Jak używać map Apple na Macu

0
835

Apple Maps to doskonała i stale udoskonalająca aplikacja dla iPhone’a, iPada, Apple Watcha i – od momentu uruchomienia Mavericks w 2013 r. – na Macintoshu. Mapy na komputerach Macintosh wyglądają podobnie do swojego odpowiednika na iOS i obejmują wiele funkcji: możesz szukać lokalizacji, wyświetlać mapy 2D lub 3D, uzyskać wskazówki i zobaczyć informacje o ruchu drogowym.

W W tym artykule, w którym omówiono każdą wersję macOS z Mavericks aż po Sierra, wyjaśnimy, jak używać Map Google na Macu: szeroki wachlarz wskazówek, które pomagają odkryć jego funkcje i pomóc Ci wydobyć z nich większą część. Czytaj dalej: Mapy Apple i Mapy Google

Jak wyszukać adresy i lokalizacje?

Wpisz lokalizację, którą szukasz w polu wyszukiwania u góry (lub na górze w prawo Mavericks). Sugeruje to różne lokalizacje, które powinny spełniać Twoje wymagania. Otrzymasz dokładniejsze wyniki, jeśli masz włączone Wi-Fi.

Po kliknięciu paska wyszukiwania w rzeczywistości zobaczysz sugestie ostatnio odwiedzonych miejsc; Jeśli klikniesz Ulubione na górze listy, możesz wyświetlić listę niedawnych lub zapisanych Ulubionych – pokażemy, jak dodawać lokalizacje do Ulubionych za chwilę – lub całą listę kontaktów (lub podgrupę).

W starszych wersjach Map można wyświetlać zakładki, ostatnio odwiedzone lokalizacje i lokalizację kontaktów, klikając symbol, który wygląda jak otwarta książka, ale ta ikona została usunięta .

Jak znaleźć swoją lokalizację?

Aby znaleźć aktualną lokalizację, kliknij ikonę Aktualna pozycja, na lewo od paska wyszukiwania. Mapa zostanie przewinięta do bieżącej lokalizacji. (W naszym doświadczeniu z starszymi wersjami map czasami stwierdziliśmy, że trzeba było kilku kliknięć myszą, aby się zarejestrować).

Mapy nie znajdują mojej lokalizacji. Co mogę zrobić?

Mapy znajdą Twoją lokalizację tylko wtedy, gdy używasz Wi-Fi na komputerze Mac. Po podłączeniu do sieci ethernetowej praca nie wystarczy. Usługi lokalizacyjne wymagajĘ … włĘ … czenia Wi-Fi.

Jeśli Mapy nadal nie znajdą Twojej obecnej lokalizacji, otwórz Preferencje systemowe, kliknij pozycję Zabezpieczenia i prywatność i upewnij się, że została zaznaczona karta Prywatność. Kliknij pozycję Usługi lokalizacyjne u góry listy i upewnij się, że obok nich są włączone usługi lokalizacyjne i mapy.

Pamiętaj, aby kliknąć blokadę po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian, aby inni użytkownicy nie mogli zmieniać ustawień bez wprowadzania hasła.

Jak dodać lokalizacje do Moje ulubione?

Aby dodać punkt orientacyjny, restaurację, sklep lub punkt orientacyjny do Ulubionych, kliknij lokalizację lub jej pinezkę lub jej nazwę na liście wyszukiwania po lewej stronie, z których każdy będzie tworzył mały sztandar Pop up (jeśli nie jest już wyświetlana). Teraz kliknij ikonę „i”, aby uzyskać więcej informacji w większym banerze, a następnie kliknij ikonę serca u góry.

Teraz, gdy klikniesz Ulubione na pasku wyszukiwania, zostanie wyświetlony punkt orientacyjny.

Jak dodać adres do kontaktów?

Łatwo jest też znaleźć adres i dodać go do kontaktów.

Szukaj Na adres lub kod pocztowy, a następnie kliknij na „i”, aby uzyskać więcej informacji. Możesz teraz wybrać Utwórz nowego kontaktu. Obecnie nie ma prostego sposobu na dodanie adresu do istniejącego kontaktu, tak jak w wersji dla iOS w Mapach Google, chociaż na komputerze Mac jest łatwiej skopiować i wkleić odpowiednie informacje Po drugiej stronie.

Jak uzyskać wskazówki dojazdu?

Duży baner w lokalizacji (wywołany kliknięciem przycisku „i”) ma inne opcje, a przede wszystkim wskazówki. W rzeczywistości możesz po prostu kliknąć niebieską ikonę po lewej stronie małego baneru, pokazując tryb transportu i czasu, a następnie prosto do wskazówek.

Oferty zostaną automatycznie uruchomione z bieżącego Lokalizacji, pod warunkiem, że masz włączoną sieć Wi-Fi. Aby zmienić lokalizację początkową, kliknij pole Uruchom u góry panelu Kierunkowe i wpisz coś innego; Możesz też zamienić lokalizacje Start i Koniec, dotykając strzałki. Otrzymasz pisemne wskazówki dotyczące jazdy, chodnika lub transportu (transport publiczny).

Mapy mogą oferować wiele tras. Zalecanym wyborem będzie ciemnoniebieski, alternatywy nieco bledsze; Wszystkie będą oznaczone czasem. Kliknij jedną z opcji, aby przejść do tego.

