w Asystencie opinii. Sugerujemy jednak przekazanie opinii twórcy aplikacji, który bez wątpienia będzie wdzięczny.

Podgląd publiczny a programista – jaka jest różnica?

Publiczna wersja beta to nie to samo, co wersja beta wydana za pośrednictwem programu dla programistów. jest prawdopodobne, że programiści będą otrzymywać częstsze aktualizacje, w tym nowe funkcje, których nie ma w publicznej wersji beta.

Czy będę mógł zaktualizować wersję systemu macOS beta do wersji ostatecznej?

Użytkownicy wersji beta będą mogli zainstalować ostateczną wersję systemu operacyjnego w dniu premiery bez konieczności ponownego formatowania lub ponownej instalacji.

Czy mogę publicznie mówić o wersji beta?

Zgodnie z Apple i umową licencyjną wszyscy beta testerzy muszą wyrazić zgodę, beta to „poufne informacje Apple”. Akceptując te warunki, zgadzasz się nie omawiać korzystania z oprogramowania z kimkolwiek, kto nie jest również objęty programem Beta Software. Oznacza to, że nie możesz „blogować, publikować zrzutów ekranu, tweetować ani publikować publicznie informacji o publicznej wersji beta”.

Możesz jednak omówić wszelkie informacje, które Apple publicznie ujawniło; firma twierdzi, że informacje nie są już uważane za poufne.

Jak obniżyć wersję z macOS beta

Zawsze możesz przywrócić wcześniejszą wersję systemu macOS, choć w zależności od tego, w jaki sposób wykonujesz kopię zapasową, niekoniecznie jest to bezbolesny proces.

Najpierw upewnij się, że kopia zapasowa danych na dysku została utworzona, a następnie usuń dysk i zainstaluj najnowszą publiczną wersję systemu macOS. Podczas pierwszego uruchomienia komputera Mac możesz użyć Asystenta migracji, aby zaimportować dane z kopii zapasowej. Oto bardziej szczegółowy samouczek dotyczący obniżenia wersji systemu macOS beta. Mamy również samouczek dotyczący obniżenia wersji do starszej wersji systemu Mac OS.