Jak wykonywać grupowe połączenia FaceTime

0
301

W tym artykule wyjaśnimy, jak grupować wiele osób FaceTime, ilu uczestników połączenia FaceTime (do 31 osób – 32, jeśli to Ty), jak dodawać osoby do połączenia grupowego FaceTime i co zrobić, jeśli grupa FaceTime jest nie działa. Czas dołączyć do rodziny i przyjaciół podczas rozmowy grupowej FaceTime – oto jak to zrobić.

Czego potrzebujesz do grupowego FaceTime

Wszyscy uczestnicy muszą korzystać z urządzeń Apple, które mogą obejmować:

 • IPhone 6s lub nowszy, iPad Pro lub nowszy, iPad Air 2 lub iPad Mini 4 z systemem iOS 12.1.4 lub nowszym.
 • Komputer Mac z Mojave 10.14.3 lub nowszą wersją.
 • Uczestnicy muszą skonfigurować FaceTime na swoich urządzeniach. Przejdź do Ustawienia> FaceTime> i upewnij się, że suwak obok FaceTime jest zielony. (Wyjaśnimy tutaj, jak korzystać z FaceTime na iPhonie / iPadzie i omawiamy tutaj, jak skonfigurować FaceTime na Macu.)
 • Odbiorcy mogą potrzebować skonfigurować swojego iPhone’a, aby odbierać połączenia FaceTime przez 4G, jeśli nie są podłączone do Wi-Fi. Powiedz im, aby przejść do Ustawienia> Dane mobilne. Przewiń w dół do FaceTime i upewnij się, że slajd jest zielony.
 • Przede wszystkim uczestnicy muszą aktywnie używać swojego urządzenia, zanim będzie można nawiązać z nimi połączenie FaceTime, w przeciwnym razie będą oni niedostępni i nie będzie można ich dodać do połączenia. Z tego powodu zalecamy, aby powiadomić ludzi o połączeniu i upewnić się, że wszyscy są gotowi i czekają!

Nie oznacza to, że jeśli nie masz jednego z powyższych, nie będziesz mógł uczestniczyć w połączeniu FaceTime, po prostu nie będziesz mógł połączyć się z więcej niż jedną inną osobą. Jeśli chcesz po prostu wykonać standardowe połączenie FaceTime od osoby do osoby, oto czego potrzebujesz:

 • Komputery Mac z systemem OS X Mavericks 10.9.2 lub nowszym
 • IPhone lub iPad z systemem iOS 7 lub nowszym

Jak wykonać grupowe połączenie FaceTime

Istnieją trzy sposoby wykonywania grupowego połączenia FaceTime. Możesz utworzyć grupę w Wiadomościach lub użyć istniejącej grupy Wiadomości, możesz także nawiązać grupowe połączenie FaceTime za pośrednictwem aplikacji FaceTime lub możesz FaceTime kontakt z aplikacji Telefon i dodać innego uczestnika.

Po nawiązaniu grupowego połączenia FaceTime możesz łatwo nawiązać kolejne połączenie wideo z tymi samymi osobami za pośrednictwem aplikacji Telefon, tak jak to się pojawi w Niedawnych. To samo dotyczy aplikacji FaceTime.

Zaczniemy od sposobu połączenia grupowego FaceTime za pomocą Wiadomości, ponieważ jest to zdecydowanie najprostsza metoda.

Jak wykonać grupowe połączenie FaceTime za pomocą Wiadomości

Możesz założyć, że miejsce, w którym można nawiązać grupowe połączenie FaceTime, będzie w aplikacji FaceTime, ale łatwiejszy sposób na skonfigurowanie połączenia znajduje się w aplikacji Wiadomości. Z wątku wiadomości grupowej przejście do wideo jest naprawdę łatwe. Możesz to zrobić na komputerze Mac, iPhonie lub iPadzie.

Członkowie grupy będą mogli dołączyć lub zrezygnować z czatu wideo w dowolnym momencie – nie wszyscy zostaną automatycznie przeniesieni do rozmowy wideo wbrew ich życzeniom.

Na komputerze Mac

Wolimy komputer Mac do wykonywania grupowych połączeń FaceTime tylko dlatego, że ekran jest większy, więc zaczniemy od tej opcji.

Możesz wykonać grupowe połączenie FaceTime z Wiadomości na komputerze Mac, oto jak:

 1. Przejdź do Wiadomości i otwórz istniejącą rozmowę lub utwórz nową grupę.
 2. Kliknij Szczegóły obok nazwisk osób w grupie.
 3. Teraz kliknij ikonę aparatu. Spowoduje to automatyczne otwarcie aplikacji FaceTime i próby nawiązania połączenia grupowego FaceTime.

