Jak wykonać połączenie telefoniczne z komputera Mac

0
1147

Jeśli masz iPhone’a, możesz wykonywać i odbierać połączenia na komputerze Mac.

Wykonaj ten samouczek, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować komputer Mac, aby wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne, aby następnym razem, gdy Twój iPhone dzwonił w innej części domu lub zagrzebany w głębi torby, zobaczysz alert i

A jeśli musisz szybko zadzwonić do kogoś, nie będziesz musiał odzyskiwać swojego iPhone’a – możesz po prostu zadzwonić z komputera Mac.

Te połączenia telefoniczne będą kierowane za pośrednictwem Twojego iPhone’a, więc musisz pamiętać, że protokół będzie pochodził ze zwykłej alokacji zgodnie z umową.

Jak nawiązać połączenie telefoniczne z komputera Mac

Nawiązywanie połączenia z komputera Mac jest łatwe, oto jak:

 1. Upewnij się, że masz odpowiednie oprogramowanie: Musisz mieć co najmniej system iOS 8 na swoim iPhonie.
 2. Zaloguj się zarówno w telefonie iPhone, jak i komputerze Mac w tej samej sieci Wi-Fi.
 3. Na iPhonie przejdź do Ustawienia>iPhone>Wzywa inne urządzenia i wybiera urządzenia, na które można zezwolić na połączenia.
 4. Na komputerze Mac otwórz FaceTime i wybierz FaceTime>Preferencje i upewnij się, że wybrano opcję „Połączenia z iPhone’a”
 5. Nawiąż połączenie za pomocą aplikacji Kontakty: Możesz kontaktować się (wyszukaj kontakty w Spotlight, naciskając Cmd + Spacja, a następnie zaczynając wpisywać Kontakty) Kliknij Połącz, aby nawiązać połączenie.
 6. Nawiąż połączenie z Spotlight: możesz zacząć wpisywać imię osoby, do której chcesz zadzwonić, bezpośrednio w Spotlight i tam wywołać rozmowę.
 7. Nawiąż połączenie za pomocą FaceTime: Otwórz FaceTime>Kliknij Audio>Kliknij słuchawkę, aby nawiązać połączenie.
 8. Nawiąż połączenie z Safari: Jeśli znalazłeś numer w Internecie, możesz łatwo nawiązać połączenie, klikając je.
 9. Możesz także nawiązywać połączenia za pomocą Poczty i Map oraz Wiadomości (w Wiadomościach wystarczy kliknąć Szczegóły u góry wątku wiadomości z kontaktem i wybrać słuchawkę, aby do nich zadzwonić.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak podłączyć monitor zewnętrzny do komputera Mac

Jak odebrać połączenie telefoniczne na komputerze Mac

Działa to w obie strony.

 1. Gdy zadzwoni telefon iPhone, na Macu pojawi się alert.
 2. Aby odebrać połączenie, wystarczy kliknąć ikonę odpowiedzi.
 3. Aby zakończyć połączenie, kliknij ikonę rozłączenia.

Wskazówki dotyczące nawiązywania połączeń na komputerze Mac

 • Jeśli korzystasz z połączenia z komputerem Mac i chcesz wprowadzić informacje „za pomocą klawiatury telefonu”, na przykład podczas korzystania z bankowości internetowej, po prostu wpisz cyfry za pomocą klawiatury komputera Mac.
 • Możesz przekształcić okno wywoływania płynnego w zwykłe okno wraz z przyciskami zamknięcia / minimalizacji, po prostu przeciągając je z rogu.
 • Możesz zmienić dzwonek połączeń na komputerze Mac.
 • Możesz także wykonywać darmowe rozmowy wideo za pomocą aplikacji FaceTime na komputerze Mac, sprawdzamy, jak to zrobić tutaj: Jak korzystać z FaceTime na komputerze Mac, aby rozmawiać wideo za darmo.
 • Możesz również wykonywać połączenia telefoniczne za pomocą iPhone’a za darmo za pomocą FaceTime, przeczytaj: Jak wykonywać bezpłatne rozmowy telefoniczne na telefonie iPhone za pomocą FaceTime.

Aby uzyskać więcej wskazówek, takich jak ten, mamy wiele naprawdę przydatnych porad dla Maca tutaj: Najlepsze porady macOS

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak sprzedać Maca lub MacBooka

Jak wykonywać połączenia na komputerze Mac za pomocą VoIP

Istnieją inne sposoby wykonywania połączeń telefonicznych na komputerze Mac.

Zazwyczaj można nawiązywać bezpłatne połączenia internetowe z dowolnymi osobami, chociaż może być konieczne wniesienie niewielkiej opłaty za wykonanie połączenia telefonicznego z usługą stacjonarną.

Skype to największa nazwa w usługach VOiP, chociaż warto sprawdzić inne opcje.