Jak zdobyć program Photoshop na komputerze Mac

0
848

Darmowe aplikacje Apple na komputery Mac: Zdjęcia i Podgląd pozwalają uzyskać podstawy poprawiania obrazu lub zdjęcia, ale jeśli chcesz zrobić coś bardziej zaawansowanego, potrzebujesz dedykowanej aplikacji do edycji obrazu. Adobe Photoshop to standard branżowy ze względu na szeroki zakres funkcji i możliwości. Oto, jak uzyskać kopię programu Photoshop na komputerze Mac lub, w przypadku braku tego, następną najlepszą rzecz.

Jak uzyskać bezpłatny program Photoshop na komputerze Mac

Wiele osób będzie się zastanawiać, czy istnieje sposób na bezpłatne pobranie programu Photoshop na komputer Mac. Najpierw ostrzeżenie: jeśli znajdziesz Photoshopa w witrynie do udostępniania plików, nie pobieraj go. Po pierwsze, jest bardzo mało prawdopodobne, aby była to legalna wersja aplikacji ze względu na sposób dystrybucji Adobe, a po drugie, prawie na pewno spowoduje problemy – tak rozprzestrzeniają się wirusy.

Nie ma całkowicie darmowej wersji programu Adobe Photoshop, ale istnieje kilka opcji, które mogą zapewnić bezpłatną kopię programu Photoshop przez ograniczony czas lub w ramach krótkoterminowej subskrypcji.

Pierwsza opcja to wersja próbna programu Photoshop. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny, który zapewnia dostęp do pełnego programu bez żadnych ograniczeń.

Chociaż Adobe reklamuje bezpłatny 7-dniowy okres próbny, w rzeczywistości otrzymujesz 14-dniowy bezpłatny, ponieważ możesz anulować w ciągu 14 dni od pierwszego zamówienia i otrzymać pełny zwrot kosztów. Więc teoretycznie możesz uzyskać 21 dni za darmo, jeśli masz okres próbny, a następnie anulujesz subskrypcję po 13 dniach.

Drugą opcją jest zapisanie się na miesięczną subskrypcję miesięczną, a nie roczną. Omówimy różne opcje subskrypcji w poniższych sekcjach, ale ta opcja pozwoli ci tymczasowo zasubskrybować Adobe Photoshop.

Aby wyjaśnić, jak to działa, musimy wyjaśnić różnicę między dwoma miesięcznymi pakietami subskrypcji Adobe:

Istnieją dwa miesięczne pakiety subskrypcji: jeden jest tańszy (19,97 GBP / 20,99 USD / 29,99 USD miesięcznie), ponieważ jest częścią planu rocznego; druga to droższa opcja (30,34 GBP / 31,49 USD / 45,99 USD miesięcznie), ale możesz anulować bez konieczności płacenia Adobe.

Adobe wyjaśnia tutaj warunki prawne różnych umów. Zasadniczo, jeśli zarejestrujesz się w ramach tańszej „umowy rocznej, płatnej co miesiąc”, a następnie zdecydujesz się zakończyć subskrypcję, będziesz mógł to zrobić, ale jeśli zakończysz umowę po pierwszych 14 dniach ”, zostaniesz obciążony ryczałtem suma 50% pozostałego zobowiązania umownego, a usługa będzie kontynuowana do końca okresu rozliczeniowego w danym miesiącu ”.

To nieco lepszy scenariusz, niż gdybyś płacił rocznie – w takim przypadku Twoja umowa będzie obowiązywać do końca okresu. Nie odzyskasz żadnych pieniędzy.

Dlatego najlepszą opcją w tym przypadku jest zapisanie się na umowę miesięczną. W takim przypadku umowa będzie automatycznie odnawiana co miesiąc, ale jeśli zdecydujesz się ją anulować, będziesz mógł korzystać z programu Photoshop do końca tego miesiąca, po czym umowa wygasa.

Jeśli potrzebujesz programu Photoshop, ale nie chcesz wiązać się z umową z Adobe, może to być najlepsza opcja dla Ciebie. Należy jednak pamiętać, że utracisz dostęp do wszystkiego, co zapisałeś w chmurze Adobe po 90 dniach.

Zarejestruj się w witrynie Adobe.

