Jak wysłać tekst na iPhonie

0
65

Aplikacja Wiadomości na iPhone’a umożliwia wysyłanie prostych wiadomości tekstowych, zdjęć, GIF-ów i nie tylko do znajomych. Ikona aplikacji jest zielona z białym dymkiem i prawdopodobnie będzie jedną z pierwszych ikon na ekranie Twojego iPhone’a. Znajdziesz tę samą ikonę na ekranie iPada, a na Macu jest też aplikacja Wiadomości – z wyjątkiem tego, że tym razem ikona jest niebieska (chociaż to się zmieni w macOS Big Sur).

Jeśli jesteś nowicjuszem w obsłudze wiadomości tekstowych i chcesz komunikować się z wnukami, supergwiazdą SMS-ów, która jest nowością na iPhonie lub po prostu zastanawiasz się nad najnowszymi funkcjami aplikacji Wiadomości, to trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule wyjaśniono, jak wysłać SMS-a, wiadomość tekstową, iMessage lub wiadomość grupową na telefonie iPhone, a także podano wskazówki dotyczące udostępniania lokalizacji, zdjęć, GIF-ów, filmów i nie tylko.

Aby uzyskać porady dotyczące rozwiązywania problemów, zobacz Jak wysłać wiadomość, gdy iMessage nie działa, a także spróbuj Dlaczego mój iPhone nie wysyła wiadomości? A jeśli jeszcze nie chcesz tego wysyłać, oto jak zaplanować wiadomości tekstowe.

Jak wysłać SMS-a lub iMessage

Zacznijmy od podstaw. Oto jak wysłać SMS-a, SMS-a lub iMessage z iPhone’a w pięciu łatwych krokach.

 1. Otwórz aplikację Wiadomości na swoim iPhonie. Ikona wygląda następująco:

  Jak wysłać tekst na iPhonie: ikona Wiadomości

 2. Stuknij łańcuch wiadomości z osobą, której chcesz odpowiedzieć (a następnie przejdź do kroku 4) lub stuknij kwadratową ikonę w prawym górnym rogu.
 3. Wpisz imię i nazwisko osoby, do której chcesz wysłać wiadomość (zobaczysz opcje autouzupełniania, jeśli jest w Twoich kontaktach) lub jej numer telefonu lub adres e-mail iMessage.
 4. Stuknij w polu tekstowym i wpisz wiadomość.
 5. Dotknij niebieskiej lub zielonej strzałki obok pola tekstowego, aby wysłać wiadomość. Kolor strzałki wskazuje, czy zamierzasz wysłać SMS-a, czy iMessage.

Jaka jest różnica między wiadomością tekstową a iMessage?

W Wiadomościach są właściwie dwa rodzaje wiadomości: SMS-y i iMessages.

Wysyłasz SMS-y do znajomych, którzy nie mają iPhone’ów. Pojawiają się one w zielonych dymkach.

iMessages – specjalna forma wiadomości, którą możesz wysyłać i odbierać od znajomych, którzy mają iPhone’y (lub inne urządzenia Apple), jeśli masz dane – pojawią się w niebieskich dymkach. Wiadomości iMessages są wysyłane za pomocą serwerów Apple, więc używają połączenia danych zamiast sieci komórkowej.

Jak wysłać tekst na iPhonie: różnica między iMessage a tekstem

Pamiętaj, że jeśli wysyłasz dużo SMS-ów do znajomych, którzy nie mają iPhone’ów, możesz płacić za ich wysłanie. Większość umów dotyczących telefonów komórkowych obejmuje kilka bezpłatnych wiadomości tekstowych miesięcznie, ale jeśli Twoja jest ograniczona, możesz uniknąć korzystania z aplikacji Wiadomości Apple do wysyłania wiadomości do znajomych, którzy nie mają iPhone’ów. W porządku, nadal możesz do nich wysłać wiadomość – po prostu sugerujemy skorzystanie z wieloplatformowej aplikacji do przesyłania wiadomości, takiej jak WhatsApp.

W rzeczywistości możliwe jest wysłanie iMessage do użytkownika Androida, ale nie jest to łatwe: muszą mieć Maca, aby przekazywać wiadomości.

Jak szybko znaleźć wiadomości

Jeśli frustruje Cię konieczność przeszukiwania listy wiadomości lub przeszukiwania listy wiadomości, aby znaleźć określoną rozmowę za każdym razem, gdy chcesz dołączyć do czatu, zaktualizuj system do iOS 14.

Nowością w iOS 14 jest możliwość tworzenia zakładek do dziewięciu różnych rozmów, zarówno z pojedynczymi osobami, jak i grupowymi. Możesz przypiąć te rozmowy do górnej części Wiadomości w postaci dużych ikon.

 1. Przypnij rozmowy są synchronizowane na wszystkich Twoich urządzeniach z aplikacją Wiadomości.
 2. Aby przypiąć rozmowę, możesz przesunąć ją od lewej do prawej na liście.
 3. Naciśnij żółty przycisk z wyświetloną ikoną pinezki.

  Przypnij wiadomości w iMessage

 4. Możesz też nacisnąć i przytrzymać wiadomość, a następnie wybrać Przypnij.
 5. Rozmowa zakończy się następnie w obszarze u góry, gdzie znajdują się wszystkie przypięte rozmowy.

Możesz mieć do dziewięciu przypiętych rozmów, które na iPhonie zajmują dużą część ekranu po otwarciu aplikacji.

Jak synchronizować wiadomości na wszystkich urządzeniach

Zsynchronizowanie wszystkich wiadomości na wszystkich urządzeniach jest proste, tworzenie kopii zapasowych zdjęć i załączników wysłanych do Ciebie przez iMessage, oszczędzanie miejsca na iPhonie, iPadzie i Macu oraz dostęp do całej historii wiadomości na dowolnym urządzeniu w dowolnym miejscu. Oto jak.

Pamiętaj, że musisz mieć system iOS 11.4 lub nowszy oraz macOS 10.13.4 lub nowszy.

Synchronizowanie wiadomości na iPhonie i iPadzie

 1. Wybierz kolejno opcje Ustawienia> Apple ID> iCloud.
 2. Włącz Wiadomości.

Będziesz potrzebować włączonego uwierzytelniania dwuskładnikowego i być połączony z Wi-Fi, aby historia wiadomości mogła zostać przesłana do iCloud.

Po początkowej synchronizacji wszystko powinno być zawsze aktualne – o ile masz połączenie z Internetem.

Synchronizowanie wiadomości na komputerze Mac

 1. Idź do Wiadomości> Preferencje.
 2. Kliknij pole obok opcji Włącz wiadomości w iCloud.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, przeczytaj Jak tworzyć kopie zapasowe wiadomości w iCloud.

Jak wysyłać wiadomości grupowe

Jeśli masz grupę znajomych lub członków rodziny, którzy posiadają iPhone’y, możesz łatwo wysyłać wiadomości grupowe. Oznacza to, że nie musisz wysyłać tej samej wiadomości do każdej osoby z osobna, możesz wysłać wiadomość do wszystkich naraz – a co najważniejsze, wszelkie odpowiedzi trafią do wszystkich w grupie.

 1. Otwórz aplikację Wiadomości.
 2. W widoku rozmów dotknij kwadratowej ikony w prawym górnym rogu.
 3. Zacznij wpisywać imię znajomego i wybierz je, gdy pojawi się automatyczna sugestia. Następnie zacznij pisać kolejny i tak dalej.
 4. Dopóki wszystkie nazwy pozostaną niebieskie, będziesz mógł wysłać wiadomość jako czat grupowy, a wszelkie odpowiedzi trafią do wszystkich na liście.
 5. Jeśli chociaż jeden z kontaktów zmieni kolor na zielony, nie będziesz w stanie prowadzić czatu grupowego przez iMessage. W takim przypadku wróć do WhatsApp (lub po prostu zostaw tę osobę). iOS umożliwia wysłanie wiadomości do wielu odbiorców, nawet jeśli nie wszyscy są w iMessage, ale każdy z nich otrzyma ją jako standardową wiadomość – odpowiedź na nią odpowiedziałaby tylko Tobie.

Możesz także dodać nową osobę do czatu grupowego, który już się rozpoczął. Oto jak:

 1. Przejdź do rozmowy grupowej.
 2. Kliknij szczegóły.
 3. Następnie stuknij opcję Dodaj kontakt.

Istnieje kilka nowych funkcji, które mają zastosowanie do rozmów grupowych w iOS 14, w tym:

Jak odpowiadać na wątki wiadomości grupowych w iOS 14

W iOS 14 możesz odpowiedzieć na komentarz w wiadomości grupowej. Oto jak:

 1. Naciśnij i przytrzymaj wiadomość, na którą chcesz odpowiedzieć, i wybierz Odpowiedz, aby rozpocząć wątek odpowiedzi.
 2. Odpowiedzi są ukryte w wątku odpowiedzi, ale możesz je przeczytać, klikając tekst „X odpowiedzi”, który pojawia się w oryginalnej wiadomości.

  Odpowiedzi w wiadomości grupowej

 3. Zobaczysz również wymianę w rozmowie w miejscu, w którym się ona wydarzyła.

  Odpowiedz w wiadomości

Dla tych, którzy zaktualizowali system do iOS 14 lub którykolwiek z innych nowych systemów, odpowiedzi w rozmowie są wyświetlane wraz z komunikatem, na który była odpowiedzią.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z iPhone'a 11, 11 Pro i XR

Jak zrobić @ wzmianki

iOS 14 dodaje również możliwość wspominania o innych osobach, a tym samym przyciągania ich uwagi w wątku wiadomości.

Nie musisz używać symbolu @, aby kogoś nazwać, wystarczy wpisać imię osoby i nacisnąć je, gdy zmieni kolor na szary, ale jeśli użyjesz @ przed ich imieniem, automatycznie zmieni to imię we wzmiankę.

Jak do kogoś

Jak zatrzymać powiadomienia o czacie grupowym

Możesz także wyciszyć rozmowy grupowe, które stają się zbyt głośne. A jeśli masz dość otrzymywania alertów pingowania z rozmowy grupowej, możesz ją w dowolnym momencie opuścić. Aby to zrobić:

 1. Otwórz rozmowę grupową.
 2. Kliknij Szczegóły.
 3. Przewiń w dół, a następnie stuknij opcję Opuść tę rozmowę.

Innym sposobem na wyłączenie powiadomień dla rozmowy jest przesunięcie palcem w lewo na niej i naciśnięcie fioletowego przycisku z przekreślonym dzwonkiem (nielogicznie, gdy dzwonek jest przekreślony, wydaje się, że oznacza to, że powiadomi Cię). Ten konkretny czat pokaże sierp księżyca, aby pokazać, że nie będzie Ci przeszkadzać.

Jest też przydatne ustawienie, w którym możesz wyłączyć powiadomienia na czacie grupowym, ale nadal otrzymywać powiadomienia, jeśli zostaniesz wspomniany. Zrób to, przechodząc do Ustawienia> Wiadomości. Tutaj znajdziesz ustawienie Powiadom mnie, aby zawsze otrzymywać powiadomienia, jeśli ktoś o Tobie wspomni.

Bardziej subtelnie, możesz wyciszyć rozmowy grupowe na podstawie wątków – reszta wiadomości będzie generować normalne powiadomienia, ale Twój iPhone nie będzie brzęczał, aby poinformować Cię o dalszych aktualizacjach tej rozmowy. Ponownie przejdź do szczegółów, a następnie włącz suwak „Nie przeszkadzać” (będzie zielony).

Możliwe jest całkowite opuszczenie czatu grupowego iMessage, a także wyciszenie powiadomień. Przyjrzymy się temu w osobnym artykule: Jak zostawić tekst grupowy na iPhonie.

Jak ustawić nazwę i zdjęcie dla czatów grupowych

Możesz nadać czatowi grupowemu nazwę i wybrać obraz, który go reprezentuje, aby łatwo odróżnić go od innych rozmów.

Możesz wybrać zdjęcie, memoji, animoji, emoji lub po prostu literę jako ikonę. Możesz także wybrać kolor tła czatu.

