Jak zainstalować watchOS 7 na Apple Watch

0
4

Raz w roku Apple wypuszcza nową, główną wersję watchOS, oprogramowania systemu operacyjnego, które działa na wszystkich modelach Apple Watch; od czasu do czasu istnieją również mniejsze ulepszenia punktów. Te aktualizacje są bezpłatne i mogą dodawać nowe funkcje do zegarka, zwiększać jego szybkość oraz naprawiać błędy i usterki.

Najnowsza wersja to watchOS 7, która umożliwia uruchamianie wielu komplikacji dotyczących twarzy z jednej aplikacji i udostępnianie dostosowanych ustawień twarzy znajomym. Co najbardziej ekscytujące, dodaje funkcje śledzenia snu (jeśli jesteś podobny do mnie, musisz nauczyć się nowej procedury ładowania, jeśli chcesz jej użyć) i są nowe typy ćwiczeń, zmiany w aplikacji Aktywność (teraz przemianowana na Fitness), wskazówki rowerowe i wiele więcej.

System watchOS 6 będzie dostępny do pobrania dzisiaj – 16 września 2020 r.

Jeśli chcesz zainstalować najnowszą wersję systemu watchOS na swoim zegarku Apple Watch, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule pokazujemy, jak zaktualizować zegarek Apple Watch, aby działał z systemem watchOS 7.

Jeśli chcesz uzyskać wersję systemu watchOS, która nie jest jeszcze dostępna dla ogółu społeczeństwa, musisz zainstalować wersję beta.

Które zegarki Apple mogą obsługiwać system watchOS 6?

Apple Watch Series 3 i nowsze mogą zainstalować system watchOS 7; oryginał, seria 1 i seria 2, wszystkie nie trafiły. Będziesz także potrzebować iPhone’a z systemem iOS 14.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak mierzyć tlen we krwi za pomocą Apple Watch

Apple Watch Series 6 i SE będą dostarczane z preinstalowanym systemem watchOS 7, więc nie musisz się martwić o ten proces w przypadku tych modeli. Możesz jednak wykonać poniższą procedurę, aby uzyskać późniejsze aktualizacje, takie jak watchOS 7.1.

Jak zaktualizować zegarek Apple Watch

Przed uruchomieniem watchOS 6 te aktualizacje musiały nastąpić na powiązanym z zegarku iPhonie, a nie na samym zegarku – i nadal uważamy, że jest to najłatwiejsza metoda.

Chwyć iPhone’a i otwórz aplikację Apple Watch. Upewnij się, że jesteś na karcie Mój zegarek w dolnym menu, a następnie stuknij opcję Ogólne.

Obok opcji aktualizacji oprogramowania może pojawić się mała pomarańczowa cyfra „1”, co oznacza, że ​​aktualizacja jest gotowa (obok karty Mój zegarek pojawi się również czerwona cyfra „1”); Jednak może być konieczne pobranie aplikacji, aby sprawdzić dostępność aktualizacji, zanim to zobaczysz. Tak czy inaczej, dotknij Aktualizacja oprogramowania, a aplikacja uruchomi kontrolę, a następnie wyświetli szczegóły nowej wersji systemu watchOS, który jest dostępny do zainstalowania.

Stuknij zainstaluj i zaakceptuj regulamin.

Aby zainstalować tę nową wersję, Twój iPhone i Apple Watch będą musiały znajdować się w zasięgu Bluetooth, zegarek musi być podłączony do ładowarki i mieć co najmniej 50% mocy, a tak jak w przypadku wszystkich aktualizacji systemu operacyjnego, musisz mieć połączenie z Wi-Fi Fi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z usługi Znajdź mój iPhone, aby znaleźć zgubiony lub skradziony iPhone lub iPad

Aktualizacja może chwilę potrwać, ale nie rób kusić, aby zdjąć zegarek z ładowarki, zanim skończy. Zrobiliśmy to w przeszłości i tak bardzo zakłóciło to proces aktualizacji, że musieliśmy rzucić się na łaskę Apple i wymienić zegarek.

Zaktualizuj sam Apple Watch

Jeśli masz system watchOS 6 lub nowszy, możesz zainstalować dalsze aktualizacje bez uciekania się do iPhone’a. Aktualizacja może teraz odbywać się całkowicie na samym Apple Watch.

Otwórz aplikację Ustawienia na zegarku i dotknij Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. System watchOS sprawdzi dostępne aktualizacje.

Jeśli aktualizacja jest dostępna, stuknij Zainstaluj i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami. Podobnie jak w przypadku aktualizacji iPhone’a, zegarek będzie musiał siedzieć na swojej ładowarce na etapie instalacji i być podłączony do Wi-Fi. Powinien również mieć więcej niż 50% mocy baterii.

watchOS w wersji beta

w 2020 roku Apple po raz pierwszy wydało publiczną wersję beta systemu watchOS 7. Oznacza to, że od teraz każdy zainteresowany może wypróbować nowe wersje systemu watchOS przed ich oficjalną premierą. Nie ogranicza się już do programistów.

Jeśli chcesz się chwalić i wypróbowywać nadchodzące aktualizacje zegarków przed wszystkimi innymi, wypróbuj nasz artykuł pokazujący, jak zainstalować wersję beta systemu watchOS.