Jak zapisywać dane na iPhonie lub iPadzie

0
5

Czy Twój iPhone (lub iPad) wyczerpuje dane komórkowe przed zresetowaniem każdego miesiąca? Czy czujesz, że twoja czapka jest zbyt restrykcyjna, ale nie stać Cię na ulepszenie kontraktu na iPhone?

Jeśli masz dość wyczerpywania się danych co miesiąc, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami i nigdy więcej nie osiągaj limitu.

Wi-Fi Assist

Szybki, wart sprawdzenia, zanim przejdziemy do trudniejszych lub niewygodnych rozwiązań.

Kiedy firma Apple wprowadziła system iOS 9, niektórzy użytkownicy odkryli, że jego dane mobilne (lub dane komórkowe, jeśli jesteś w USA) zostały pochłonięte szybciej niż wcześniej. Okazało się, że powodem tego była nowa funkcja Apple Wi-Fi Assist, która przełącza się na sieć komórkową, jeśli Wi-Fi jest niestabilne – często poręczne, ale prawdopodobnie zwiększa zużycie danych.

Jeśli uważasz, że tak się dzieje, możesz wyłączyć tę funkcję w Ustawieniach> Dane mobilne, a następnie przewiń w dół strony, na której możesz wyłączyć funkcję Wi-Fi Assist.

W systemie iOS 10 lub nowszym funkcja pokazuje, ile danych zostało wykorzystanych przez pomoc Wi-Fi. Jednak nadal jest to funkcja domyślnie włączona.

Apple przynajmniej upewniło się, że istnieją pewne ograniczenia tej funkcji. Nie zadziała, gdy korzystasz z roamingu danych w innym kraju, a nie wszystkie aplikacje mają dostęp do tej funkcji; na przykład aplikacje strumieniowania wideo i audio są wyłączone. Jednak Safari, Mail, Maps i Apple Music firmy Apple używają tej funkcji.

Śledź, ile danych iPhone’a używasz

Zanim zaczniesz zarządzać wykorzystywaniem danych komórkowych w telefonie iPhone, musisz kontrolować, ile używasz. Aby wyświetlić ilość wykorzystanych danych, przejdź do Ustawienia> Komórkowe (lub Dane mobilne) i przewiń w dół, aby zobaczyć wykorzystanie danych mobilnych w bieżącym okresie. Poniżej zobaczysz, ile danych zostało wykorzystanych przez każdą aplikację.

Nasza rada to nawyk resetowania go co miesiąc; być może ustawisz alarm w telefonie, aby pamiętać o jego zresetowaniu w dniu, w którym sieć zresetuje Twój limit. Aby zresetować statystyki, przewiń w dół na dół strony i dotknij Resetuj statystyki. Nabierz zwyczaju oglądania tutaj raz na jakiś czas, abyś mógł zobaczyć, czy jesteś na celowniku, aby pozostać poniżej tego limitu, czy też przesadzasz z tym i musisz wciągać rzeczy.

Ci, którzy szukają czegoś bardziej kompleksowego, powinni spojrzeć na Data Usage (49p / 99c), aplikację, której używaliśmy przez ostatnie trzy lata, aby śledzić nasze miesięczne wykorzystanie danych.

Aplikacja służy do pomiaru wykorzystania danych w sieciach komórkowych i Wi-Fi w czasie rzeczywistym i oferuje to na dwa różne sposoby – za pośrednictwem samej aplikacji i za pomocą poręcznego widżetu Dzisiaj, który można dodać do centrum powiadomień.

Aplikacja prosi o wprowadzenie miesięcznego limitu danych, a następnie generuje statystyki, takie jak ile powinieneś zużywać dziennie, aż Twoje dane zostaną odnowione, lub czy prawdopodobnie przekroczysz swój limit w danym miesiącu.

Użytkownicy mogą również spojrzeć wstecz na dane z dowolnego miesiąca w przeszłości, o ile aplikacja była wtedy używana.

Zatrzymaj aplikacje iPhone’a za pomocą danych komórkowych

Po powrocie do systemu iOS 7 firma Apple wprowadziła możliwość określania, które aplikacje na telefonie iPhone mogą korzystać z danych komórkowych.

Kiedy zbliżamy się do naszego limitu, wybieramy Ustawienia> Komórkowe / Mobilne dane i przewijamy w dół, aby wyłączyć szereg uprawnień komórkowych aplikacji.

