Jak zdobyć macOS High Sierra teraz

0
685

Końcowe wydanie macOS 10.13 High Sierra będzie dostępne we wrześniu lub październiku 2017, ale wersja beta dla deweloperów i publicznej wersji beta MacOS High Sierra są już dostępne. W tym artykule pokażemy Ci, jak uzyskać wersję beta MacOS High Sierra na komputerze Mac.

Przeczytaj o nowej wersji macOS – High Sierra – tutaj i jeśli szukasz porady na temat insyallingu Najnowsza wersja macOS (obecnie Sierra) zawiera następujące informacje: Jak zaktualizować system operacyjny na komputerze Mac.

Apple umożliwia programistom wersje beta swojego systemu operacyjnego, aby mogły się upewnić, że ich oprogramowanie działa – i Dzięki czemu mogą korzystać z nowych narzędzi w następnej wersji macOS, aby ulepszyć własne programy gotowe do uruchomienia, gdy ostateczna wersja macOS jest gotowa.

To nie tylko twórcy, którzy się w nie patrzeć. Wstecz na WWDC 2015 Apple ogłosił, że będzie miał pozwolić publicznym testować zbliżającą się nową wersję systemu operacyjnego Mac w ramach nowego, bezpłatnego programu beta.

Program beta umożliwia pobieranie i uruchamianie wersji beta najnowszej wersji systemu MacOS (Sierra) oraz wersji następnej dużej wersji systemu operacyjnego Mac (High Sierra). (Możesz przeczytać tutaj o MacOS High Sierra, a także o innych komunikatach z WWDC, a także o naszym blogu na żywo).

Ci, którzy zarejestrowali się w programie MacOS Beta Seed, mogą pobrać oprogramowanie i rozpocząć Udzielając informacji zwrotnej dla firmy Apple, aby pomóc firmie poprawić aktualizację przed jej opublikowaniem jesienią.

Jeśli chcesz być publicznym testerem beta, możesz się zarejestrować, aby przystąpić do programu Apple Beta Software tutaj . Poniżej znajduje się więcej informacji na temat rejestracji.

Jeśli jesteś po beta, ponieważ jesteś pracownikiem Apple, musisz wejść do programu – tutaj. Mamy więcej informacji na temat rejestracji poniżej.

Jak pobrać i zainstalować wersję beta programu High Sierra (dla programistów)

Tutaj można pobrać i zainstalować wersję beta High Sierra na komputerze Mac:

Zanim zrobisz coś innego, zrób kopię zapasową swojego komputera Mac! Warto również przeczytać rady poniżej, które dotyczą ryzyka związanego z użyciem wersji beta.

Mamy również szczegółowe informacje o tym, jak dołączyć do programu beta, jeśli jesteś programistą lub jeśli jesteś członkiem Jeśli chcesz się zarejestrować.

 1. Przejdź do developer.apple.com
 2. Kliknij na rozwijanym
 3. Kliknij przycisk Pobieranie
 4. Zaloguj się na swoim koncie programisty
 5. Kliknij przycisk Pobierz obok macOS 10.13
 6. Znajdą się w programie macOS High Sierra Developer Beta Access Utility – MacOSDeveloperBetaAccessUtility.dmg – w folderze Pobrane pliki kliknij dwukrotnie, a instalator zostanie uruchomiony. Potrzebujesz tego, zanim będziesz mógł uzyskać dostęp do betas dla programistów w Mac App Store.
 7. Mac App Store powinien automatycznie otworzyć kartę Aktualizacje. Jeśli nie, otwórz Mac App Store i przejdź do Aktualizacje
 8. Kliknij Pobierz i publiczna wersja beta High Sierra będzie pobierać i instalować
 9. Wreszcie komputer Mac zrestartuje się
 10. Oprogramowanie zostało pobrane, ale nadal musisz go zainstalować. Kliknij Kontynuuj
 11. zaakceptuj Warunki i zasady
 12. Kliknij Zainstaluj
 13. Kreator pomoże zainstalować oprogramowanie beta
 14. S, a następnie kliknij przycisk Kontynuuj
 15. Zaloguj się za pomocą swojego identyfikatora Apple ID i hasła

Jak pobrać i zainstalować publiczną wersję beta High Sierra (publiczne)

Firma Apple udostępniła publicznie wersję beta High Sierra pod koniec czerwca 2017 r. Proces instalacji jest podobny do powyższego.