Użytkownicy, którzy nie zaktualizowali systemu do iOS 14, nie zobaczą nowej ikony, ale dla tych, którzy dokonali aktualizacji, zmiany będą widoczne dla wszystkich uczestników.

 1. Aby zmienić obraz czatu grupowego, dotknij wiadomości, a następnie dotknij u góry miejsca, w którym jest napisane X People.
 2. Teraz dotknij i, aby uzyskać informacje.
 3. Tutaj zobaczysz opcję zmiany nazwy i zdjęcia. Stuknij w to.
 4. Możesz teraz wprowadzić nazwę grupy i zmienić obraz. Ten obraz pojawi się teraz jako ikona u góry Twoich wiadomości.

Nowe zdjęcie grupowe

Jak dodawać emotikony i animacje do wiadomości

Używając emotikonów, możesz nadać swoim wiadomościom odrobinę lekkości, mrugnięcie okiem, by powiedzieć „Naprawdę nie mam ochoty” lub uśmiechniętą buźkę ze łzami wskazującą, że „śmiejesz się głośno” (nie zalewając się łzami – to może być mylące!)

Od czasu wydania iOS 10 Apple bardzo ułatwiło korzystanie z emoji, automatycznie sugerując emoji, które można uzupełnić słowem: na przykład wpisz „ królik ”, a zdjęcie królika pojawi się jako jedna z przewidywanych sugestii tekstowych. Aby to zadziałało, musisz włączyć przewidywanie tekstu w Ustawieniach> Ogólne> Klawiatury.

Możesz także użyć tej funkcji przewidywania po utworzeniu wiadomości. Jeśli dotkniesz ikony emoji na klawiaturze (uśmiechniętej buźki), słowa, z którymi jest skojarzony emoji, zmienią kolor na pomarańczowy. Po prostu dotknij czerwonego słowa, aby automatycznie zmienić je na emoji. Jeśli nie chcesz nadpisywać słowa emoji, możesz po prostu dotknąć obok słowa w normalnym widoku klawiatury, a następnie dotknąć tego emoji, aby dodać go do wiadomości obok słowa.

Jeśli używasz iOS 14, wyszukiwanie emotikonów jest jeszcze łatwiejsze. W przeszłości albo trzeba było wpisywać słowa i sprawdzać, czy dla tego słowa pojawił się odpowiedni emoji, albo trzeba było przewijać wszystkie opcje dostępne na klawiaturze emoji. Teraz jest pole wyszukiwania, dzięki któremu możesz znaleźć emotikony, których szukasz.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł Jak używać emoji na iPhonie, iPadzie i Macu

Jak wysłać tekst na iPhone'a: ​​Emoji

Jeśli masz iPhone’a X, XR, XS, XS Max, masz również dostęp do Animoji, postaci z kreskówek, które naśladują Twoje wyrażenia i ruchy podczas mówienia, dzięki czemu możesz nagrywać wiadomości dla znajomych. Dowiedz się, jak używać Animoji.

Jak dodawać animacje

Jeśli chcesz, aby Twoje wiadomości tekstowe się wyróżniały, możesz to zrobić na wiele sposobów. Upewnij się, że odbiorca zauważy i zapamięta Twoją wiadomość, aby nie miał wymówek, aby nie zwracać uwagi na Twoje wiadomości!

Po pierwsze, są efekty animowane:

 1. Najpierw napisz swoją wiadomość. Ale zamiast stukania niebieskiej strzałki, aby wysłać iMessage, dotknij i przytrzymaj strzałkę (lub użyj Force Press, jeśli masz iPhone’a z 3D Touch).
 2. Otrzymasz cztery opcje: trzask, głośny, delikatny i niewidoczny atrament.
 3. Slam, jak sama nazwa wskazuje, umieszcza wiadomość w twojej rozmowie za pomocą animacji efektu uderzenia.
 4. Głośno porusza wiadomością i powiększa czcionkę.
 5. Gentle pisze wiadomość małą czcionką, a następnie powoli przywraca czcionkę o domyślnym rozmiarze.
 6. Niewidoczny atrament ukrywa wiadomość, więc odbiorca musi przesunąć palcem po wiadomości, aby ją ujawnić – przydatne w przypadku niespodzianek lub poufnych informacji, które chcesz udostępnić.

