Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie iPhone

0
1700

Czy należy kupić ubezpieczenie iPhone? Jeśli martwisz się o utratę lub uszkodzenie iPhone’a, prawdopodobnie zastanawiasz się nad tym. W tym miejscu mamy porady ekspertów dotyczące różnych opcji ubezpieczenia dla iPhone’a i jak znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczeniową dla Ciebie.

Rozważyć różne typy pokrywy

Przed wyjęciem Musisz myśleć o tym, jak używać telefonu iPhone, jego wartości i ryzyka. Większość polityk dotyczy pokrycia cieczy, uszkodzeń i kradzieży, ale tańsze pakiety – od około 4 funtów miesięcznie – często oferują kradzieże jako opcjonalne lub całkowicie opuścić. Może to być przykładowy interes dla osób żyjących w niebezpiecznych dzielnicach.

Warto też rozważyć dodatki, takie jak pokrycie na całym świecie, usługę wymiany telefonicznej (niektóre firmy ubezpieczeniowe zajmują więcej czasu niż inne), A kwotę, którą chcesz płacić.

Ważenie ryzyka w porównaniu z ceną

W ramach tej analizy należy zwrócić uwagę na koszty w stosunku do prawdopodobieństwa konieczności wykupienia roszczenie. Dane z operatora obsługującego tylko SIM-a, Giffgaff pokazały, że 80 procent posiadaczy kart inteligentnych nigdy nie rości sobie prawa.

Pamiętaj, że cena nie jest tylko miesięcznym obciążeniem, ale również nadmiarem, który musisz zapłacić W razie wypadku. Na przykład polityka z Chroń swój bąbelkowy kosztuje 7,99 PLN miesięcznie, ale w przypadku uszkodzenia lub awarii dochodzi do £ 50 (do utraty lub kradzieży do £ 75).

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak korzystać z Siri offline na iPhonie i iPadzie

Zasady dotyczące Niższe miesięczne koszty często widzą nadmierne wzrosty do 100 funtów i oferują maksymalną ochronę na poziomie 450 funtów, więc może to być fałszywa ekonomia.

Spójrz na politykę wielodyscyplinarną

Często otrzymujesz tańszą transakcję, jeśli chronisz iPhone w polityce wielu urządzeń. Sprzedawcy, np. Protect Your Bubble i Gadget Cover, oferują niedrogie i elastyczne pakiety, które chronią Twój smartfon, tablet i komputer. Think out the box

Ubezpieczenie telefoniczne. Banki brytyjskie Barclays, Halifax, Nationwide i NatWest oferują ubezpieczenie na przykład.

Niektóre z tych banków pokryją dwa iPhony na wspólnych kontach bankowych, ale uważaj na politykę, a poziom ochrony będzie się różnić.>

Twoja sieć komórkowa może oferować również ubezpieczenie telefoniczne. EE, O2 i Vodafone oferują np. Ubezpieczenie zastępcze dla telefonów komórkowych.

Co masz już teraz?

Tam skłonność do myślenia, że ​​musisz otrzymywać ubezpieczenie od razu , Kupiłem najnowszą wersję iPhone’a. Albo przynajmniej to jest wiadomość od przewoźników z ukrytym planem.

I tak, przystępna i obszerna polityka nie będzie się nieaktualna, czasami warto zbliżyć się do domu.

Na przykład, jeśli Twój iPhone złamie się w ciągu 12-miesięcznego okresu gwarancyjnego, Apple pokryje Cię wadami produkcyjnymi. Użytkownicy AppleCare + będą również mogli wymienić telefon iPhone, jeśli wystąpiły przypadkowe uszkodzenia. Oto jak sprawdzić, czy Apple zastąpi Twój telefon iPhone bezpłatnie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak poprawić jakość połączeń iPhone'a

Kolejną drogą jest ubezpieczenie zawartości domowej. Możesz dodać telefon iPhone do swojej polityki, wybierając go w celu uwzględnienia okładki osobistych posiadłości, która ma zastosowanie do przedmiotów zagubionych, skradzionych lub uszkodzonych w domu. Bądź ostrożny – opłaty za ubezpieczenie domu są zwykle wyższe i mogą powodować wyższe składki w przyszłości.

Uważaj na luki w zasadach i warunkach

Większość autonomicznych zasad jest uzasadniona, ale niektóre mają małe Luki prawne z dużymi konsekwencjami – władze odpowiedzialne za postępowania finansowe uprzednio zgłosiły, że wiele mobilnych ubezpieczycieli ma wprowadzające w błąd warunki.

Na przykład niektóre firmy ubezpieczają tylko telefony, które mają sześć miesięcy lub nowsze, a inne wygrały Wypłacić za iPhone utracone w ciągu pierwszych 2-3 tygodni. Kradzieżą samochodów w samochodzie iPhone są czasami objęte tylko samozamykaczem, a gdy są one przechowywane w rękawiczce.

Kilka firm ubezpieczeniowych nie chroni iPhonów przed wirusami komputerowymi, chociaż jest to niewielka troska o iOS, a garstka Tylko kradzież i nieautoryzowane koszty danych, jeśli zostały zgłoszone w ciągu 12 godzin.