UWAGA: Ponieważ jest to oprogramowanie beta, może powodować problemy Z komputerem Macintosh, takim jak zawieszenie i awarie, a aplikacje mogą przestać działać. Jeśli chcesz go zainstalować, zalecamy, aby nie robić tego na podstawowym komputerze Mac. Jeśli firma będzie cierpieć, jeśli nie możesz używać komputera Mac z powodu problemów spowodowanych przez wersję beta, nie instaluj tej wersji beta!

Wykonaj następujące kroki, aby zainstalować publiczną wersję beta High Sierra

 1. Przed zainstalowaniem wersji beta upewnij się, że utworzysz kopię zapasową swojego komputera Mac – jeśli zdecydujesz się zatrzymać High Sierra, Przejdź do tej strony Apple, aby się zarejestrować na beta
 2. Kliknij na Zarejestruj się i zaloguj się przy użyciu swojego kodu i hasła Apple i / lub logo
 3. >

 4. Przeczytaj i zgadzasz się na porozumienie z programem Apple Beta Software
 5. Wybierz kartę macOS (jeśli chcesz się zarejestrować na iOS 11 i tvOS możesz to zrobić też)
 6. Kliknij przycisk Pobierz narzędzie dostępu do plików publicznych w systemie MacOS
 7. Otwórz pobieranie w folderze Pobrane elementy, a nazywa się macOSPublicBetaAccessUtility.dmg
 8. Kliknij dwukrotnie plik dmg i przejdź do kroku, aby go zainstalować, włączając w to logowanie się do Asystenta bezpłatnego obciążenia zwrotnego
 9. Po pobraniu narzędzia dostępowego Beta Access Utility można pobrać wersję beta High Sierra Z Mac App Store.(Tutaj jest link App Store do High Sierra beta).
 10. Kliknij Pobierz i publiczna wersja beta High Sierra będzie pobierać i instalować
 11. Wreszcie Mac zrestartuje się
 12. Oprogramowanie zostało pobrane, ale nadal musisz go zainstalować. Kliknij Kontynuuj
 13. zaakceptuj Warunki i zasady
 14. Kliknij Zainstaluj
 15. Kreator pomoże zainstalować oprogramowanie beta
 16. S kliknij przycisk Kontynuuj
 17. Zaloguj się przy użyciu identyfikatora Apple ID i hasła

Publiczna wersja beta waży 4,9 GB.

Raz Po zainstalowaniu narzędzia Beta Access Utility otrzymasz powiadomienie, gdy dostępna jest następna aktualizacja beta. Możesz wtedy kliknąć aktualizację, aby zainstalować te wersje oprogramowania przedpremierowego.

Jeśli chcesz pobrać wersję beta iOS 11, przeczytaj ten przewodnik: jak uzyskać iOS 11 beta na iPhone’a lub iPada

Jak zarejestrować się w programie macierzystym Beta Seed, jeśli jesteś deweloperem

Zarejestrowani twórcy Apple mogą pobierać również wersje wcześniejsze niż większość oprogramowania firmy Apple, ale kosztuje 99 dolarów rocznie Zarejestruj się jako programista.

Aby zarejestrować się jako deweloper, przejdź do strony rejestracyjnej Apple Developer Program i kliknij przycisk Zarejestruj. Rejestracja jako twórca Apple daje dostęp do materiałów pomocniczych i umożliwia rejestrację komputerów Mac i iOS z firmą Apple, dzięki czemu można je używać do uruchamiania swojego oprogramowania.

Możesz zalogować się za pomocą własnego identyfikatora Apple ID (Zalecane, jeśli jesteś pojedynczym programistą) lub możesz utworzyć identyfikator Apple ID tylko dla konta programisty (zalecane, jeśli pracujesz dla firmy).

Nie trzeba płacić Apple Zarejestruj się jako deweloper. Możesz się zarejestrować i uzyskać dostęp do wszystkich narzędzi programistycznych. Podstawowa rejestracja jest odpowiednia do opracowywania i testowania aplikacji, ale jeśli chcesz pobrać podglądy dla deweloperów, musisz zarejestrować się w firmie Apple (69 GBP rocznie). Aby się zarejestrować, zarejestruj się Jeśli jesteś członkiem społeczeństwa

Jeśli jesteś członkiem społeczeństwa, Twoja wersja beta pochodzi nieco później niż wersja dla deweloperów.

Do Zarejestruj się, musisz wejść na stronę internetową programu macedońskiego Beta Seed. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego programu, kliknij link Więcej informacji lub często zadawane pytania.

Musisz mieć ukończone 18 lat z ważnym identyfikatorem Apple ID, a także musisz być skłonny zaakceptować , Oznacza to, że zgadzasz się nie udostępniać informacji lub zrzutów z aktualizacji.

