Jak zaktualizować oprogramowanie iPada, pobierz iPadOS na iPada

0
572

Apple zaskoczyło tłum na WWDC, ujawniając, że w tym roku będzie dostępna osobna wersja iOS na iPada. Ten iPadOS nie przyjedzie do 30 września 2019 r., Ale kiedy to zrobi, wprowadzi wiele różnorodnych funkcji do iPada, które wykorzystają większy wyświetlacz i będą lepiej pasować do innego sposobu, w jaki ludzie używają tabletów.

Być może chcesz zainstalować iPada na swoim iPadzie. Po uruchomieniu iOS 13 19 września możesz zastanawiać się, kiedy będziesz mógł zaktualizować iPada do nowego oprogramowania i co musisz zrobić, aby uzyskać iPada na iPadzie.

W tym artykule wyjaśnimy, co musisz zrobić, aby zaktualizować iPada do nowego oprogramowania, w tym co zrobić, jeśli napotkasz problemy, takie jak brak wystarczającej ilości miejsca, brak możliwości połączenia z Wi-Fi i co zrobić, jeśli występują problemy z aktualizacją. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Jak zdobyć teraz iPadOS

Możesz teraz kupić iPadOS, jeśli zarejestrowałeś się w programie beta Apple – istnieją dwa programy beta, jeden dla programistów i jeden dla ogółu społeczeństwa – ale pamiętaj, że to nie jest ostateczna wersja iPadOS i może być wadliwa, więc nie zalecamy instalowania go na iPadzie, jeśli zależy Ci na urządzeniu do pracy. Przeczytaj o programie beta dla iPada tutaj.

Jeśli zainstalujesz iPadOS?

Gdy iPadOS stanie się dostępny – według Apple 30 września – na iPadzie pojawi się ostrzeżenie o dostępności nowego oprogramowania.

Jednak zamiast stuknąć, aby zainstalować, zalecamy upewnienie się, że naprawdę chcesz uruchomić nowe oprogramowanie na iPadzie. Kilka lat temu Apple zastąpiło aplikację Wideo aplikacją TV i chociaż aplikacja TV jest świetna, jedna z funkcji aplikacji Wideo oznaczała, że ​​serial będzie się ciągle odtwarzać, bez konieczności zgody na obejrzenie następnego odcinka. Każdy, kto ma dzieci, zrozumie, jak denerwujące jest to, że musimy teraz grać w każdy odcinek Świnki Peppy. Tylko upewnij się, że nowe funkcje są warte wszelkich niedogodności spowodowanych przez utracone funkcje.

Jeśli chodzi o nowe funkcje, jesteśmy szczególnie podekscytowani faktem, że możemy używać iPada jako drugiego ekranu dla naszego komputera Mac (uwaga, nie będzie tak w przypadku każdego modelu iPada). Podoba nam się również pomysł, że będziemy mogli otworzyć wiele okien w aplikacji i przeglądać je z boku.

Przed instalacją aktualizacji powinieneś również wykonać wiosenne porządki na iPadzie: bardzo ważne jest, aby wykonać jego kopię zapasową, ponieważ nie chcesz stracić żadnych ważnych danych, ale powinieneś również poświęcić trochę czasu, aby wyczyścić trochę miejsca, więc że masz wystarczającą ilość miejsca na nową aktualizację. Zwykle przechowujemy wiele filmów i programów telewizyjnych na naszym iPadzie, więc jeśli potrzebujesz miejsca, można je usunąć – jeśli pobrałeś je z iTunes lub jednej z innych usług, powinieneś być w stanie pobrać je później.

Jeśli nie masz pewności, czy chcesz zaktualizować iPada do iPada 13, przeczytaj najpierw o iPadzie.

Jak zainstalować iPadOS 13

Kiedy iPadOS pojawi się, prawdopodobnie pod koniec października, prawdopodobnie zobaczysz alert na iPadzie, który poinformuje cię, że jest gotowy do pobrania. Być może jednak będziesz musiał przejść do ustawień, aby Twój iPad mógł do niego sięgnąć.

