Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone: Usuń iPhone, iPad lub Mac z Find My iPhone

0
3252

Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone? Jak usunąć iPhone, iPad lub MacBook z Find My iPhone?

Znajdź Mój iPhone to funkcja znaleziona na iOS i MacOS, która umożliwia użytkownikom zlokalizowanie utraconych lub brakujących urządzeń iPhone, iPad i Mac. Kiedy urządzenie Find My iPhone zostanie uruchomione na urządzeniu, jest ono powiązane z identyfikatorem Apple ID użytkownika. Właściciel może zlokalizować iPhone, iPad lub Mac, logując się na iCloud.com (na komputerze Mac) lub korzystając z aplikacji Znajdź mój iPhone na telefonie iPhone lub iPadzie. Dzięki włączeniu funkcji Znajdź mój iPhone właściciel urządzenia może widzieć jego lokalizację na mapie, zdalnie blokować ją, wyczyścić jej zawartość lub wysłać wiadomość do utraconego urządzenia (zachęcając findera do jego zwrotu).

Usługa Znajdź mój iPhone firmy Apple może być użyteczna w różnych sytuacjach – jeśli utraciłeś urządzenie lub kradzieży – a co najmniej interesujące jest w większości innych. Gosh, sprawdź, ile posiadasz urządzeń Apple.

Ale nie każdy lubi to. Częściowo jest to uczucie, które nigdy się nie podnosi, że jesteś obserwowany przez orwelszalańskiego wodza – no cóż, mimo że orwellarski w tej sprawie konsekwentnie okazał się przyjacielem prywatności. I to jest dosyć fair. Możesz znaleźć nawet nieszkodliwy nadzór.

Co ważniejsze, szczególne okoliczności sprawiają, że Find My iPhone przestaje być przydatne i staje się potencjalną niedogodnością lub niebezpieczeństwem. Jeśli chcesz sprzedać urządzenie, musisz usunąć go z Find My iPhone; To samo dotyczy wysłania go do firmy Apple w celu naprawy.

Szczęśliwie łatwo usunąć iPhone – lub MacBook, iPad lub iPod touch – z Find My iPhone. W tym artykule pokazujemy, jak to zrobić.

Czytaj dalej: Jak znaleźć utracone iPhone – śledzić iPhone za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone

Mój iPhone: Czy mogę wyłączyć Find My iPhone?

Znajdź Mój telefon iPhone jest bardzo użyteczną usługą i został wdrożony w celu zniechęcenia do kradzieży wysoce cenionych urządzeń firmy Apple. Z tego powodu nie można wyłączyć Find My iPhone bez hasła Apple ID do jego skonfigurowania. Ponadto, jeśli nie możesz wyłączyć Find My iPhone, nie możesz całkowicie przywrócić iPhone’a lub iPada do swoich pierwotnych ustawień fabrycznych.

Z tego powodu musisz wyłączyć opcję Znajdź mój iPhone przed sprzedażą lub przejściem na Twój iPhone . Jeśli kupiłeś iPhone’a z drugiej ręki i nie masz identyfikatora Apple ID i hasła żądanego przez Odszukiwanie mojego telefonu iPhone, musisz skontaktować się z pierwotnym właścicielem, aby go pobrać (lub przekaż je iPhone lub iPad i poproś o podanie hasła ).

Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone: Jak usunąć iPhone z Find My iPhone

Po uzbrojeniu w to samo identyfikator Apple ID i hasło służące do konfiguracji programu Find My iPhone, wyłączenie go jest całkiem proste. Wykonaj następujące kroki, aby wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone:

  1. Otwórz Ustawienia.
  2. Stuknij ikonę iCloud.
  3. Wybierz Znajdź Mój iPhone.
  4. Ustaw Znajdź mój iPhone na Wył.
  5. Wprowadź hasło Apple ID dla wymienionego konta i stuknij Wyłącz.

Znajdź Mój iPhone zostanie teraz wyłączony Na urządzeniu z iOS i możesz nadal zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych (jeśli zamierzasz go sprzedać). Wykonaj tę czynność, używając opcji Ustawienia> Ogólne> Zresetuj i usuń całą zawartość i ustawienia.

Wyłącz Znajdź mój iPhone: Jak usunąć iPada (lub iPod touch) z Find My iPhone

Procedura jest taka sama dla innych urządzeń iOS, jak dla iPhone’a. OpenSettings, stuknij iCloud, wybierz Find My iPhone i ustaw Off (Wył.). Wpisz hasło po wyświetleniu odpowiedniego komunikatu.

Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone: Jak usunąć MacBook z Find My Mac

Usuwanie MacBooka z Find My iPhone (lub Find My Mac , Jak to jest zrozumiałe nazywane w tym kontekście) jest trochę inna. Aby wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone na komputerze Mac, otwórz System Preferences (z Docku lub wybierając menu Apple na górnym pasku i wybierając System Preferences), a następnie kliknij ikonę iCloud (na lewo od trzeciego rzędu, chociaż to menu może wyglądać Nieznacznie różni się w przypadku różnych systemów MacOS / Mac OS X).

Przewiń do dołu listy, a znajdziesz obok Mój komputer Find My Mac, najprawdopodobniej z niebieskim zaznaczeniem. Kliknij, jeśli to konieczne, aby upewnić się, że obok wpisu nie ma zaznaczenia.

Nie mam odpowiedniego identyfikatora Apple lub hasła. Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój telefon iPhone?

Przepraszamy za zgłoszenie, że nie ma w pobliżu wymogu, aby identyfikator Apple ID i hasło wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone – przynajmniej nie jeden, który wiedzieć o. W przypadku obejścia problemu rozwiązanie to nie byłoby skutecznym środkiem ochrony.

Jeśli nie masz oryginalnego identyfikatora Apple i hasła, musisz zażądać od poprzedniego właściciela. Na szczęście identyfikator Apple jest prawie zawsze adresem e-mailowym.Jeśli więc nie znasz oryginalnego właściciela, możesz sprawdzić identyfikator Apple ID, a następnie przesłać je do e-maila i poprosić o hasło (lub pomóc z zresetowaniem telefonu iPhone lub iPad).

Bez identyfikatora Apple ID i hasła Nie można wyłączyć Find My iPhone lub zresetować urządzenia iOS do ustawień fabrycznych.