Na iPhonie lub iPadzie

Jeśli często wysyłasz wiadomości do grupy osób, z którymi chcesz nawiązać połączenie FaceTime, możesz łatwo nawiązać grupowe połączenie wideo za pomocą aplikacji Wiadomości. Oto jak to zrobić na iPhonie lub iPadzie:

 1. Otwórz Wiadomości na swoim iPhonie lub iPadzie.
 2. Otwórz istniejącą rozmowę grupową lub rozpocznij nową.
 3. Na iPhonie lub iPadzie dotknij górnej części ekranu, w której możesz zobaczyć uczestników rozmowy – gdzie jest napisane „x ludzie>”.
 4. Teraz wybierz FaceTime.

Osoby, do których dzwonisz, otrzymają powiadomienie, że połączenie FaceTime odbywa się w ich Wiadomościach. Określi, ilu uczestników jest aktywnych. Twój kontakt musi tylko nacisnąć przycisk Dołącz, aby dołączyć do połączenia.

Jak grupować FaceTime na komputerze Mac

Możesz oczywiście umieścić grupowe połączenie FaceTime z FaceTime na komputerze Mac – i jak już powiedzieliśmy, Mac jest doskonałym urządzeniem do wykonywania grupowego połączenia FaceTime dzięki dużemu ekranowi. Przejdziemy przez kolejne kroki, aby skonfigurować grupę kontaktów do rozmowy wideo na komputerze Mac, a także jak dodać więcej kontaktów po rozpoczęciu rozmowy.

 1. Otwórz aplikację FaceTime na komputerze Mac.
 2. Tam, gdzie jest napisane „Wprowadź imię, adres e-mail lub numer”, zacznij wpisywać nazwę pierwszego kontaktu, do którego chcesz zadzwonić.
 3. Poniżej zobaczysz kilka kontaktów. Pochodzą one z twoich kontaktów. Niestety na tym etapie nie jest oczywiste, czy dodane przez Ciebie Kontakty są dostępne dla FaceTime. Kliknij numery lub adresy e-mail, które Twoim zdaniem mogą działać w FaceTime.
 4. Po dodaniu wszystkich osób do rozmowy kliknij zieloną ikonę wideo w dolnej części okna.
 5. Nie od razu zainicjuje połączenie. Nastąpi przejście do ekranu pokazującego status osób na liście. Zobaczysz teraz, kogo możesz grupować FaceTime. Jeśli nie są gotowe do odebrania połączenia FaceTime, zobaczysz obok nich komunikat „Not Connected” lub „Not Available”. Jeśli mają FaceTime, ale nie używają go aktywnie, zobaczysz szary przycisk dzwonka, ale jeśli są dostępne, zobaczysz zielony przycisk dzwonka obok ich nazwy.
 6. Jeśli chcesz dodać więcej osób przed nawiązaniem połączenia, możesz kliknąć +, aby dodać więcej osób i wprowadzić dane w polu wprowadzania, jak poprzednio. Dodawaj kontakty, dopóki wszystkie osoby, które chcesz dodać, nie będą uczestniczyć w rozmowie – możesz dodać 31 osób (w tym także siebie 32). Możesz także dodawać osoby po zakończeniu połączenia.
 7. Teraz dotknij ikonę wideo w dolnej części okna, aby zainicjować połączenie.
 8. Po nawiązaniu połączenia z co najmniej jedną inną osobą możesz dodać więcej osób do połączenia, klikając prostokątną ikonę po lewej stronie. To otworzy kolumnę po lewej stronie okna. Możesz dodać więcej kontaktów tutaj i dodać je do trwającego połączenia.

Jak grupować FaceTime na iPhonie / iPadzie

Jeśli chcesz zadzwonić do grupy osób na FaceTime z iPhone’a lub iPada, oto co zrobić.

Możesz ustawić listę osób, które chcesz dołączyć do rozmowy przed nawiązaniem połączenia i zadzwonić do nich wszystkich w tym samym czasie, lub możesz dodać uczestników po rozpoczęciu połączenia (co oczywiście może Ci odpowiadać, jeśli chcesz porozmawiaj osobno z jednym uczestnikiem przed rozpoczęciem połączenia).

