Jak zablokować numer na iPhonie

0
103

Uciążliwe połączenia są zmorą współczesności. Na szczęście możesz zablokować określone osoby dzwoniące (a raczej określone numery telefonów) na swoim iPhonie, umożliwiając bezpieczne ich unikanie bez konieczności odcięcia się od osób, które robić chcę porozmawiać.

W dawnych czasach blokowanie przychodzących numerów na iPhonie wymagało skomplikowanych obejść lub łamania więzienia. Ale to wszystko zmieniło się w 2013 roku wraz z wprowadzeniem iOS 7 i jego przyjaznej dla użytkownika funkcji blokowania liczb. W tym samouczku pokazujemy, jak zablokować niechciany numer telefonu osoby dzwoniącej na dowolnym iPhonie z dowolną wersją systemu iOS, nawet jeśli ukrył swój identyfikator osoby dzwoniącej w celu obejścia standardowej procedury blokowania połączeń.

Gdy iOS 13 pojawił się w 2019 r., Zakres listy zablokowanych rozszerzył się o adresy e-mail. Ponadto dzięki nowej funkcji Silence Unknown Callers jest teraz łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej odbierać uciążliwe połączenia, więcej na ten temat poniżej.

Aby uzyskać podobne porady, zapoznaj się z naszym przewodnikiem pokazującym, jak blokować i zgłaszać spam iMessage. Plus tutaj jest, jak stwierdzić, czy ktoś Cię zablokował.

Jak blokować numery na iPhonie

Zacznijmy od łatwiejszego zadania. Zablokowanie numeru telefonu na iPhonie jest proste.

Zacznijmy od wyobrażenia sobie, że otrzymujesz połączenie, rozłącz się (lub nie odbieraj), a następnie zdecyduj, że chcesz zablokować numer tej osoby i uniknąć przeszkadzania jej w przyszłości.

 1. Musisz zacząć od uzyskania dostępu do listy ostatnich rozmówców, więc otwórz aplikację Telefon.
 2. Stuknij zakładkę Ostatnie na dole ekranu.
 3. Kliknij symbol „i” obok niechcianego numeru.
 4. Przewiń w dół i dotknij Zablokuj tego rozmówcę.
 5. Potwierdź swoją decyzję. Nie będą Ci przeszkadzać żadne połączenia, SMS-y ani połączenia FaceTime z tego numeru.

Istnieje inny sposób zablokowania dzwoniącego. Alternatywnie możesz:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Przewiń w dół i dotknij Telefon.
 3. Stuknij Zablokowane kontakty (w starszych wersjach iOS było to Blokowanie i identyfikacja połączeń).
 4. Zobaczysz listę zablokowanych rozmówców. Jeśli chcesz dodać nowy, dotknij Dodaj nowy…
 5. Musisz przewinąć listę kontaktów, aby wybrać numer do zablokowania (więc musisz dodać uciążliwego dzwoniącego do listy kontaktów, aby ta metoda zadziałała).

Zastanawiasz się, co stanie się, gdy twój uciążliwy rozmówca spróbuje zadzwonić?

Kiedy próbowaliśmy zadzwonić na iPhone’a, który nas zablokował, usłyszeliśmy pojedynczy dzwonek, a następnie przekierowano nas do usługi przesyłania wiadomości O2, gdzie nagraliśmy wiadomość. Ale iPhone nie dzwonił ani nie pokazywał numeru podczas ostatnich połączeń. W końcu udało nam się znaleźć pocztę głosową, ale nie była ona przechowywana w normalnym miejscu, ale w specjalnym zablokowanym folderze – i nie otrzymaliśmy powiadomienia o pozostawieniu wiadomości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić „iPhone jest wyłączony. Połącz z błędami iTunes

Jak uciszyć nieznanych rozmówców

Jest to przydatna nowa funkcja, która pojawiła się w iOS 13 w 2019 roku. Idealna dla każdego, kto nie lubi rozmawiać z ludźmi przez telefon.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Przewiń w dół i dotknij Telefon.
 3. Stuknij przełącznik obok opcji Cisza nieznanych dzwoniących.

Dzięki funkcji Silence Unknown Callers wszystkie połączenia z nieznanych numerów będą przekierowywane bezpośrednio na pocztę głosową, nawet nie usłyszysz dzwonka telefonu. Dowiesz się, że przegapiłeś połączenie, ponieważ pojawi się ono na liście Ostatnie i zobaczysz wiadomość, że masz pocztę głosową, jeśli ją opuszczą.

Nadal będziesz mógł odbierać połączenia od osób, do których ostatnio dzwoniłeś, a także od osób, które mogą pojawić się w Sugestiach Siri (być może od osoby, do której wysłałeś e-maila).

Jak odblokować numery

Jeśli zmienisz zdanie i zdecydujesz się odblokować numer, możesz łatwo usunąć je z listy zablokowanych kontaktów.

