Jak używać iPada jako telepromptera

0
1

IPad jest urządzeniem bardzo wszechstronnym – jest używany w wielu scenariuszach, od edycji muzyki po zestawianie danych na szczycie aktywnego wulkanu, ale co z wykorzystaniem jako telepromptera? Chociaż w App Store znajdują się aplikacje, które mogą automatycznie przewijać skrypt, aby imitować teleprompter, to tylko część rozwiązania.

W tym miejscu omówimy sposób korzystania z iPada jako telepromptera w celu uzyskania profesjonalnej jakości wideo wraz z kilkoma pomocnymi wskazówkami od nas w Macworld UK.

Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest oczywiście iPad, załadowany aplikacją telepromptera i twoim skryptem, który omówimy bardziej szczegółowo poniżej. Po wybraniu aplikacji do telepromptera zainstalowanej na iPadzie, następnym krokiem jest zakup / zbudowanie akcesorium, które zostanie dołączone do lustrzanki cyfrowej / kamery wideo, umożliwiając czytanie skryptu, patrząc bezpośrednio w kamerę i utrzymując kontakt wzrokowy z publicznością w domu, pomagający pokazać zaufanie i zaangażować widza w domu.

Akcesoria do telepromptera mogą być najdroższą częścią instalacji, więc warto pomyśleć, zanim zdecydujesz się zrzucić 200-500 £ na akcesoria. Istnieje również możliwość zbudowania własnej platformy do podłączenia do aparatu i iPada, ale może pojawić się wiele problemów związanych z widocznym odbiciem telepromptera w filmie, uniemożliwiającym odczyt telepromptera z powodu wycieku światła. Nie udało nam się stworzyć własnego, niewielkiego budżetu, ale jeśli masz jakieś sugestie, daj nam znać na Twitterze.

Po zakupie akcesorium i podłączeniu go do kamery wideo, możesz rozpocząć nagrywanie – jeśli przeczytasz ten artykuł i będziesz postępować zgodnie z naszymi radami, powinieneś skończyć z czymś w rodzaju profesjonalnego standardu.

Najlepsze aplikacje do automatycznego uruchamiania na iPadzie

Pierwszym wyborem, którego musisz dokonać, jest użycie aplikacji telepromptera. W App Store jest (zaskakująco) sporo aplikacji teleprompterowych, które oferują zazwyczaj to samo, chociaż jest kilka aplikacji, które wyróżniają się, ponieważ oferują więcej niż tylko standardową aplikację do przewijania tekstu.

Weźmy na przykład Teleprompter Pro – tak, za 6,99 £ / 6,99 $ to nie jest najtańsza aplikacja dostępna w App Store, ale oferuje coś nieco innego niż jej konkurenci (i jest to również aplikacja uniwersalna).

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zdobyć Flash na iPhonie i iPadzie

Teleprompter Premium oferuje możliwość pisania i importowania istniejących skryptów, dostosowywania szybkości przewijania i odwracania tekstu w celu użycia z systemem telepromptera, tak jak wielu innych.

Jednak Teleprompter Premium oferuje również obsługę zarówno Apple Watch, jak i klawiatur Bluetooth – ale dlaczego? Aplikacja oferuje możliwość bezprzewodowego kontrolowania prędkości telepromptera za pomocą zegarka lub klawiatury, co powinno zaoszczędzić cenny czas podczas nagrywania, zwłaszcza jeśli jest to operacja na małą skalę.

Dostępna jest również wersja Lite dla tych, którzy chcą zasmakować w aplikacji przed wylaniem się.

My w Macworld UK używaliśmy Voice Teleprompter w przeszłości, aplikacji opracowanej przez mózgi stojące za Teleprompter Pro. Aplikacja oferuje podobną funkcjonalność jak Teleprompter Pro, ale z jedną bardzo przydatną różnicą – aplikacja wykorzystuje wbudowany mikrofon iPada do wykrywania, kiedy mówisz, a kiedy nie, i odpowiednio steruje teleprompterem. Oznacza to, że gdy zrobisz pauzę na końcu zdania, autocue powinna się zatrzymać zamiast kontynuować przewijanie.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Najlepsze akcesoria do teleprompterów na iPada

Akcesorium autocue może być najdroższą częścią instalacji (oczywiście bez iPada i aparatu!), Dlatego decyzja o zakupie nie powinna być lekceważona. Pakiet autoportretów iPad Lite z serii Autocue Starter kosztuje na przykład 550 funtów, ale obejmuje szerokokątny kaptur telepromptera, system mocowania lustrzanki i płyty montażowej do iPada, a także szybkozłącze zapewniające czysty obraz podczas nagrywania. Wygląda to na świetną, aczkolwiek dość kosztowną opcję.

My w Macworld UK wykorzystaliśmy zestaw Forest Teleprompter iPad firmy ForestAV, dostępny w Amazon, który kosztuje prawie połowę ceny pakietu Autocue za 245 funtów i nadal zapewnia świetne wyniki. Zestaw ForestAV zawiera wysokiej jakości szkło teleprompterowe „zaprojektowane tak, aby zapewnić idealną równowagę współczynnika odbicia i przejścia bez żadnych zniekształceń”, a nawet jest wyposażony w aluminiowy futerał do transportu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak używać iPada jako drugiego ekranu z komputerem Mac

Konfiguracja zajmuje około 5-10 minut i nie obejmuje statywu, więc trzeba będzie kupić go osobno, ale uważamy, że wytwarzana jakość sprawia, że ​​uzasadniona cena wynosi 245 GBP.

Wskazówki dotyczące czytania z telepromptera

Gdy już otrzymasz cały zestaw, powinien on być dość łatwy w montażu – po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, a następnie włóż iPada i aparat na miejsce. Ale zanim zaczniesz swoją karierę prezentacyjną, pozwól nam na Macworld UK przekazać kilka wskazówek, które okazały się cenne podczas czytania z telepromptera.

Pierwszy jest ważny – znajdź idealną prędkość przewijania. Przekonasz się, że znalezienie odpowiedniej dla siebie prędkości może zająć trochę czasu, jak gdyby była zbyt wolna lub zbyt szybka, będzie to oczywiste dla widzów, ponieważ będziesz rozmawiać bardzo szybko lub robić przerwy w połowie zdanie czekające, aż autocue się dogoni.

Drugą wskazówką jest zachowanie dystansu. Zwykle pozostajemy co najmniej trzy metry od telepromptera w dowolnym momencie, ponieważ im bliżej jesteś, tym bardziej oczywiste jest, że czytasz z telepromptera.

Dzieje się tak dlatego, że gdy jesteś zbyt blisko, ruch oczu od lewej do prawej przy teleprompterze staje się łatwo zauważalny. Eksperymentuj z idealnymi ustawieniami w zależności od lokalizacji i umieść znacznik (kawałek taśmy? Gumka?) Na podłodze, aby dokładnie wiedzieć, gdzie stać.

Nasza trzecia wskazówka to poluzowanie. Czytając z telepromptera, łatwo zapomnieć, że jest się filmowanym, i dlatego nie możemy być tak „animowani”, jak podczas rozmowy z przyjacielem lub kolegą.

Wykonuj gesty rękami lub mimikę, aby podkreślić to, co mówisz, i poruszaj głową, podkreślając ważne punkty. Siedzenie nieruchomo i patrzenie prosto w kamerę przez cztery minuty może wyglądać nienaturalnie i znowu, oczywiste, że czytasz z autocue.

I o to chodzi! Pamiętaj, aby zachować pewność siebie, czytać w regularnym tempie i co najważniejsze, dobrze się bawić.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191