Jak zamknąć aplikacje na telefonie iPhone X

0
723

IPhone X nie ma przycisku Home, który zmusza właścicieli do ponownej oceny tego, co myśleli, że wiedzieli o obsłudze iPhone’a.

W tym samouczku wyjaśnimy, jak zamykać aplikacje na iPhone X. W dalszej części zapoznaj się z naszym artykułem Jak używać artykułu na iPhone’ie X.

Wyświetl przełącznik aplikacji

Na iPhone’ach z przyciskami Home dwukrotnie je wciskasz, by wyświetlić ekran przełączania aplikacji: przydatna karuzela z możliwością przesuwania, wyświetlająca ekrany z pamięci podręcznej aktualnie otwartych aplikacji w kolejności ostatnich, pozwalająca na łatwe przechodzenie do lub zamykanie aplikacji w użyciu

Przesuń palcem w górę od dołu ekranu – od małej linii wskazującej, gdzie można uzyskać dostęp do wirtualnego przycisku Home 's ’ ’.

Aplikacja, z której aktualnie korzystasz – lub używana jako ostatnia – będzie widoczna z przodu i od środka.

Zamknij aplikację (s)

Wykonaj długie naciśnięcie w dowolnym miejscu na ekranie, a po chwili małe czerwone kółka ze znakami minus pojawią się w lewym górnym rogu każdej aplikacji.

Aby zamknąć aplikację, możesz przesunąć palcem w górę, aby zniknęła z górnej części ekranu lub dotknąć czerwonego kółka.

Aby wyjść z przełącznika aplikacji, możesz wybrać jedną z aplikacji, dotykając jej miniatury lub dotknąć w innym miejscu ekranu, aby powrócić do poprzedniego ekranu.