Home Jak? (FAQ) Web Design & Dev Jak wyświetlić źródło HTML w Safari

Jak wyświetlić źródło HTML w Safari

0
2981

Wyświetlanie źródła HTML strony internetowej jest jednym z najłatwiejszych (a jednocześnie najskuteczniejszych) sposobów uczenia się języka HTML, zwłaszcza dla nowszych profesjonalistów internetowych, którzy dopiero zaczynają pracę w branży.

Jeśli podoba Ci się układ strony internetowej, wyświetlenie źródła, aby zobaczyć, jak ten układ został osiągnięty, pomoże ci uczyć się i ulepszać własną pracę.

Przez lata wielu projektantów stron internetowych i programistów nauczyło się sporo HTMLa po prostu przez przeglądanie źródła wyświetlanych stron internetowych.

Pamiętaj, że pliki źródłowe mogą być bardzo skomplikowane.

Jeśli używasz przeglądarki Safari, tutaj możesz zobaczyć kod źródłowy strony, aby zobaczyć, jak został utworzony.

Jak wyświetlić źródło HTML w Safari

 1. Otwórz Safari.
 1. Przejdź do strony internetowej, którą chcesz zbadać.
 2. Kliknij menu Develop na górnym pasku menu.
 3. Kliknij Pokaż źródło strony.

  Wskazówki

  1. Na większości stron internetowych można również wyświetlić źródło, klikając prawym przyciskiem myszy na stronie (nie na obrazie) i wybierając polecenie Pokaż źródło strony.
  2. Safari ma również skrót klawiszowy do przeglądania źródła HTML – przytrzymaj klawisze poleceń i opcji i naciśnij U (Cmd-Opt-U.)

  Czy oglądanie kodu źródłowego jest legalne?

  Kopiowanie kodu strony internetowej i przekazywanie jej jako własnego na stronie jest z pewnością niedopuszczalne, ale używanie tego kodu jako odskoczni do nauki jest tak naprawdę postępem w tej branży.

  W końcu specjaliści od Internetu uczą się od siebie nawzajem i często ulepszają pracę, którą widzą i są zainspirowani, więc nie wahaj się zobaczyć kodu źródłowego witryny i użyj go jako narzędzia do nauki.