Inną korzyścią z zatrzymania niektórych aplikacji za pomocą danych komórkowych jest to, że powinny one uniemożliwić ich aktualizację w tle, gdy jesteś poza domem – poprawiając tym samym żywotność baterii.

Poniżej każdej aplikacji na stronie Ustawienia> Strona komórkowa zobaczysz, ile danych używają. Każdy, który wyróżnia się jako pożerający dużo więcej danych, które twoim zdaniem powinny być dostępne, można wyłączyć tutaj.

Wyłącz dane 3G i 4G na telefonie iPhone

Jeśli rzeczy są naprawdę zdesperowane, jednym ze sposobów na zachowanie danych podczas wyczerpywania się jest tymczasowe wyłączenie danych komórkowych. W ten sposób, jeśli masz tydzień, aby przejść do odnowienia umowy, możesz zarządzać swoim użytkowaniem, a nie wyczerpać się całkowicie.

Aby wyłączyć dane komórkowe, przejdź do Ustawienia> Dane mobilne (lub Dane komórkowe) i przełącz przełącznik Mobile / Cellular Data na wyłączony.

Spowoduje to wyłączenie wszystkich danych komórkowych i ograniczenie wszystkich danych do Wi-Fi, w tym poczty e-mail, przeglądania stron internetowych i powiadomień push. Uważamy również, że jest to przydatny sposób na zachowanie żywotności baterii – w przeciwieństwie do przełączania trybu samolotowego, który zachowuje moc, ale oznacza, że ​​nikt nie może się z tobą skontaktować.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak utworzyć plik PDF na iPhonie

Wyłącz automatyczne odtwarzanie wideo na Facebooku, Twitterze Instagram

Jakiś czas temu Facebook dodał do swojej aplikacji iOS funkcję, która oznacza, że ​​podczas przewijania kanału wiadomości każdy opublikowany film będzie automatycznie przesyłany strumieniowo – nawet jeśli nie jesteś w sieci Wi-Fi. Oczywiście nie jest to idealna sytuacja, jeśli masz ograniczony limit danych.

Zalecamy zmianę ustawień, aby przesyłała strumieniowo tylko w sieci Wi-Fi.

Otwórz Facebook i kliknij Więcej na dole ekranu. Teraz wybierz Ustawienia konta> Wideo i zdjęcia> Ustawienia wideo> Autoodtwarzanie i wybierz Tylko połączenia Wi-Fi lub Nigdy nie odtwarza wideo.

Podobnie jak Facebook, Twitter ma funkcję automatycznego odtwarzania wideo, którą można wyłączyć w aplikacji. Stuknij swój awatar w lewym górnym rogu, aby wyświetlić szczegóły swojego profilu, a następnie kliknij Ustawienia i prywatność> Wykorzystanie danych. Stuknij pozycję „Autoodtwarzanie wideo” i zmień ją na „Tylko w Wi-Fi”.

Lepszą polityką może być jednak po prostu naciśnięcie przełącznika Oszczędzanie danych u góry strony Wykorzystanie danych – powoduje to wyłączenie autoodtwarzania i obniżenie jakości obrazu.

W Instagramie jest podobna seria kroków, aby wyłączyć przesyłanie strumieniowe wideo przez połączenie danych. Stuknij ikonę koła zębatego na Instagramie, wybierz opcję Mobilne wykorzystanie danych i wybierz opcję Użyj mniej danych.

Przestań korzystać z aplikacji żądnych danych na 3G lub 4G

FaceTime: To wspaniale, że możemy używać FaceTime przez 3G lub 4G, ale wysysa dane. Przejdź do Ustawienia> Komórkowe / Mobilne dane i przewiń listę aplikacji, aby upewnić się, że FaceTime jest wyłączony dla danych komórkowych. Co najważniejsze, powstrzyma to również każdego kontaktującego się z Tobą przez FaceTime przez 3G.

Dysk iCloud: Przejdź do Ustawienia i stuknij swoje imię / zdjęcie u góry, a następnie stuknij iCloud. Przewiń w dół i dotknij przełącznika obok iCloud Drive, aby stał się biały – lub wyłączony. Twój iPhone zaktualizuje dysk iCloud tylko wtedy, gdy korzystasz z sieci WiFi. Możesz też wyłączyć możliwość przechowywania dokumentów i danych przez aplikacje w chmurze, wyłączając przełącznik obok każdej aplikacji.

iTunes: Przejdź do Ustawienia> iTunes App Store i upewnij się, że funkcja Use Cellular Data / Mobile Data jest wyłączona. Podobnie, jeśli jesteś subskrybentem Apple Music, upewnij się, że nie wybrano Mobile Data w Ustawieniach> Muzyka.

