Jak zdobyć Flash na iPhonie i iPadzie

0
14

Jeśli chcesz oglądać filmy Flash lub grać w gry Flash na swoim iPhonie lub iPadzie, natkniesz się na pewien problem: iOS nie obsługuje Flasha. Jednak w App Store dostępne są różne aplikacje, które w tym artykule wyjaśniają, jak uzyskać Flash na iPadzie i iPhonie.

Czy Flash przestał działać na komputerze Mac? Oto jak zaktualizować Flash Player na komputerze Mac.

Najlepsze aplikacje Flash na iPada i iPhone’a

Popularne aplikacje przeglądarki, które umożliwiają odtwarzanie filmów i gier Flash na iPadzie i iPhonie, obejmują Photon Browser i Puffin.

Najpopularniejsze przeglądarki innych producentów, takie jak Chrome, Firefox i Opera, nie obsługują już Flash na urządzeniach z systemem iOS, ze względu na malejącą popularność tego formatu.

Przeglądarka fotonów

Przeglądarka Photon wydaje się być najpopularniejszym wyborem dla użytkowników iPada i iPhone’a, którzy wymagają obsługi Flash. Jest to aplikacja o wartości 4,99 GBP na iPada i 3,99 GBP na iPhone’a, która działa jako dobra alternatywna przeglądarka dla Safari, a także ma tryb Flash, który można włączyć, stukając ikonę błyskawicy w prawym górnym rogu.

Trzeba przyznać, że włączenie Flasha sprawia, że ​​przeglądarka jest trochę powolna i nie jest to najbardziej atrakcyjny interfejs, ale z pewnością to wystarczy. Udało nam się stworzyć Moshi Monster bez żadnych problemów na naszym iPadzie i iPhonie za pomocą Photon Browser.

Oto co się dzieje podczas korzystania z programu Photon Flash Player vs Safari (przesuń palcem, aby zobaczyć więcej):

Jeśli znajdziesz Photon niezmiernie wolno, spróbuj dotknąć ikony ustawień w prawym górnym rogu i dostosować ustawienia, aby dopasować je do swojego celu.

Maskonur

Puffin to kolejna popularna przeglądarka treści Flash, która oferuje również darmową wersję, jeśli chcesz ją przetestować, zanim zapłacisz 4,99 £ za pełną wersję na iPhone’a i iPada.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak używać iPada jako telepromptera

Puffin znakomicie wyświetlał stronę Moshi Monsters (poniżej), ale trochę się zmagał, wyświetlając wersję Flash strony Disney Fantasyland. Ale możliwość wypróbowania go na pierwszym miejscu to prawdziwy plus, ponieważ możesz wtedy zdecydować, czy spełnia on twoje potrzeby. Jest to również idealne rozwiązanie dla jednorazowych przypadków, gdy wymagany jest Flash.

Jednak Puffin ma wadę dla użytkowników spoza USA. Jego serwery znajdują się w Stanach Zjednoczonych, co oznacza, że ​​istnieje ograniczenie geograficzne dotyczące oglądanych treści. Na przykład, mimo że jesteśmy w Wielkiej Brytanii, nie mogliśmy wyświetlić BBC iPlayer.

Inne sposoby uzyskania Flash na iPadzie i iPhonie

Usługi takie jak Parallels Access oferują również dostęp do Flash na iPadzie i iPhonie, strumieniowo bezpośrednio z komputera Mac lub PC. Parallels Access umożliwia dostęp do komputera Mac lub PC na iPadzie z dowolnego miejsca na świecie, umożliwiając korzystanie z aplikacji takich jak Microsoft Office, Internet Explorer, Flash Player i przeglądarki obsługiwane przez Flash.

Jeśli pobieranie Flasha na iPada i iPhone’a jest jedyną rzeczą, na którą można pobrać Parallels, prawdopodobnie nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ roczna subskrypcja kosztuje 13,99 GBP. Jeśli jednak szukasz sposobu na zdalny dostęp do komputera PC lub Mac lub uruchomienie aplikacji Mac lub PC na iPadzie lub iPhonie, z pewnością warto to zbadać.

Dlaczego iPad i iPhone nie obsługują Flasha?

Nieżyjący już współzałożyciel firmy, Steve Jobs, słynął z rozbijania Flash na telefony komórkowe i odmówił zgody na tę technologię na platformie iOS. Zamiast tego Jobs walczył o alternatywny standard HTML5, który od tamtej pory zastąpił Flash w sieci.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Czy mój iPad może uzyskać iPadOS?

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów na temat zastrzeżeń Apple do standardu, przeczytaj przemyślenia Steve’a Jobsa na ten temat z 2010 roku.

W sierpniu 2012 r. Adobe wyłączyło nowe instalacje Flash za pośrednictwem Google Play Store, oznaczając koniec Adobe Flash na urządzeniach z Androidem.

Czy Adobe Flash Player będzie używany w przyszłości?

Dzięki usunięciu i ograniczonej możliwości wyświetlania treści Flash na urządzeniach z systemem iOS, branża przeniosła swoje zainteresowanie z Flash i przeniosła się do innych kodeków internetowych. Przez lata film Flash stracił dużą popularność, w którym odnotowano spadek w ostatnich latach według raportu opublikowanego przez Encoding. W tym raporcie widzimy, że H.264 jest najczęściej najpopularniejszym formatem wideo z 72% udziałem w rynku.

Kodowanie pierwotnie przewidywało, że Flash osiągnie koniec okresu przydatności do użycia w 2018 r. I choć nie było to w 100% dokładne, koniec Flasha jest bliski.

Jak potwierdziła firma Adobe, firma zakończy wsparcie dla formatu Flash w 2020 r. I zachęca twórców treści do przeniesienia wszelkich istniejących treści Flash na nowsze formaty. Chociaż wiele przeglądarek już domyślnie blokuje Flash (Chrome, Microsoft Edge i Safari), nadal istnieje wiele gier opartych na przeglądarce, które wykorzystują przestarzałą technologię i będą musiały przekonwertować.

Ankieta Macworld: Do czego używasz Flasha?

Ponieważ czytasz ten artykuł, jesteśmy gotowi założyć, że masz trochę użyj do Adobe Flash. Ale co to dla ciebie robi? Dołącz do naszej ankiety: