Jak zablokować Notatki na iPhone’ach, iPadach i Macach

0
86

Przygotowywanie tajnej listy prezentów na urodziny lub święta Bożego Narodzenia, pisanie pamiętnika, który chcesz zablokować, lub pracę nad ściśle tajnym dokumentem do pracy. Notatki mają przydatną funkcję, dzięki której można zablokować plik, aby wymagał otwarcia hasła.

Jest to szczególnie przydatne, ponieważ dzięki Notatkom dostępnym na Twoim iPhonie, iPadzie i Macu możesz często przechowywać ważne i ważne informacje, takie jak hasła i numery PIN, informacje finansowe, a także szczegóły dotyczące zdrowia.

Wystarczy powiedzieć, że nie jest to informacja, którą chciałbyś, aby ktoś mógł spojrzeć, jeśli pojawił się przy biurku, gdy nie było Cię przez kilka minut, więc na szczęście możesz go zabezpieczyć hasłem.

Możesz łatwo ustawić jedno hasło, za pomocą którego możesz otwierać wszystkie swoje notatki. Możliwe jest ustawienie różnych haseł, których można użyć do różnych notatek, ale nie jest to takie proste.

Jak dodać hasło do Notatek na iPhone / iPad.

Oto jak ustawić hasło, które może być używane do blokowania i odblokowywania poszczególnych Notatek. Możesz to zrobić na iPhonie, iPadzie lub Macu, pokażemy Ci, jak to zrobić na każdym urządzeniu.

 1. Otwórz notatkę, którą chcesz zablokować, lub zacznij nową notatkę. Jeśli zaczynasz nową notatkę, musisz zacząć dodawać do niej tekst, zanim przejdziesz do następnego kroku.
 2. Stuknij ikonę Udostępnij w prawym górnym rogu.
 3. Znajdź opcję Zablokuj notatkę, dotknij tego.
 4. Za pierwszym razem pojawi się strona Ustaw hasło. Tutaj możesz ustawić hasło wraz z podpowiedzią, na wypadek, gdybyś zapomniał. Pamiętaj, że to hasło będzie używane dla każdej zablokowanej notatki – chyba że zdecydujesz się ustawić nowe hasło zgodnie z opisem poniżej. Nie zapomnij tego, ponieważ nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do zablokowanych notatek, jeśli to zrobisz.
 5. Jeśli masz identyfikator twarzy lub identyfikator dotykowy, możesz użyć tego jako sposobu odblokowania notatki. Musisz potwierdzić, czy chcesz tego użyć, czy nie. Jeśli zdecydujesz się na to, a Twój Macintosh nie ma Touch ID, domyślnie będzie to hasło.
 6. Teraz, jeśli spróbujesz otworzyć zablokowaną notatkę, zobaczysz komunikat, że ta notatka jest zablokowana. Stuknij w „Wyświetl notatkę” i wprowadź hasło.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak znaleźć numer IMEI iPhone'a

Zablokowane notatki będą miały obok ikonę kłódki. Nazwa notatki będzie pierwszymi słowami w notatce, więc uważaj, jeśli tego właśnie chcesz ukryć.

Możesz zablokować tę notatkę i wszystkie pozostałe otwarte notatki, ponownie, powracając do widoku plików programu Notes, i dotykając opcji Zablokuj teraz u dołu ekranu.

Po skonfigurowaniu hasła do Notatnika, do wszystkich Twoich Notatek zostanie użyte to samo hasło, a po odblokowaniu odblokujesz je wszystkie. Jeśli chcesz mieć inne hasło dla różnych notatek, ale możesz to ustawić, poniżej pokażemy, jak to zrobić.

Jak dodać hasło do Notatek na Macu.

Jeśli korzystasz z blokady komputera Mac, notatka jest równie prosta.

 1. Kliknij notatkę, którą chcesz zablokować, prawym przyciskiem myszy lub kliknij kontrolkę i wybierz Zablokuj notatkę.
 2. Jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanego hasła do programu Notes, zostaniesz o to poproszony. Jeśli już ustawiłeś hasło na innym urządzeniu, po prostu dodaj to hasło. (Jeśli z jakiegoś powodu twoje hasło nie zostanie rozpoznane, stwierdziliśmy, że odblokowanie zablokowanej notatki z hasłem rozwiązało problem, a następnie mogliśmy zablokować nową notatkę.)
 3. Po dodaniu hasła obok notatki pojawi się ikona kłódki.
 4. Kliknij zablokowaną notatkę, aby ją otworzyć, a zobaczysz Ta uwaga jest zablokowana i pole do wpisania hasła.
 5. Wprowadź swoje hasło, a notatka zostanie otwarta.

Jak zmienić hasło programu Notes.

W dowolnym momencie możesz zmienić hasło programu Notes.

 • Na iPhonie lub iPadzie wybierz Ustawienia> Notatki> Hasło i wybierz Zmień hasło.
 • Na komputerze Mac wybierz Preferencje z menu Notatki, a następnie kliknij Zmień hasło.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z Siri na iPhonie i iPadzie

Musisz podać stare hasło i zweryfikować nowe hasło.

Jak dodać dodatkowe hasło do Notatek.

Jeśli masz szczególną uwagę, którą chcesz zablokować za pomocą alternatywnego hasła, być może dlatego, że ktoś inny zna Twoje zwykłe hasło, możesz to zrobić. Ale ta metoda zmieni twoje hasło na nowe, z zachowaniem starego hasła do tych, które już zostały zablokowane.

 • Tak jak poprzednio, jeśli używasz iPhone’a lub iPada, wybierz Ustawienia> Notatki> Hasło, ale tym razem wybierz Resetuj hasło. Tekst poniżej tej opcji wyjaśnia, że ​​pozwoli ci to utworzyć nowe hasło do notatek, które zablokujesz od teraz.
 • Na komputerze Mac wybierz Preferencje z menu Notatki, a następnie kliknij Resetuj hasło.

Kiedy uzyskujesz dostęp do jednej ze starszych notatek, która używa starego hasła, będziesz mieć możliwość zaktualizowania hasła do nowego, którego używasz – ale tylko po jego odblokowaniu.

Może to być nieco mylące, ponieważ może to oznaczać, że otrzymujesz wiele haseł, ale jeśli to jest twój cel, to jest to rozwiązanie.

Jak zablokować notatki po ich odblokowaniu.

Po odblokowaniu jednej nuty odblokujesz je wszystkie.

Jeśli chcesz ponownie zablokować wszystkie notatki, możesz to zrobić.

 • W iOS kliknij Zablokuj teraz – znajdziesz to na dole ekranu.
 • Na komputerze Mac kliknij ikonę kłódki w menu i wybierz opcję Zamknij wszystkie zablokowane notatki.

Jak odblokować notatki bez hasła.

Jeśli ustawiłeś hasło do swoich notatek i zapomniałeś, nie będziesz w stanie ich odblokować.

Mam nadzieję, że po ustawieniu hasła w pierwszej kolejności ustawisz przypomnienie dla siebie. Po trzech próbach hasła zobaczysz swoją wskazówkę. Mam nadzieję, że będzie to wystarczające, aby pobudzić twoją pamięć.

Jak zablokować udostępnioną notatkę.

Nie możesz ustawić hasła ani zablokować udostępnionej notatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here