Jak zapisać dane na iPhonie lub iPadzie

0
24

Czy w Twoim iPhonie (lub iPadzie) wyczerpują się dane komórkowe przed zresetowaniem limitu co miesiąc? Czy uważasz, że Twoja czapka jest zbyt restrykcyjna, ale nie możesz sobie pozwolić na przejście na bardziej hojną umowę na iPhone’a?

Jeśli masz dość wyczerpywania danych co miesiąc, postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami i nigdy więcej nie osiągaj limitu.

Włącz tryb niskiej ilości danych

Nowa funkcja w iOS 13 pozwala spowolnić wykorzystanie danych. Tak więc, zanim osiągniesz limit miesiąca, możesz po prostu włączyć tryb Low Data.

Po włączeniu tego trybu wszystko, co niepotrzebnie zużywa dane, zostanie zatrzymane.

Po włączeniu trybu niskiej ilości danych aplikacje przestaną używać danych w tle, nie będzie automatycznego pobierania aplikacji, a wiadomości e-mail nie będą automatycznie pobierane.

Aby włączyć tryb niskiej ilości danych, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz ustawienia.
  2. Stuknij Dane mobilne (lub komórkowe w USA)
  3. Stuknij w Opcje danych mobilnych (Opcje danych komórkowych)
  4. Stuknij suwak obok trybu niskiej ilości danych, aby zatrzymać te procesy w tle.

Nie używasz iOS 13? Oto jak zainstalować iOS 13.

Asystent Wi-Fi

Kolejny, który warto sprawdzić, zanim przejdziemy do trudniejszych lub niewygodnych rozwiązań.

Kiedy Apple wprowadził iOS 9 w 2015 r., Niektórzy użytkownicy stwierdzili, że ich dane mobilne (lub dane komórkowe, jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych) są pochłaniane szybciej niż wcześniej. Okazało się, że powodem tego była nowa funkcja Apple Wi-Fi Assist, która przełącza się na sieć komórkową, jeśli Wi-Fi jest niestabilne – często przydatne, ale prawdopodobnie zwiększy zużycie danych.

Jeśli uważasz, że tak się dzieje, możesz wyłączyć tę funkcję w Ustawienia> Dane mobilne, a następnie przewiń w dół strony, gdzie możesz wyłączyć Asystenta Wi-Fi.

W systemie iOS 10 lub nowszym funkcja pokazuje, ile danych zostało wykorzystanych przez asystenta Wi-Fi. Jednak nadal jest to funkcja domyślnie włączona.

Apple przynajmniej upewniło się, że istnieją pewne ograniczenia tej funkcji. Nie działa, gdy korzystasz z roamingu danych w innym kraju i nie wszystkie aplikacje mają dostęp do tej funkcji; na przykład aplikacje do przesyłania strumieniowego wideo i audio są wyłączone. Jednak Safari, poczta, mapy i muzyka Apple Apple korzystają z tej funkcji.

Jeśli Twój iPhone wybiera sieć komórkową przez domowe Wi-Fi, możesz przeczytać nasz artykuł na temat poprawy połączenia Wi-Fi.

Śledź, ile danych iPhone’a używasz

Zanim zaczniesz zarządzać zużyciem danych w sieci komórkowej iPhone’a, musisz uważnie obserwować, ile używasz. Aby zobaczyć, ile danych wykorzystałeś, wybierz Ustawienia> Dane mobilne (lub Dane komórkowe) i przewiń w dół, aby zobaczyć wykorzystanie danych mobilnych w bieżącym okresie. Poniżej zobaczysz, ile danych zostało wykorzystanych przez każdą aplikację.

Zastanawiasz się, jak długi był obecny okres? Aby dowiedzieć się, że musisz przewinąć do samego dołu, aby zobaczyć, kiedy ostatnio zresetowałeś statystyki.

Nasza rada to nawyk resetowania go co miesiąc; może ustawić alert w telefonie, aby pamiętać o jego zresetowaniu w dniu, w którym sieć resetuje limit. Aby zresetować statystyki, przewiń w dół do dolnej części strony i dotknij Resetuj statystyki. Przyzwyczajaj się od czasu do czasu patrzeć tutaj, aby zobaczyć, czy masz cel, aby pozostać poniżej limitu, czy też przesadzasz i musisz ograniczyć sytuację.

Możesz również dodać plan danych na tej stronie danych mobilnych w Ustawieniach, co powinno jeszcze bardziej precyzować zarządzanie wykorzystaniem danych.

Alternatywnie możesz spojrzeć na wykorzystanie danych (49p / 99c), aplikację, z której korzystaliśmy przez ostatnie trzy lata, aby śledzić nasze miesięczne wykorzystanie danych.

