Jak włączyć weryfikację dwuetapową w WhatsApp

0
843

WhatsApp był zajęty zwiększaniem bezpieczeństwa w swojej aplikacji.

1. Otwórz program WhatsApp Messenger na swoim telefonie iPhone, smartfonie z systemem Android lub smartfonie z systemem Windows. Konto->Weryfikacja dwuetapowa.

2. W tym miejscu dotknij opcji „Wyloguj”, a następnie wprowadź 6-cyfrowy kod dostępu, który zostanie wyświetlony podczas instalacji WhatsApp.

3. Po zakończeniu możesz wprowadzić adres e-mail odzyskiwania, w którym możesz uzyskać link do resetowania hasła w przypadku jego zapomnienia.

4. Po potwierdzeniu adresu e-mail weryfikacja dwuetapowa WhatsApp zostanie włączona.

Po włączeniu weryfikacji dwuetapowej będziesz musiał wprowadzić hasło, które ustawiłeś, gdy ponownie rejestrujesz swój numer telefonu przy pomocy WhatsApp.

Punkty do uwagi w WhatsApp Weryfikacja dwuetapowa:

  • Jeśli nie pamiętasz hasła i nie podałeś adresu e-mail, po 7 dniach będzie można ponownie zweryfikować konto WhatsApp bez hasła.
  • Nie będziesz w stanie ponownie zweryfikować swojego konta WhatsApp bez kodu dostępu, dopóki nie minie 7 dni.
  • WhatsApp będzie regularnie monitować o podanie hasła, abyś go nie zapomniał.
  • Jeśli twoje konto WhatsApp jest zarejestrowane i zweryfikowane bez hasła po 30 dniach od ostatniego użycia WhatsApp, twoje konto zostanie usunięte, a nowe zostanie utworzone.

Włącz WhatsApp Dwuetapowa weryfikacja, aby dodać zabezpieczenia do swojego konta

Jak już pewnie zauważyłeś, dwuetapowa funkcja weryfikacji WhatsApp zawiera wiele shenaniganów, co jest dobre, ponieważ zwiększa bezpieczeństwo w kliencie przesyłania wiadomości.