Jak wyczyścić kartę Apple

0
27

Karta Apple przybyła teraz do USA i wkrótce powinna pojawić się w Europie i innych krajach. Ten nowy dodatek do portfela cyfrowego użytkownika Apple ma także fizyczną kartę na te cielesne chwile, w których wystarczy tylko tytan. Ale w jaki sposób możesz zapewnić, że nowa błyszcząca karta pozostanie czysta i surowa, gdy będzie musiała mieszkać w kieszeni jeana lub torebce? Przedstawiamy szybkie i łatwe sposoby przywrócenia karty Apple Card do nienaruszonego stanu.

Jeśli jeszcze nie zapisałeś się do tej nowej usługi, zapoznaj się z naszą Co to jest karta Apple Card i kiedy przyjedzie do Wielkiej Brytanii? artykuł dogłębnego spojrzenia na to, co ma do zaoferowania.

Czyszczenie karty Apple

Może cię zaskoczyć informacja, że ​​metodą czyszczenia twojej karty Apple nie jest nauka rakietowa. Biorąc to pod uwagę, istnieje kilka środków czyszczących, których Apple zaleca unikać.

Przedmiotów nie używać do czyszczenia karty Apple obejmują środki do czyszczenia okien (to skoncentrowany płyn, a nie wesołych facetów, którzy chodzą po drabinach), detergenty domowe, rozpuszczalniki, puszki aerozolowe, materiały ścierne, amoniak, przemysłowy papier ścierny, kwas solny i miotacze ognia. OK, te trzy ostatnie były nasze, ale masz ogólny obraz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak skonfigurować zegarek Apple

Materiały do ​​czyszczenia w użyciu

Zamiast tego potrzebujesz po prostu niestrzępiącej się szmatki, kilku kropli wody i trochę alkoholu izopropylowego. Wszystkie te można uzyskać w Internecie, dzięki szybkiemu wyszukiwaniu w Amazon pokazującym sześciopak ściereczek SecurOMax z mikrofibry za 9,99 USD i butelkę z alkoholem izopropylowym Solimo 10 fl. Oz za 4 USD.

Aby uzyskać lekkie ślady i codzienne zabrudzenia, weź niestrzępiącą się szmatkę i lekko ją zwilż, a następnie delikatnie pocieraj nią kartę, aż brud zniknie. Jeśli to nie okaże się wystarczająco skuteczne, dodaj kilka kropli alkoholu izopropylowego do szmatki i spróbuj ponownie.

Apple ostrzega, że ​​niektóre materiały, takie jak dżins i skóra, mogą powodować efekt przebarwienia na kartach, który jest trudny do usunięcia lub niemożliwy do usunięcia. Jest to problem, gdy większość torebek, portfeli i dżinsów jest wykonana z tych tkanin. Aby uniknąć tej sytuacji, możesz podjąć pewne kroki, aby zapobiec wszelkim uszkodzeniom.

Jak chronić swoją kartę Apple

Jeśli to możliwe, noś kartę Apple w portfelu lub torebce wykonanej z miękkiego materiału. Pozwala to na mniejszy nacisk na powierzchnię, co może prowadzić do ocierania się skóry lub podobnej substancji o kartę i powodowania uszkodzeń. Unikaj także przechowywania karty w miejscu, w którym może ocierać się o inne karty lub mieć kontakt z kluczami i monetami. Ograniczy to możliwość zarysowania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zainstalować watchOS 6 na Apple Watch

Na koniec trzymaj swoją kartę Apple z dala od magnesów, ponieważ mogą one niekorzystnie wpływać na pasek magnetyczny i powodować jego zaprzestanie działania. Proszę bardzo, kilka rozsądnych sposobów na wyczyszczenie i noszenie karty Apple Card, aby zachowała swój blask.

Jeśli nie masz pewności, czy zachęty finansowe Apple są wystarczające lub mieszkają w Wielkiej Brytanii i masz dość czekania na ich przybycie, zapoznaj się z naszą ofertą najlepszych alternatywnych kart Apple w Wielkiej Brytanii.