Jeśli wybierzesz Drukuj (cmd-P), możesz wydrukować wskazówki. Pierwsza strona pokaże pełną mapę podróży i szczegółową mapę początku podróży (co wydaje się trochę zbędne). Wydrukowana trasa obejmuje wszystkie kierunki zakrętem.

Ale lepszym rozwiązaniem dla wielu będzie wysłanie wskazówek do Twojego iPhone’a.

Jak wysyłać wskazówki z komputera Mac do telefonu iPhone?

Wybierz ikonę Udostępnij (strzałkę wychodzącą ze skrzynki) i wybierz opcję wysyłania na telefon iPhone lub iPad. Niestety nie można wysłać tego telefonu iPhone’owi do innego telefonu, ale możesz wysłać pocztę e-mail z instrukcjami lub wiadomościami, aby wysłać je do telefonu iPhone znajomego.

Więcej informacji na temat wysyłania wskazówek z Map Google na komputerze Mac IPhone lub iPad.

Aby wysłać instrukcje jako iMessage, wybierz ikonę Share (Udostępnij), a następnie Messages (Wiadomości) i wprowadź dane kontaktowe. Twój przyjaciel otrzyma tekst zawierający link i obraz mapy. Jeśli dotkną tego linku, zobaczysz trasę na swoim iPhone’ie, wybierz Start, aby uzyskać wskazówki dotyczące zakręcania. Niestety, nie są to kierunkowe wskazówki – pomimo faktu, że podczas wyszukiwania początkowego w telefonie iPhone można uzyskać wskazówki głosowe.

!!! 20!

Jak przeglądać informacje o ruchu drogowym?

Aby zobaczyć informacje o ruchu drogowym, wybierz ikonę samochodu, w lewym górnym rogu, kliknij dowolną ikonę, aby uzyskać informacje na temat robót drogowych, A także zagrożeń, które mogą mieć wpływ na Twoją podróż.

Czy mogę otworzyć więcej niż jedną mapę?

Tak! Wystarczy wybrać polecenie Plik> Nowe okno lub cmd-N.

Czy mogę otwierać Mapy z innych aplikacji?

Możesz otworzyć mapę z poczty, kontaktów i TextEdit. W TextEdit wybierz adres, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie Pokaż adres, a następnie Otwórz w mapach. W Kontaktu wskaż adres i wybierz opcję Pokaż mapę. W programie Mail wskaż kursor myszy nad adresem i kliknij strzałkę, która się pojawi.

Jak przewijać mapę?

Aby poruszać się po mapie, kliknij i przytrzymaj, Przesuń kursor w celu zmiany położenia mapy. Przewijanie w górę lub w dół na kółku przewijania powiększa i pomieści mapę. Aby poruszać się po mapie za pomocą podkładki, przewiń palcem za pomocą dwóch palców.

Możesz również obrócić mapę, wybierając wskaźnik na ikonie kompasu (w dolnym rogu), przeciągając lewą stroną w prawo, Obracaj palcami na podkładce. Aby powrócić do orientacji skierowanej ku północy, kliknij na kompas lub naciśnij klawisz cmd- [strzałka w górę].

Skąd wiadomo, które kontakty mają informacje o adresie?

Jeśli wybierzesz Ikona zakładek i Wszystkich kontaktów zostaną wyświetlone pogrubioną czcionką.

Jak uzyskać widok 3D w mapach?

Możesz przełączać się między standardowymi, hybrydowymi, satelitarnymi I widoki 3D. Wybierz z menu standardowe, satelitarne lub hybrydowe u góry okna. Jeśli w widoku satelitarnym i hybrydowym wybierzesz także 3D, aby uzyskać widok na mostek w różnych miastach, wybierz ikonę wieżowca, a mapa zostanie obrócona w widok 3D. Powiększ bliżej, aby uzyskać więcej szczegółów. Dostosuj kąt kamery, klikając wskaźnik na kompas podczas przeciągania ekranu.

W dowolnym widoku można dostosować etykiety (takie jak nazwy ulic), wybierając polecenie Widok> Etykiety> Użyj dużych etykiet.

Jak dodać pinezkę do Mapa?

Aby dodać pinezkę do mapy, kliknij prawym przyciskiem myszy lub wybierz polecenie Wyświetl> Usuń pinezkę i wybierz pinezkę i wsuń ją w miejsce, które chcesz wskazać. Kliknij prawym przyciskiem myszy, aby go podnieść i przenieść do innej lokalizacji.

Kliknij na „i” obok Twojego numeru, a możesz wybrać Dodaj zakładkę, Pobierz kierunki, Usuń PIN lub Zgłoś problem. Niestety nie możesz dodać swoich kontaktów. Jeśli zdecydujesz się dodać do zakładek, znajdziesz go jako „Zrzucony numer”. Można jednak zmienić nazwę zakładek, wybierając ikonę Zakładki i Edytuj.

Kliknij pinezkę lub ikonę, a następnie kliknij przycisk „i”, aby wyświetlić więcej informacji. Wybierz Uzyskaj wskazówki. Teraz wybierz Samochodowy kierunek jazdy lub osoba na wskazanie trasy. Jeśli na mapie pojawi się wiele tras, kliknij ten, który chcesz zabrać.