Jak zdobyć iPadOS 14 na iPada

0
414

Apple zaprezentowało nową wersję iPadOS – oddzielnego systemu operacyjnego, który iPad miał od 2019 roku – na WWDC w czerwcu. Możesz przeczytać o aktualizacjach w naszym przewodniku po nowych funkcjach iPadOS 14.

Brzmi atrakcyjnie? Aktualizacja będzie dostępna do zainstalowania na iPadach od środy, 16 września. Spodziewamy się, że aktualizacja będzie dostępna od około 18:00 w Wielkiej Brytanii, 10:00 w Kalifornii, 13:00 w Nowym Jorku itd. Zalecamy jednak poczekać trochę dłużej, ponieważ prawdopodobnie będzie się spieszyć, ponieważ wszyscy inni pobierają całe nowe oprogramowanie z Apple serwery powodujące ich spowolnienie.

W tym artykule wyjaśniamy wszystko, co musisz wiedzieć o aktualizacji iPada do nowej wersji iPadOS. Obejmuje to prosty proces pobierania nowej publicznej wersji oraz nieco trudniejszy proces instalacji wersji beta.

Zajmujemy się wymaganiami systemowymi i tym, co zrobić, jeśli napotkasz problemy (takie jak brak miejsca lub brak możliwości połączenia z Wi-Fi).

Omawiamy również, czy dobrym pomysłem jest zainstalowanie wersji beta iPadOS i jaka jest różnica między wersjami beta publicznymi i deweloperskimi.

Przygotowanie i środki ostrożności

Powinieneś trochę wyczyścić iPada przed zainstalowaniem jakiejkolwiek aktualizacji oprogramowania: bardzo ważne jest, aby wykonać kopię zapasową, ponieważ nie chcesz stracić żadnych ważnych danych, ale powinieneś także poświęcić trochę czasu na wyczyszczenie miejsca, abyś mieć wystarczająco dużo miejsca na nową aktualizację.

Zwykle przechowujemy wiele filmów i programów telewizyjnych na naszym iPadzie, więc jeśli potrzebujesz miejsca, można je usunąć – jeśli pobrałeś je z iTunes lub jednej z innych usług, powinieneś móc je później pobrać ponownie.

Jak zaktualizować iPadOS

Gdy pojawi się iPadOS, prawdopodobnie otrzymasz alert na iPadzie informujący, że nowa wersja jest gotowa do pobrania. Jeśli nie, być może będziesz musiał przejść do Ustawień, aby Twój iPad aktywnie go szukał.

 1. Podłącz iPhone’a do źródła zasilania – iPadOS 14 nie zostanie zainstalowany, jeśli nie podłączysz go do sieci.
 2. Musisz także mieć połączenie z Wi-Fi, a nie przez 3G lub 4G (chociaż można teraz zainstalować za pośrednictwem połączenia danych). Radzimy sprawdzić, czy jest to bezpieczna sieć – nie zalecamy tego na przykład przez Wi-Fi w hotelu. Poniżej mamy kilka wskazówek, jak pobrać iPadOS, jeśli nie masz Wi-Fi.
 3. Wybierz kolejno opcje Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania i poczekaj, aż iPad znajdzie aktualizację. Możliwe, że zobaczysz komunikat „Twoje oprogramowanie jest aktualne”. Czasami trzeba trochę poczekać, aż oprogramowanie stanie się dostępne, ale możliwe jest również, że iPadOS nie będzie działał na Twoim iPadzie – najstarszym urządzeniem, które może go uruchomić, jest iPad Air 2.
 4. Zakładając, że dostępna jest nowa wersja, dotknij Pobierz i zainstaluj.
 5. Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło i zaakceptuj warunki, jeśli to konieczne.
 6. Twoje urządzenie pobierze aktualizację w tle. Zobaczysz wskazówkę, ile czasu to prawdopodobnie zajmie – z naszego doświadczenia wynika, że ​​jest to bardzo dalekie od celu! Nawet dwukrotnie / trzykrotnie! Podczas pobierania możesz przynajmniej wykonywać inne czynności. Po zakończeniu pobierania otrzymasz powiadomienie na iPadzie.
 7. Teraz dotknij Szczegóły w oknie powiadomień. Spowoduje to powrót do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.
 8. Stuknij Zainstaluj teraz. (Ponownie, spodziewaj się, że ten krok zajmie trochę czasu – zwłaszcza jeśli jest to noc, w której pojawia się oprogramowanie!)
 9. Możesz też wybrać Później. iPadOS zaoferuje aktualizację w nocy – wystarczy upewnić się, że urządzenie jest podłączone.

