Jak zatrzymać powiadomienia na iPhonie, iPadzie i Macu?

0
175

Powiadomienia mogą być bardzo przydatne: przypominają o nadchodzących spotkaniach, nowych odcinkach podcastów, które lubisz, informują o ważnych e-mailach lub wiadomościach, których nie chcesz przegapić, lub informują o otrzymaniu wiadomości na platformie mediów społecznościowych z wyboru. Ale przeciążenie powiadomień nie jest zabawne. Oto jak zmniejszyć liczbę pingów otrzymywanych na iPhonie, iPadzie i Macu.

Jak wyłączyć powiadomienia dla niektórych aplikacji

Prawdopodobnie pojawią się powiadomienia, które chcesz otrzymywać, a inne wolałbyś nie widzieć. W takim przypadku łatwo jest dostosować, które aplikacje mogą wysyłać Ci powiadomienia.

Podczas pierwszej instalacji aplikacji zwykle pojawia się pytanie, czy chcesz zezwolić na powiadomienia. Chociaż możesz na to pozwolić w tym czasie, jeśli różne wiadomości będą zbyt duże, zawsze możesz wyłączyć powiadomienia dla tej konkretnej aplikacji za pomocą Ustawień.

Na iPhonie i iPadzie wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Ustawienia> Powiadomienia.
 2. Przewiń w dół i wybierz aplikację, którą chcesz wyłączyć.
 3. Przełącz przycisk Zezwalaj na powiadomienia, aby je wyłączyć.

Na Macu:

 1. Otwórz Preferencje systemowe.
 2. Wybierz Powiadomienia.
 3. Kliknij aplikację, którą chcesz wyłączyć.
 4. Przełącz przycisk Zezwalaj na powiadomienia, aby je wyłączyć.

Jak ukryć podgląd treści (zachować wiadomości prywatne)

Jednym z powodów, dla których możesz chcieć zatrzymać powiadomienia, jest ryzyko ujawnienia informacji komukolwiek innemu. Większość powiadomień wyświetla podsumowanie ich treści, co może być koszmarem, jeśli planujesz przyjęcie dla kogoś z rodziny lub czekasz na zaproszenie na rozmowę o pracę, będąc jeszcze w obecnym miejscu pracy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Wi-Fi lub 4G nie działa: jak rozwiązać problemy z Internetem na iPhonie

Na szczęście można usunąć podglądy treści bez całkowitego zatrzymania powiadomień. Oto jak to się robi:

Na iPhonie i iPadzie:

 1. Otwórz Ustawienia> Powiadomienia.
 2. Stuknij konkretną aplikację lub przejdź do następnego kroku, aby uzyskać ogólne ustawienie.
 3. Kliknij Pokaż podglądy.
 4. Wybierz Nigdy.

Na Macu:

 1. Otwórz Preferencje systemowe.
 2. Wybierz Powiadomienia.
 3. Wybierz konkretną aplikację lub przejdź do opcji Pokaż podglądy u dołu panelu.
 4. Kliknij Pokaż podglądy i wybierz Nigdy.

Jak wyłączyć wszystkie powiadomienia

Nie ma bezpośredniego ustawienia, które pozwoliłoby wyłączyć wszystkie powiadomienia, ale istnieją funkcje, które osiągają ten sam cel. W iOS 15/iPadOS 15 możesz skorzystać z nowej funkcji Zaplanowane podsumowanie, która wstrzymuje wszystkie niepilne powiadomienia do określonej pory dnia. Wtedy otrzymasz je, gdy uznasz to za wygodniejsze.

Aby to skonfigurować, wykonaj następujące czynności na iPhonie lub iPadzie:

 1. Otwórz Ustawienia> Powiadomienia.
 2. Kliknij Zaplanowane podsumowanie.
 3. Włącz Zaplanowane podsumowanie.
 4. Wybierz Kontynuuj.
 5. Wybierz aplikacje, które chcesz uwzględnić w podsumowaniu.
 6. Kliknij przycisk Dodaj [liczba] aplikacji.
 7. Ustaw godzinę, w której ma się pojawić podsumowanie.
 8. Kliknij Włącz Podsumowanie powiadomień.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak szybko naładować iPhone'a

Na komputerze Mac, jeśli korzystasz z systemu macOS Monterey, możesz skorzystać z nowego trybu skupienia, który tymczasowo wstrzyma wszystkie powiadomienia lub zezwoli na przyjście tylko określonych. Przeczytaj, jak skonfigurować i używać Focus na Macu, aby uzyskać więcej informacji.

W przeciwnym razie możesz przejść do Preferencji systemowych > Powiadomienia > Nie przeszkadzać, a następnie ustaw czas wyciszenia powiadomień.

Czy powiadomienia z iPhone’a wykorzystują dane?

Jednym z powodów, dla których możesz chcieć wyłączyć powiadomienia, jest to, że martwisz się ilością danych, które mogą być używane przez iPhone’a, który stale łączy się z Internetem, aby sprawdzić, czy nie ma powiadomień push. Chociaż proces ten obejmuje dane, powinna to być tylko minimalna ilość, a na pewno niewystarczająca, aby przepalić Twój plan danych.

Jeśli jednak się tym martwisz, możesz sprawdzić, ile danych jest używanych, otwierając Ustawienia > Dane mobilne > Usługi systemowe i sprawdzanie Powiadomień push.

Mamy nadzieję, że wszystkie te wskazówki pomogą Ci opanować wszystkie możliwe czynniki rozpraszające, które wiążą się z połączeniem z Internetem. Jeśli nadal czujesz się nieswojo, możesz spróbować aplikacji do medytacji i uważności, takich jak Headspace lub Balance, aby sprawdzić, czy to sprawi, że sytuacja stanie się trochę bardziej znośna.