Jak zainstalować watchOS 4 beta w Twoim zegarku Apple

0
643

Zawartość

  • data premiery watchOS 4
  • Zainstaluj WatchOS 4 beta
  • Błędy instalacji watchOS beta
  • Aktualizacja najnowszej publicznej wersji watchOS

Wraz z iOS 11 i MacOS High Sierra w WWDC 2017, firma Apple ogłosiła również nową wersję oprogramowania systemu operacyjnego dla Apple Watch, watchOS 4, która dodaje szereg nowych funkcji i interfejsów. Więcej informacji na temat tych funkcji można znaleźć tutaj: nowe funkcje watchOS 4.

watchOS 4 rozpocznie się trochę jesienią, ale w międzyczasie jest dostępny do testów beta. (Ostrzeżono, że wersje beta oprogramowania nie są gotowe i mogą zawierać błędy)

W związku z tym artykuł ten jest podzielony na dwie główne sekcje. Najpierw wyjaśnimy, jak zainstalować najnowszą wersję watchOS na swoim urządzeniu Apple Watch, który obecnie oznacza watchOS 4. Następnie przedstawiamy, jak zaktualizować swój zegarek Apple do najnowszej, dostępnej publicznie wersji watchOS – w momencie pisania to watchOS 3.2.2 . Staramy się wyjaśnić niektóre z powodów, dla których chwycenie beta może nie być najlepszym pomysłem.

Czytaj dalej: przewodnik zakupów Apple Watch 2017 | Najlepsze oferty Apple Watch UK Przegląd zegara Apple Watch Series 2

data premiery watchOS 4

watchOS 4 zostanie udostępniony wszystkim właścicielom Apple Watch, aby pobierali trochę czasu jesienią Z 2017 r. Na razie zaistnieje potrzeba pobrania watchOS 4 i wypróbowania nowych funkcji, musisz zainstalować jedną z wersji beta.

Zainstaluj watchOS 4 beta

W dowolnej chwili pojawi się jedna lub więcej wersji beta watchOS, które nie są jeszcze dostępne dla ogółu społeczeństwa. Czasami będą to istotne aktualizacje i warto się spodziewać, aby uzyskać wersję beta i wypróbować nowe funkcje wcześnie. (Jest to z pewnością przypadek dla programistów aplikacji, którzy potrzebują, aby ich oprogramowanie działało z nowym systemem operacyjnym). W chwili pisania, wersja beta jest przeznaczona dla watchOS 4.

Jeśli chcesz spróbować Wersja beta WatchOS, oto jak to się robi. Ale ostrzegaj, że oprogramowanie beta nigdy nie jest tak niezawodne, jak w publicznym wydaniu, więc nie rób tego, jeśli nie jesteś przygotowany na to, że coś się nie powiedzie w Twoim Apple Watch. Pamiętaj, aby wykonać kopie zapasowe ważnych danych.

Przed zainstalowaniem wersji beta watchOS musisz zainstalować certyfikat beta na swoim urządzeniu. Certyfikat beta informuje iPhone’a o znalezieniu i umożliwieniu zainstalowania watchOS beta bezpośrednio OTA (w powietrzu), podobnie jak standardowa aktualizacja oprogramowania. Aby zainstalować profil beta w urządzeniu, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Przed przystąpieniem do instalacji certyfikatu watchOS beta, musisz również uruchomić wersję w wersji iOS.

1) Zaloguj się w portalu Apple Developer na telefonie iPhone w powiązaniu z Twoim zegarkiem Apple.

2) Przejdź do strony pobierania watchOS.

3) Stuknij „Pobierz profil konfiguracji watchOS [x] beta”, w odpowiedniej wersji.

4) Gdy zostanie wyświetlony monit o wybranie A następnie kliknij przycisk „Zainstaluj”.

5) Wprowadź kod dostępu, wybierz Zainstaluj, a następnie ponownie, aby potwierdzić.

6) Dotknij przycisku „Uruchom ponownie”, aby zrestartować telefon iPhone i ukończyć instalację profilu konfiguracji.

Po uruchomieniu iPhone’a aktualizacja watchOS beta powinna pojawić się jako opcja aktualizacji w aplikacji towarzyszącej firmy Apple Watch . Stąd proces aktualizacji jest dość standardowy.

Z boku instalacji watchOS beta

Czy warto buggy doświadczenie, tak Możesz wypróbować watchOS 4?

W przeciwieństwie do iOS i MacOS, nie ma publicznej wersji beta dla oprogramowania Apple Watch. Co to znaczy? Jedyny sposób, w jaki możesz zainstalować watchOS 4 beta, to zapisanie się do Programu dla programistów firmy Apple, który pozwoli Ci zaoszczędzić 79 funtów rocznie.Nie jesteśmy przekonani, że warto płacić 79 funtów rocznie, chyba że chcesz rozwijać Aplikacji dla platformy i nie zaleca tej opcji, aby połączyć się z beta.

Jednak cena Programu dla programistów Apple nie jest największym powodem, aby uniknąć korzystania z wersji beta. Największym powodem jest to, że obniżenie ceny do oryginalnego watchOS jest dość zobowiązaniem i nie może być wykonane w domu. Zamiast tego proces obejmuje wysłanie Apple Watch do firmy Apple. Nie możemy tak naprawdę powiedzieć więcej, ponieważ instrukcje znajdują się w NDA w portalu Apple Developers Portal, ale zamiast tego jesteś twórcą, który chce przetestować ich aplikacje na watchOS 4, poczekamy, aż Oficjalna premiera jesienią.

Aktualizacja najnowszej wersji publicznej watchOS

Tyle samo do zainstalowania wersji beta. Aktualizowanie najnowszej dostępnej publicznie wersji watchOS jest znacznie prostsze.

Aktualizacja odbywa się na związanym z nim zegarku, a nie na zegarku. Chwyć iPhone’a i otwórz aplikację Apple Watch.Upewnij się, że znajduje się na karcie Moja wizyta w menu głównym, a następnie stuknij pozycję Ogólne.

Pomiędzy pomarańczowym „1” może pojawić się opcja opcji Aktualizacja oprogramowania, wskazująca, że ​​aktualizacja jest gotowa ( Obok karty Moja wizyta będzie też czerwony '1′); Być może trzeba będzie, aby aplikacja sprawdzała aktualizacje przed jej wyświetleniem. W dowolnym z nich dotknij opcji Aktualizacja oprogramowania, a aplikacja uruchomi kontrolę, a następnie pokaż szczegóły nowej wersji watchOS.

Aby zainstalować WatchOS 3.3.2 (lub inną publiczną aktualizację WatchOS), można przejść przez niektóre elementy: iPhone i Apple Watch muszą znajdować się w zasięgu Bluetooth; Zegarek musi być podłączony do ładowarki i co najmniej 50 procent mocy; Jak i wszystkich aktualizacji systemu operacyjnego, musisz być w Wi-Fi. Poza tym postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i (po trochę poczekaj) otrzymasz aktualizację Apple Watch.

Czytaj dalej: Najlepsze aplikacje Apple Watch; Najlepsze gry do obejrzenia w firmie Apple Wskazówki Apple Watch