Jak zainstalować Kodi w Apple TV

0
2811

Kodi to bardzo popularny odtwarzacz multimediów otwartych dostępny tylko dla dowolnego urządzenia lub operatora I oferuje coś nieco innego niż standardowe odtwarzacze multimedialne. Dostosowanie jest kluczowe, a dzięki wielu dodatkom innych firm Kodi może być używany do oglądania telewizji na żywo, śledzenia najnowszych programów telewizyjnych i słuchania muzyki.

Chociaż nie jest dostępne dla użytkowników Pobierz za pośrednictwem aplikacji App Store, pokazujemy, w jaki sposób można zainstalować Kodi na drugim lub czwartym generacie Apple TV. Dodaliśmy również instrukcje dla użytkowników Apple TV w pierwszej i trzeciej generacji, ale niestety nie jest to możliwe w momencie pisania.

Czytaj dalej: Co to jest Kodi i dlaczego warto to obchodzić

W najprostszej formie umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki, podcastów Bezpośrednio z Internetu, a także pliki multimedialne z lokalnej i sieciowej pamięci masowej. Przyznane, użytkownicy mogą już używać AirPlay do przesyłania strumieniowego zawartości do Apple TV za pośrednictwem urządzenia z iOS, ale Kodi oferuje coś nieco innego.

Jest to poziom dostosowywania, który sprawia, że ​​Kodi jest. Użytkownicy mogą dostosowywać skórę aplikacji, a co ważniejsze, dostępne są różne dodatki umożliwiające dodatkową funkcjonalność. Dzięki właściwym dodatkom użytkownicy mogą przesyłać strumieniowo treści za pośrednictwem takich materiałów jak Amazon Prime Instant Video, Pandora, Spotify i YouTube.

Istnieje nawet kilka aplikacji, które dostarczają użytkownikom Kodi telewizję na żywo z Wsparcie EPG i PVR. Oczywiście nie zgadzamy się z pirackimi strumieniami telewizora, ale nie możemy ignorować, że jednym z głównych celów Kodi jest Apple TV. Jak zainstalować Kodi w czwartej generacji Apple TV

W jaki sposób zainstalować Kodi w 2015 r. (Czwarta generacja)?

Apple TV? Nie jest to tak proste, jak instalowanie aplikacji z App Store, ale jest to możliwe dzięki małym know-how (i komputerom Mac za złych użytkowników!). W rzeczywistości, zanim pójdziemy dalej, warto zauważyć, że musisz zainstalować program Kodi na czwartym generacie Apple TV, aby pobrać następujące oprogramowanie:

 • Xcode 8 lub nowszy (bezpłatnie)
 • Nowy plik Kodi .deb dla systemu tvOS (darmowy)
 • darmowy (ale aktywny) program Apple Developer (Sign Jeśli nie masz)

Musisz także kupić kabel USB-C na kabel USB-A, jeśli nie masz go już. Można je znaleźć całkiem łatwo online, podobnie jak ten dostępny w Amazonii za jedyne 5,99 funtów. Po zakupieniu kabla i pobraniu powyższych aplikacji wykonaj następujące czynności, aby zainstalować Kodi w Apple TV:

