Jak założyć nowy komputer Mac

0
261

W tym artykule wyjaśniamy, jak skonfigurować nowy komputer Mac i zacząć korzystać z nowego komputera. Przyjrzymy się włączeniu Maca, uruchomieniu procesu instalacji, wprowadzeniu danych konta i przesłaniu danych ze starego komputera Mac (lub komputera z systemem Windows).

Krok 1. Włącz nowy komputer Mac.

Odblokuj komputer Mac i podłącz zasilanie. MacBooki mają tendencję do ponoszenia pewnych opłat, gdy były testowane, ale zalecamy podłączenie komputera Mac, ponieważ nie będziesz chciał wyczerpać baterii podczas konfigurowania.

Jeśli masz nowego Maca mini lub nowiutkiego Mac Pro lub Mac mini, musisz też podłączyć monitor i klawiaturę lub mysz.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk zasilania!

Krok 2. Uruchom narzędzie Setup Assistant.

To naprawdę bardzo proste, ponieważ kreator konfiguracji przeprowadzi Cię przez każdy krok, aby skonfigurować komputer Mac. Możesz pominąć niektóre kroki, jeśli wolisz zrobić je później (np. Konfiguracja Hey Siri lub Touch ID).

Kiedy nowy Apple Mac działa po raz pierwszy, uruchamia program o nazwie Setup Assistant. Ta funkcja służy do konfigurowania komputera Mac, łączenia się z Internetem i przeprowadzania procesu tworzenia konta. Prowadzi Cię również przez dokumenty prawne i pomaga w wyborze ustawień prywatności (wpływają one na aplikacje takie jak Znajdź moich znajomych).

Każdy ekran oferuje opcje i przycisk Kontynuuj.

 1. Pierwszy ekran wyświetla mapę. Wybierz kraj w pobliżu i naciśnij Kontynuuj. Zapewni to poprawność zegara wewnątrz komputera Mac.
 2. Wybierz swoją klawiaturę. Zakładając, że jesteś z Wielkiej Brytanii, tak jak my, sprawdź, czy klawiatura jest ustawiona na brytyjską (nie amerykańską). Może być konieczne kliknięcie przycisku Pokaż wszystko, aby wyświetlić układ klawiatury brytyjskiej.
 3. Następnie musisz połączyć się z siecią. Będą to zazwyczaj Twoja sieć Wi-Fi. Wybierz identyfikator SSID swojej sieci (nazwę) i wprowadź hasło. Jeśli nie znasz swojego hasła Wi-Fi, może być napisane z boku routera.
 4. Jeśli aktualizujesz ze starego komputera Mac, możesz użyć kopii zapasowej Time Machine, aby przesłać informacje do nowego komputera Mac. Korzysta z programu o nazwie Migration Assistant. Warto zauważyć, że możesz uruchomić Asystenta migracji w dowolnym momencie, teraz nie musisz tego robić. Jeśli wolisz zrobić to później, możesz kliknąć opcję Nie teraz i kontynuować.
 5. Następny krok dotyczy usług lokalizacyjnych. Dzięki temu aplikacje mogą lokalizować swoją pozycję na Ziemi. Musisz dać każdej aplikacji uprawnienia, aby to zrobić, a aplikacje i usługi Apple, takie jak Mapy i Znajdź moich znajomych, dobrze to wykorzystują. Uważamy, że warto zaznaczyć Włącz usługi lokalizacyjne na moim Macu i Kontynuuj, ale to zależy od Ciebie.
 6. Zobaczysz także Dane Okno wyskakujące Prywatność było nowe w High Sierra i ostrzega, że ​​otrzymasz powiadomienie, gdy tylko poprosimy o podanie danych osobowych. Po prostu kliknij Kontynuuj.
 7. Następnie musisz zalogować się za pomocą swojego Apple ID i hasła. To jest ten sam identyfikator Apple ID, którego używasz do robienia zakupów w sklepie App Store. Identyfikator Apple ID to adres e-mail i zazwyczaj (ale nie zawsze) taki, który kończy się na „icloud.com”. Jeśli nie masz identyfikatora Apple ID, to naprawdę dobrze jest go utworzyć, klikając opcję Utwórz bezpłatny identyfikator Apple ID. Twoja potrzeba podania karty kredytowej, aby uzyskać identyfikator Apple ID, ale może być wykorzystana do zlokalizowania brakujących komputerów Apple Mac, zapewnienia dobrej blokady hasła i umożliwia pobieranie nowych (często bezpłatnych) aplikacji ze sklepu Mac App Store. Ale jeśli nie masz ochoty na uzyskanie identyfikatora Apple ID, możesz kliknąć Pomiń i zarejestrować się później.
 8. Jeśli masz skonfigurowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe, otrzymasz powiadomienie na innym urządzeniu, że ktoś loguje się przy pomocy swojego identyfikatora (to ty, nawet jeśli mówi w Londynie, a ty jesteś w innym miejscu w kraju). Zostanie wysłany kod na innym urządzeniu, aby wejść na nowy komputer Mac.

 9. Następnie jest okno, które pozwala włączyć Siri, która pozwoli ci użyć asystenta aktywowanego głosem do wykonywania różnych zadań na komputerze Mac. Przeczytaj: rzeczy do zrobienia Siri na Macu. Możesz to teraz ustawić lub pominąć krok i zrobić to później.

 10. Kolejny krok polega na skonfigurowaniu iCloud (o ile wcześniej logowałeś się przy pomocy swojego Apple ID). iCloud synchronizuje twoje kontakty, kalendarze, konta pocztowe, informacje o przeglądarce internetowej, przypomnienia, notatki. Możesz także przechowywać pliki z Dokumentów i Pulpitu na iCloud Drive. Apple oferuje 5 GB miejsca do przechowywania dokumentów na nowym dysku iCloud. Możesz uzyskać więcej miejsca w usłudze iCloud, które prawdopodobnie będziesz potrzebować, aby uzyskać jak najwięcej z użytecznych usług. Apple oferuje 50 GB za 79p / 99c miesięcznie, 200 GB za 2,49 GBP / 2,99 USD miesięcznie i 2 TB za 6,99 £ / 9,99 USD miesięcznie.

 11. Jeśli Twój komputer Mac ma Touch ID (MacBook Air 2018 lub MacBook Pro), możesz otrzymać możliwość ustawienia go w następnej kolejności. (Ponownie, możesz pominąć ten krok i zrobić to później).

 12. Od premiery MacOS Mojave w 2018 roku można wybrać, czy twój interfejs ma być Dark czy Light. Możesz wybrać, który tutaj – ale możesz łatwo zmienić to później w Ustawieniach.

W zależności od wersji systemu MacOS zainstalowanego na komputerze Mac, zobaczysz także kilka dodatkowych okien lub niektóre z okien opisanych powyżej nie będą widoczne.

to jest to! Ostateczny ekran po prostu powie: Dziękujemy! Kliknij przycisk Kontynuuj i zacznij korzystać z komputera Mac.

Krok 3. Przejdź do App Store.

Najlepiej zrobić, zanim przejdziesz dalej, kliknij aplikację App Store i kliknij Aktualizacje. Teraz kliknij opcję Aktualizuj wszystko. Prawie na pewno pojawi się nowe oprogramowanie od czasu, gdy Apple Mac opuścił fabrykę, a aktualizacja oprogramowania zanim przejdziemy dalej zapewni, że rozpoczniesz dobry start.