 1. Otwórz aplikację FaceTime na iPhonie lub iPadzie.
 2. Naciśnij + w prawym górnym rogu na iPhonie lub iPadzie.
 3. Teraz wprowadź nazwisko lub numer pierwszej osoby, do której dzwonisz.
 4. Zobaczysz wyniki z kontaktów. Po kilku sekundach ich szczegóły powinny zmienić kolor na ciemnoniebieski, co oznacza, że ​​możesz je FaceTime. Jeśli są szare, nie będzie można ich dodać – oznacza to, że albo nie są teraz dostępne na FaceTime, albo nie mają urządzenia Apple. Stuknij ich nazwę, aby je dodać.
 5. Dodawaj kontakty, aż wszyscy, do których chcesz zadzwonić, zostaną uwzględnieni (chyba że chcesz nawiązać połączenie tylko z jedną osobą na początek).
 6. Teraz dotknij Wideo, aby rozpocząć grupowe połączenie FaceTime.
 7. Możesz dodać więcej osób do swojego połączenia, przesuwając palcem w górę od dołu ekranu, aż zobaczysz opcję Dodaj, lub dotykając trzech kropek i wybierając Dodaj (to, co widzisz, będzie zależeć od używanego urządzenia).

Jak wykonać połączenie FaceTime za pomocą aplikacji Telefon

Chociaż możesz wykonać standardowe połączenie FaceTime z aplikacji Telefon, nie ma możliwości nawiązania grupowego połączenia FaceTime w ten sposób. Możesz jednak dodać osobę do połączenia FaceTime po rozpoczęciu rozmowy wideo z kontaktem w ten sposób.

 1. Zacznij od znalezienia pierwszej osoby, której chcesz FaceTime, na liście kontaktów lub ostatnich i dotknij ikony i obok jej nazwiska.
 2. Wybierz opcję połączenia wideo za pomocą różnych ikon pod ich nazwami.
 3. Po zakończeniu połączenia wideo możesz dotknąć …, aby dodać więcej uczestników.

Jak dodać więcej osób do połączenia FaceTime

Możesz dodać do 32 osób do połączenia FaceTime, to więcej niż oferuje Google Hangouts (25). Skype był wcześniej ograniczony do 25, ale teraz pozwala na rozmowę nawet 50 osobom, podczas gdy Zoom może obejmować 100 osób. Są szanse, że jeśli dzwonisz tylko do przyjaciół i rodziny, a może do kilku kolegów, limit 32 osób w FaceTime będzie więcej niż wystarczający.

Po rozpoczęciu rozmowy możesz dodać więcej osób do tego limitu. Pamiętaj, że jeśli masz już skonfigurowaną grupę, nie możesz dodawać nowych uczestników, dopóki nie zainicjujesz nowego połączenia.

Aby dodać więcej osób do połączenia FaceTime:

Na iPhonie / iPadzie

 1. Po rozpoczęciu połączenia kliknij… lub przesuń palcem w górę od dołu ekranu, aż zobaczysz opcję Dodaj osobę.
 2. Zobaczysz ekran, który pozwala dodawać osoby. Stuknij w Dodaj osobę.
 3. Wybierz kontakt, do którego chcesz dołączyć.
 4. Otrzymają ostrzeżenie, że prosisz ich o dołączenie do rozmowy.

Na komputerze Mac

 1. Po nawiązaniu połączenia z co najmniej jedną inną osobą w FaceTime możesz dodać więcej osób do połączenia, klikając prostokątną ikonę po lewej stronie ekranu.
 2. Po lewej stronie okna otworzy się kolumna.
 3. Dodaj więcej kontaktów tutaj i dodaj je do trwającego połączenia.

Co dzieje się w grupowym połączeniu FaceTime

W przypadku rozmów z wieloma uczestnikami interfejs jest podzielony na dwie sekcje. Na górze znajdują się uczestnicy, którzy podczas prezentacji WWDC na temat nowej funkcji, Craig Federighi Apple określany jako „lider”. Pozostali uczestnicy są przenoszeni do „grafiku” na dole. (W przypadku mniejszych grup nie będzie harmonogramu – każdy będzie miał większy kafel wyżej). Twój kafelek znajduje się w prawym dolnym rogu.

Płytki różnią się rozmiarem i znaczeniem w zależności od tego, jak ostatnio ta osoba mówiła. Kiedy ktoś zaczyna mówić, jego kafelek automatycznie się powiększa; tak pozostanie, dopóki ktoś inny nie zacznie mówić, nawet jeśli pierwsza osoba przestanie mówić. W podobny sposób można wypromować kogoś z listy, jeśli zacznie mówić.

