Jak zdobyć bezpłatne oprogramowanie Microsoft Office na iPadzie Pro

0
177
  • > Dlaczego warto uzyskać subskrypcję Office 365
  • > Jak uzyskać Word, Excel i PowerPoint na iPad Pro za darmo
  • > Jak anulować subskrypcję Office 365
  • > Alternatywy dla pakietu Office dla systemu iOS

Możesz pobrać aplikacje Office Word, Excel, PowerPoint i Outlook za darmo na iPhone’a i iPada, ale jeśli masz iPada Pro, tracisz dostęp do darmowej funkcjonalności i musisz zasubskrybować Office 365.

Jak wyjaśniliśmy w tym artykule: Jak zdobyć pakiet Microsoft Office na iPadzie iPhone za darmo, Microsoft oferuje tylko bezpłatne wersje aplikacji Office dla urządzeń poniżej 10,1 cala – a teraz wszystkie iPady są większe niż 10,1 cala, co oznacza, że ​​właściciele iPada Pro potrzebują subskrypcji Office 365, aby zrobić coś więcej niż czytać i drukuj pliki pakietu Office. Istnieją jednak opcje, które umożliwiają bezpłatne korzystanie z aplikacji Office na iPadzie Pro. Przyjrzymy się im poniżej.

Dlaczego warto uzyskać subskrypcję Office 365.

Jeśli masz iPada Pro z ekranem 10,5 cala lub 12,9 cala, musisz mieć kwalifikujący się plan Office 365, aby edytować pliki na iPadzie Pro.

Dzieje się tak dlatego, że Microsoft zakłada, że ​​jeśli używasz urządzenia z ekranem o przekątnej większej niż 10,1 cala, używasz go do celów zawodowych. Firma Microsoft wymaga posiadania subskrypcji Office 365, jeśli używasz aplikacji do pracy. Jeśli używasz Word, Excel, PowerPoint lub Outlook do celów komercyjnych, musisz subskrybować.

Problemem niekoniecznie musi być fakt, że ludzie muszą płacić za korzystanie z aplikacji, ale raczej fakt, że Microsoft przeniósł się do modelu subskrypcji kilka lat temu. Niektóre osoby mogą czuć się niekomfortowo w kwestii wynajmowania oprogramowania.

Istnieją jednak korzyści dla modelu subskrypcji. Jeśli nie korzystasz z oprogramowania lub znajdziesz alternatywę, którą wolisz, możesz zakończyć subskrypcję. Gdybyś kupił oprogramowanie, pieniądze już zostałyby zapłacone. Należy również pamiętać, że pakiety Office dawały dużo więcej niż dzisiejsza cena subskrypcji – standardowa wersja Office 2008 dla komputerów Mac kosztowała na przykład 349,99 £. Kiedy porównasz ten koszt z roczną subskrypcją, może się to nie wydawać wygórowane. Zwłaszcza gdy myślisz, że możesz to zakończyć w dowolnym momencie. Przyjrzymy się, jak anulować subskrypcję Office 365 poniżej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić rozłączanie AirPod z iPhone'a

Dzięki subskrypcji Office 365 odblokujesz pełną funkcjonalność aplikacji iOS Office – co oznacza, że ​​uzyskasz więcej funkcji niż te, które uzyskają bezpłatny dostęp, ponieważ używają iPhone’a lub mniejszego iPada.

Office 365 to najwyższej jakości wersje aplikacji Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook – w tym zaawansowane śledzenie zmian, usuwanie ograniczeń dotyczących sposobów używania stylów akapitowych oraz zaawansowanych narzędzi do tworzenia wykresów, tabel i obrazów. Dodatkowo dostajesz 1 TB pamięci online na osobę z OneDrive (bez subskrypcji Office 365 dostajesz tylko 5 GB).

Jak zdobyć Word, Excel i PowerPoint na iPad Pro za darmo.

Ale co, jeśli nie planujesz używać aplikacji do celów komercyjnych? Może naprawdę potrzebujesz tylko Worda, abyś mógł pisać listy i Excel dla domowego budżetu.