Użyj listy przeglądania Safari, aby wyświetlić artykuły w trybie offline

Funkcja czytania listy Safari pozwala pobrać stronę internetową do czytania offline. Jest to świetne, gdy czytasz artykuł podczas dojazdów do pracy i maszerujesz do tunelu.

Jest to również świetne rozwiązanie, gdy brakuje danych: możesz umieścić kilka stron internetowych na liście czytelniczej podczas korzystania z Wi-Fi, a następnie odczytać je bez wykorzystywania jakichkolwiek danych.

Gdy masz dostęp do Wi-Fi, przejdź do Safari, otwórz strony internetowe, które chcesz przeczytać, kliknij ikonę Udostępnij na dole strony i wybierz Dodaj do listy czytania. Poczekaj, aż telefon pobierze artykuł, a następnie wyrusz. Będziesz mógł przeczytać ten artykuł, nawet jeśli używasz trybu samolotowego.

Wyłącz powiadomienia Push

Ile aplikacji używa usługi powiadomień Push firmy Apple, aby powiadomić Cię o nowych danych?

Przejdź do Ustawienia> Powiadomienia, aby się dowiedzieć. Możesz łatwo powstrzymać wszelkie aplikacje przed nękaniem Cię powiadomieniami tutaj.

Format tego zmienił się nieznacznie w iOS 9 i iOS 10. Wcześniej można przewijać listę, stuknąć w te aplikacje, których nie chcemy powiadamiać, i przełączać się obok: Pokaż w centrum powiadomień i Pokaż w blokadzie Ekran.

Jednak nadal chcesz mieć pewność, że te aplikacje, dla których nadal chcesz otrzymywać powiadomienia, nie robią tego za pośrednictwem połączenia komórkowego.

W systemie iOS 9 możesz wybrać styl powiadamiania dla każdej aplikacji. Możesz wybrać, aby aplikacje nie zezwalały na powiadomienia. Możesz też wybrać rodzaj powiadomień, na które zezwalasz.

Jest trochę irytujące, że musisz wyłączyć powiadomienia na podstawie każdej aplikacji, ale możesz przynajmniej zobaczyć rodzaj powiadomienia, które masz dla każdej aplikacji, nie dotykając ich najpierw (poniżej nazwy aplikacji).

Pamiętaj, że jeśli masz Apple Watch, możesz chcieć, aby niektóre aplikacje wyświetlały powiadomienia na tym urządzeniu – przejdź do aplikacji Apple Watch, aby to skonfigurować.

Te aplikacje, które pojawiają się w obszarze Uwzględnij na karcie Centrum powiadomień, mogą wykorzystywać dane do ostrzegania o zmianach. Jeśli naprawdę nie musisz być informowany, że twój znajomy odpowiedział na Twój post na Facebooku, wyłącz Centrum powiadomień, stukając w Facebook i wyłączając suwak.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak jailbreak iPhone'a lub iPada w iOS 12

Bądź bezwzględny w aplikacjach, które ostrzegają cię o zmianach, ale jeśli w końcu sprawdzasz je co pięć minut, może to być fałszywa ekonomia.

Przestań pobierać wiadomości e-mail

Kolejnym ograniczeniem jest twój e-mail. Jeśli masz telefon lub iPada skonfigurowane do bezprzewodowego pobierania danych w określonych odstępach czasu, szybko zużyjesz dane – to może naprawdę wymknąć się spod kontroli, jeśli iPhone ustawi opcję przesyłania danych do iPhone’a z serwera, ponieważ będzie aktualizować czas.

Zacznij od upewnienia się, że opcja Push nie jest zaznaczona. Sposób ten zmienił się w iOS 10.

Poprzednio można było przejść do opcji Ustawienia> Poczta, kontakty, kalendarze> Pobierz nowe dane, a jeśli funkcja Push jest włączona, wyłącz ją.

Następnie upewnij się, że ustawiłeś ręczne pobieranie danych. Przejdź do Ustawienia> Poczta, kontakty, kalendarze> Pobierz nowe dane i przewiń w dół i wybierz Ręcznie z listy. Możesz być jeszcze bardziej precyzyjny, jeśli wolisz, i zmienić ustawienia pobierania dla osobnych kont. Zmiana tych ustawień ma również tę zaletę, że pozwala zachować żywotność baterii.

