Jak zainstalować iOS 10 bez usuwania czegokolwiek

0
412

iOS 10 jest teraz tutaj, ale możesz spróbować pobrać go ze względu na dużą ilość ruchu lub ze względu na inne problemy, na przykład Twój iPhone Może mieć tylko 8 GB lub 16 GB pamięci masowej, co może oznaczać, że nie ma wystarczającej ilości miejsca do pobrania. Jeśli tak się stanie, powinieneś zobaczyć komunikat informujący, że Apple usunie niektóre aplikacje, aby udostępnić miejsce, a następnie pobrać je później, ale jeśli to brzmi jak wiele dodatkowych prac, jest to okrągły – postępuj zgodnie z tym samouczek i zainstaluj iOS 10 za pośrednictwem iTunes, możesz się tam dostać szybciej, z mniejszą czkawką i bez ograniczeń przestrzeni.

Słyszeliśmy też, że ludzie widzą wiele błędów Podczas próby pobrania iOS 10 zadajemy je poniżej – ale nadal uważamy, że najlepszym rozwiązaniem jest pobranie za pośrednictwem iTunes.

W przypadku większości pytań związanych z procesem aktualizacji iOS 10, Twój pierwszy port Powinien być naszym przewodnikiem po iOS. To wszystko, czego możesz potrzebować, przygotowując się do aktualizacji, plusy i minusy każdej z wersji iOS, do możliwych problemów, które możesz napotkać i jak je naprawić.

Ten artykuł jest nieco bardziej specjalistyczny. Będziemy mówić o jednym szczególnym problemie, który spotkał wiele osób podczas aktualizowania do nowej wersji iOS: brak wystarczającej ilości miejsca na swoim iPhoneie lub iPadzie, aby wycisnąć plik instalacyjny. (Apple mówi, że jest to mniej problem od wydania iOS 9, ponieważ pliki instalacyjne są mniejsze, a ponieważ istnieje automatyczne narzędzie do usuwania plików innych niż istotne, a następnie instalowania ich później, ale nie możemy sobie wyobrazić,

Szczególnie przyjrzymy się, jak rozwiązać problem nadmiernego iDevice, który nie może zmieścić się w najnowszym pliku z aktualizacją systemu iOS, proponujemy proste i skuteczne rozwiązanie: zaktualizuj system iOS na Zamiast tego Mac. Na szczęście rozwiązanie to jest świetne dla innych problemów, o których wspominamy również.

(W przypadku bardziej staroświeckiego podejścia do tego problemu, zobacz Jak zrobić miejsce na telefonie iPhone, gdy jest to potrzebne).

Czytaj dalej: 21 genialnych wskazówek iOS 10 Jak korzystać z aplikacji News | Jak szukać w iOS 10 | Jak używać kierunków transportu publicznego w Mapach Apple Wielozadaniowość na iPadzie w iOS 10

Jak zaktualizować system iOS, jeśli nie masz miejsca na iPhone / iPad

To musimy zrobić, gdy okazało się, że iOS 8 wymaga więcej miejsca Niż nam się udało – to samo będzie miało zastosowanie, jeśli masz ten sam problem, niezależnie od wersji iOS. Możesz zobaczyć samouczek wideo na temat tych czynności u góry tego artykułu.

Podczas gdy firma Apple sugerowała historycznie, że można udostępnić więcej pamięci masowej dzięki usunięciu elementów, tym razem firma oferuje możliwość usunięcia aplikacji Ty (a następnie pobierz je później). Ale jeśli się spieszysz, może to nie być atrakcyjna opcja. Gdy dotarliśmy do iOS 10, mieliśmy tylko 1,4 GB w telefonie iPhone 5. Oczywiście moglibyśmy usunąć muzykę (3,6 GB) oraz Zdjęcia i aparat fotograficzny (2 GB), ale to nie wystarczy. I szczerze mówiąc, nie chcieliśmy niczego usuwać, bo już znacząco spłaszczyliśmy telefon iPhone (poprzednio miał 64GB iPhone 5). Na szczęście jest inny sposób.

Włączanie komputera Mac i rozpoczęcie pracy z programem iTunes dało nam wiadomość, że „iPhone Karen” jest dostępny dla iPhone’a w wersji „iPhone” (10.0). A następnie zaktualizuj swój iPhone? „

Przed kliknięciem Tak szybko sprawdziliśmy, czy kopie zapasowe iCloud są aktualne. Ostatnia kopia zapasowa 14 września 2016 r. W 20:45 wydawała się być nieaktualna, więc zrobiliśmy kopie zapasowe, ponieważ zawsze jest to mądre rozwiązanie przed aktualizacją. To zajęło kilka minut.

Po utworzeniu kopii zapasowej klikamy na Transfer i aktualizację, a komputer Mac rozpoczął łączenie się z serwerem aktualizacji iOS.

Następnie wybraliśmy opcję Zgoda na umowę licencyjną oprogramowania. A gdy zapytano o hasło w telefonie, Touch ID był wystarczający.

Oto, gdzie chcieliśmy, było szybciej: gdy spróbowaliśmy tego w nocy uruchomionej iOS 10, iTunes poinformowało nas, że było 11, 12, potem 13 godzin. Zostawiliśmy to pobieranie przez całą noc. Niestety do rana nie udało się pobrać. Prawdopodobnie dlatego, że serwery były przeciążone.

Dziś rano rozpoczęliśmy pobieranie. Tym razem znacznie szybciej się poruszało. Gdy aktualizacja iOS ukończyła pobieranie na naszym komputerze, przełącza się ona na aktualizację oprogramowania iPhone, a następnie w końcu zrestartuje iPhone, w którym mieliśmy różne opcje konfiguracyjne, zanim uruchomi się iOS 10.

W górnej części tego artykułu możesz śledzić cały proces w filmie. To zajęło trochę czasu, ale prawdopodobnie tylko około 40 minut od początku do końca.

Nasze najbardziej popularne tutoriale dla iPhone’a: ​​

Jak przeprowadzić jailbreak iPhone’a | Jak odblokować telefon iPhone | Jak wykonać kopię zapasową telefonu iPhone | Jak blokować numery telefonów na telefonie iPhone | Jak zresetować, przywrócić fabrycznie, przywrócić lub zrestartować iPhone’a Jak zaktualizować najnowszą wersję systemu iOS na telefonie iPhone | Jak zrobić zrzut ekranu na iPhoneie