Home Jak? (FAQ) Apple "Jak" Jak zainstalować watchOS 8 na Apple Watch

Jak zainstalować watchOS 8 na Apple Watch

0
381

Raz w roku Apple wypuszcza główną nową wersję watchOS, oprogramowania systemu operacyjnego, które działa na wszystkich modelach Apple Watch; od czasu do czasu pojawiają się również mniejsze ulepszenia punktowe. Te aktualizacje są bezpłatne i mogą dodawać nowe funkcje do zegarka, poprawiać jego szybkość oraz naprawiać błędy i usterki.

Najnowsza wersja to watchOS 8, który będzie dostępny do pobrania od 20 września 2021 r. i zawiera nowy dynamiczny tryb portretowy dla tarcz zegarka, aplikację Mindfulness, aktualizację aplikacji Sleep oraz nowe tryby treningu.

Jeśli chcesz zainstalować najnowszą wersję systemu watchOS na swoim Apple Watch, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule pokazujemy, jak zaktualizować zegarek Apple Watch, aby działał z systemem watchOS 8.

Chcesz uzyskać wersję watchOS, która nie jest jeszcze dostępna dla ogółu społeczeństwa, abyś mógł wypróbować nadchodzące aktualizacje zegarków przed wszystkimi innymi? Dowiedz się więcej w naszym artykule pokazującym, jak zainstalować wersję beta watchOS.

Które zegarki Apple obsługują system watchOS 8?

Podobnie jak w przypadku watchOS 7, Apple Watch Series 3 i nowsze mogą zainstalować watchOS 8; oryginał, seria 1 i seria 2 nie trafiają. Będziesz także potrzebował iPhone’a z systemem iOS 15.

Po uruchomieniu Apple Watch Series 7 będzie dostarczany z preinstalowanym systemem watchOS 8, ale będziesz chciał postępować zgodnie z poniższą procedurą, aby uzyskać późniejsze aktualizacje, takie jak watchOS 8.1.

Niektórzy właściciele zegarka 3 napotkali problemy z aktualizacją swojego zegarka Apple Watch do systemu watchOS 7 w 2020 r. Zajmiemy się tym poniżej, zakładając, że podobne problemy mogą wystąpić w przypadku systemu watchOS 8.

Jak zaktualizować zegarek Apple Watch

Przed uruchomieniem watchOS 6 aktualizacje Apple Watch musiały odbywać się na powiązanym z zegarkiem iPhonie, a nie na samym zegarku, co teraz się zmieniło, ale nadal można zaktualizować zegarek w ten sposób i nadal uważamy, że jest to najłatwiejsze metoda.

Chwyć iPhone’a i otwórz aplikację Apple Watch. Upewnij się, że jesteś na karcie Mój zegarek w dolnym menu, a następnie dotknij Ogólne.

Równie dobrze może być mała pomarańczowa „1” obok opcji aktualizacji oprogramowania, co oznacza, że ​​aktualizacja jest gotowa (obok zakładki Mój zegarek również będzie czerwona „1”); jednak może być konieczne pobranie aplikacji, aby sprawdzić dostępność aktualizacji, zanim to zobaczysz. Tak czy inaczej, dotknij Aktualizacja oprogramowania, a aplikacja uruchomi sprawdzanie, a następnie pokaże szczegóły nowej wersji watchOS, która jest dostępna do zainstalowania.

Dotknij zainstaluj i zaakceptuj warunki.

Aby zainstalować tę nową wersję, Twój iPhone i Apple Watch będą musiały znajdować się w zasięgu Bluetooth, zegarek musi być podłączony do ładowarki i mieć co najmniej 50% mocy i, tak jak w przypadku wszystkich aktualizacji systemu operacyjnego, musisz mieć połączenie z Wi- Fi.

Aktualizacja może chwilę potrwać, ale nie należy skusić się na zdejmowanie zegarka z ładowarki przed jej zakończeniem. Zrobiliśmy to w przeszłości i tak bardzo zakłóciło to proces aktualizacji, że musieliśmy rzucić się na łaskę Apple i wymienić zegarek.

Aktualizacja samego Apple Watch

Jeśli masz system watchOS 6 lub nowszy, możesz instalować dalsze aktualizacje bez konieczności korzystania z iPhone’a. Aktualizacja może teraz nastąpić wyłącznie na samym Apple Watch.

Otwórz aplikację Ustawienia na zegarku i dotknij Ogólne > Aktualizacja oprogramowania. watchOS sprawdzi dostępne aktualizacje.

Jeśli aktualizacja jest dostępna, dotknij opcji Zainstaluj i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami. Podobnie jak w przypadku aktualizacji iPhone’a, zegarek będzie musiał siedzieć na ładowarce na etapie instalacji i być podłączony do Wi-Fi. Powinien również mieć ponad 50% mocy baterii.

Rozwiązywanie problemów z aktualizacją zegarka

Jeśli masz trudności z aktualizacją zegarka Apple Watch, poniżej oferujemy najlepsze rozwiązania.

Nie można zaktualizować Apple Watch Series 3

Wielu użytkowników Apple Watch Series 3 miało trudności z instalacją aktualizacji systemu operacyjnego watchOS 7 i całkiem możliwe, że te same problemy mogą wystąpić w przypadku watchOS 8.

Problemem w 2020 roku wydawała się niewielka ilość miejsca na Apple Watch Series 3 (wersja GPS Apple Watch Series 3 ma tylko 8 GB pamięci). Oznacza to, że nie ma wystarczającej ilości miejsca na tymczasowe pliki instalacyjne.

Apple zasugerował, aby użytkownicy tymczasowo usuwali aplikacje i muzykę przed aktualizacją. Jeśli to nie zadziała, Apple zaleca użytkownikom całkowite przywrócenie systemu przed aktualizacją.

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij