Jak wywołać Siri, gdy wyświetlacz iPhone’a jest zasłonięty?

0
62

Istnieje wiele sytuacji, w których nie trzymasz iPhone’a, ale potrzebujesz pomocy od Siri. Zwykle jest to w porządku, jeśli masz włączone polecenie Hej Siri, ale ponieważ iOS ma również funkcję, w której możesz umieścić słuchawkę ekranem w dół, aby wyłączyć wyświetlacz, ma to również wpływ na wyłączenie Siri.

Jak więc sprawić, by Twój głos był nadal słyszalny, nawet gdy ekran iPhone’a jest zasłonięty? Oto co robić.

Jak włączyć Hey Siri na iPhonie?

Jeśli nie skonfigurowałeś jeszcze aktywacji głosowej Hey Siri na swoim iPhonie, oto proste kroki, aby to działało.

  1. Otwórz ustawienia
  2. Dotknij Siri i wyszukiwanie
  3. Włącz Odsłuchaj „Hej Siri”

"Jak

Teraz, gdy ekran iPhone’a jest odblokowany, powinieneś móc szybko uzyskać dostęp do Siri za pomocą polecenia głosowego. Domyślnie Hej Siri jest wyłączone, gdy iPhone jest zablokowany. Ale jeśli zawsze chcesz uzyskać dostęp, pod ustawieniem Włącz Nasłuchuj „Hej Siri” zobaczysz również opcję włączenia opcji Zezwalaj na Siri po zablokowaniu.

"Jak

Nie rozwiąże to problemu braku możliwości korzystania z asystenta głosowego, gdy ekran jest zasłonięty, więc w tym celu musisz dostosować ustawienia w następnej sekcji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zmienić iPhone'y i przenieść dane

Jak włączyć Hey Siri, gdy ekran iPhone’a jest zasłonięty?

Aby móc używać polecenia głosowego Hej Siri, gdy iPhone jest skierowany do dołu lub ma zakryty wyświetlacz, musisz skorzystać z jednego z ustawień w sekcji Dostępność. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz ustawienia
  2. Stuknij w Dostępność
  3. Przewiń w dół i wybierz Siri
  4. Włącz ustawienie Zawsze słuchaj „Hej Siri”.

"Jak

Otóż ​​to. Powinieneś teraz być w stanie obudzić Siri i zadawać pytania, nawet jeśli iPhone leży twarzą w dół na twoim biurku.

Aby uzyskać więcej sposobów na maksymalne wykorzystanie cyfrowego asystenta Apple, zobacz, jak korzystać z Siri na iPhonie i iPadzie, jak korzystać ze skrótów Siri i pięć najlepszych nowych funkcji dostępnych w Siri.