Jak zainstalować watchOS 7 beta na Apple Watch

0
168

Na WWDC 2020 tego lata, oprócz iOS 14 i macOS Big Sur, Apple ogłosił także watchOS 7, nowy system operacyjny dla Apple Watch Series 3 i nowszych, który dodaje szereg nowych funkcji i ulepszeń interfejsu.

WatchOS 7 zostanie udostępniony publicznie jesienią 2020 r. (najprawdopodobniej we wrześniu – data zostanie ogłoszona podczas premiery iPhone’a 12): oto jak zaktualizować Apple Watch, kiedy to nastąpi. Ale jeśli chcesz wypróbować następną wersję watchOS przed wszystkimi innymi, musisz zainstalować wersję beta testów przedpremierowych.

W tym artykule wyjaśniamy, jak zainstalować watchOS 7 beta na Apple Watch, obejmując zarówno wersje programistyczne, jak i publiczne wersje beta.

Czego potrzebuję, aby zainstalować watchOS 7 beta?

Model zegarka Apple Watch zgodny z wersją beta – seria 3 i nowsze mogą go obsługiwać – i całkiem nowy iPhone z równoważną wersją beta iOS 14.

Jeśli instalujesz wersję beta dla programistów, potrzebujesz również konta dla programistów, które kosztuje 79 GBP / 99 USD rocznie.

Jak zainstalować watchOS 7 beta

Jeśli chcesz wypróbować wersję beta watchOS, oto jak to zrobić. Ale ostrzegamy, że oprogramowanie w wersji beta nigdy nie jest tak niezawodne, jak rzeczy z publicznej wersji (błędy prawie na pewno pojawią się i będą musiały zostać załatane w późniejszych aktualizacjach), więc nie rób tego, jeśli nie jesteś przygotowany na coś, co pójdzie nie tak na Apple Watch. Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową wszelkich ważnych danych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać Zaloguj się za pomocą Apple

Jak dotąd jedyną opcją dla watchOS 7 jest wersja beta dla programistów, która jak sama nazwa wskazuje, jest przeznaczona tylko dla programistów. Ekscytujące, po raz pierwszy w tym roku będzie publiczna wersja beta watchOS, ale jeszcze się nie rozpoczęła.

Przed zainstalowaniem wersji beta watchOS 7 musisz zainstalować certyfikat beta na swoim urządzeniu. Certyfikat beta mówi Twojemu iPhone’owi, aby szukał i pozwalał na zainstalowanie watchOS beta bezpośrednio OTA (bezprzewodowo), podobnie jak standardowa aktualizacja oprogramowania. Wykonaj następujące kroki, aby zainstalować profil beta na swoim urządzeniu.

Zanim spróbujesz zainstalować certyfikat beta watchOS, musisz także uruchomić wersję beta iOS. (Potrzebny był system iOS 14 w wersji beta do uruchomienia systemu watchOS 7 w wersji beta).

  1. Zaloguj się do portalu Apple Developer Portal na iPhonie sparowanym z zegarkiem Apple Watch.
  2. Przejdź do strony pobierania watchOS.
  3. Stuknij „Pobierz profil konfiguracji watchOS [x] beta”, aby uzyskać odpowiednią wersję.
  4. Po wyświetleniu monitu o wybranie urządzenia dotknij „iPhone”, a następnie „Zainstaluj”.
  5. Wprowadź swój kod dostępu, dotknij Zainstaluj, a następnie ponownie, aby potwierdzić.
  6. Stuknij „Uruchom ponownie”, aby ponownie uruchomić iPhone’a i dokończyć instalację profilu konfiguracji.

Po ponownym uruchomieniu telefonu iPhone aktualizacja wersji beta watchOS 7 powinna pojawić się jako opcja aktualizacji w aplikacji Apple Watch. Odtąd proces aktualizacji jest dość standardowy.

Wady instalacji watchOS beta

Czy warto mieć doświadczenie z błędami, aby wypróbować następną wersję watchOS przed wszystkimi innymi? Tę decyzję musisz podjąć. Ile to zrujnuje twoje codzienne życie, jeśli Twój zegarek Apple będzie podatny na szczególne zachowanie?

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak oglądać Disney + na iPhonie, iPadzie, Apple TV i Macu

Oprócz błędów, dopóki publiczna beta nie będzie dostępna (co powinno być teraz każdego dnia, biorąc pod uwagę, że publiczne bety iOS 14, tvOS 14 i iPadOS 14 są już dostępne), jedynym sposobem na zainstalowanie watchOS beta jest rejestracja w Program deweloperski Apple, który pozwoli Ci zaoszczędzić 79 GBP / 99 USD rocznie. Nie jesteśmy przekonani, że warto tyle zapłacić, chyba że chcesz tworzyć aplikacje na platformę, i nie zalecamy tej opcji, aby przejść bezpośrednio z wersją beta.

Jednak cena programu deweloperskiego Apple nie jest największym powodem do unikania korzystania z wersji beta. Najważniejszym powodem jest to, że powrót do pierwotnego systemu watchOS jest dość przedsięwzięciem i na ogół nie można tego zrobić w domu. Zakładając, że nie jesteś przygotowany do oczekiwania na nadrobienie publicznych wersji, proces ten obejmuje wysłanie zegarka Apple Watch do Apple.

Nie możemy powiedzieć nic więcej, ponieważ instrukcje są w ramach NDA w ramach portalu Apple Developers Portal, więc zamiast tego powiemy, że jeśli nie jesteś programistą, który chce upewnić się, że ich aplikacje współpracują z następną wersją watchOS, my poczekam na oficjalne wydanie.