Aplikacja mierzy w czasie rzeczywistym wykorzystanie danych komórkowych i Wi-Fi i oferuje to na dwa różne sposoby – za pośrednictwem samej aplikacji i poręcznego widżetu Today, który można dodać do centrum powiadomień.

Aplikacja prosi o podanie miesięcznego limitu danych, a następnie generuje statystyki, takie jak ile powinieneś użyć dziennie, aż twoje dane zostaną odnowione, lub jeśli prawdopodobnie przekroczysz limit w danym miesiącu.

Użytkownicy mogą również przeglądać dane z dowolnego miesiąca w przeszłości, o ile oczywiście wtedy była używana aplikacja.

Zatrzymaj aplikacje iPhone’a korzystające z danych komórkowych

W systemie iOS 7 firma Apple wprowadziła możliwość określania, które aplikacje na telefonie iPhone mogą korzystać z danych komórkowych.

Kiedy zbliżamy się do limitu, przechodzimy do Ustawienia> Dane komórkowe / komórkowe i przewijamy w dół, aby wyłączyć uprawnienia komórkowe wielu aplikacji.

Inną zaletą zatrzymania niektórych aplikacji korzystających z danych komórkowych jest to, że powinny one przestać się aktualizować w tle, gdy jesteś poza domem – co poprawia żywotność baterii.

Poniżej każdej aplikacji na stronie Ustawienia> Sieć komórkowa zobaczysz, ile danych wykorzystali. Wszystkie, które wyróżniają się gromadzeniem o wiele więcej danych, które Twoim zdaniem powinny być, można tutaj wyłączyć.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić iPhone'a lub iPada, który nie pobiera wiadomości e-mail

Wyłącz dane 3G i 4G na telefonie iPhone

Jeśli sytuacja jest naprawdę rozpaczliwa, jednym ze sposobów na zachowanie danych w przypadku niskiego poziomu jest tymczasowe wyłączenie danych komórkowych. W ten sposób, jeśli masz około tygodnia do odnowienia umowy, możesz zarządzać użytkowaniem, a nie skończyć się całkowicie.

Aby wyłączyć dane komórkowe, wybierz Ustawienia> Dane mobilne (lub Dane komórkowe) i ustaw przełącznik Dane mobilne / komórkowe w pozycji wyłączonej.

Spowoduje to wyłączenie wszystkich danych komórkowych i ograniczenie wszystkich danych do Wi-Fi, w tym poczty e-mail, przeglądania Internetu i powiadomień push. Uważamy również, że jest to przydatny sposób na oszczędzanie baterii – w przeciwieństwie do włączania trybu samolotowego, który oszczędza energię, ale oznacza, że ​​nikt nie może się z tobą skontaktować.

Wyłącz automatyczne odtwarzanie wideo na Facebooku, Twitterze i Instagramie

Jakiś czas temu Facebook dodał do swojej aplikacji na iOS funkcję, która oznacza, że ​​kiedy przewijasz swój kanał wiadomości, każdy opublikowany film będzie automatycznie przesyłany strumieniowo – nawet jeśli nie jesteś w sieci Wi-Fi. Oczywiście nie jest to idealna sytuacja, jeśli masz ograniczony limit danych.

Zalecamy zmianę ustawień, aby strumieniowanie odbywało się tylko w przypadku Wi-Fi.

Otwórz Facebook i kliknij trzy linie u dołu ekranu. Teraz wybierz Ustawienia i prywatność> Ustawienia> Filmy i zdjęcia i upewnij się, że opcja Auto-Play jest ustawiona na Tylko połączenia Wi-Fi (lub możesz wybrać opcję Nigdy nie odtwarzaj automatycznie filmów).

Podobnie jak Facebook, Twitter ma funkcję automatycznego odtwarzania wideo, którą można wyłączyć w aplikacji. Stuknij obraz awatara w lewym górnym rogu, aby wyświetlić szczegóły profilu, a następnie kliknij Ustawienia i prywatność> Wykorzystanie danych. Stuknij pozycję „Autoodtwarzanie wideo” i zmień ją na „Tylko przez Wi-Fi”.

Lepszą zasadą może być jednak naciśnięcie przełącznika Oszczędzanie danych u góry strony Wykorzystanie danych – wyłącza to autoodtwarzanie i obniża jakość obrazu.

Na Instagramie jest podobna seria kroków, aby wyłączyć przesyłanie strumieniowe wideo przez połączenie danych. Naciśnij ikonę koła zębatego na Instagramie, wybierz opcję Wykorzystanie danych mobilnych i wybierz opcję Użyj mniej danych.

Przestań korzystać z aplikacji wymagających danych w 3G lub 4G

FaceTime: To wspaniałe, że możemy korzystać z FaceTime przez 3G lub 4G, ale pobiera dane. Przejdź do Ustawienia> Dane komórkowe / komórkowe i przewiń listę aplikacji, aby upewnić się, że FaceTime jest wyłączony dla danych komórkowych. Co najważniejsze, powstrzyma to także każdego, kto skontaktuje się z Tobą przez FaceTime przez 3G / 4G.

