Jak wyłączyć Find My iPhone

0
207
 • > Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone
 • > Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone na czyimś telefonie
 • > Czy mogę znaleźć mojego iPhone’a, aby mnie znaleźć?
 • > Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone, aby uniemożliwić śledzenie
 • > Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone bez identyfikatora Apple ID lub hasła

Jeśli kupiłeś iPhone’a z drugiej ręki i odkryłeś, że jest on nadal powiązany z poprzednim właścicielem, możesz napotkać problemy z Find My iPhone – funkcją znalezioną w iOS i macOS, która umożliwia użytkownikom zlokalizowanie zagubionych lub zaginionych urządzeń iPhone, iPad i Mac. Wyłączenie funkcji Znajdź mój iPhone na urządzeniu powiązanym z poprzednim właścicielem może być bardzo trudne – właśnie dlatego zalecamy, aby przed sprzedażą iPhone’a wyłączyć funkcję Find My iPhone (więcej informacji na temat sprzedaży telefonu iPhone tutaj).

Innym powodem, dla którego możesz chcieć dezaktywować funkcję Znajdź mój iPhone, jest obawa, że ​​funkcja Znajdź mojego iPhone’a może zezwolić, aby ktoś Cię wyśledził. Teoretycznie każdy, kto posiada dane logowania do Apple ID, może użyć aplikacji Znajdź mój iPhone, aby zlokalizować swojego iPhone’a (lub iPada lub Maca).

Jest to przydatna usługa, jeśli zgubisz iPhone’a, ponieważ możesz go użyć do zlokalizowania iPhone’a, iPada lub Maca, logując się do witryny iCloud.com (na komputerze Mac lub Windows) lub używając aplikacji Znajdź mój iPhone na iPhonie lub iPadzie . Korzystając z funkcji Znajdź mój iPhone, możesz zobaczyć lokalizację urządzenia na mapie, zdalnie je zablokować, wytrzeć jego zawartość lub wysłać wiadomość na zagubione urządzenie (zachęcając wyszukiwarkę, aby ją zwróciła). Przeczytaj więcej o Jak znaleźć zagubionego iPhone’a – śledzić iPhone’a za pomocą Find My iPhone tutaj.

Ale jeśli chcesz usunąć Find My iPhone, ponieważ sprzedajesz iPhone’a (iPada lub Maca), ponieważ nie podoba ci się pomysł, że Apple (lub ktokolwiek inny z Twoimi danymi) może Cię śledzić, lub ponieważ masz uzyskałem iPhone’a, który wciąż jest połączony z cudze urządzenie Find My iPhone, na szczęście stosunkowo łatwo jest usunąć iPhone’a – lub MacBooka, iPada lub iPoda touch – z Find My iPhone. W tym artykule pokażemy, jak.

Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone.

Zakładając, że to Znajdź mojego iPhone’a na własnym urządzeniu – a nie czyimś iPhone – którego chcesz wyłączyć, oto, co musisz zrobić.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak otworzyć dysk zewnętrzny, który nie jest wyświetlany na komputerze Mac

Na iPhonie lub iPadzie

 1. Kliknij Ustawienia.
 2. Stuknij w iCloud.
 3. Przewiń w dół, aby znaleźć mój iPhone. Dotknij tego.
 4. Na następnej stronie dotknij przełącznika, aby wyłączyć Find My iPhone (przełącznik będzie szary, jeśli jest wyłączony).
 5. Musisz wprowadzić identyfikator Apple ID i hasło, aby wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone, jeśli nie masz tego przejścia do następnej sekcji.
 6. Find My iPhone zostanie wyłączony dla tego urządzenia z systemem iOS i możesz kontynuować resetowanie urządzenia do ustawień fabrycznych (jeśli planujesz go sprzedać). Zrób to, używając opcji Ustawienia> Ogólne> Resetuj i usuń całą zawartość i ustawienia.

Na Macu lub MacBooku

Możesz także użyć funkcji Znajdź mój Mac na Macu lub MacBooku, a także, jeśli chcesz, wyłączyć ją przed sprzedażą lub ze względu na ochronę prywatności.

 • Kliknij Preferencje systemowe.
 • Kliknij iCloud.
 • Przewiń w dół do Find My Mac. Kliknij pole obok, aby nie było zaznaczenia / zaznaczenia.
 • Wprowadź identyfikator Apple ID i hasło, jeśli nie masz tego przejścia do następnej sekcji.

Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone na telefonie innej osoby.

Find My iPhone to niezwykle użyteczna usługa, która została częściowo zaimplementowana w celu zniechęcenia do kradzieży urządzeń Apple. Z tego powodu nie można wyłączyć funkcji Znajdź mój iPhone bez identyfikatora Apple ID i hasła używanego do konfiguracji. Ponadto, jeśli nie możesz wyłączyć aplikacji Find My iPhone, nie możesz całkowicie przywrócić iPhone’a lub iPada do oryginalnych ustawień fabrycznych.

Z tego powodu musisz wyłączyć Find My iPhone przed sprzedażą lub przekazaniem swojego iPhone’a. Jeśli kupiłeś iPhone z drugiej ręki i nie masz identyfikatora Apple i hasła żądanego przez Find My iPhone, musisz skontaktować się z pierwotnym właścicielem, aby go pobrać (lub przekazać mu iPhone’a lub iPada i poprosić o wprowadzenie hasła ).

Co się stanie, jeśli odziedziczysz iPhone’a, iPada lub Maca, a poprzedni właściciel nie żyje? Niestety, nie jest łatwo uzyskać dostęp do iPhone’a nawet w tych smutnych okolicznościach. Jednak warto zadzwonić do działu obsługi klienta (0800 048 0408 w Wielkiej Brytanii, 1-800-275-2273 w USA), który może być w stanie pomóc, może okazać się konieczne okazanie aktu zgonu, ale może to być możliwe aby odblokować urządzenie w tych szczególnych okolicznościach (chociaż nie uważamy, że jest to oficjalna polityka Apple).

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak znaleźć numer IMEI iPhone'a

Czy mogę znaleźć mojego iPhone’a, aby mnie znaleźć ?.

Czy mój iPhone może być używany do śledzenia telefonu innej osoby? A jeśli wprowadzisz czyjeś dane Apple ID do śledzenia swojego iPhone’a, zobaczysz powiadomienie na swoim urządzeniu?

Jeśli ktoś zna Twój identyfikator Apple ID i hasło, może zalogować się do Find My iPhone na swoim iPhonie lub iPadzie, wprowadzić swoje dane i zlokalizować iPhone’a (oraz wszelkie inne posiadane urządzenia). Z tego powodu, jeśli uważasz, że ktoś może mieć Twój identyfikator Apple ID i hasło, a Ty nie chcesz, aby mogli śledzić twoje miejsce pobytu (np. Prześladowca), powinieneś zmienić swoje hasło. Nie otrzymasz powiadomienia, że ​​podpisali na Find iPhone ze swoimi danymi.

Jeśli ktoś zaloguje się na Twoje konto iCloud przez przeglądarkę internetową, otrzymasz wiadomość e-mail z informacją podobną do poniższej.

Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone, aby uniemożliwić śledzenie.

Jeśli obawiasz się, że ktoś może śledzić twoje miejsce pobytu za pomocą funkcji Znajdź mój iPhone, możesz go dezaktywować. Oto jak:

Wyłączanie funkcji Znajdź mój iPhone jest dość proste, o ile posiadasz identyfikator Apple ID i hasło. Wykonaj następujące czynności, aby wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Dotknij iCloud.
 3. Wybierz Znajdź mój iPhone.
 4. Ustaw opcję Znajdź mój iPhone na Wyłączony.
 5. Wprowadź hasło do konta Apple ID dla konta na liście i dotknij opcji Wyłącz.

Jak wyłączyć funkcję Znajdź mój iPhone bez identyfikatora Apple ID lub hasła.

Jak wyjaśniliśmy powyżej, jeśli nie masz identyfikatora Apple ID lub hasła – nawet jeśli to Twój iPhone – wyłączenie funkcji Find My iPhone nadal może być niemożliwe.

Jeśli nie jest to Twój telefon, jak wspomnieliśmy powyżej, musisz poprosić o identyfikator Apple ID i hasło od poprzedniego właściciela. Nawet jeśli nie znasz oryginalnego właściciela, powinieneś być w stanie dowiedzieć się, który adres e-mail jest powiązany z identyfikatorem Apple ID, a następnie wysłać je pocztą e-mail i poprosić o hasło.

Możesz wypróbować nasze wskazówki, co zrobić, jeśli zapomniałeś swojego identyfikatora Apple ID lub hasła tutaj lub jak zmienić lub zresetować Apple ID.