Jeśli chcesz zwiększyć widoczność jednego z uczestników, nawet gdy nie rozmawiają, stuknij dwukrotnie ich kafelek, aby przejść do przodu. Oczywiście ten efekt nie dotyczy tego, co widzą wszyscy inni.

Jak wyjść z grupowego połączenia FaceTime

Jeśli chcesz opuścić grupowe połączenie FaceTime, po prostu dotknij dużego czerwonego X.

Jak mogę znaleźć kogoś w rozmowie

W trakcie rozmowy zobaczysz różne kafelki dla różnych uczestników. Jeśli są uczestnikami wideo, zobaczysz ich twarz.

Kafelki będą większe w zależności od tego, czy dana osoba mówi lub mówiła ostatnio. Łatwo więc znaleźć kogoś, kto prowadzi połączenie, ale trudniej znaleźć kogoś, kto nie mówi. Możesz jednak przewijać różne kafelki i wyszukiwać je, a następnie, gdy je znajdziesz, naciśnij dwukrotnie ich ikonę, aby ją zmaksymalizować. Nikt inny nie będzie wiedział, że to zrobiłeś.

Osoby, które nie dołączyły do ​​rozmowy, będą miały różne kolorowe ikony u dołu ekranu z ich inicjałami.

Dlaczego nie mogę używać Group FaceTime

Istnieje wiele powodów, dla których możesz nie być w stanie nawiązać połączenia grupowego FaceTime lub do niego dołączyć. Możliwe, że FaceTime jest offline z powodu błędu lub może się zdarzyć, że osoby, do których chcesz zadzwonić, nie mają teraz danych.

W 2019 roku Apple przeniosło Grupę FaceTime w tryb offline, rozwiązując problem, który umożliwił komuś słuchanie i spotykanie się z Tobą przez FaceTime, nawet bez odbierania połączenia! Błąd został odkryty w poniedziałek 28 stycznia 2019 r., A Apple szybko naprawił lukę w zabezpieczeniach. Dyskutujemy, czy FaceTime jest bezpieczny w użyciu tutaj.

Poniżej omówimy niektóre z powodów, dla których Group FaceTime może nie działać dla Ciebie:

 • Jak powiedzieliśmy powyżej, jeśli jeden z Twoich uczestników nie korzysta z aktualnej wersji systemu iOS lub Mac OS, nie będzie mógł dołączyć do rozmowy wideo.
 • Podobnie, jeśli nie używasz odpowiedniego systemu operacyjnego, połączenie nie będzie możliwe.
 • Uczestnik może nie być w stanie dołączyć jako uczestnik wideo, jeśli korzysta ze starszego iPhone’a lub iPada (obsługiwane modele są wymienione powyżej). Ale mogą być w stanie dołączyć jako uczestnik audio.
 • FaceTime wymaga dużej przepustowości połączenia z Internetem, aby działało poprawnie, więc idealnie ty i twoi uczestnicy powinniście być podłączeni do łącza szerokopasmowego lub 4G (zakładając, że ustawienia zezwalają na wykonywanie połączeń FaceTime przez połączenie komórkowe: zaznacz opcję Mobile / Cellular i przewiń do FaceTime i sprawdź, czy suwak jest zielony).
 • Dobrym pomysłem może być ostrzeżenie uczestników, którzy planują nawiązać rozmowę wideo w grupie, aby byli przygotowani na dołączenie do niej.

Jak mogę uzyskać jeden z efektów FaceTime

Nie jest to specyficzne dla czatów grupowych, ale iOS 12 kupił nowe fajne efekty wizualne do FaceTime i możesz zobaczyć innych uczestników rozmowy, którzy z nich korzystają.

Poszczególni uczestnicy mogą dodawać naklejki, stosować filtry fotograficzne (np. Efekt kreskówkowy) lub zamieniać głowy na Animoji. Wyjaśniamy, jak tutaj utworzyć Memoji i jak korzystać z Animoji tutaj.

 1. Jeśli chcesz używać Memoji lub Animoji jako twarzy podczas rozmowy wideo FaceTime, wykonaj następujące czynności:
 2. Po nawiązaniu połączenia dotknij opcji Efekty u dołu ekranu.
 3. Teraz dotknij ikony twarzy małpy.
 4. Możesz wybierać spośród różnych Animoji lub dowolnych Memojis, które tutaj skonfigurowałeś. Wybierz ten, który chcesz, a pojawi się on w miejscu twojej twarzy.

Eksperymentuj, aby znaleźć efekty, które najbardziej bawią Ciebie i Twoich znajomych.