Jak używać konta Apple ID

0
1135

Jeśli wcześniej masz iPhon’a, iPada lub prawie każde inne nowoczesne urządzenie firmy Apple, prędzej czy później możesz skończyć z identyfikatorem Apple ID. Zasadniczo składa się z jednego loginu, Twojego identyfikatora Apple – zazwyczaj jego nazwy, a następnie iCloud.com, me.com lub mac.com – i hasła.

Identyfikator Apple jest używany w szerokim zakresie Usług, takich jak iCloud, Znajdź mój iPhone, iTunes Match i Apple Music, a także dokonywać zakupów z iTunes i pobierać podcasty. W tym artykule wyjaśniono, jak i oferujemy proste wskazówki dotyczące zarządzania kontem identyfikatora Apple ID. Przeczytaj dalej: Jak sprawdzić stan konta Apple ID i jak zmienić identyfikator Apple ID

Co to jest identyfikator Apple?

Identyfikator Apple to Twój paszport w wciąż rozwijającym się świecie firmy Apple. Ma formę adresu e-mail i hasła.

Potrzebujesz Apple ID na wszystko, od umówienia się na spotkanie w lokalnym gnieździe Genius Bar w Apple Store, w celu nawiązania połączenia FaceTime, na skonfigurowanie Apple Pay , Do kupowania muzyki, filmów i aplikacji. Identyfikator Apple jest również używany do uzyskiwania dostępu do danych i usług programu iCloud, w tym narzędzi, takich jak iMessage, e-mail, przypomnienia, notatki, kalendarze, przechowywanie zdjęć itp.

Więcej niż to jest Fakt, że identyfikator Apple łączy ze sobą urządzenia Apple lub komputery. Po zalogowaniu się do sprzętu firmy Apple za pomocą swojego identyfikatora Apple Apple informuje Apple, że należy ono do Ciebie, a udostępnione dane, aplikacje i usługi mogą być udostępniane na niej.

Możliwe jest użycie Mac lub iOS bez identyfikatora Apple ID, ale znacznie zmniejszyło się doświadczenie. Na przykład bez identyfikatora Apple nie można zalogować się do App Store, więc nie będzie można pobierać nowych aplikacji na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch.

W rzeczywistości, jeśli masz coś Apple ma wtedy szansę, że masz już identyfikator Apple ID. (Jeśli nie, zobacz Jak utworzyć identyfikator Apple ID). Ale dalej zastanawiasz się, co możesz z niej skorzystać.

Logowanie się za pomocą identyfikatora Apple ID

Z utworzonym identyfikatorem Apple ID jest prosty.

Logowanie się do Apple ID na komputerze Mac

iTunes: kliknij link Zaloguj się w prawym górnym rogu okna aplikacji.

App Store: kliknij wpis Zaloguj się pod listą Szybkie łącza znajdujące się z prawej strony okna.

iCloud: Otwórz Preferencje systemowe, kliknij ikonę iCloud, a następnie podaj swoje dane logowania.

iBooks: Aby przeczytać zakupy, kliknij pozycję Store menu, a następnie Authorize This Computer. Aby się zarejestrować w celu zakupu książek, otwórz sklep iBooks Store (kliknij przycisk Sklep w lewym górnym rogu, jeśli przeglądasz bibliotekę), a następnie kliknij pozycję Zaloguj się pod listą Szybkie łącza po prawej stronie okna programu.

Aby aktywować program iCloud na komputerze Mac, należy otworzyć Preferencje systemowe, a następnie kliknąć ikonę iCloud

Podpisywanie w identyfikatorze Apple na telefonie iPhone / iPad / iPod touch

iTunes Store, App Store: przewiń w dół listy i kliknij przycisk Zaloguj się.

iBooks: zostanie wyświetlony monit z chwilą uruchomienia aplikacji . Jeśli nie chcesz, zostanie wyświetlony monit o zalogowanie się, jeśli chcesz dokonać zakupu w sklepie lub zobaczyć istniejące zakupy.

iCloud: podczas konfigurowania urządzenia z systemem iOS otrzymasz monit Aby zalogować się do programu iCloud, ale jeśli chcesz to zrobić później, otwórz aplikację Ustawienia i kliknij łącze iCloud.

Korzystanie z dwóch (lub więcej) identyfikatorów Apple

Pomimo utworzenia identyfikatora Apple ID Tworzy również konto iCloud. Firma Apple umożliwia jednoczesne współużytkowanie dwóch oddzielnych identyfikatorów Apple – tylko po to, aby uzyskać dostęp do iCloud, a także wszystko inne, takie jak zakup aplikacji, muzyki, filmów i iBooków.