W iOS 10 musisz mieć Ustawienia> Poczta> Konta> Pobierz nowe dane iz tego ekranu zmień Kontakty Kalendarze i iCloud do Fetch, a następnie na liście poniżej ustaw Fetch to Manually.

W systemie iOS 10 istnieje kilka dodatkowych sposobów na ograniczenie korzystania z danych poczty.

W Ustawieniach> Przewiń pocztą do sekcji Wiadomości i usuń zaznaczenie opcji Załaduj zdalne obrazy.

Zatrzymaj odświeżanie aplikacji w tle

Twój iPhone lub iPad może automatycznie aktualizować system operacyjny i aplikacje w tle bez konieczności działania. Oszczędza to czas i kłopoty.

Może to jednak spowodować problem, jeśli telefon zdecyduje się zaktualizować, gdy nie jesteś w sieci Wi-Fi. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Odśwież aplikację w tle i dotknij Odśwież aplikację w tle na górze. Wybierz Wi-Fi (w przeciwieństwie do Wi-Fi) Dane mobilne), aby ograniczyć aktywność tej funkcji.

Przeglądaj w Chrome

Istnieją alternatywy dla Safari Apple’a podczas przeglądania Internetu na iPhone’ie i iPadzie, a dobrym rozwiązaniem jest wypróbowanie, jeśli brakuje ci danych, czyli Chrome.

Aplikacja Chrome ma funkcję Zmniejsz dane, która pozwoli zmniejszyć rozmiar przeglądanych witryn, uruchamiając witrynę za pośrednictwem serwerów Google i kompresując dane. Aby głębiej przyjrzeć się swoim opcjom, przeczytaj Najlepsze przeglądarki internetowe dla iPhone’a.

Obrazy o niskiej rozdzielczości w wiadomościach

W systemie iOS 10 lub nowszym możesz wybrać wysyłanie obrazów niskiej jakości w Wiadomościach. Zamiast wysyłać obraz w wysokiej rozdzielczości, automatycznie wyśle ​​go jako wersję skompresowaną, dzięki czemu dane zostaną zapisane.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Wiadomości i włącz Tryb niskiej jakości obrazu, który znajdziesz na samym dole listy ustawień.

Pamiętaj, co oglądasz na komórce

Niezależnie od tego, czy jest to Netflix, YouTube czy iPlayer, oglądanie ulubionych programów może pochłonąć Twoje dane, jeśli oglądasz je w 3G / 4G. W każdej aplikacji przejdź do Ustawienia i wybierz opcję odtwarzania tylko przez Wi-Fi.

Na przykład w YouTube przejdź do Ustawienia i wybierz opcję Odtwórz HD tylko w Wi-Fi. W Netflix przejdź do Ustawienia aplikacji> Wykorzystanie danych komórkowych.

Włącz Wi-Fi

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się całkowicie wyłączyć Wi-Fi, ponieważ Twój telefon próbuje połączyć się z siecią, gdy jesteś w mieście, możesz wrócić do domu, gdy będziesz korzystać z sieci komórkowej.

To frustracja, którą łatwo naprawić, jeśli zdecydujesz się zapomnieć o sieci, gdy pojawi się jedno z nich.

Stuknij w nazwę sieci, a na następnym ekranie wybierz Zapomnij o tej sieci.

Użyj hotspotów Wi-Fi

Będziesz mógł znaleźć sieci Wi-Fi dookoła, szczególnie w każdym dużym mieście. Wi-Fi można znaleźć w większości sieci kawiarni, wielu restauracji i innych miejscach publicznych, takich jak biblioteki i lotniska. Jeśli jesteś abonentem szerokopasmowym BT, możesz skorzystać z aplikacji BT Wi-fi, aby uzyskać dostęp do dowolnego z ich hotspotów za darmo.

Zawsze jednak powinieneś zachować ostrożność podczas uzyskiwania dostępu do hotspotu, jak wyjaśnimy w tym artykule: Skąd mam wiedzieć, czy hotspot Wi-Fi jest bezpieczny ?. Najlepszą radą jest użycie hotspotu Wi-Fi, który wymaga hasła – to dodatkowe zapewnienie, że ktoś inny nie będzie szpiegował tego, co robisz.