Dysk iCloud: Przejdź do Ustawień i stuknij swoje imię / zdjęcie u góry, a następnie stuknij iCloud. Przewiń w dół i dotknij przełącznika obok iCloud Drive, aby zmienił kolor na biały lub wyłączony. Twój iPhone zaktualizuje Dysk iCloud tylko wtedy, gdy jesteś w sieci Wi-Fi. Ewentualnie wyłącz możliwość przechowywania dokumentów i danych w chmurze przez przełączenie przełącznika obok każdej aplikacji na Wyłączone.

iTunes: Przejdź do Ustawienia> iTunes i App Store i upewnij się, że opcja Użyj danych komórkowych / danych mobilnych jest wyłączona. Podobnie, jeśli jesteś subskrybentem Apple Music, upewnij się, że Mobile Data nie jest zaznaczona w Ustawienia> Muzyka.

Skorzystaj z listy czytelniczej Safari, aby przeglądać artykuły offline

Funkcja listy czytelniczej Safari umożliwia pobranie strony internetowej do czytania offline. Jest to świetne, gdy czytasz artykuł podczas dojazdów do pracy i masz zamiar udać się do tunelu.

Jest to również świetne, jeśli brakuje Ci danych: możesz ustawić w kolejce kilka stron internetowych na swojej liście czytelniczej podczas korzystania z Wi-Fi, a następnie przeczytać je bez zużywania jakichkolwiek danych.

Podczas gdy masz dostęp do Wi-Fi, przejdź do Safari, otwórz strony internetowe, które chcesz przeczytać, kliknij ikonę Udostępnij u dołu strony i wybierz Dodaj do listy czytania. Poczekaj, aż telefon pobierze artykuł, a następnie wyjdź. Będziesz mógł przeczytać ten artykuł, nawet jeśli używasz trybu samolotowego.

Wyłącz powiadomienia push

Ile aplikacji korzysta z usługi powiadomień push Apple, aby powiadomić Cię o nowych danych?

Niektóre z tych aplikacji mogą wykorzystywać dane do ostrzegania o zmianach. Jeśli naprawdę nie musisz otrzymywać powiadomień, że Twój przyjaciel odpowiedział na Twój post na Facebooku, wyłącz Powiadomienia, dotykając Facebooka i wyłączając suwak.

Zachowaj bezwzględność dzięki aplikacjom, które ostrzegają o zmianach, chociaż ich sprawdzenie co pięć minut może być fałszywą ekonomią.

Przejdź do Ustawienia> Powiadomienia, aby się dowiedzieć. Tutaj możesz łatwo zatrzymać wszelkie aplikacje, które będą nękać Cię powiadomieniami.

Możesz przewinąć listę w dół, dotknąć tych aplikacji, których nie chcesz powiadamiać, i dotknij suwaka Zezwalaj na powiadomienia, aby włączyć powiadomienia dla tej aplikacji. Ewentualnie możesz pozostawić Powiadomienia włączone, ale dostosować styl, aby uzyskać tylko Banery lub tylko w Centrum powiadomień.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zablokować numer na iPhonie

To trochę denerwujące, że musisz wyłączyć Powiadomienia dla poszczególnych aplikacji, ale możesz przynajmniej zobaczyć rodzaj ustawienia powiadomień dla każdej aplikacji bez wcześniejszego stukania ich (znajduje się poniżej nazwy aplikacji).

Pamiętaj, że jeśli masz zegarek Apple Watch, niektóre aplikacje mogą wyświetlać powiadomienia na tym urządzeniu – przejdź do aplikacji Apple Watch na iPhonie, aby to skonfigurować.

Zatrzymaj pobieranie wiadomości e-mail

Kolejnym, który należy ograniczyć, jest Twój e-mail. Jeśli masz telefon lub iPada skonfigurowane do bezprzewodowego pobierania danych w określonych odstępach czasu, szybko zużyjesz dane – może to naprawdę wymknąć się spod kontroli, jeśli twój iPhone jest ustawiony na Push danych do iPhone’a z serwera, ponieważ będzie aktualizował wszystkie czas.

Jak wspomniano powyżej, tryb niskiej ilości danych w iOS 13 automatycznie wyłączy tę funkcję, ale możesz ją wyłączyć osobno z innymi funkcjami trybu niskiego zużycia energii, jeśli wolisz.

Możesz po prostu powstrzymać Maila przed korzystaniem z danych mobilnych. Wystarczy przesunąć suwak obok opcji Poczta w Ustawienia> Dane mobilne. Możesz jednak sprecyzować różne rzeczy, wybierając Ustawienia> Hasła i konta, a następnie stuknij Pobierz nowe dane.