Klikając przycisk „Zacznij” w witrynie programu macOS Beta seed Seed, zostanie wyświetlona strona „Zaloguj się” . Jeśli nie masz jeszcze identyfikatora Apple, możesz go utworzyć, klikając przycisk „stwórz teraz” w szarym polu po lewej stronie. Jeśli masz taki, możesz postępować z Tobą i zalogować się przy użyciu hasła używanego zwykle w iTunes i innych usługach firmy Apple.

Następnie przejdziesz do materiału źródłowego Beta Seed i Poufności MacOS Umowa. Musisz przeczytać umowę (możesz ją wyświetlić w formacie PDF, jeśli chcesz, klikając link poniżej łącza przewijania), a następnie kliknij przycisk akceptuj. O ile oczywiście nie zgadzasz się z warunkami, w którym to przypadku chcesz zrezygnować z procesu rejestracji.

Po zarejestrowaniu się w programie Apple Beta Software musisz zarejestrować swój Mac tutaj W celu uzyskania aktualizacji z Mac App Store. Jeśli wcześniej byłeś testerem, musisz ponownie zarejestrować swój komputer.

Znajdziesz link do pobrania i kod wykupu na tej stronie. Kliknij na link i wpisz swój kod, aby pobrać najnowszą wersję beta.

Ale pamiętaj, jest kilka rzeczy, które należy zrobić najpierw, a przynajmniej być absolutnie pewien, że chcesz uruchomić beta …

Ryzyko związane z programem MacOS Beta Seed firmy Apple

Warto zauważyć, że uczestnictwo w programie MacOS Beta Seed firmy Apple nie jest lekkim zobowiązaniem, więc warto rozważyć, czy jest to dla Ciebie właściwe Pobieranie i instalowanie oprogramowania przedwstępnego. W końcu jest to oprogramowanie przedwzmacniacze, które ma zawierać błędy i problemy, które mogą sprawić, że rzeczy mogą się spodobać z Twoim Macem, co nie jest pomocne w tym, że firma Apple nie jest zobowiązana do udzielania wsparcia dla oprogramowania przedprodukcyjnego .

Jeśli masz tylko jeden komputer Mac i zamierzasz uruchomić oprogramowanie pre-release na tym komputerze, warto rozważyć ponownie. Firma Apple sugeruje, aby uruchomić oprogramowanie pre-release na dedykowanym komputerze Macintosh, a nie Mac, którego używasz do celów biznesowych lub produkcyjnych.

Istnieje również ważna kwestia prywatności. Poprzez zgodę na testowanie oprogramowania macOS beta zasadniczo zezwalasz Apple na zebranie danych diagnostycznych, technicznych i użytkowych od ciebie, chyba że przechodzisz przez proces rezygnacji.

Na przykład pierwsza beta Wersja systemu Mac OS X 10.10 Yosemite pojawił się z kilkoma znanymi problemami, w tym problemami z Safari, próbując uzyskać dostęp do zawartości Netflix, iPhoto, Photo Stream i problemów z udostępnianiem zdjęć iCloud, problemów z programem iCloud Drive i problemami AirDrop, więc uważaj.

Najlepszym sposobem na uniknięcie tego rodzaju ryzyka jest partycja systemu Mac i zainstalowanie systemu Mac OS X w wersji dual-booting.

Jeśli zainstalujesz wersję beta, a następnie podejmij decyzję Błąd, oto jak usunąć powrót do starszej wersji systemu OS X.

Jak przygotować Maca do aktualizacji beta

Firma Apple podaje jasne instrukcje dotyczące przygotowania się do instalacji Na stronie Rejestracja swojego komputera Mac.

Firma Apple zaleca użytkownikom utworzenie kopii zapasowej swoich danych i plików przed zainstalowaniem jakichkolwiek wersji beta systemu MacOS, stwierdzając: „Zawsze kopiuj dane i pliki przed zainstalowaniem wersji beta OS X. Jeśli masz wiele komputerów Macintosh, zalecamy instalowanie wersji Beta na komputerze dodatkowym. Tworzenie kopii zapasowych plików na komputerze Mac jest łatwe dzięki funkcji Time Machine, wbudowanemu narzędziom do tworzenia kopii zapasowych w systemie OS X. ” Możesz dowiedzieć się, jak korzystać z programu Time Machine w celu utworzenia kopii zapasowej komputera Mac.

Musisz mieć zainstalowaną najnowszą pełną wersję systemu MacOS i mieć 2 GB pamięci lub więcej z 8 GB lub więcej dostępnej przestrzeni .

Co to jest tester beta?