To może być mądry Ponieważ czasami główny identyfikator Apple używany do zakupu może zostać zablokowany z powodu nadużycia. Ponadto niektórzy po prostu nie lubią posiadania karty kredytowej powiązanej z kontem iCloud.

Oto bardzo ważna uwaga: firma Apple nie zezwala na łączenie dwóch (lub więcej) identyfikatorów Apple z jednym kontem Lub przenieść zakupy lub dane między identyfikatorami Apple. Ponadto po zarejestrowaniu identyfikatora Apple w sklepie iTunes Store na urządzeniu Mac lub iOS nie można zalogować się przy użyciu innego identyfikatora Apple dla 90-dniowego okresu. (Na szczęście można dodać wiele identyfikatorów Apple do Apple TV, aby rodzina mogła dzielić się tym urządzeniem bez 90-dniowego ograniczenia.)

Innymi słowy, firma Apple jest bardzo chętna do korzystania z jednego identyfikatora Apple ID. To zdecydowanie najmniej problematyczne rozwiązanie.

Jednak podczas konfigurowania urządzenia z systemem iOS otrzymasz możliwość wprowadzenia dwóch różnych identyfikatorów Apple – jednego dla iCloud i jednego dla programu iTunes (zobacz poniższy ekran) Na komputerze Mac można wprowadzić różne identyfikatory Apple w iTunes, Mac App Store, iBooks oraz panel konfiguracji iCloud w Preferencjach systemowych.

Firma Apple umożliwia korzystanie z dwóch identyfikatorów Apple na urządzeniu z iOS, ale marzy mu o praktyce

Udostępnianie Rodziny i udostępniając identyfikator Apple ID

Pewnego razu niektórzy ludzie utworzyli identyfikator Apple, a następnie pozwolili innym członkom rodziny lub znajomym na używanie go do logowania się do własnego urządzenia.Dzięki temu aplikacja mogłaby być kupowana jednorazowo i używana na wielu urządzeniach, podobnie jak muzyka i filmy.

Mama i tata również udostępnili swoje identyfikatory Apple wraz ze swoimi dziećmi, którzy byli za młodzi, aby mieć kartę płatniczą na swoim Konto w celu zakupu w aplikacji.

Udostępnianie w ten sposób nigdy nie działało zadowalająco. Niepotrzebne dane zsynchronizowano z udostępnionymi urządzeniami, takimi jak iMessages, ale w każdym razie staje się nieco zbędna, ponieważ Apple wprowadziła Family Sharing. Dzięki temu do sześciu oddzielnych identyfikatorów Apple można udostępniać aplikacje i zakupy w iTunes bez żadnych załączników.

Jak sama nazwa wskazuje, Family Sharing jest naprawdę zbudowany dla rodzin. Na przykład tworzy wspólny kalendarz rodziny, listę przypomnień i strumień zdjęć, których nie możesz zrezygnować z subskrypcji.

Każdy z członków rodziny może śledzić lokalizację innego członka przez Znajdowanie moich przyjaciół oraz w programie iMessage – Chociaż każda osoba musi najpierw wybrać takie śledzenie.

Udostępnianie rodziny zapewnia wiele korzyści, w tym wspólny kalendarz, który może wykorzystać rodzina do organizacji życia.

Są też korzyści. Szef gospodarstwa domowego – lub organizator rodziny, jak Apple dubbinguje go – może tworzyć konta dla dzieci do lat 13, jak opisano wcześniej. Mogą dodać kartę płatniczą, którą członkowie rodziny zażądają. To dziwne, że ta karta musi być kartą kredytową – szczególną frustracją dla osób, które ich nie mają.

Ułatwienie dzielenia rodziny jest łatwe.

iPad / iPhone / iPod Touch : Otwórz aplikację Ustawienia, a następnie stuknij wpis iCloud na liście. Następnie stuknij Setup Family Sharing Postępuj zgodnie z instrukcjami i upewnij się, że Apple ID każdego członka rodziny zostanie poproszony. W przyszłości, aby dodać kogoś, powtórz te kroki i stuknij Dodaj członka rodziny.

Mac: otwórz Preferencje systemowe, kliknij ikonę iCloud, a następnie kliknij przycisk Ustawianie rodziny. Postępuj zgodnie z instrukcją. W przyszłości, aby dodać kogoś, ponownie otwórz iCloud w obszarze Preferencje systemowe i kliknij przycisk Zarządzaj rodziną. Następnie kliknij przycisk plus znajdujący się u dołu po lewej stronie listy członków rodziny.

Członkowie rodziny mogą ukryć zakupy od innych. Zwykle odbywa się to dotykając zakupów w iTunes (lub klikając prawym przyciskiem myszy na komputer Mac).