A może jesteś studentem lub chcesz, aby Twoje dzieci mogły korzystać z aplikacji Office do pracy w szkole. Na szczęście są opcje, dzięki którym można uzyskać abonament za darmo, jeśli chodzi o edukację. Najpierw przyjrzymy się tej opcji.

Jeśli jesteś studentem lub pracujesz w edukacji, możesz uzyskać bezpłatną subskrypcję Office 365. Wszystko, czego potrzebujesz, to poprawny szkolny adres e-mail.

Aby zapisać się na bezpłatną wersję edukacyjną pakietu Office, wpisz swój szkolny adres e-mail na tej stronie. Darmowa wersja edukacyjna oferuje internetowe wersje aplikacji Office. Są też opłacane wersje edukacyjne, które zaczynają się od 2,50 USD / 2,20 GBP miesięcznie dla studentów (więcej informacji tutaj).

Nawiasem mówiąc, jeśli jesteś na uniwersytecie, możesz dostać Office 365 University za 59,99. Będziesz musiał udowodnić swój status studenta tutaj.

Jeśli chcesz tylko uzyskać dostęp do wersji iOS aplikacji Office do użytku domowego, możesz to zrobić na kilka sposobów.

Jedną z opcji jest zapisanie się na bezpłatną wersję próbną. Jeśli chcesz tylko tymczasowo uzyskać dostęp, który może być odpowiedni. Możesz zarejestrować się na miesięczny bezpłatny okres próbny usługi Office 365 tutaj.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak pobrać YouTube na komputerze Mac

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji pakietu Office dłużej niż miesiąc, możesz wybrać subskrypcję usługi Office 365 Personal i anulować ją, gdy już jej nie potrzebujesz. Kosztuje to 5,99 GBP / 6,99 USD miesięcznie lub 59,99 GBP / 69,99 USD rocznie. Podpisz tutaj.

Istnieje również opcja abonamentu Office 365 Home za 7,99 GBP / 9,99 USD miesięcznie (lub 79,99 GBP / 99,99 USD rocznie), który umożliwia udostępnienie całej rodzinie (maksymalnie 6 osobom). Możesz zarejestrować się tutaj.

Przyjrzymy się teraz, jak anulować subskrypcję.

Jak anulować subskrypcję Office 365.

Możliwe jest anulowanie subskrypcji Office 365. Oto jak:

  1. Wprowadź dane logowania na tej stronie.
  2. Przejdź do usług i subskrypcji.
  3. Znajdź szczegóły subskrypcji.
  4. Kliknij Zarządzaj.
  5. Teraz wybierz Anuluj z opcji.
  6. Na koniec kliknij Potwierdź anulowanie.

Jeśli anulujesz w ciągu 30 dni od ostatniej płatności, będziesz mieć prawo do zwrotu pieniędzy. Jeśli płacisz co miesiąc, możesz nadal korzystać z aplikacji przez pozostałą część miesiąca, za który zapłaciłeś, lub możesz ubiegać się o zwrot kosztów i utracić możliwości edycji aplikacji. Podobnie, jeśli zapłaciłeś za rok z góry i złożyłeś wniosek o zwrot, aplikacja straciłaby pełną funkcjonalność.

Alternatywy dla pakietu Office dla systemu iOS.

W ogóle nie musisz korzystać z aplikacji Office. Apple wydaje swoje własne wersje aplikacji Office za darmo na komputery Mac, iPad i iPhone.

Pakiet biurowy firmy Apple obejmuje strony (przetwarzanie tekstu), numery (arkusze kalkulacyjne) i opis (prezentacje). Tutaj możesz pobrać najnowsze wersje: Strony, Keynote, Numbers. Możesz otwierać pliki Word, Excel i PowerPoint, używając równoważnej aplikacji na iPadzie, iPhonie lub Macu i możesz zapisać je jako wersję Office, jeśli chcesz je wysłać komuś, kto nie korzysta z aplikacji Apple.

Chociaż możesz znać aplikacje Office, wersje Apple oferują bardzo podobną funkcjonalność i są kompatybilne z Word, PowerPoint i Excel. Naprawdę, tak naprawdę nie ma potrzeby instalowania pakietu Office na iPadzie.