Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie iPhone

0
1715

Czy należy kupić ubezpieczenie iPhone? Jeśli martwisz się o utratę lub uszkodzenie iPhone’a, prawdopodobnie zastanawiasz się nad tym. W tym miejscu mamy porady ekspertów dotyczące różnych opcji ubezpieczenia dla iPhone’a i jak znaleźć najlepszą ofertę ubezpieczeniową dla Ciebie.

Rozważyć różne typy pokrywy

Przed wyjęciem Musisz myśleć o tym, jak używać telefonu iPhone, jego wartości i ryzyka. Większość polityk dotyczy pokrycia cieczy, uszkodzeń i kradzieży, ale tańsze pakiety – od około 4 funtów miesięcznie – często oferują kradzieże jako opcjonalne lub całkowicie opuścić. Może to być przykładowy interes dla osób żyjących w niebezpiecznych dzielnicach.

Warto też rozważyć dodatki, takie jak pokrycie na całym świecie, usługę wymiany telefonicznej (niektóre firmy ubezpieczeniowe zajmują więcej czasu niż inne), A kwotę, którą chcesz płacić.

Ważenie ryzyka w porównaniu z ceną

W ramach tej analizy należy zwrócić uwagę na koszty w stosunku do prawdopodobieństwa konieczności wykupienia roszczenie. Dane z operatora obsługującego tylko SIM-a, Giffgaff pokazały, że 80 procent posiadaczy kart inteligentnych nigdy nie rości sobie prawa.

Pamiętaj, że cena nie jest tylko miesięcznym obciążeniem, ale również nadmiarem, który musisz zapłacić W razie wypadku. Na przykład polityka z Chroń swój bąbelkowy kosztuje 7,99 PLN miesięcznie, ale w przypadku uszkodzenia lub awarii dochodzi do £ 50 (do utraty lub kradzieży do £ 75).

Zasady dotyczące Niższe miesięczne koszty często widzą nadmierne wzrosty do 100 funtów i oferują maksymalną ochronę na poziomie 450 funtów, więc może to być fałszywa ekonomia.

Spójrz na politykę wielodyscyplinarną

Często otrzymujesz tańszą transakcję, jeśli chronisz iPhone w polityce wielu urządzeń. Sprzedawcy, np. Protect Your Bubble i Gadget Cover, oferują niedrogie i elastyczne pakiety, które chronią Twój smartfon, tablet i komputer. Think out the box

Ubezpieczenie telefoniczne. Banki brytyjskie Barclays, Halifax, Nationwide i NatWest oferują ubezpieczenie na przykład.

Niektóre z tych banków pokryją dwa iPhony na wspólnych kontach bankowych, ale uważaj na politykę, a poziom ochrony będzie się różnić.>

Twoja sieć komórkowa może oferować również ubezpieczenie telefoniczne. EE, O2 i Vodafone oferują np. Ubezpieczenie zastępcze dla telefonów komórkowych.

Co masz już teraz?

Tam skłonność do myślenia, że ​​musisz otrzymywać ubezpieczenie od razu , Kupiłem najnowszą wersję iPhone’a. Albo przynajmniej to jest wiadomość od przewoźników z ukrytym planem.

I tak, przystępna i obszerna polityka nie będzie się nieaktualna, czasami warto zbliżyć się do domu.

Na przykład, jeśli Twój iPhone złamie się w ciągu 12-miesięcznego okresu gwarancyjnego, Apple pokryje Cię wadami produkcyjnymi. Użytkownicy AppleCare + będą również mogli wymienić telefon iPhone, jeśli wystąpiły przypadkowe uszkodzenia. Oto jak sprawdzić, czy Apple zastąpi Twój telefon iPhone bezpłatnie.

Kolejną drogą jest ubezpieczenie zawartości domowej. Możesz dodać telefon iPhone do swojej polityki, wybierając go w celu uwzględnienia okładki osobistych posiadłości, która ma zastosowanie do przedmiotów zagubionych, skradzionych lub uszkodzonych w domu. Bądź ostrożny – opłaty za ubezpieczenie domu są zwykle wyższe i mogą powodować wyższe składki w przyszłości.

Uważaj na luki w zasadach i warunkach

Większość autonomicznych zasad jest uzasadniona, ale niektóre mają małe Luki prawne z dużymi konsekwencjami – władze odpowiedzialne za postępowania finansowe uprzednio zgłosiły, że wiele mobilnych ubezpieczycieli ma wprowadzające w błąd warunki.

Na przykład niektóre firmy ubezpieczają tylko telefony, które mają sześć miesięcy lub nowsze, a inne wygrały Wypłacić za iPhone utracone w ciągu pierwszych 2-3 tygodni. Kradzieżą samochodów w samochodzie iPhone są czasami objęte tylko samozamykaczem, a gdy są one przechowywane w rękawiczce.

Kilka firm ubezpieczeniowych nie chroni iPhonów przed wirusami komputerowymi, chociaż jest to niewielka troska o iOS, a garstka Tylko kradzież i nieautoryzowane koszty danych, jeśli zostały zgłoszone w ciągu 12 godzin.