Jak wysyłać GIF-y w WhatsApp na iPhone’a

0
176

Jak wysyłać GIF-y w WhatsApp na iPhone?

WhatsApp to jeden z naszych ulubionych sposobów utrzymywania kontaktu z przyjaciółmi z całego świata. Udostępnianie wiadomości i zdjęć za darmo jest zawsze mile widziane, a teraz możesz także dołączać pliki GIF obok zdjęć Apple Live i krótkich klipów wideo. W tym krótkim samouczku pokażemy, jak łatwo dodać odrobinę akcji do rozmów WhatsApp.

W powiązanej notatce możesz przeczytać naszą kolekcję doskonałych wskazówek Live Photo oraz nasz samouczek pokazujący, jak czytać wiadomości WhatsApp bez wiedzy nadawcy.

Wysyłanie GIF-ów Giphy na WhatsApp

Najłatwiejszym sposobem wysyłania GIF-ów w WhatsApp jest skorzystanie z wbudowanej funkcji GIF, po raz pierwszy wprowadzonej do usługi w 2017 roku. Funkcja ta pozwala przeszukiwać ogromną bibliotekę GIF-ów dostępnych w Giphy i wysyłać animowane klipy bez konieczności zapisywania ich na najpierw twój iPhone.

Aby wyszukać GIF Giphy do wysłania, dotknij ikony Naklejki po prawej stronie pola wprowadzania tekstu na czacie WhatsApp. W dolnej części okna dotknij ikony GIF. W tym miejscu możesz przeglądać wstępnie zdefiniowane kategorie lub jeśli masz na myśli konkretny plik GIF, dotknij lupy w lewym dolnym rogu, aby wyszukać słowa kluczowe.

Po znalezieniu idealnego pliku GIF stuknij go, a następnie stuknij ikonę wysyłania, aby udostępnić go znajomym.

Konwertowanie filmów na GIF-y

WhatsApp pozwala już wysyłać istniejące filmy, ale możesz je również konwertować na pliki GIF, jeśli chcesz. Jedynym ograniczeniem jest to, że GIF nie może być dłuższy niż sześć sekund, więc filmy przekraczające ten czas nie będą oferowały opcji konwersji.

Wysyłanie wideo

Aby wysłać film, musisz uruchomić wiadomość, a następnie wybierz ikonę plusa w lewym dolnym rogu ekranu. Zostanie wyświetlone menu podręczne, z którego należy wybrać Zdjęcie Biblioteka wideo. Teraz wybierz dowolny film i naciśnij przycisk Wyślij (niebieskie kółko z papierowym samolotem w środku).

Wysyłanie wideo jako GIF

Jeśli wolisz wysłać plik jako GIF, wykonaj te same czynności, co powyżej, ale pamiętaj, aby wybrać film o długości nie większej niż sześć sekund. Po wybraniu opcji zobaczysz opcję tuż pod osią czasu u góry ekranu, która ma aparat podświetlony na niebiesko z GIF-em po prawej stronie.

Stuknięcie opcji GIF natychmiast rozpocznie odtwarzanie wideo w pętli. Przeciągając dowolny koniec paska osi czasu, można ustawić punkty początkowe i końcowe klipu. Na górze znajdują się również opcje przycinania, dodawania emotikonów, tekstu lub rysowania na obrazie. Kiedy jesteś zadowolony ze swojego dzieła, dotknij przycisku Wyślij i gotowe.

Wysyłanie zdjęć na żywo

Właściciele iPhone’a 6S, 6S Plus lub nowszego mogą również wysyłać swoje zdjęcia na żywo do znajomych w WhatsApp. Najpierw jednak trzeba je przekonwertować na pliki GIF, aby użytkownicy innych smartfonów mogli je otworzyć.

Aby to zrobić, wykonaj powyższe kroki, aby wysłać film, ale po zlokalizowaniu zdjęcia na żywo naciśnij go mocno, aby wyskoczył. Przesuń w górę, a zobaczysz menu z opcją Wybierz jako GIF.

Wybierz to, a będziesz mógł dołączyć to do swojej wiadomości.

Wysyłanie istniejących plików GIF

Z czasem może się zdarzyć, że zgromadzisz wiele plików GIF w rolce aparatu, ponieważ są one zawarte w wiadomościach otrzymanych od innych osób. Są one bardzo łatwe do dołączania do nowych wiadomości dzięki specjalnej funkcji wyszukiwania GIF.

Aby znaleźć pliki GIF, rozpocznij nową wiadomość w WhatsApp, a następnie naciśnij ikonę plusa w lewym dolnym rogu, wybierz Zdjęcie Biblioteka wideo, a następnie w lewym dolnym rogu zobaczysz ikonę Szukaj z GIF obok.

Dotknij tego, a zostanie wyświetlona lista dostępnych plików GIF. Wybierz jedno, a będziesz mieć dostęp do tych samych narzędzi edycji, które obejmują punkty początkowe i końcowe, przycinanie i adnotacje. Po zakończeniu dotknij przycisku wysyłania, a za chwilę znajomi będą cieszyć się winietą wideo.

Wysyłanie GIF-ów z Internetu

Jeśli znalazłeś GIF online, który chcesz dołączyć do wiadomości, to również jest łatwe do zrobienia. Możesz korzystać z dedykowanych witryn, takich jak Giphy, lub po prostu szukać ich w kanałach społecznościowych lub podczas zwykłych wyszukiwań w sieci.

Gdy znajdziesz taki, który Ci się podoba, naciśnij i przytrzymaj ekran, aż zobaczysz opcję Skopiuj obraz. Zrób to, a następnie przejdź do WhatsApp, rozpocznij nową wiadomość, a następnie dotknij i przytrzymaj pole tekstowe, aż pojawi się opcja Wklej. Dotknij tego, a powinieneś zobaczyć GIF, wraz z narzędziami do edycji, które omówiliśmy wcześniej. Dokonaj poprawek, a następnie natychmiast wyślij to do swoich kumpli.

Jeśli chcesz wysyłać GIF-y w inny sposób, zapoznaj się z Jak wysłać GIF-y na iPhone’a, który jest szerszym samouczkiem.