Jak wykonać bootowalną instalację macOS

0
703

W tym artykule przeprowadzamy kroki niezbędne do utworzenia rozruchowego instalatora Systemu operacyjnego Mac, czy można zainstalować najnowszą wersję systemu MacOS na wielu komputerach Mac; Wykonać czyste urządzenie macera; Lub po prostu przygotuj się przy użyciu poręcznego dysku awaryjnego, jeśli komputer Mac doświadczy problemów i nie chcesz łączyć się z Internetem.

Możesz także użyć bootowalnego instalatora, aby zainstalować system MacOS na osobnej partycji Na dysku twardym, to także bezkompromisowy sposób na powrót do poprzedniej wersji systemu MacOS.

Na szczęście, gdy uruchamianie systemu operacyjnego Mac stało się łatwiejsze, gdy Apple uruchomił Mavericks z powrotem W 2013 roku. Dzięki tej wersji systemu Mac OS X i wszystkimi wersjami możliwe jest użycie komendy terminalowej createinstallmedia w celu utworzenia rozruchowego instalatora systemu macOS, w tym artykule pokażemy Ci, jak to zrobić.

Co potrzebujesz

12 GB pamięci flash

 • Potrzebujesz dysku z co najmniej 12 GB pamięci (to 8 GB, ale firma Apple zaleca 12 GB – chociaż mówimy idealnie 32-64 GB).
 • Jeśli chcesz rozpocząć ładowanie z dysku, zaleca się użycie pamięci Flash.

Pliki instalacyjne systemu MacOS

Jeśli masz dane na napędzie,

 • Musisz pobrać pliki instalacyjne z Mac App Store. Jeśli masz już zainstalowane oprogramowanie na komputerze Mac, znajdziesz go w Mac App Store pod twoją zakupioną kartą.
 • Bez pobierania oprogramowania potrzebny jest internet.
 • Pobierz oprogramowanie, ale nie uruchamiaj procesu instalowania go na komputerze Mac, ponieważ spowoduje to usunięcie instalatorów – i potrzebnych instalatorów. Jeśli otworzysz, zamknij instalatora.
 • Znajdziesz pliki instalacyjne znajdujące się w folderze / Applications. Dostęp do niego z Findera.

Używanie terminala do tworzenia rozruchowej instalacji MacOS

Uwaga: narzędzie createinstallmedia nie działa pod OS X 10.6 Snow Leopard – to Wymaga systemu OS X 10.7 Lion lub nowszego.

Również procesy nieznacznie się zmieniły, ponieważ Mavericks tak, jeśli chcesz stworzyć instalację jednego z programów & lsquo; Cat & rsquo; Wersjach systemu Mac OS X powinieneś zamiast tego przeczytać.

Utworzenie rozruchowej instalacji systemu MacOS wymaga pojedynczego polecenia w Terminalu. Polecenie createinstallmedia umożliwia utworzenie bootowalnej kopii instalatora na dowolnym dysku podłączonym do komputera Mac.

Zauważ, że polecenie createinstallmedia kasuje wszystko na dysku zewnętrznym, więc upewnij się, Pobierz pliki instalacyjne z Mac App Store

 • Nie uruchamiaj procesu instalacyjnego.
 • Wtyczka Na dysku zewnętrznym.
 • Zmień nazwę napędu na coś niezapomniany. W celu ułatwienia tego samouczka nazwijmy go nazwą.
 • Otwórz terminal, który znajdziesz w menu Aplikacje> Narzędzia użytkowe (lub po prostu wyszukaj za pomocą spacji paska Spotlight cmd +)
 • Typ (Lub wklej) następującą konfigurację do terminala, zastępując nazwę imieniem i nazwą dysku. (Jeśli Sierra jest instalowany, słowa będą takie, jak w dalszej kolejności, alternatywnie jeśli to jest Yosemite.app, Mavericks.app wpisz to, jeśli jest to El Capitan: musisz wpisać El \ Capitan.app
  sudo / Aplikacje / Zainstaluj \ macOS \ Sierra.app/Contents/Resources/createinstallmedia –volume / Volumes / Name –applicationpath / Aplikacje / Zainstaluj program \ macOS \ Sierra.app –nointeraction && say Sporządzono
 • Kliknij Enter
 • Wprowadź hasło i zaczekaj – Na chwilę zobaczysz & ldquo; Usuwanie dysku: 0% & hellip; 10% & hellip; 20% & hellip; 30% & hellip; 100% & hellip; Kopiowanie plików instalatora na dysk & hellip; kopiowanie zakończone. & Rdquo; i tak dalej …
 • Poczekaj, aż pojawi się komunikat Gotowe w wierszu polecenia
 • Możesz także uruchomić system operacyjny Mac bezpośrednio z zewnętrznego napędu niż wbudowanego dysku startowego. Jeśli testujesz nowe wersje systemu Mac OS. Proces ten różni się od opisanego powyżej, I omówimy to tutaj: Przeczytaj o sposobie korzystania z macOS na zewnętrznym dysku twardym tutaj.