 1. Podłącz swój iPhone do źródła zasilania – iOS 13 nie zainstaluje się, jeśli nie podłączysz do sieci.
 2. Musisz także być podłączony do Wi-Fi, a nie przez 3G lub 4G. Sprawdź także, czy jest to bezpieczna sieć. (Nie zalecamy na przykład robienia tego za pośrednictwem hotelowego Wi-Fi.) Mamy kilka wskazówek, jak pobrać iPadOS, jeśli nie masz WiFi poniżej.
 3. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania i poczekaj, aż iPad znajdzie aktualizację. Możliwe, że zobaczysz komunikat „Twoje oprogramowanie jest aktualne”. Czasami trzeba trochę poczekać, aż oprogramowanie stanie się dostępne, ale możliwe jest, że iPadOS nie będzie działał na iPadzie – sprawdź naszą listę iPadów kompatybilnych tutaj.
 4. Zakładając, że dostępna jest nowa wersja, dotknij Pobierz i zainstaluj.
 5. Po wyświetleniu monitu wprowadź kod dostępu i w razie potrzeby zaakceptuj warunki korzystania z usługi.
 6. Twoje urządzenie pobierze aktualizację w tle. Zobaczysz wskazanie, ile czasu to zajmie – z naszego doświadczenia jest to bardzo dalekie od znaku! Podwój to / potrój to nawet! Możesz pobierać przynajmniej inne rzeczy podczas pobierania. Po zakończeniu pobierania otrzymasz powiadomienie na iPadzie.
 7. Teraz dotknij Szczegóły w oknie powiadomień. Spowoduje to powrót do ustawień> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.
 8. Stuknij Zainstaluj teraz. (Ponownie, spodziewaj się, że ten krok zajmie trochę czasu – zwłaszcza jeśli jest to w nocy, gdy pojawi się oprogramowanie!)
 9. Możesz też wybrać Później. iOS zaproponuje aktualizację w nocy – wystarczy upewnić się, że urządzenie jest podłączone.

Jak pobrać iPadOS bez Wi-Fi

Jeśli chcesz zainstalować iPadOS, ale nie masz dostępu do Wi-Fi – lub nie wiesz, czy Wi-Fi, do którego masz dostęp, jest bezpieczny, ponieważ znajduje się w hotelu / restauracji – możesz się zastanawiać, czy możesz zaktualizuj iPada przy użyciu danych komórkowych lub mobilnych.

Niestety nie można pobrać systemu iOS 13 przy użyciu danych komórkowych – Apple ogranicza pobieranie do 200 MB, co jest zrozumiałe, ponieważ nawet „nieograniczone” umowy nie zawsze są naprawdę nieograniczone. Ale istnieje obejście.

Aby pobrać iPadOS za pomocą danych mobilnych (lub danych komórkowych), wykonaj następujące kroki:

 1. Utwórz hotspot na iPhonie i połącz się z nim na iPadzie.
 2. Przejrzyj opcje pobierania i instalowania iPada.

IPad rozpocznie pobieranie iPada przy użyciu połączenia danych z telefonu iPhone.

Jak pobrać iPadOS przez iTunes

Alternatywnie, jeśli komputer Mac jest podłączony do Internetu za pośrednictwem sieci Ethernet lub w inny sposób, możesz pobrać iPadOS za pomocą iTunes. Pamiętaj, że gdy Apple zrezygnuje z iTunes wraz z pojawieniem się Cataliny, Finder będzie zarządzał takimi rzeczami, jak pobieranie oprogramowania.

 1. Otwórz iTunes na iMac i podłącz iPada.
 2. Kliknij ikonę iTunes, która reprezentuje iPada.
 3. Kliknij Sprawdź aktualizacje.
 4. Przejrzyj opcje pobierania i instalowania iPada.

Jak pobrać iPadOS, jeśli nie masz miejsca

Pobieranie przez iTunes to także świetny sposób na zainstalowanie iPada na iPadzie, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na tablecie, więc wykonaj powyższe kroki.

Możesz też spróbować wykonać te kroki, aby uzyskać więcej miejsca.

