Jak wysłać wiadomość iMessage do użytkownika Androida

0
1028

Apple jest często oskarżany o celowe tworzenie „zamurowanego ogrodu”: zamkniętego ekosystemu, który działa płynnie dla tych wewnątrz, ale zniechęca do współdziałania z innymi firmowymi platformami.

Z tego powodu czytelnicy często pytają nas, czy istnieje sposób wysyłania wiadomości iMessages na urządzenia z systemem Android lub z nich.

Oczywiście możesz też polecić swojemu znajomemu przejście z Androida na iPhone’a.

Czego potrzebujesz?

Ta metoda musi być przede wszystkim skonfigurowana na końcu użytkownika Androida, dlatego najpierw będziesz potrzebować przyjaciela korzystającego z systemu Android, który jest skłonny podjąć umiarkowany wysiłek (lub pozwolić zainstalować oprogramowanie na swoich urządzeniach)

Oczywiście będą potrzebować urządzenia z systemem Android, a jak wspomniano powyżej będą potrzebować komputera Mac z systemem MacOS Yosemite lub nowszym: komputer Mac jest niezbędny, ponieważ odbiera wiadomości iMessages, a następnie przekazuje je dalej do telefonu.

Skonfiguruj WeMessage

Większość procesu instalacji odbywa się na komputerze Mac, a nie na urządzeniu z Androidem.

Zainstaluj Javę (jeśli jest wymagana)

Upewnij się, że masz zainstalowaną Javę.

Pobierz JDK (nie JRE) ze strony Oracle i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji.

Dostosuj ustawienia prywatności

Teraz musisz powiedzieć macOS, aby zaktualizować ustawienia prywatności terminalu.

Otwórz preferencje systemowe. Prywatność>Dostępność, następnie odblokuj ustawienia, klikając ikonę kłódki i wprowadzając hasło. Narzędzia), kliknij go i naciśnij Otwórz.

Skonfiguruj swój serwer WeMessage

Pobierz weServer dla macOS ze strony firmy, a następnie kliknij dwukrotnie run.command w pobranym folderze.

Będziesz teraz musiał wprowadzić adres e-mail (który powinien pasować do konta iMessage skonfigurowanego na tym komputerze Mac) i hasło (które może być dowolne, ale musisz je zapamiętać).

Skonfiguruj weMessage na urządzeniu z Androidem

Zainstaluj weMessage na urządzeniu z systemem Android, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, i otwórz aplikację. Sieć) oraz ten sam adres e-mail i hasło wprowadzone w poprzednim kroku.

I to jest to – powinieneś zobaczyć zaznaczenie w aplikacji, a jeśli wrócisz do Mac Terminal pokaże ci, że wszystko jest podłączone.

Jednak w tym momencie jesteśmy ograniczeni do odbierania wiadomości iMessages, podczas gdy Mac i urządzenie z Androidem są w tym samym łączu internetowym.