Jak zainstalować wersję beta iOS 14 na iPhonie

0
732

Co roku w czerwcu Apple ogłasza kolejną wersję iOS na iPhone’a, ale aktualizacja nie rozpocznie się jeszcze przez kolejne trzy miesiące. Na WWDC w czerwcu tego roku Apple ogłosiło iOS 14, ekscytującą i pełną funkcji aktualizację, która zostanie wydana dopiero jesienią 2020 r. (Prawdopodobnie we wrześniu).

Ale co, jeśli nie chcesz czekać tak długo, aby wypróbować nowe funkcje? Musisz zainstalować wersję beta.

W tym artykule przeprowadzimy Cię przez kroki wymagane do uzyskania wersji beta iOS 14. Wyjaśniamy, jak dołączyć do programów beta Apple oraz jak zainstalować i uruchomić wersję beta iOS na swoim iPhonie.

Co to jest wersja beta?

Betas to wersje testowe przedpremierowe. Każda aktualizacja iOS przechodzi fazę beta przed oficjalnym uruchomieniem, od drobnych poprawek, takich jak 13.5.1, do pełnych wersji zmieniaczy gier, takich jak iOS 14.

Istnieją bety dla programistów (tylko dla programistów) i bety publiczne dla każdego; oba typy przechodzą przez pół tuzina wersji przed głównym wprowadzeniem na rynek.

Ryzyko i środki ostrożności

Zauważ przede wszystkim, że bety test wersje. Są one z definicji niedokończonymi programami i chociaż powinny zawierać większość lub wszystkie funkcje gotowego produktu, będą istnieć różnice kosmetyczne i, nieuchronnie, pewne usterki i problemy, które będą musiały zostać naprawione. Usterki i problemy sprawiają, że Apple przede wszystkim stara się przetestować wersję beta systemu iOS.

Innymi słowy, nie oczekuj doskonałej wygody użytkownika. W szczególności nie oczekuj, że istniejące aplikacje (te, na których możesz polegać, i które mogły działać dobrze z poprzednią wersją iOS) będą działały idealnie z nową wersją. W skrajnych przypadkach może się okazać, że Twoje urządzenie jest uszkodzone przez wersję beta i nie można z niego korzystać, dopóki nie pojawi się następna wersja beta i miejmy nadzieję, że problem zostanie rozwiązany.

W chwili pisania tego tekstu iOS 14 został właśnie ogłoszony i dostępna jest tylko pierwsza wersja beta dewelopera. W tym momencie cyklu oprogramowanie może być zawodne i możesz poczekać chwilę, zanim się zanurzysz.

Im bardziej zbliżamy się do ostatecznej premiery iOS 14.0, tym bardziej dopracowane i wyposażone w funkcje możemy się spodziewać, że będą dostępne dostępne bety. Przeciwnie, oczywiście jest to, że pozostanie mniej czasu, aby czekać na oficjalną premierę, więc nie zyskasz tak dużo, instalując wersję beta.

Może to być ryzykowne, ale zainstalowanie wersji beta systemu iOS da ci poważne prawa do przechwalania się wśród przyjaciół kochających Apple i pozwoli ci zdecydować, czy podoba ci się nowe funkcje, więc może warto zapłacić…

Zakładając, że zdecydujesz się iść naprzód, nie możemy wystarczająco podkreślić, jak ważne jest to wykonaj kopię zapasową iPhone’a przed zainstalowaniem wersji beta iOS, lub jeszcze lepiej, użyj drugiego urządzenia, a nie głównego iPhone’a, aby go uruchomić. Nie stracisz wszystkiego, jeśli coś pójdzie nie tak podczas instalowania wersji beta, a będziesz mógł wrócić do ostatniej wersji, jeśli okaże się, że nowe oprogramowanie ci się nie podoba lub że jest zbyt wadliwe.

