Jak zainstalować watchOS 6 beta na Apple Watch

0
381

Na WWDC 2019 tego lata, oprócz iOS 13 i macOS Catalina, Apple ogłosiło również watchOS 6, nowy system operacyjny dla Apple Watch, który dodaje szereg nowych funkcji i ulepszeń interfejsu do większości istniejących modeli. (Oryginalny Apple Watch nie może niestety zainstalować watchOS 5 – i obejmuje to astronomicznie drogie 10 000 $, 18-karatowe złoto, oryginalna edycja Apple Watch.)

WatchOS 6 zostanie udostępniony publicznie jesienią 2019 r. (około 17 września – data zostanie ogłoszona podczas premiery iPhone’a 11 10 września): oto jak zaktualizować zegarek Apple Watch, kiedy to nastąpi. Ale jeśli chcesz wypróbować następną wersję watchOS przed wszystkimi innymi, musisz zainstalować wersję beta testową przedpremierową – ta wersja dla programistów została wydana 3 czerwca. Ostrzegamy, że wersje beta oprogramowania nie są ukończone i mogą zawierać błędy, chociaż w pobliżu oficjalnej premiery powinny być dość dopracowane.

W tym artykule wyjaśniamy, jak zainstalować watchOS 6 beta na Apple Watch.

Czego potrzebuję, aby zainstalować watchOS 6 beta?

Model zegarka Apple Watch zgodny z wersją beta – dowolny inny niż oryginalny zegarek pierwszej generacji może działać w systemie watchOS 6 – i całkiem nowy iPhone z równoważną wersją beta systemu iOS 13. Będziesz także potrzebować konta programisty, które kosztuje 79 £ / 99 $ rocznie.

Jak zainstalować watchOS 6 beta

Jeśli chcesz wypróbować wersję beta systemu watchOS, oto jak to zrobić. Ale ostrzegamy, że oprogramowanie w wersji beta nigdy nie jest tak niezawodne, jak publikacje publiczne (błędy prawie na pewno pojawią się i będą musiały zostać załatane w późniejszych aktualizacjach), więc nie rób tego, jeśli nie jesteś przygotowany na coś, co pójdzie nie tak na Apple Watch. Pamiętaj, aby wykonać kopię zapasową wszelkich ważnych danych.

Przed zainstalowaniem wersji beta watchOS 6 musisz zainstalować certyfikat beta na swoim urządzeniu. Certyfikat beta mówi Twojemu iPhone’owi, aby szukał i pozwalał na zainstalowanie watchOS beta bezpośrednio OTA (bezprzewodowo), podobnie jak standardowa aktualizacja oprogramowania. Wykonaj następujące kroki, aby zainstalować profil beta na swoim urządzeniu.

Zanim spróbujesz zainstalować certyfikat beta systemu watchOS, musisz także uruchomić wersję beta systemu iOS. (Potrzebny był system iOS 13 w wersji beta do uruchomienia systemu watchOS 6 w wersji beta).

  1. Zaloguj się do portalu Apple Developer Portal na telefonie iPhone sparowanym z zegarkiem Apple Watch.
  2. Przejdź do strony pobierania watchOS.
  3. Wybierz „Pobierz profil konfiguracji watchOS [x] beta”, aby uzyskać odpowiednią wersję.
  4. Po wyświetleniu monitu o wybranie urządzenia dotknij „iPhone”, a następnie „Zainstaluj”.
  5. Wprowadź swój kod dostępu, dotknij Zainstaluj, a następnie ponownie, aby potwierdzić.
  6. Stuknij „Uruchom ponownie”, aby ponownie uruchomić iPhone’a i dokończyć instalację profilu konfiguracji.

Po ponownym uruchomieniu iPhone’a aktualizacja watchOS 6 beta powinna pojawić się jako opcja aktualizacji w aplikacji towarzyszącej Apple Watch. Odtąd proces aktualizacji jest dość standardowy.

Wady instalacji watchOS beta

Czy warto mieć doświadczenie z błędami, aby wypróbować następną wersję watchOS przed wszystkimi innymi?

W przeciwieństwie do iOS i macOS, nie ma publicznej wersji beta oprogramowania Apple Watch. Co to znaczy? Jedynym sposobem na zainstalowanie watchOS beta jest rejestracja w Programie Apple dla programistów, który pozwoli Ci zaoszczędzić 79 GBP / 99 USD rocznie. Nie jesteśmy przekonani, że warto tyle płacić, chyba że chcesz tworzyć aplikacje na platformę, i nie polecilibyśmy tej opcji, aby przejść bezpośrednio z wersją beta.

Jednak cena programu deweloperskiego Apple nie jest największym powodem do unikania korzystania z wersji beta. Najważniejszym powodem jest to, że powrót do pierwotnego systemu watchOS jest dość przedsięwzięciem i na ogół nie można tego zrobić w domu. Zakładając, że nie jesteś przygotowany do oczekiwania na nadrobienie publicznych wersji, proces ten obejmuje wysłanie zegarka Apple Watch do Apple.

Naprawdę nie możemy powiedzieć więcej, ponieważ instrukcje są w ramach NDA w portalu Apple Developers Portal, więc powiemy, że jeśli nie jesteś programistą, który chce upewnić się, że ich aplikacje współpracują z następną wersją watchOS, my poczekam na oficjalne wydanie. W chwili pisania jest już za tydzień, więc nie musisz długo czekać.

Kiedy pojawi się publiczna wersja beta systemu watchOS 6?

W tym momencie, za kilka dni do premiery, możemy definitywnie powiedzieć, że nie będzie publicznej wersji beta systemu watchOS 6 przed premierą.

W każdym razie zawsze wydawało się to mało prawdopodobne. Nie było publicznych wersji beta poprzednich wersji watchOS, a zauważysz, że strona programu Apple Beta Software nie wspomina o watchOS. (Wspomina o iOS, macOS i tvOS.)