 1. Przejdź do Ustawień.
 2. Stuknij w Telefon.
 3. Przewiń w dół do Zablokowane kontakty (Blokowanie i identyfikacja połączeń w starszej wersji iOS). Stuknij w to.
 4. Stuknij w Edytuj.
 5. Stuknij czerwone kółko obok zablokowanego numeru, który chcesz odblokować.
 6. Pojawi się czerwony przycisk Odblokuj. Dotknij tego.

Alternatywnie – i bardziej przydatne, jeśli zmienisz zdanie natychmiast po skonfigurowaniu bloku – możesz po prostu ponownie dotknąć opcji „Zablokuj tego rozmówcę”, po kliknięciu symbolu „i” obok ostatniego numeru (zmienia się na „Odblokuj tego rozmówcę” „kiedy je zablokujesz).

Jak zablokować numer, gdy identyfikator dzwoniącego jest ukryty

Powszechnie wiadomo, że proste bloki połączeń można łatwo ominąć. Wszystko, co musisz zrobić, to ukryć swój identyfikator dzwoniącego; możesz to zrobić w ustawieniach telefonu iPhone lub wprowadzić kod specyficzny dla danego kraju na zasadzie Call-by-Call. Bez identyfikatora dzwoniącego iPhone nie wie, kto dzwoni, i dlatego nie może zablokować połączenia, chociaż będzie to oznaczać, że numer został zatrzymany, że nie ma identyfikatora dzwoniącego lub że dzwoniący jest nieznany.

Rozwiązaniem tego problemu firmy Apple jest umożliwienie wyciszenia nieznanych rozmówców. Po włączeniu tej funkcji (zgodnie z powyższymi krokami) nie będziesz mieć żadnych irytujących połączeń od osób ukrywających swój numer.

Jeśli nie używasz systemu iOS 13 lub funkcja Silence Unknown Callers nie jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem (być może chcesz usłyszeć informacje od nieznanych osób dzwoniących, istnieją alternatywne rozwiązania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak usunąć historię i dane Siri

Jeśli jesteś nękany przez uporczywe, obelżywe lub prześladujące osoby dzwoniące, oto co musisz wiedzieć, aby zablokować nieznany numer:

Czy numer jest ukryty, czy po prostu nieznany?

Po pierwsze, warto wyjaśnić różnicę między liczbami ukrytymi i nieznanymi.

Nieznane są te kontakty, których Twoja firma telefoniczna nie może rozpoznać. (Połączenia z telemarketerów zwykle należą do tej kategorii.) Podczas gdy ukryty numer, zwany także numerem prywatnym, jest kontaktem osoby, która świadomie ukrywa swój identyfikator dzwoniącego.

Ale w obu przypadkach nie można oddzwonić ani zobaczyć numeru w telefonie. Opisane powyżej metody blokowania nie będą działać z połączeniami prywatnymi i nieznanymi. Co więc zrobić w takich przypadkach?

Pobierz aplikację blokującą połączenia

W App Store dostępnych jest kilka aplikacji, które mogą blokować połączenia z ukrytych numerów. Call Bliss (9,99 GBP / 9,99 USD), na przykład, wycisza niechciane połączenia lub wysyła je na pocztę głosową.

Nie możemy jednak ręczyć za niezawodność tych aplikacji; ponadto są to zwykle aplikacje płatne. Niektóre inne mogą być bezpłatne, ale mają zakupy w aplikacji, co oznacza, że ​​będziesz musiał zapłacić, aby je zaktualizować.

Użyj opcji Nie przeszkadzać

Inną opcją jest dostosowanie opcji Nie przeszkadzać, aby wyciszyć połączenia z kontaktów, których telefon nie rozpoznaje.

 1. Przejdź do Ustawień i dotknij Nie przeszkadzać.
 2. Stuknij w Zezwalaj na połączenia od.
 3. Teraz wybierz opcję Wszystkie kontakty, co oznacza, że ​​będziesz odbierać połączenia tylko od osób z listy kontaktów.

Oczywiście to nie zadziała, jeśli chcesz zezwolić na połączenia od osób, które mogą nie znajdować się na Twojej liście kontaktów.

Subskrybuj TrapCall lub inne usługi wychwytywania połączeń

Możesz także zasubskrybować TrapCall, usługę, która wyszukuje ID dzwoniącego ukrytych lub nieznanych numerów i umieszcza na czarnej liście niechciane połączenia. TrapCall oferuje trzy różne usługi, a ich ceny różnią się w zależności od wymaganego poziomu bezpieczeństwa.

Skontaktuj się z firmą telekomunikacyjną

Możesz także spróbować skontaktować się z firmą telefoniczną i sprawdzić, jakie usługi oferuje.

Niektórzy mogą oferować abonament miesięczny, który pozbywa się połączeń marketingowych, lub zmienić numer, jeśli ciągle otrzymujesz rozmowy telefoniczne bez dokumentów tożsamości. W niektórych przypadkach firma telefoniczna może również być w stanie zidentyfikować numer ukrytych połączeń, ale wtedy operator sieci może podać numer policji, tylko jeśli prowadzone jest dochodzenie.

Jednak jeśli chodzi o blokowanie ukrytego numeru, obawiamy się, że większość firm telefonicznych nie może wiele z tym zrobić.