Home Mac Software "Jak" Jak włączyć iTunes Match na iPhonie

Jak włączyć iTunes Match na iPhonie

0
458

Po pierwsze, jeśli nie wiesz, czym jest usługa iTunes Match, jest to po prostu opcja subskrypcji, którą Apple zapewnia, aby pobrać zawartość biblioteki muzycznej iTunes (w tym zgrane ścieżki CD i pliki audio z innych serwisów muzycznych

Jeśli pasuje do utworu, automatycznie pojawia się on w przestrzeni dyskowej iCloud, bez konieczności poświęcania czasu na wysyłanie.

Aby uzyskać więcej informacji o iTunes Match i o tym, co musisz zasubskrybować, przeczytaj nasz główny artykuł na temat używania iTunes Match.

Przed włączeniem dopasowania iTunes na iPhonie

Jeśli już zasubskrybowałeś iTunes Match i włączyłeś go za pomocą oprogramowania iTunes na swoim komputerze, będziesz musiał również włączyć tę funkcję za pomocą menu iOS iPhone’a – bez wykonywania tej czynności najpierw muzyka nie zostanie wypchnięta z

* Uwaga: Ważną kwestią, którą należy zwrócić uwagę przed aktywacją funkcji iTunes Match na iPhonie, jest fakt, że wszystkie pliki muzyczne na urządzeniu z systemem iOS zostaną usunięte przed udostępnieniem utworów z usługi iCloud.

Nie przejmuj się tym zbytnio, pojawi się komunikat ostrzegający o tym przed włączeniem dopasowania iTunes – zobacz poniższy samouczek.

Konfigurowanie dopasowania iTunes na iPhonie Aby skonfigurować dopasowanie iTunes do iPhone’a, postępuj zgodnie z samouczkiem krok po kroku poniżej:

  1. Na ekranie głównym iPhone’a uruchom aplikację Ustawienia, dotykając jej palcem.
  1. Przewiń listę ustawień, aż znajdziesz opcję Muzyka.
  2. Następnie włącz iTunes Match (pierwsza opcja u góry ekranu), przesuwając palcem po przełączniku do pozycji „wł.”.
  3. Powinieneś teraz zobaczyć wyskakujący ekran z prośbą o podanie hasła do swojego Apple ID.
  4. Zostanie wyświetlone okno z ostrzeżeniem informujące, że iTunes Match zastąpi bibliotekę muzyczną urządzenia.

Powinieneś teraz zauważyć, że w menu ustawień muzyki (poniżej iTunes Match) pojawiła się dodatkowa opcja o nazwie Show All Music.

Dopóki nie skompilujesz swojej biblioteki muzycznej iPhone’a, pobierając utwory z iCloud, zaleca się zachowanie tego ustawienia.

Pobieranie utworów z iCloud na iPhone’a

Po skonfigurowaniu iPhone’a do iTunes Match możesz pobierać utwory z iCloud.

  1. Na ekranie głównym iPhone’a uruchom aplikację muzyczną, dotykając jej palcem.
  2. Aby pobrać pojedynczy utwór, kliknij ikonę chmurki obok niego.
  3. Aby pobrać cały album, stuknij ikonę chmurki obok wykonawcy lub nazwy zespołu.