Jak zaktualizować iPhone’a do iOS 13

0
1249

iOS 13 – najnowsza wersja oprogramowania systemu operacyjnego dla iPhone’ów – pojawi się na iPhone’ach w czwartek 19 września. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz zrobić, aby zaktualizować iPhone’a do nowego oprogramowania, w tym co zrobić, jeśli napotkasz problemy, takie jak brak wystarczającej ilości miejsca, brak możliwości połączenia z Wi-Fi lub problemy po rozpoczęciu aktualizacji może to potrwać zbyt długo lub utknie. Poniżej mamy odpowiedzi!

Warto również najpierw wykonać trochę prac domowych przy telefonie, na przykład upewnić się, że jest on utworzony kopii zapasowej i wyczyścić trochę miejsca, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca na nową aktualizację. Najpierw sprawdzimy, co powinieneś zrobić; ale możesz przejść bezpośrednio do procesu aktualizacji poniżej.

Jeśli nie masz pewności, czy chcesz zaktualizować iPhone’a do iOS 13, najpierw przeczytaj naszą recenzję iOS 13 lub możesz dowiedzieć się o nowych funkcjach w iOS 13 – i o wszelkich problemach, jakie ludzie napotykają tutaj z oprogramowaniem.

Istotną zmianą w tym roku jest to, że iOS 13 będzie na iPhony, podczas gdy iPadOS będzie wersją na iPady, a jeśli myślisz, że będziesz mógł to zainstalować, będziesz musiał trochę poczekać. Tutaj mamy więcej informacji na temat iPada.

Jak przygotować iPhone’a na iOS 13

Przed aktualizacją do iOS 13 zalecamy wykonanie następujących czynności:

 1. Utwórz kopię zapasową iPhone’a – możesz to zrobić za pomocą iCloud lub iTunes na komputerze Mac lub PC. Wyjaśniamy, jak wykonać kopię zapasową tutaj. W przeszłości ludzie tracili dane, takie jak stare wiadomości SMS i zdjęcia podczas aktualizacji, więc nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważny jest ten krok!
 2. Zapisz kopię iOS 12 – wyjaśnimy poniżej. Dzieje się tak na wypadek, gdybyś musiał wrócić później – ale jeśli jest to poza tobą, nie martw się o ten krok.
 3. Zrób trochę miejsca na swoim iPhonie. Będziesz potrzebował sporo miejsca na aktualizację. Jeśli nie masz na telefonie zapasowego 20 GB, usuń niektóre aplikacje, aby zrobić miejsce – możesz je później zainstalować ponownie, ponieważ już je posiadasz. Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca, iOS zaoferuje również tymczasowe usunięcie niektórych plików.
 4. Podłącz swój iPhone do źródła zasilania – iOS 13 nie zainstaluje się, jeśli nie podłączysz do sieci.
 5. Upewnij się, że pobierasz przez Wi-Fi, a nie przez 3G lub 4G, w przeciwnym razie może zabraknąć danych. Sprawdź także, czy jest to bezpieczna sieć. (Nie zalecamy na przykład robienia tego przez hotelową sieć Wi-Fi.) Mamy kilka wskazówek, jak pobrać iOS 13, jeśli nie masz WiFi poniżej.

Jak zaktualizować do iOS 13

iOS 13 będzie dostępny do pobrania w czwartek 19 września, około 18:00 w Wielkiej Brytanii, 10:00 w Kalifornii, 13:00 w Nowym Jorku itp. Pierwszym krokiem jest więc poczekać! Chociaż zalecamy, abyś poczekał trochę dłużej, ponieważ nieuchronnie nastąpi pośpiech, ponieważ wszyscy inni pobiorą iOS 13, a serwery Apple zwolnią.

