Jak używać programu iPlayer za granicą, na iPhone, iPad, Mac lub PC

0
696

Chcesz oglądać BBC iPlayer za granicą? Jeśli jesteś na urlopie poza granicami Wielkiej Brytanii, napotkasz problemy z dostępem do serwisu BBC online, ale tutaj pokażemy Ci, jak oglądać BBC iPlayer za granicą.

BBC iPlayer to premiera usług transmisji strumieniowej w Wielkiej Brytanii, oferująca Szeroką gamę wysokiej jakości programów telewizyjnych i radiowych, a także filmy bezpośrednio z BBC, całkowicie wolne od reklamy. Szkoda, że ​​BBC iPlayer jest ograniczony do widzów w Wielkiej Brytanii, a – co do zasady – można oglądać tylko z wewnątrz Wielkiej Brytanii. Finansowane przez opłatę licencyjną właściciele telewizji w Wielkiej Brytanii płacą za BBC; Dlatego słusznie ograniczyć BBC iPlayer do brytyjskich widzów. A co z wakacjami i tymi z domami w dwóch krajach? Jeśli za to zapłacisz, to powinieneś być w stanie oglądać BBC iPlayer za granicą.

Właśnie o tym chodzi: odkryć, jak uzyskać dostęp do BBC iPlayer z zagranicy. Ta wskazówka jest idealna, gdy jesteś na wakacjach i chcesz nadążyć za najnowszymi pokazami lub tymi, którzy mieszkają za granicą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać dostęp, przesyłać strumieniowo i oglądać filmy iPlayer TV i filmy, gdy jesteś za granicą, na telefonie iPhone, iPad i Mac.

Potrzebujesz licencji telewizyjnej do oglądania treści na żądanie Na iPlayerze. Wcześniej potrzebna była tylko licencja na oglądanie telewizji na żywo, ale teraz zmiana reguły oznacza, że ​​cała zawartość iPlayer wymaga zapłaty. Nasza siostra PC Advisor wyjaśnia tutaj: Czy potrzebuję licencji telewizyjnej?

Zobacz także: Jak uzyskać amerykański Netflix w Wielkiej Brytanii

Jak korzystać z programu iPlayer za granicą: Jak BBC Wiesz, gdzie jestem?

Podobnie jak Netflix dominuje w ruchu w Stanach Zjednoczonych, BBC iPlayer dominuje w Wielkiej Brytanii, a do 6 procent całego naszego ruchu internetowego trafia do BBC. Więc najwyraźniej kochasz to. Ale nie możesz oglądać BBC podczas pobytu za granicą.

Po otwarciu aplikacji BBC iPlayer na urządzeniu z iOS lub zaloguj się do programu BBC iPlayer na komputerze Mac lub PC, sprawdza publiczny adres IP ( Internet Protocol). Ten adres to czterocyfrowy numer, np. 91.108.140.168 (szybki sposób odnalezienia Twojego wpisuje się w „Adresie IP” w Google).

Ta liczba dotyczy dostawcy usług internetowych (ISP) Lub połączenia komórkowe, połączone z serwerem, które wysyła Twoje dane. Wpisz cyfry w adresie IP, a znajdziesz lokalizację serwera oraz hosta.

Jeśli ta lokalizacja nie jest w Wielkiej Brytanii, wówczas BBC iPlayer odmówi pokazywania zawartości

Jak korzystać z programu iPlayer za granicą: Jak korzystać z BBC iPlayer za granicą

Aby korzystać z BBC iPlayer za granicą, musisz przekonać BBC, że używasz adresu IP z siedzibą w Wielkiej Brytanii. Nie martw się – jest to o wiele łatwiejsze niż myślisz, dzięki VPN (lub wirtualnym sieciom prywatnym). Zamiast łączyć się bezpośrednio z BBC, logujesz się do sieci VPN, która łączy się z BBC i wysyła Ci wideo. Zobacz: Najlepsza VPN dla Mac 2016

Jeśli chcesz, możesz skonfigurować VPN bezpośrednio z domowego komputera, ale jest to dość skomplikowane; Większość osób korzysta tylko z jednej z wielu usług VPN. Należy jednak pamiętać, że to złamie warunki programu BBC iPlayer, więc powinieneś iść na własne ryzyko. Nie zostaniesz ukarany grzywną lub aresztowany, ale możesz mieć zawieszone konto.

Oto dwa najlepsze usługi VPN, z naszego doświadczenia:

Nord VPN. Ta usługa jest na szczycie stosu; Oferuje pełną usługę VPN z najlepszymi ustawieniami zabezpieczeń i prywatności, jakie widzieliśmy. Twoje dane są zaszyfrowane, dzięki czemu można bez obaw przeżyć bez względu na miejsce. Dostęp do iPlayer za granicą nie tylko można uzyskać za granicą, ale można także korzystać z takich usług, jak bezpieczna bankowość online, w miejscach publicznych hotspotów Wi-Fi. Kosztuje od zaledwie 5,75 USD miesięcznie. Podpisz tutaj.

TunnelBear. To usługa, którą wykorzystaliśmy najwięcej na komputerach Mac i iOS. TunelBear jest bardzo prosty w obsłudze i jest dostępny z App Store w iOS; Alternatywnie kliknij tutaj, aby pobrać go na komputer Mac lub komputer. Prowadzi Cię przez proces na obu urządzeniach. Każdego miesiąca otrzymujesz 500 MB danych, a otrzymasz więcej informacji na ten temat (lub kupujesz nieograniczone dane za miesiąc za 2,99 PLN). To prawdziwa inwestycja na wakacje.

Jak korzystać z programu iPlayer za granicą: słuchanie radia BBC za granicą

Jeśli chcesz słuchać radia BBC, a nie oglądać telewizji, nie martw się VPN . Chociaż nie możesz uzyskać dostępu do BBC Radio z aplikacji na telefonie komórkowym, możesz uzyskać dostęp do audycji bezpośrednio w witrynie radia BBC.