Tutaj zobaczysz szereg opcji specyficznych dla różnych kont poczty (i kalendarza).

Możesz wybrać pobieranie danych ręcznie, co godzinę, co 30 minut lub co 15 minut. Ręcznie może być najlepszą opcją, jeśli próbujesz ograniczyć dane.

Możesz też być bardziej precyzyjny i zmienić ustawienia pobierania dla oddzielnych kont. Zmiana tych ustawień ma również tę zaletę, że pozwala zachować żywotność baterii.

W systemie iOS 10 istnieje kilka dodatkowych sposobów ograniczenia zużycia danych przez pocztę.

W Ustawieniach> Poczta przewiń do sekcji Wiadomości i usuń zaznaczenie opcji Załaduj zdalne obrazy.

Zatrzymaj odświeżanie aplikacji w tle

Twój iPhone lub iPad może automatycznie aktualizować system operacyjny i aplikacje w tle bez konieczności działania. Oszczędza to czas i kłopot.

Może to jednak powodować problem, jeśli telefon zdecyduje się na aktualizację, gdy nie jesteś w sieci Wi-Fi.

Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Odświeżanie aplikacji w tle i dotknij Odświeżanie aplikacji w tle u góry. Wybierz Wi-Fi (w przeciwieństwie do Wi-Fi i danych mobilnych), aby ograniczyć aktywność tej funkcji.

Przeglądaj w Chrome

Istnieją przeglądarki alternatywne dla Safari firmy Apple podczas przeglądania stron internetowych na iPhonie i iPadzie, a dobrym rozwiązaniem jest wypróbowanie, jeśli brakuje Ci danych, to Chrome.

Aplikacja Chrome ma funkcję Zmniejszenia danych, która w pewien sposób zmniejszy rozmiar przeglądanych witryn, uruchamiając witrynę przez serwery Google i kompresując dane. Aby dowiedzieć się więcej o swoich opcjach, przeczytaj temat Najlepszych przeglądarek internetowych na iPhone’a.

Obrazy o niskiej rozdzielczości w Wiadomościach

W iOS 10 lub nowszym możesz wybrać wysyłanie obrazów niskiej jakości w Wiadomościach. Zamiast wysyłać obraz w wysokiej rozdzielczości, automatycznie wyśle ​​go jako wersję skompresowaną, zapisując w ten sposób twoje dane.

Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia> Wiadomości i włącz tryb obrazu niskiej jakości, który znajdziesz na samym dole listy ustawień.

Uważaj na to, co oglądasz na komórce

Niezależnie od tego, czy jest to Netflix, YouTube czy iPlayer, oglądanie ulubionych programów może pochłonąć Twoje dane, jeśli oglądasz przez 3G / 4G. W każdej aplikacji przejdź do Ustawień i wybierz, aby odtwarzać tylko przez Wi-Fi.

Najłatwiej to zrobić, wybierając Ustawienia> Dane mobilne i upewniając się, że te aplikacje nie działają w przypadku danych mobilnych.

Alternatywnie możesz przejść do każdej aplikacji, na przykład w YouTube przejdź do Ustawień i wybierz Odtwarzaj HD tylko przez Wi-Fi. W serwisie Netflix przejdź do Ustawienia aplikacji> Wykorzystanie danych komórkowych.

Włącz Wi-Fi

Jeśli kiedykolwiek zdarzyło Ci się całkowicie wyłączać Wi-Fi, ponieważ Twój telefon próbuje połączyć się z siecią, gdy jesteś w mieście, być może używasz telefonu komórkowego po powrocie do domu.

Jest to frustracja, którą łatwo naprawić, jeśli zdecydujesz się zapomnieć o sieci, gdy pojawi się jedna z nich.

Po prostu dotknij nazwy sieci i na następnym ekranie wybierz opcję Zapomnij tę sieć.

Użyj hotspotów Wi-Fi

Możesz znaleźć sieci Wi-Fi dookoła, szczególnie w każdym dużym mieście. Wi-Fi można znaleźć w większości sieci kawiarni, wielu restauracjach i innych miejscach publicznych, takich jak biblioteki i lotniska. Jeśli jesteś abonentem sieci szerokopasmowej BT, możesz skorzystać z aplikacji BT Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do dowolnego z hotspotów za darmo.

Jednak zawsze należy zachować ostrożność podczas uzyskiwania dostępu do hotspotu, jak wyjaśniliśmy w tym artykule: Skąd mam wiedzieć, czy hotspot Wi-Fi jest bezpieczny? Najlepszą radą jest korzystanie z hotspotu Wi-Fi, który wymaga hasła – to dodatkowa gwarancja, że ​​ktoś inny nie będzie szpiegował tego, co robisz.