Jak wysłać tekst na iPhone'a: ​​niewidoczny atrament

Możesz także dodać animację pełnoekranową do swoich wiadomości. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Napisz wiadomość, a następnie dotknij i przytrzymaj niebieski przycisk strzałki.
 2. U góry zobaczysz zakładki oznaczone Bubble i Screen. Kliknij Ekran.
 3. Przesuń w lewo, aby przełączać dostępne animacje, w tym Echo, Reflektor, Balony, Konfetti, Miłość, Lasery, Fajerwerki, Spadająca gwiazda i Uroczystość.
 4. Po znalezieniu odpowiedniego efektu dotknij niebieskiej strzałki, aby go wysłać.

Jak wysłać SMS-a na iPhone'a: ​​Shooting Star

Jeśli możesz wysłać różne animacje wiadomości, ale nie możesz ich odebrać, może to być spowodowane włączeniem opcji Zmniejsz ruch w Ustawieniach. Oto jak wyłączyć tę funkcję:

 1. Wybierz Ustawienia> Dostępność> Zmniejsz ruch i upewnij się, że jest wyłączony.
 2. Jeśli nadal nie działa, wyłącz iMessage w menu Ustawienia, co powinno uruchomić te animacje wiadomości. Można to zrobić, przechodząc do Ustawienia> Wiadomości i włączając i wyłączając iMessage.

Możesz także wysyłać szkice w Wiadomościach za pomocą funkcji Digital Touch.

 1. Aby aktywować tę funkcję, dotknij ikony A po lewej stronie pola tekstowego, a następnie dotknij ikony, która wygląda jak serce.
 2. Otrzymasz małą czarną paletę, na której możesz rysować lub wysyłać animowane gesty.
 3. Na szczęście możesz powiększyć tę małą czarną paletę, co jest lepsze, jeśli chcesz napisać wiadomość. Aby to zrobić, dotknij ikony kamery wideo, a następnie (zakładając, że nie chcesz wysyłać tego, co jest w kamerze), dotknij X, aby zamknąć kamerę.
 4. Teraz możesz bazgrać w różnych kolorach wybranych z powyższej palety.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak ustawić maksymalny limit głośności na iPhonie

Jeśli dotkniesz i w prawym dolnym rogu, zobaczysz przypomnienie wszystkich gestów Digital Touch, takich jak wysłanie kuli ognia, pocałunku lub bicia serca.

Masz również możliwość zrobienia zdjęcia, więc możesz nabazgrać na zdjęciu, aby coś zilustrować lub dodać wiadomość.

Jak wysłać tekst na iPhone'a: ​​Sketch

Jak wysłać zdjęcia, filmy i GIF-y w wiadomości

Jeśli chcesz wysłać zdjęcie (lub wideo) do znajomego za pośrednictwem aplikacji Wiadomości, możesz to zrobić bardzo łatwo.

 1. Otwórz Wiadomości i wprowadź dane swojego kontaktu.
 2. Stuknij ikonę aparatu po lewej stronie pola tekstowego, a aparat się włączy. Zobaczysz transmisję na żywo w panelu centralnym; możesz robić selfie, dotykając ikony „odwróć” w prawym górnym rogu tego panelu.
 3. Po dotknięciu przycisku migawki zostanie wygenerowana wiadomość ze zdjęciem w; możesz dodać komentarz lub wysłać go samodzielnie. Stuknij zdjęcie w wiadomości, aby wyświetlić je na pełnym ekranie i dokonać edycji lub oznaczyć zdjęcie.
 4. Po prawej stronie transmisji na żywo zobaczysz dwa najnowsze zdjęcia w rolce z aparatu; przesuń palcem w lewo, aby zobaczyć więcej. Alternatywnie możesz stuknąć Zdjęcia po lewej stronie, aby przeglądać albumy.

Jak wysłać tekst na iPhone'a: ​​Aparat

Istnieje drugi sposób wysyłania zdjęcia (lub wideo): z poziomu aplikacji Zdjęcia.