Jak pobrać iPadOS bez Wi-Fi

Jeśli chcesz zainstalować nową wersję iPadOS, ale nie masz dostępu do Wi-Fi – lub jeśli nie wiesz, czy Wi-Fi, do którego masz dostęp, jest bezpieczne, ponieważ znajduje się w hotelu / restauracji – możesz być zastanawiasz się, czy możesz zaktualizować iPadOS przy użyciu danych komórkowych lub mobilnych.

Apple miał kiedyś limit pobierania, który zatrzymywał pobieranie ponad 200 MB przez połączenie danych. Ta czapka została podniesiona w iPadOS 13, więc możesz teraz pobierać aplikacje o dowolnym rozmiarze. Wybierz kolejno opcje Ustawienia> iTunes i App Store> Pobrane aplikacje. Możesz wybrać opcję Zapytaj, jeśli ponad 200 MB, Zawsze zezwalaj lub Zawsze pytaj.

Jeśli myślisz o pobraniu w ten sposób, ostrzegamy, że nawet „nieograniczone” kontrakty nie zawsze są naprawdę nieograniczone, a pobieranie może wynosić kilka GB.

Jeśli używasz iOS 12 na starszym iPadzie i chcesz zaktualizować do iPadOS 14 (lub 13) przy użyciu danych mobilnych (lub danych komórkowych), wykonaj następujące kroki:

 1. Utwórz hotspot na swoim iPhonie i połącz się z nim z iPada.
 2. Sprawdź opcje, aby pobrać i zainstalować iPadOS.

Twój iPad rozpocznie pobieranie iPadOS przy użyciu połączenia danych z iPhone’a.

Jak pobrać iPadOS na komputer Mac (lub PC)

Alternatywnie, jeśli Twój Mac jest podłączony do Internetu przez Ethernet lub w inny sposób, możesz pobrać iPadOS za pomocą Findera. Zwróć uwagę, że jeśli używasz starszej wersji systemu macOS, iTunes zarządza tym.

 1. Otwórz Findera na iMacu i podłącz iPada.
 2. Kliknij ikonę przedstawiającą iPada.
 3. Kliknij Sprawdź aktualizacje.
 4. Sprawdź opcje, aby pobrać i zainstalować iPadOS.

Dlaczego mój iPad się nie zaktualizuje?

Możesz się zastanawiać, dlaczego Twój iPad nie wyświetla aktualizacji jako dostępnej. Istnieje kilka powodów, dla których może tak być.

 • Możesz być po prostu zbyt chętny – czy aktualizacja, którą chcesz już wydać? Nawet wtedy czasami wdrożenie na niektóre urządzenia zajmuje kilka godzin.
 • Twój iPad może być za stary, aby uruchomić nową wersję iPadOS. Na przykład najstarszym kwalifikującym się urządzeniem dla iPadOS 14 jest iPad Air 2 z 2014 roku.
 • Możesz nie mieć połączenia z Wi-Fi – jak powiedzieliśmy powyżej, potrzebujesz Wi-Fi.
 • Możesz nie być podłączony – jest to wymagane, na wypadek gdyby bateria wyczerpała się w połowie.

Jeśli te punkty nie dotyczą Ciebie, spróbuj zainstalować za pomocą Findera lub iTunes, jak opisano powyżej.

Czy powinienem zainstalować wersję beta iPadOS?

Uruchomienie wersji beta to jedyny sposób na zdobycie wersji iPadOS, zanim zostanie oficjalnie uruchomiona, i jest to fajna rzecz, jeśli lubisz chwalić się posiadaniem najnowszych funkcji, i jest to ważna rzecz, jeśli jesteś programistą i musisz przetestować Twoja aplikacja na nowej platformie.

Pamiętaj tylko, że wersje beta nie są gotowym oprogramowaniem. Prawdopodobnie zawierają błędy (szukanie błędów jest głównym powodem, dla którego Apple umożliwia wypróbowanie wersji beta) i mogą nie mieć wszystkich funkcji i elementów interfejsu, które pojawią się w ostatecznej wersji.

Dlatego radzimy zachować ostrożność przy pobieraniu iPadOS beta i nie zalecamy instalowania go na głównym iPadzie, jeśli polegasz na nim w pracy.

Deweloper a publiczne wersje beta

Apple prowadzi dwa programy beta na iPadOS, jeden dla programistów i jeden dla ogółu społeczeństwa. (Oba są teraz dostępne).

W dowolnym momencie wersja beta dewelopera będzie bardziej zaawansowana: Apple najpierw udostępnia każdą wersję programistom, a później publicznie. Jeśli ty programista, dlatego jest to wersja, do której należy się udać.

Jeśli nie jesteś programistą, możesz korzystać tylko z publicznej wersji beta.

Jak zainstalować wersję beta iPadOS 14

Aby zainstalować publiczną wersję beta iPadOS 14, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

 1. Kliknij Zarejestruj się na stronie Apple Beta i zarejestruj się, używając danych swojego Apple ID.
 2. Zaloguj się do programu Beta Software.
 3. Kliknij Zarejestruj swoje urządzenie iPadOS. (Jeśli zarejestrowałeś się w wersji beta w zeszłym roku, może być konieczne odinstalowanie tego profilu i ponowna rejestracja).
 4. Wejdź na beta.apple.com/profile na swoim iPadzie.
 5. Pobierz i zainstaluj profil konfiguracyjny.
 6. Wersja beta będzie teraz dostępna w aplikacji Ustawienia, w sekcji Ogólne, Aktualizacja oprogramowania.

Jeśli jesteś programistą (musisz być zarejestrowany, co kosztuje 79 GBP / 99 USD rocznie), możesz zainstalować wersję beta programisty, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. W Safari na iPadzie przejdź do developer.apple.com i zaloguj się.
 2. Przejdź do sekcji Pobieranie, przewiń w dół do iPadOS 14 beta i stuknij Zainstaluj profil, a następnie Zaakceptuj.
 3. Otwórz ustawienia. Powinieneś zobaczyć Profil pobrany u góry głównego ekranu – dotknij tego. Jeśli go nie widzisz, przejdź do Ogólne> Profil i dotknij profilu beta iPadOS 14.
 4. Stuknij Zainstaluj, aby zainstalować profil beta.
 5. Przeczytaj formularz zgody dewelopera i wyraź zgodę.
 6. Uruchom ponownie iPada.
 7. Teraz przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania, gdzie powinieneś zobaczyć wersję beta iPadOS 14. Stuknij Pobierz i zainstaluj.
 8. Poczekaj, aż iPad pobierze aktualizację, a następnie stuknij Zainstaluj.

Twój iPad będzie teraz działał w wersji beta iPadOS 14.

Jak zaktualizować iPadOS z wersji beta

Jeśli wcześniej wypróbowałeś wersję beta iPadOS przed jego pełną wersją, powinieneś zauważyć, że aby otrzymać nadchodzące wersje inne niż beta iPadOS, będziesz musiał usunąć profil konfiguracyjny Apple z urządzenia.

Możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia> Ogólne> Profil i wybierając Profil oprogramowania iPadOS Beta, a następnie wybierając Usuń profil i wprowadzając hasło, aby potwierdzić zmianę. Odtąd będziesz normalnie otrzymywać oficjalne aktualizacje (zamiast aktualizacji beta).

Jak zdobyć starą wersję iOS / iPadOS

Oto, co zrobić, jeśli później zmienisz zdanie i chcesz spróbować przejść na starszą wersję iPadOS lub nawet iOS 12, która była wcześniejsza niż iPadOS 13. (Pamiętaj jednak, że obniżenie wersji jest naprawdę trudne, więc nie możemy zagwarantować będziesz mógł cofnąć.)

 1. Na komputerze Mac otwórz Finder.
 2. Przejdź do biblioteki, a następnie przytrzymaj klawisz Option / Alt w Finderze i wybierz Idź> Biblioteka.
 3. Wybierz folder Aktualizacje oprogramowania dla iPada, jeśli się tam znajduje.
 4. Alternatywnie, uruchom przeglądarkę internetową i przejdź do IPSW.me i znajdź odpowiednią dla swojego urządzenia.

A jeśli Twój iPad nie obsługuje wersji iPadOS, której szukasz, możesz sprawdzić nasze zestawienie najlepszych ofert na iPada, aby zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie pakując sobie nowego iPada.