Czy aktualizacja iPhone’a spowoduje usunięcie moich danych

Zrozumiałe jest, że jeśli masz mało miejsca, możesz martwić się, że stracisz część swoich danych, jeśli zainstalujesz nową aktualizację iPada. Zrozumiałe jest, że niektórzy martwią się tym, ponieważ zdarzyło się to w przeszłości. Jednak powinno się zdarzyć, że po zainstalowaniu aktualizacji iPadOS wszystkie dane pozostaną nienaruszone, a jeśli nie, to masz kopię zapasową, prawda??

Przed aktualizacją należy wykonać kopię zapasową telefonu.

Dlaczego moja aktualizacja iPada nie będzie

Być może zastanawiasz się, dlaczego twój iPad nie wyświetla aktualizacji jako dostępnej. Może tak być z kilku powodów.

 • Być może po prostu jesteś zbyt chętny – będziemy musieli poczekać do końca roku, zanim pojawi się aktualizacja iPadOS, a nawet wtedy może być konieczne trochę dłużej niż u niektórych osób, zanim pojawi się ona na twoim urządzeniu. Nieuchronnie ktoś, kogo znasz, zobaczy to wcześniej.
 • Twój iPad może być za stary, aby uruchomić iPadOS. Najstarszym kwalifikującym się iPadem jest iPad Air 2 2014.
 • Możesz nie być podłączony do Wi-Fi – jak powiedzieliśmy powyżej, potrzebujesz Wi-Fi, ale są obejścia.
 • Być może nie jesteś podłączony – musisz być podłączony, w przeciwnym razie Apple przerwie instalację (na wypadek, gdyby wyczerpała się bateria w połowie).

Jeśli te punkty Cię nie dotyczą, spróbuj zainstalować za pomocą iTunes, jak opisano powyżej.

Aktualizacja iPada jest zawieszona

Jeśli pomimo zastosowania się do wszystkich naszych porad aktualizacja trwa długo lub wydaje się, że zawiesiła się lub utknęła pod koniec, zalecamy przejrzenie następujących wskazówek: Co zrobić, jeśli nie możesz zaktualizować iPada lub iPhone’a.

Jak zaktualizować iPadOS z wersji beta

Jeśli wcześniej wypróbowałeś wersję beta systemu iOSOS przed jego pełną wersją, pamiętaj, że aby otrzymywać nadchodzące wersje systemu iOSOS inne niż beta, musisz usunąć profil konfiguracji Apple z urządzenia.

Możesz to zrobić, przechodząc do opcji Ustawienia> Ogólne> Profil i wybierając Profil oprogramowania iPOS Beta, a następnie wybierając opcję Usuń profil i wprowadzając hasło, aby potwierdzić zmianę. Od teraz będziesz otrzymywać oficjalne aktualizacje (zamiast aktualizacji beta) jak zwykle.

Jak zdobyć kopię starej wersji iOS

Jeśli później zmienisz zdanie i zechcesz przejść na iOS 12. (Pamiętaj, że obniżenie wersji jest naprawdę trudne, więc nie możemy nawet zagwarantować, że posiadanie starej wersji oznacza, że ​​możesz przywrócić system iOS 12.)

 1. Na komputerze Mac otwórz Findera.
 2. Przejdź do biblioteki, a następnie znajdź folder iTunes. Jeśli nie możesz tego zobaczyć, przytrzymaj klawisz Opcja / Alt w Finderze i wybierz Idź> Biblioteka.
 3. Wybierz folder Aktualizacje oprogramowania dla iPada, jeśli jest tam. (Nie stanie się tak, jeśli nigdy nie pobrałeś aktualizacji iOS na Maca, ale możesz to naprawić, otwierając iTunes, podłączając iPada i wykonując kroki pobierania iOS 12 na Maca).
 4. Alternatywnie uruchom przeglądarkę internetową i przejdź do IPSW.me i znajdź odpowiednią dla swojego urządzenia.

Mamy tutaj artykuł opisujący powrót do iOS 12 lub wcześniejszego.

Jeśli aktualizacja została już uruchomiona i występują problemy, przeczytaj, co zrobić, jeśli nie możesz zaktualizować systemu iOS.

A jeśli twój iPad nie obsługuje iPada, możesz sprawdzić naszą ofertę najlepszych ofert na iPada, abyś mógł zaoszczędzić pieniądze, kupując sobie nowego iPada.