 1. W aplikacji Zdjęcia znajdź zdjęcie, które chcesz wysłać znajomemu.
 2. Stuknij w to zdjęcie, aby je otworzyć.
 3. Następnie dotknij ikony Udostępnij (kwadrat ze strzałką).
 4. Teraz wybierz Wiadomość.
 5. Na koniec wpisz imię i nazwisko osoby, do której chcesz wysłać zdjęcie.

Znajdź i usuń obrazy w Wiadomościach

Odkąd Wiadomości zostały zaktualizowane dla iOS 8, znalezienie każdego obrazu i załącznika w rozmowie w wiadomości było naprawdę łatwe. Wszystkie załączniki są teraz zorganizowane w jednym miejscu. Stuknij w i w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do „Szczegóły”.

To świetny sposób na jednoczesne przeglądanie wszystkich załączników z zajętej rozmowy i znacznie łatwiejsze usuwanie obrazów i załączników, jeśli chcesz zwolnić miejsce na iPhonie (naciśnij i przytrzymaj obraz w widoku szczegółów, a następnie wybierz Więcej i dotknij każdego zdjęcia, które chcesz usunąć, aby „usunąć wszystko”.

Przeczytaj artykuł Jak zwolnić miejsce na iPhonie, aby dowiedzieć się więcej.

Jak dodać zdjęcie iMessage do aplikacji Zdjęcia

Zdjęcia wysyłane przez iMessage nie przechodzą automatycznie do aplikacji Zdjęcia (w przeciwieństwie do WhatsApp). Jeśli chcesz dodać zdjęcie do swojej biblioteki zdjęć, wykonaj następujące kroki:

 1. Dotknij obrazu, aby go otworzyć.
 2. Stuknij ikonę Udostępnij w lewym dolnym rogu.
 3. Stuknij w Zapisz obraz.

Jak wysyłać GIF-y w wiadomościach

Oto, co zrobić, jeśli chcesz wysłać GIF, aby zilustrować coś w Wiadomościach. Być może chcesz pokazać komuś dokładnie, co myślisz o jego ostatniej wiadomości, wykorzystując reakcję celebryty na podobne zdarzenie.

 1. Otwórz wiadomość.
 2. Stuknij ikonę aplikacji.
 3. Przesuń palcem, aż dojdziesz do ekranu zdjęć i filmów, lub dotknij czerwonej ikony lupą.
 4. Wpisz słowo, które chcesz zilustrować, w polu wyszukiwania.
 5. Wybierz GIF, który najlepiej ilustruje to, co chcesz powiedzieć.

Jeśli brakuje Ci inspiracji, dotknij opcji Znajdź obrazy i przewiń kategorie. W przypadku każdej wybranej kategorii, gdy słowo to znajdzie się w polu wyszukiwania, kolejne dotknięcie w tym polu spowoduje wyświetlenie większej liczby propozycji powiązanych słów i fraz.

Jak wysyłać muzykę w wiadomościach

Możesz także wysyłać muzykę za pośrednictwem Wiadomości – chociaż odbiorca będzie potrzebował konta Apple Music, aby słuchać. W przeciwnym razie otrzymają link Kup utwór w iTunes lub link Subskrybuj Apple Music.

 1. Stuknij ikonę App Store obok pola wiadomości tekstowej.
 2. Zobaczysz wszystkie ostatnio odtwarzane utwory.
 3. Przewiń, aż znajdziesz tę, którą chcesz udostępnić.

Jeśli dotkniesz nazwy utworu, otworzy się on w aplikacji Muzyka i będzie odtwarzany (zakładając, że jesteś właścicielem utworu). Jeśli dotkniesz okręgu z trójkątem, odtworzy się podgląd melodii.