Celem programu beta jest dostarczenie firmie Apple informacji zwrotnej na temat najbliższego systemu operacyjnego. Jeśli wystąpią błędy lub inne problemy, zgłoś je do firmy Apple za pomocą aplikacji Asystent pomocy zwrotnej. Nie wystarczy powiedzieć, że coś się załamało, wyjaśnij dokładnie to, co robisz podczas awarii i spróbuj odtworzyć awarię, aby sprawdzić, czy możesz określić, jakie kroki prowadzą. Że nie podoba Ci się „płaska” rsquo; Wygląd interfejsu użytkownika. Twoim celem jako testerze beta jest dostarczenie informacji zwrotnej na temat błędów, a nie próbować i przyjąć rolę Jony Ive.

To powiedziawszy, nie zawsze były błędy, których potrzebujesz. Być może nie możesz dowiedzieć się, jak to zrobić, a modyfikacja interfejsu użytkownika jest wymagana.

Możesz także przekazać opinie, jeśli aplikacje osób trzecich nie będą pracować tak, jak powinny – w rzeczywistości jest strona trzecia Kategoria kompatybilności aplikacji, w której można przesyłać opinie.

Błędy w wersji beta

Spodziewaj się, że błędy i problemy występują w wersji beta – wersje systemu macOS dostępne za pośrednictwem programu beta nie są Gotowe produkty, instalując je, zgadzasz się na tester.

Jak przesłać informacje zwrotne do firmy Apple

Jeśli natkniesz się na błąd lub błąd, powinieneś użyć aplikacji Asystenta sprzężenia zwrotnego Dostarczyć informacje zwrotne do firmy Apple. Uruchom aplikację i postępuj zgodnie z odpowiednimi krokami, wybierając obszar, w którym użytkownik podaj informacje zwrotne, a następnie dowolny określony obszar. Następnie opisuj swój problem w jednym zdaniu, przed dostarczeniem bardziej szczegółowego opisu, w tym wszelkich konkretnych kroków, które powodują wyświetlenie tego problemu. Będziesz także mógł dołączyć inne pliki.

Musisz też zatwierdzić zgodę aplikacji Feedback Assistant na zbieranie informacji diagnostycznych z Twojego komputera Mac.

Wygrała Zawsze bądź oczywiste, czy coś jest błędem, czy też nie jest tak łatwe w użyciu, jak mogłeś się spodziewać. Tak czy inaczej, jeśli Twoja opinia jest taka, że ​​coś wydaje się działać w sposób nielogiczny, Apple chce to wiedzieć.

Jeśli masz kłopoty z aplikacją innych firm, możesz powiadomić firmę Apple o tym, Kategorii Zgodność z aplikacjami innych firm w Asystencie sprzężenia zwrotnego. Niemniej jednak proponujemy przekazanie informacji zwrotnej dla twórcy aplikacji, który bez wdzięczności będzie wdzięczny.

Podgląd publiczny i podgląd dewelopera – jaka jest różnica?

Publiczna beta Nie jest taki sam, jak wersja beta wydana przez program programisty. Jest prawdopodobne, że programiści otrzymają częste aktualizacje, w tym nowe funkcje, które nie są dostępne w wersji beta.

Czy będę mógł zaktualizować wersję beta do wersji finalnej?

Użytkownicy beta będą mogli zainstalować ostateczny build systemu operacyjnego w dniu wydania, bez konieczności sformatowania lub ponownej instalacji .

Zgodnie z licencją Apple i umową licencyjną wszyscy testerzy beta muszą się zgodzić, beta to informacja poufna firmy Apple. & Rdquo; Przyjmując te warunki, zgadzasz się nie omawiać swojego używania oprogramowania z nikim, kto nie jest również w programie Beta Software. Oznacza to, że możesz blogować, publikować zdjęcia, tweetować lub publicznie publikować informacje o publicznym oprogramowaniu beta. & Rdquo;

Można jednak dyskutować o wszelkich informacjach, które Apple publicznie ujawniała; Firma informuje, że informacje nie są uważane za poufne.

Jak przywrócić poprzednią wersję macOS

Zawsze można przywrócić wcześniejszą wersję systemu macOS, ale w zależności od tego, jak To niekoniecznie jest to bezbolesny proces.

Zacznij od upewnienia się, że dane na dysku są archiwizowane, a następnie usuń dysk i zainstaluj Yosemite. Podczas pierwszego uruchomienia komputera Mac można użyć narzędzia do migracji systemu OS X, aby zaimportować dane z kopii zapasowej. Poniżej jest bardziej szczegółowy samouczek na temat ponownej instalacji.