Oto jak pobrać i zainstalować najnowszą wersję iOS na iPhone’a:

 1. Przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. iOS sprawdzi, czy jest nowa wersja; jeśli nie, pojawi się komunikat „Twoje oprogramowanie jest aktualne”. Czasami trzeba czekać trochę, aż oprogramowanie stanie się dostępne.
 2. Zakładając, że dostępna jest nowa wersja, dotknij Pobierz i zainstaluj.
 3. Po wyświetleniu monitu wprowadź kod dostępu i w razie potrzeby zaakceptuj warunki korzystania z usługi.
 4. Twoje urządzenie pobierze aktualizację w tle. Zobaczysz wskazanie, ile czasu to zajmie – z naszego doświadczenia jest to bardzo dalekie od znaku! Podwój to / potrój to nawet! Możesz pobierać przynajmniej inne rzeczy podczas pobierania. Po zakończeniu pobierania otrzymasz powiadomienie na telefonie iPhone.
 5. Teraz dotknij Szczegóły w oknie powiadomień. Spowoduje to powrót do ustawień> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.
 6. Stuknij Zainstaluj teraz. (Ponownie, spodziewaj się, że ten krok zajmie trochę czasu – zwłaszcza jeśli jest to w nocy, gdy pojawi się oprogramowanie!)
 7. Możesz też wybrać Później. iOS zaproponuje aktualizację w nocy – wystarczy upewnić się, że urządzenie jest podłączone.

Jak pobrać iOS 13, jeśli nie masz Wi-Fi

Czy naprawdę ekscytuje Cię zdobycie iOS 13, ale nie masz teraz dostępu do Wi-Fi? A może robisz to, ale to WiFi w hotelu / restauracji i nie masz pewności, czy możesz temu zaufać (bądź bezpieczny!). Być może zastanawiasz się, czy możesz zaktualizować system iOS 13 przy użyciu danych komórkowych czy danych mobilnych.

Apple ma limit pobierania, co oznacza, że ​​nie można pobrać więcej niż 200 MB przez połączenie danych w iOS 12. Więcej informacji na temat pobierania aplikacji powyżej 200 MB tutaj. Jednak jedną z nowych zmian w iOS 13 będzie możliwość pobierania większych aplikacji przez sieć komórkową dzięki usunięciu nakładki.

Ale teraz korzystasz z iOS 12, co oznacza, że ​​istnieje ograniczenie i nie możesz pobrać iOS 13 na dane – ale istnieje obejście, o ile masz komputer Mac.

Zanim zaczniesz – upewnij się, że nie wykorzystasz wszystkich danych za miesiąc! Nawet nieograniczone dane nie zawsze są całkowicie nieograniczone i możesz zostać ukarany później.

Aby pobrać iOS 13 za pomocą danych mobilnych (lub danych komórkowych), wykonaj następujące kroki:

 1. Utwórz punkt dostępu z iPhone’a – w ten sposób możesz użyć połączenia danych z iPhone’a, aby połączyć się z Internetem na komputerze Mac.
 2. Teraz otwórz iTunes i podłącz iPhone’a.
 3. Kliknij ikonę w iTunes, która reprezentuje twój iPhone.
 4. Kliknij Sprawdź aktualizacje.
 5. Przejrzyj opcje pobierania i instalowania systemu iOS 13.

Komputer Mac kontynuuje pobieranie systemu iOS 13 przy użyciu połączenia danych z telefonu iPhone. Następnie iTunes zainstaluje iOS 13 na twoim iPhonie.

Alternatywnie, jeśli Twój komputer Mac jest podłączony do Internetu za pośrednictwem sieci Ethernet lub w inny sposób, możesz pobrać iOS za pomocą iTunes w dokładnie taki sam sposób, jak powyżej. (Pamiętaj, że gdy Apple zrezygnuje z iTunes wraz z pojawieniem się Cataliny, Finder będzie zarządzał takimi rzeczami, jak pobieranie oprogramowania).

Jak pobrać iOS 13, jeśli nie masz miejsca

Pobieranie przez iTunes to także świetny sposób na zainstalowanie iOS 13 na iPhonie, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na iPhonie, więc wykonaj powyższe kroki.

Możesz też spróbować wykonać te czynności, aby zrobić więcej miejsca na telefonie iPhone.

Czy aktualizacja iPhone’a spowoduje usunięcie moich danych

Zrozumiałe jest, że jeśli masz mało miejsca, możesz martwić się, że stracisz część swoich danych, jeśli zainstalujesz nową aktualizację iPhone’a. Zrozumiałe jest, że niektórzy martwią się tym, ponieważ zdarzyło się to w przeszłości. Jednak powinno się zdarzyć, że po zainstalowaniu aktualizacji iOS 13 wszystkie dane pozostaną nienaruszone, a jeśli nie, to dobrze, że masz kopię zapasową, prawda??