Jak zdobyć wersję beta programisty

Jeśli wiesz, w co się pakujesz i nadal chcesz dołączyć do programu dla programistów w wersji beta, najpierw sprawdź, czy Twoje urządzenie jest zgodne. Czy mogę szybko przeczytać Czy mój iPhone może uzyskać system iOS 14? (Zasadniczo jest to iPhone 6s.)

Teraz musisz się zarejestrować jako programista Apple. Przystąpienie do programu Apple Developer Program kosztuje 79 GBP / 99 USD rocznie.

Wszystko gotowe? W porządku! Oto jak zainstalować wersję beta dewelopera iOS 14 w ośmiu prostych krokach:

 1. W przeglądarce Safari na telefonie iPhone przejdź do developer.apple.com i zaloguj się przy użyciu swojego Apple ID.
 2. Przejdź do sekcji Pobrane (znajdziesz to w lewym menu), przewiń w dół do iOS 14 beta i dotknij Zainstaluj profil, a następnie Zaakceptuj.
 3. Otwórz aplikację Ustawienia. Powinieneś zobaczyć Profil pobrany na górze ekranu głównego – dotknij tego. Jeśli go nie widzisz, przejdź do Ogólne> Profil i stuknij tam profil beta wersji iOS 14.
 4. Stuknij Zainstaluj w prawym górnym rogu, aby zainstalować profil beta iOS 14.
 5. Przeczytaj formularz zgody dewelopera i (zakładając, że jesteś zadowolony z warunków), wyrażaj zgodę.
 6. Uruchom ponownie iPhone’a.
 7. Teraz przejdź do Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania, gdzie powinieneś zobaczyć iOS 14 beta. Stuknij Pobierz i zainstaluj.
 8. Poczekaj, aż iPhone zakończy pobieranie aktualizacji, a następnie po wyświetleniu monitu dotknij Instaluj.

A jeśli wszystko działało tak, jak powinno, Twój iPhone będzie teraz obsługiwał wersję beta iOS 14.

Czy mogę uzyskać wersję beta dla programistów, jeśli nie jestem programistą?

W chwili pisania tego tekstu nie ma publicznej wersji beta, tylko wersja beta dla programistów. I nawet gdy publiczne bety zaczną się pojawiać, zrobią to w dowolnym miejscu od kilku godzin do kilku dni po równoważnej wersji dla programistów.

Jeśli nie jesteś programistą, ale mimo to chcesz zainstalować wersję beta programu, jest to możliwe. Ostrzegamy, że jest to sprzeczne z warunkami Apple i nie trzeba dodawać, że całkowicie wykluczą wszelką pomoc gwarancyjną, jeśli coś pójdzie nie tak.

Musisz znaleźć i pobrać kopię profilu beta systemu iOS 14 na stronie innej niż Apple. Google jest tu twoim przyjacielem, chociaż jest to jeden z przykładów, który wydaje się działać w momencie pisania.

Po pobraniu profilu zainstaluj wersję beta przy użyciu tej samej metody, co powyżej. Możesz przejść do kroku 3.

Jak uzyskać publiczną wersję beta

Jak wspomniano powyżej, publiczna beta iOS 14 jeszcze się nie uruchomiła. Kiedy to nastąpi (czego oczekujemy na początku lipca), musisz postępować zgodnie z tymi instrukcjami.

 1. Kliknij Zarejestruj się na stronie Apple Beta i zarejestruj się przy użyciu swojego Apple ID.
 2. Zaloguj się do programu Beta.
 3. Kliknij Zarejestruj swoje urządzenie iOS. (Jeśli w ubiegłym roku zapisałeś się na wersję beta poprzedniej wersji, może być konieczne odinstalowanie tego profilu, a następnie ponowna rejestracja na nową).
 4. Przejdź do beta.apple.com/profile na urządzeniu z systemem iOS.
 5. Pobierz i zainstaluj profil konfiguracji.
 6. Dzięki temu wersja beta będzie dostępna w aplikacji Ustawienia, w części Ogólne, aktualizacja oprogramowania.