 1. Pierwszym krokiem jest podłączenie Apple TV 4 do komputera Mac przy użyciu Kabel USB-C to USB-A wspomniano powyżej.
 2. Po włożeniu telewizora Apple otwórz najnowszą wersję Xcode i wybierz opcję & ldquo; Utwórz nowy projekt Xcode & rdquo; Z głównego menu. Wybierz & ldquo; Aplikacja & rdquo; W sekcji tvOS po lewej stronie okna, a następnie wybierz polecenie & View; View Single View & rdquo; I kliknij przycisk & ldquo; Następny & rdquo;.
 3. Następnym krokiem jest określenie opcji dla nowego projektu & rsquo ;. Nadaj projektowi nazwę produktu i nazwę organizacji (można je uzupełnić) i upewnić się, że wypełniasz identyfikator Bundle. Identyfikatory pakietów zawierają zwykle nazwę stylu domeny wstecznej (np. Com.arcade.kodiappletv) i podobnie jak inne pola, można to zrobić. Gdy wypełnisz wszystkie pola, kliknij przycisk & ldquo; Dalej & rdquo; I zapisz projekt gdzieś, gdzie jest łatwy dostęp.
 4. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, w głównym oknie kodu Xcode powinien pojawić się błąd, informujący, że oprogramowanie nie może znaleźć profilu & rdquo; . Nie martw się – po prostu kliknij & ldquo; Rozwiąż problem & rdquo; Aby rozwiązać problem.
 5. Rozwiązanie problemu wymaga dostępu do aktywnego konta Apple Developer i powinien zostać wyświetlony monit o zalogowanie się przy użyciu identyfikatora Apple ID powiązanego z kontem programisty. Kliknij & ldquo; Dodaj & rdquo; I zaloguj się używając swojego adresu e-mail i hasła. Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że oprogramowanie będzie nadal prosić o szczegóły logowania, ale nie martw się, nie jest to ogromny problem. Po prostu wybierz identyfikator Apple ID z listy rozwijanej i kliknij przycisk & ldquo; Wybierz & rdquo; kontynuować. Xcode rozwiązuje problem i utworzy profil provisioningu na podstawie osobistego konta programisty.
 6. Po rozwiązaniu problemu następnym krokiem jest wybranie Apple TV z listy rozwijanej u góry kodu Xcode (Obok przycisków Play i Stop na górze po lewej stronie).
 7. Otwórz aplikację Aplikacja na iOS i wybierz odpowiedni certyfikat podpisywania & rdquo; Z listy rozwijanej. Zrób to samo dla & ldquo; Profil udostępniania danych & rdquo; , Wybierając nazwę projektu utworzonego w Xcode. Plik & ldquo; Plik wejściowy & rdquo; Pyta o plik Kodi .deb, kliknij przycisk & ldquo; Przeglądaj & rdquo; I zlokalizuj pobrany plik wcześniej. Możesz pozostawić pole „Nazwa wyświetlana w aplikacjach”, jeśli nie chcesz zmienić nazwy aplikacji na ekranie głównym Apple TV.
 8. Po wypełnieniu wszystkich odpowiednich pól kliknij po prostu przycisk & ldquo; Uruchom & rdquo ;. Aplikacja iOS App Signer utworzy plik IPA na podstawie pliku Kodi .deb, który ma być zainstalowany w Apple TV.
 9. W Xcode kliknij opcję Okno> Urządzenia, wybierz z listy Apple TV Lewą stronę i kliknij przycisk & ldquo; + & rdquo; W sekcji & ldquo; Zainstalowane aplikacje & rdquo; Nagłówek.
 10. Wreszcie zlokalizuj plik IPA utworzony w aplikacji Podajnik aplikacji na iOS i wybierz go. Pakiet powinien być zainstalowany w Apple TV, gotowy do użycia.

To jest! Teraz powinieneś mieć dostęp do Kodi w czwartym pokoleniu Apple TV.

Czytaj dalej: Jak Aby uzyskać Kodi na iPhoneie lub iPadzie bez jailbreakingu

Jak zainstalować Kodi w drugim pokoleniu Apple TV

Na szczęście dla tych, którzy mają drugą generację telewizorów Apple, proces instalacji Kodi jest Dużo łatwiej – chociaż jest wadą.

Niestety Kodi nie oficjalnie wspiera Apple TV drugiej generacji, co oznacza, że ​​nie udało się uzyskać dostępu do niektórych nowszych funkcji Przyszłość).

Nie wyrzucaj jeszcze Apple TV, ponieważ nadal możesz zainstalować ostatnią wersję kodu Kodi 14.2 & ldquo; Helix, ostatnia wersja Kodi w Apple TV 2. Wszystko Jest Mac, Apple TV 2 i terminal.

 1. W komputerze Mac otwórz Terminal i wpisz następujące polecenie: & ldquo; ssh [email protected] & rdquo; Upewnij się, że zastąpisz & ldquo; YOUR.ATV2.IP.ADDRESS & rdquo; Z adresem IP Twojego Apple TV. Następnie zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie hasła – jeśli nie zmienisz tego samemu, domyślne hasło jest alpejskie.
 2. W tym samym wierszu wpisz następujące komendy:

apt-get install wget
wget -0- http://apt.awkwardtv.org/awkwardtv.pub | Apt-key add –
echo & ldquo; deb http://apt.awkwardtv.org/ stable main & rdquo;> /etc/apt/sources.list.d/awkwardtv.list
echo & ldquo; deb http://mirrors.kodi.tv/apt/atv2 ./”> /etc/apt/sources.list.d/xbmc.list
apt-get update
apt-get install org.xbmc.kodi-atv2
ponowne uruchomienie komputera

I tam to masz! Po ponownym uruchomieniu komputera Apple należy znaleźć kodi na ekranie głównym gotowy do użycia.