Jak zainstalować watchOS 6 na Apple Watch

0
14

Raz w roku Apple wydaje nową główną wersję watchOS, oprogramowania systemu operacyjnego działającego na wszystkich modelach Apple Watch; od czasu do czasu są też mniejsze ulepszenia punktów. Te aktualizacje są bezpłatne i mogą dodawać nowe funkcje do zegarka, poprawiać jego szybkość oraz naprawiać błędy i usterki.

Najnowszą wersją jest watchOS 6, który po raz pierwszy przybliża kalkulator i App Store do nadgarstka i pozwala śledzić długoterminowe trendy aktywności. WatchOS 6 będzie dostępny do pobrania jutro – 19 września 2019 r.

Jeśli chcesz zainstalować najnowszą wersję watchOS na swoim Apple Watch, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule pokazujemy, jak zaktualizować zegarek Apple Watch, aby działał w systemie watchOS 6.

Jeśli chcesz uzyskać wersję systemu watchOS, która nie jest jeszcze dostępna dla ogółu społeczeństwa, musisz zainstalować wersję beta.

Które zegarki Apple mogą uruchamiać system watchOS 6?

Oryginalny zegarek Apple nie działa w systemie watchOS 6, ale wszystkie serie 1, 2 i 3 mogą go zainstalować. Apple Watch Series 5 jest fabrycznie wyposażony w watchOS 6, chociaż możesz wykonać poniższą procedurę, aby uzyskać późniejszą aktualizację punktu, taką jak watchOS 6.1. Potrzebny będzie również iPhone z systemem iOS 13.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić lub wymienić uszkodzony zegarek Apple

Jak zaktualizować zegarek Apple Watch

Aktualizacja watchOS odbywa się głównie na powiązanym z zegarkiem iPhonie, a nie na samym zegarku. Chwyć iPhone’a i otwórz aplikację Apple Watch. Upewnij się, że jesteś na karcie Mój zegarek w dolnym menu, a następnie stuknij Ogólne.

Może być mały pomarańczowy „1” obok opcji Aktualizacji oprogramowania, co oznacza, że ​​aktualizacja jest gotowa (będzie też czerwone „1” obok karty Mój zegarek); jednak może być konieczne, aby aplikacja sprawdziła dostępność aktualizacji, zanim to zobaczysz. Tak czy inaczej, dotknij Aktualizacja oprogramowania, a aplikacja uruchomi test, a następnie pokaże szczegóły nowej wersji watchOS, którą można zainstalować.

Stuknij zainstaluj i zaakceptuj warunki.

Aby zainstalować tę nową wersję, Twój iPhone i Apple Watch będą musiały znajdować się w zasięgu Bluetooth, zegarek musi być podłączony do ładowarki i mieć co najmniej 50 procent mocy oraz, podobnie jak w przypadku wszystkich aktualizacji systemu operacyjnego, musisz być w trybie Wi- Fi.

Aktualizacja może chwilę potrwać, ale nie należy kusić się, aby zdjąć zegarek z ładowarki przed zakończeniem. Robiliśmy to w przeszłości i tak bardzo zakłóciło to proces aktualizacji, że musieliśmy rzucić się na łaskę Apple’a i wymienić zegarek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zainstalować watchOS 6 beta na Apple Watch

watchOS betas

W przeciwieństwie do iOS i macOS, Apple nie wypuszcza publicznych wersji beta watchOS, więc jedynymi osobami, które mogą zdobyć wersję watchOS przed oficjalną premierą, są programiści zapisani do programu beta deweloperów.

Jeśli dotyczy to Ciebie i chcesz się pochwalić wypróbowaniem nadchodzących aktualizacji zegarków przed wszystkimi innymi, wypróbuj nasz artykuł pokazujący, jak zainstalować wersję beta watchOS.