Jak anulować plan programu Photoshop:

  1. Zaloguj się na stronie internetowej Adobe, na której zarządza się planami.
  2. Zaloguj się na swoje konto Adobe.
  3. Na karcie Moje plany znajdź Zarządzaj planem (lub Wyświetl plan) i kliknij to.
  4. Teraz kliknij Anuluj plan.
  5. Podaj powód anulowania.
  6. Kliknij Kontynuuj.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak blokować i odblokowywać osoby w FaceTime

Cena programu Photoshop dla komputerów Mac

Łatwość, z jaką można zakończyć umowę z programem Photoshop, jest zaletą decyzji Adobe o przejściu ze sprzedaży kopii programu Photoshop bezpośrednio na model subskrypcji.

Jest jednak wielu użytkowników komputerów Mac, którzy są rozczarowani, że Adobe nie sprzedaje „wieczystej licencji” na program Photoshop i inne aplikacje. Wiele lat temu profesjonalni użytkownicy komputerów Mac mogli posiadać wersję Adobe CS, ale powolne tempo aktualizacji w firmach prawdopodobnie skłoniło Adobe do przejścia na model subskrypcji. Model subskrypcji zmusza firmy do płacenia Adobe zamiast płacenia Adobe raz na trzy do pięciu lat. Adobe twierdzi, że firmom lepiej się powodzi, jeśli mają aktualne oprogramowanie.

Niezależnie od tego, czy podoba Ci się model subskrypcji, czy nienawidzisz, istnieje kilka opcji do wyboru, jeśli chcesz uzyskać kopię programu Photoshop:

Jak omówiliśmy powyżej, jeśli chcesz mieć tylko jedną aplikację Photoshop, możesz ją mieć za 19,97 GBP / 20,99 USD / 29,99 USD miesięcznie, jeśli zarejestrujesz się na rok, lub 30,34 GBP / 31,49 USD / 45,99 USD miesięcznie, jeśli zapłacisz tylko miesięcznie. Zarejestruj się w witrynie Adobe.

Jednak plan fotograficzny jest w rzeczywistości najlepszą ofertą. Obejmuje Photoshop CC, Lightroom CC (na przeglądarkę i urządzenia mobilne) oraz Lightroom Classic CC (na komputer). Ten pakiet kosztuje 9,98 GBP / 9,99 USD / 14,29 USD miesięcznie, ale będziesz mieć umowę na rok. Otrzymujesz 20 GB przestrzeni dyskowej (dostępna jest opcja 1 TB, która kosztuje około 10 GBP / 10 USD / 14 USD więcej miesięcznie). Zarejestruj się w witrynie Adobe.

Jeśli jesteś użytkownikiem biznesowym, powinieneś zarejestrować się w opcji biznesowej, w której możesz uzyskać pojedynczą licencję na program Photoshop za 25,28 GBP (bez VAT) / 33,99 USD / 48,99 USD miesięcznie (z podatkiem VAT). Warto zauważyć, że wszystkie aplikacje Adobe CC, w tym Photoshop, Illustrator, InDesign, Premiere Pro i Acrobat, kosztują 59 GBP (bez VAT) / 79,99 USD / 116 USD miesięcznie. Zarejestruj się w witrynie Adobe.

"Jak

Czy istnieje zniżka edukacyjna na program Photoshop?

Tak jest. Chociaż nie możesz zarejestrować się po obniżonej cenie w warstwie tylko dla Photoshopa, możesz uzyskać całą kolekcję Creative Cloud, która oczywiście obejmuje Photoshopa, za całkiem sporą obniżkę.

W chwili pisania tego tekstu uczniowie i nauczyciele płacą 16,24 GBP / 19,99 USD / 21,99 USD miesięcznie, czyli około 70% mniej niż normalna stawka subskrypcji.

Czy można od razu kupić kopię programu Photoshop?

To zła wiadomość dla tych, którzy zastanawiają się, czy istnieje sposób na zakup Photoshopa bez abonamentu. Adobe nie oferuje już pełnej wersji programu Photoshop jako samodzielnego programu, ponieważ chce, aby ludzie korzystali z modelu subskrypcji. Chociaż ma to swoje zalety, ponieważ zawsze będziesz korzystać z najnowszej wersji oprogramowania, oznacza to, że jesteś przywiązany do subskrypcji, jeśli chcesz korzystać z programu.

Istnieje jednak wersja programu Photoshop, którą można kupić bez subskrypcji: Photoshop Elements.