Przed aktualizacją należy wykonać kopię zapasową telefonu.

Dlaczego moja aktualizacja iPhone’a nie będzie

Być może zastanawiasz się, dlaczego twój iPhone nie wyświetla aktualizacji iOS 13 jako dostępności. Może tak być z kilku powodów.

 • Być może jesteś zbyt chętny – może pojawić się opóźnienie, zanim pojawi się aktualizacja iOS 13. Oczekujemy, że spodziewamy się około 18 w czwartek 19 września (w Wielkiej Brytanii), ale pojawienie się na twoim urządzeniu może potrwać dłużej. Nieuchronnie ktoś, kogo znasz, zobaczy to wcześniej.
 • Twój telefon może być za stary, aby uruchomić system iOS 13. Sprawdź, czy Twój iPhone może uzyskać system iOS 13 tutaj.
 • Możesz nie być podłączony do Wi-Fi – jak powiedzieliśmy powyżej, potrzebujesz Wi-Fi, ale są obejścia.
 • Być może nie jesteś podłączony – musisz być podłączony, w przeciwnym razie Apple przerwie instalację (na wypadek, gdyby wyczerpała się bateria w połowie).

Jeśli te punkty Cię nie dotyczą, spróbuj zainstalować za pomocą iTunes, jak opisano powyżej.

Aktualizacja iPhone’a jest zawieszona

Postępowałeś zgodnie z naszymi radami, ale aktualizacja trwa WIEK! Być może Twój iPhone zamarzł lub aktualizacja utknęła pod koniec. Co powinieneś zrobić?

Wyjaśniamy, co zrobić, jeśli iOS nie chce się tutaj zainstalować: Co zrobić, jeśli nie możesz zaktualizować iPhone’a.

Jak zaktualizować iOS z wersji beta

Jeśli wcześniej wypróbowałeś wersję beta systemu iOS przed pełną wersją, należy pamiętać, że w celu uzyskania nadchodzących wersji systemu iOS innych niż beta należy usunąć profil konfiguracji Apple z urządzenia.

Możesz to zrobić, przechodząc do opcji Ustawienia> Ogólne> Profil i wybierając Profil oprogramowania iOS Beta, a następnie wybierając opcję Usuń profil i wprowadzając hasło, aby potwierdzić zmianę. Od teraz będziesz otrzymywać oficjalne aktualizacje (zamiast aktualizacji beta) jak zwykle.

Jak zdobyć kopię starej wersji iOS

Jeśli później zmienisz zdanie i zechcesz przejść na iOS 12. (Pamiętaj, że obniżenie wersji jest naprawdę trudne, więc nie możemy nawet zagwarantować, że posiadanie starej wersji oznacza, że ​​możesz przywrócić system iOS 12.)

 1. Na komputerze Mac otwórz Findera.
 2. Przejdź do biblioteki, a następnie znajdź folder iTunes. Jeśli nie możesz tego zobaczyć, przytrzymaj klawisz Opcja / Alt w Finderze i wybierz Idź> Biblioteka.
 3. Wybierz folder Aktualizacje oprogramowania dla swojego urządzenia, jeśli ono tam jest. (Nie stanie się tak, jeśli nigdy nie pobrałeś aktualizacji iOS na Maca, ale możesz to naprawić, otwierając iTunes, podłączając iPhone’a i wykonując kroki pobierania iOS 12 na Maca).
 4. Alternatywnie uruchom przeglądarkę internetową i przejdź do IPSW.me i znajdź odpowiednią dla swojego urządzenia.

Mamy tutaj artykuł opisujący powrót do iOS 12 lub wcześniejszego.

Jeśli aktualizacja została już uruchomiona i występują problemy, przeczytaj, co zrobić, jeśli nie możesz zaktualizować systemu iOS.

A jeśli twój iPhone nie obsługuje iOS 13, możesz sprawdzić naszą ofertę najlepszych ofert na iPhone’a, abyś mógł zaoszczędzić pieniądze, pakując sobie nowe, błyszczące urządzenie.