Jak wyłączyć mobilne dane na telefonie iPhone

0
385

Nowoczesne połączenia 4G to szybki sposób na dostęp do stron internetowych, zbieranie wiadomości e-mail i strumieniowe przesyłanie treści multimedialnych, ale są pewne okazje, kiedy nie chcesz ryzykować, używając alokacji.

Jeśli zauważysz, że każdego miesiąca brakuje danych, lub po prostu chcesz ograniczyć dostęp do sieci dla niektórych aplikacji, możesz łatwo wprowadzić ograniczenia.

Krótko mówiąc, dane mobilne to termin bardziej rozpowszechniony w Wielkiej Brytanii.

Wyłącz wszystkie dane komórkowe w trybie samolotowym

Kiedy jesteś na wakacjach za granicą, dobrym pomysłem jest wyłączenie mobilnej transmisji danych, ponieważ powrót do domu z nieoczekiwanym ogromnym rachunkiem nie jest sposobem na upamiętnienie twojego czasu.

Istnieje kilka różnych metod.

Aby znaleźć tryb samolotowy, po prostu przesuń palcem w górę od dołu ekranu (lub w dół od prawego górnego rogu na telefonie iPhone X) i wybierz ikonę małego samolotu.

Powinno to natychmiast wyłączyć inne, co oznacza, że ​​Twój iPhone nie jest już w stanie wykonywać ani odbierać połączeń, a dane mobilne są wyłączone.

Możesz również znaleźć tryb za pomocą innej trasy.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak synchronizować z iTunes bez usuwania list odtwarzania Apple Music

Wyłącz mobilne dane dla wszystkich aplikacji

Jeśli nie chcesz wyłączyć możliwości nawiązywania i odbierania połączeń, istnieje główna kontrola, która ogranicza się wyłącznie do danych mobilnych. Mobile Data, a następnie wyłącz opcję Mobile Data.

Wyłącz mobilne dane dla poszczególnych aplikacji

Może się zdarzyć, że aplikacje będą w pewnym stopniu zgłębiać dane.

Aby to osiągnąć, przejdź do Ustawienia>Mobilne dane, a następnie przewiń w dół, aż znajdziesz sekcję Mobilne dane, która zawiera listę wszystkich aplikacji zainstalowanych na Twoim iPhonie.

Teraz wyłącz przełącznik obok każdej aplikacji, z której chcesz usunąć dostęp do danych.

Aby uzyskać więcej sposobów na maksymalne wykorzystanie miesięcznego przydziału, przeczytaj artykuł Jak zapisywać dane w przewodniku po iPhonie lub iPadzie.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191