Jak używać iPhone’a jako pilota telewizora

0
91

Twój iPhone może robić wiele rzeczy, ale oto jedna możliwość, której mogłeś nie wziąć pod uwagę: dzięki odpowiedniej aplikacji możesz zmienić go w pilota do telewizora Smart lub Apple TV. W tym artykule pokazujemy szybki i łatwy sposób na skonfigurowanie tej przydatnej funkcji i oszczędzanie sobie czasu przed przekopywaniem się z tyłu sofy, gdy chcesz oglądać Netflix.

Używanie iPhone’a jako inteligentnego pilota do telewizora

Istnieją dwie główne metody kontrolowania inteligentnego telewizora za pomocą iPhone’a: ​​kontrolery uniwersalne, uniwersalne, kompatybilne z różnymi producentami oraz dedykowane aplikacje. Oba wymagają połączenia telewizora i iPhone’a z tym samym połączeniem Wi-Fi, ponieważ w ten sposób przesyłany jest sygnał.

Z uwagi na fakt, że iPhone’y nie mają blasterów na podczerwień (IR), nie można ich używać do sterowania starszymi modelami telewizorów innych niż Wi-Fi, chociaż można kupić klucze IR, które podłączają się do złącza Lightning i włączają tę funkcję . Chociaż wydaje się to dobrym rozwiązaniem, oznacza to po prostu, że będziesz mieć jeszcze mniejszą ilość technologii, aby znaleźć, kiedy musisz zmienić kanały, dlatego zalecamy zakup fizycznego uniwersalnego pilota.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zainstalować wersję beta iOS 14 na iPhonie

W sklepie App Store dostępnych jest wiele uniwersalnych zdalnych aplikacji, a AnyMote, Remotie i Universal Remote TV Smart – wszystkie zbierają dobre recenzje. Większość z nich można pobrać i używać bezpłatnie, ale często trzeba zapłacić, jeśli chcesz usunąć irytujące reklamy lub uaktualnić do funkcji premium, takich jak wiele pilotów dla różnych urządzeń w domu.

Wszystkie działają w zasadzie w ten sam sposób, ponieważ aplikacja automatycznie wyszuka Twój inteligentny telewizor. Upewnij się tylko, że telewizor jest włączony i podłączony do Wi-Fi, a aplikacja zrobi resztę.

Po znalezieniu telewizora na ekranie pojawi się komunikat potwierdzający z pytaniem, czy chcesz połączyć się z aplikacją. Zgadzam się z tym, a Twój iPhone powinien teraz zostać przekształcony w pilota.

Skorzystaliśmy z doskonałego AnyMote i stwierdziliśmy, że nie tylko może on sterować telewizorem, ale także istnieje możliwość dodawania skrótów do ulubionych aplikacji, a także pozwala skonfigurować makra, które zautomatyzują funkcje. Podstawowym było użycie regulatorów głośności iPhone’a do ustawienia głośności w telewizorze, ale możesz zdefiniować własny, z uzasadnionego powodu.

Jeśli wolisz zdecydować się na aplikację konkretnego producenta, dostępnych jest kilka aplikacji, między innymi oferty Samsung, LG i Panasonic. Chociaż sądząc po recenzjach, sugerujemy pozostanie przy AnyMote.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak nagrać rozmowę FaceTime na telefonie iPhone i komputerze Mac

Używanie iPhone’a do sterowania Apple TV

Jeśli masz urządzenie Apple TV, Twój iPhone jest już przygotowany do oglądania treści w telewizorze. Aplikacja Apple TV powinna już znajdować się na Twoim urządzeniu, a jeśli używasz jej do wyszukiwania zakupionych filmów lub programów, możesz dotknąć logo AirPlay, a zawartość załaduje się na Apple TV i rozpocznie odtwarzanie.

Jeśli wolisz mieć kontroler wirtualny, istnieje oficjalna aplikacja Apple TV Remote, która jest bezpłatna i umożliwia wyszukiwanie, nawigowanie i sterowanie odtwarzaniem na ekranie.

Teraz, korzystając z tych nowych sposobów sterowania urządzeniami, możesz odkryć najlepszą dostępną rozrywkę. Dobrym miejscem na początek jest czytanie naszych porównań Apple TV + z Netflix i Apple TV + z Amazon Prime Video.