Jak wysłać wiadomość głosową

Nową funkcją, która powróciła w iOS 8, była możliwość wysyłania krótkich wiadomości audio zamiast wpisywania tekstu. Jest to szczególnie popularne wśród osób nie mówiących po angielsku. Oto jak:

 1. Dotknij i przytrzymaj ikonę mikrofonu obok pola tekstowego, aby nagrać wiadomość.
 2. Nie puszczaj, dopóki nie skończysz mówić.
 3. Możesz odtworzyć wiadomość, dotykając ikony Odtwórz obok nagrania wiadomości. Jeśli ci się to nie podoba, dotknij X, aby usunąć.
 4. Kiedy będziesz gotowy do wysłania, dotknij strzałki.

Jest jeszcze prostszy sposób:

 1. Po prostu trzymaj urządzenie przy uchu.
 2. Poczekaj, aż usłyszysz „pisk” i zacznij mówić.
 3. Odłóż telefon, aby automatycznie wysłać nagranie (w przeciwnym razie dotknij strzałki, aby je wysłać.

Jeśli chcesz usłyszeć wiadomość, którą nagrał dla Ciebie ktoś inny:

 1. Po prostu trzymaj iPhone’a w górze i słuchaj go, jakby to była rozmowa telefoniczna, za pomocą pięknej, zgrabnej kontroli gestami.
 2. Lub naciśnij niebieską strzałkę obok nagrania.
 3. Możesz natychmiast wypowiedzieć swoją odpowiedź na iPhonie po ukończeniu oryginału, a gdy tylko opuścisz telefon, zostanie wysłana.

Jak udostępniać swoją lokalizację

Od iOS 8 możesz udostępniać swoją lokalizację w rozmowie i możesz automatycznie udostępniać swoją lokalizację każdemu tekstowi, który wysyłasz w rozmowie (można to ustawić tak, aby wyłączało się po godzinie lub na koniec dnia). Oto jak:

 1. Otwórz wiadomość i wprowadź dane odbiorcy.
 2. Stuknij w i w prawym górnym rogu.
 3. Stuknij w Wyślij moją aktualną lokalizację lub Udostępnij moją lokalizację.
 4. Jeśli wybierzesz opcję Wyślij moją aktualną lokalizację, wyśle ​​łącze do miejsca, w którym się znajdujesz, które odbiorca może otworzyć w Apple Maps.
 5. Jeśli zdecydujesz się udostępniać moje położenie, będziesz mieć możliwość „Udostępnij przez jedną godzinę”, „Udostępnij do końca dnia” lub „Udostępnij na czas nieokreślony”. Jeśli to zrobisz, Twoja lokalizacja zostanie również udostępniona w aplikacji Znajdź moich znajomych.

Innym sposobem udostępniania komuś swojej lokalizacji jest udostępnianie z aplikacji map (działa to w Mapach Apple lub Mapach Google).

 1. Otwórz aplikację Mapy.
 2. Stuknij ikonę, która reprezentuje, gdzie jesteś.
 3. Wybierz Udostępnij swoją lokalizację.
 4. Stuknij w Wiadomość.
 5. Wprowadź dane odbiorcy i dotknij wyślij.

Jak się dowiedzieć, kiedy wiadomość została wysłana

Trudno w to uwierzyć, ale przed iOS 7 trudno było ustalić, kiedy wiadomość została wysłana, ponieważ nie każda wiadomość była oznaczona datą. Teraz, aby zobaczyć, o której godzinie została wysłana wiadomość, po prostu przesuń palcem w lewo.

Jak wysłać wiadomość na iPhonie: Dowiedz się, kiedy została wysłana

Jak polubić wiadomość

Tapback w Wiadomościach przypomina trochę opcje Lubię to na Facebooku. Aby skorzystać z tej funkcji, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij dwukrotnie otrzymaną wiadomość iMessage.
 2. Otrzymasz serce, kciuki w górę, kciuki w dół, „Haha”, dwa wykrzykniki i znak zapytania.
 3. Kliknij odpowiedź, którą lubisz.

Dzięki temu możesz szybko odpowiedzieć na wiadomość bez konieczności wpisywania tekstu.

Jak wysłać wiadomość tekstową na iPhone'a: ​​Tapback

Wybierz Haha, aby pokazać swojemu przyjacielowi, że byłeś rozbawiony, lub kciuk w górę, aby okazać aprobatę. Jest nawet znak zapytania, jeśli zdziwi Cię ich wiadomość.