Program Photoshop Elements jest przeznaczony raczej dla amatorów niż profesjonalnych fotografów, ale oferuje wiele funkcji edycji zdjęć, które mogą być wystarczające dla Twoich potrzeb.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Co zrobić, jeśli uważasz, że Twój Mac ma wirusa

Możesz kupić kopię programu Photoshop Elements bezpośrednio w witrynie Adobe za 86,56 GBP / 99,99 USD / 145,19 USD: Kup Photoshop Elements 2021 od Adobe.

Możesz także kupić Photoshop Elements lub w Mac App Store, ale w rzeczywistości kosztuje to więcej, jeśli kupisz od Apple (99 GBP / 99 USD / 159,99 USD).

Zaletą programu Photoshop Elements jest to, że można go od razu kupić i zainstalować na komputerze Mac. Będziesz mieć dostęp do funkcji, takich jak maski, warstwy, koloryzacja, obróbka obrazu i inne przydatne, bardziej konsumenckie efekty dzięki elementom.

Jeśli jednak jesteś kreatywnym profesjonalistą lub jesteś przyzwyczajony do pełnej wersji programu Photoshop, możesz znaleźć zbyt wiele narzędzi w pudełku.

Jeśli chcesz rzucić okiem, istnieje również 7-dniowy bezpłatny okres próbny, dzięki czemu możesz zabrać oprogramowanie na test.

A co ze starszymi kopiami programu Photoshop?

Jeśli naprawdę nie chcesz iść na ścieżkę subskrypcji, a Elements nie wystarczą, możesz ulec pokusie wyśledzenia starszych wersji pełnego pakietu w serwisie eBay lub na innych rynkach używanych. Chociaż mogą to być dobre opcje, przed naciśnięciem przycisku Kup warto odrobić pracę domową.

Adobe nie obsługuje wszystkich starszych wersji pod względem aktualizacji, więc te, które znajdziesz, mogą nie być zgodne z późniejszymi wersjami systemu macOS. Przed dokonaniem zakupu upewnij się, czy to zadziała, czy nie. Musisz również potwierdzić, że licencja na oprogramowanie nie została jeszcze wykorzystana, ponieważ zwykle nie można ich przenosić.

Innym problemem ze starszymi wersjami programu Photoshop jest to, że mogą nie działać w nowszych wersjach systemu macOS. Nowsze komputery Mac mogą nie obsługiwać potrzebnej wersji systemu macOS.

Aby uzyskać pomoc dotyczącą tego, przeczytaj: Jaka wersja systemu macOS może działać na moim komputerze Mac?

Najlepsze alternatywy dla Photoshopa na Macu?

W systemie macOS dostępnych jest wiele świetnych programów do obróbki zdjęć i obrazów, z których wiele ma niższe ceny niż produkty Adobe. Jednym z naszych ulubionych jest Affinity Photo firmy Serif, które oferuje szeroką gamę potężnych narzędzi, przyjazny interfejs i kosztuje około 50 GBP / 50 USD. Widzieliśmy kilka promocji w witrynie Serif, w której program jest dostępny za połowę ceny, co jest absolutną kradzieżą.

"Jak

W chwili pisania tego tekstu można było kupić Affinity Photo za 23,99 GBP / 32,99 USD w jednej z takich ofert i zalecamy, abyś przynajmniej rzucił okiem, jeśli chcesz mieć najwyższej jakości edytor zdjęć.

Innym popularnym wyborem jest GIMP (program do manipulacji obrazem GNU), który jest całkowicie darmowy i zawiera niesamowitą gamę narzędzi i funkcji. Przyzwyczajenie się do interfejsu może zająć trochę czasu, co nie jest rzadkością w przypadku oprogramowania typu open source, ale gdy już poznasz swoją drogę, będziesz zaskoczony, co możesz osiągnąć. Istnieje również duża kolekcja samouczków dotyczących oprogramowania na YouTube, więc jeśli chcesz poświęcić czas, to jest to potężny pakiet, który nic Cię nie kosztuje.

Aby zobaczyć, jakie inne programy polecamy, przeczytaj nasze zestawienie najlepszych programów do edycji zdjęć dla komputerów Mac, najlepszego bezpłatnego (lub taniego) oprogramowania do edycji zdjęć dla komputerów Mac, a także najlepszego oprogramowania Mac do edycji zdjęć.