Home Jak? (FAQ) iPhone "Jak" Jak używać autokorekty i wymiany tekstu na iPhone, iPad i Mac

Jak używać autokorekty i wymiany tekstu na iPhone, iPad i Mac

0
2202

Zawartość

  • Jaka jest różnica między autokorektracą a wymianą tekstową?
  • Jak wyłączyć autocorrect
  • > Autokorekta na macOS
  • Autokorekta szkoleniowa Mac
  • Automatyczne poprawianie w systemie iOS
  • Zarządzanie zmianami tekstowymi
  • Tworzenie systemu wymiany tekstu
  • Wymiana tekstu innej firmy Na macOS i iOS

Jak mogę naprawić autokorekta na moim iPhoneie? Ciągle zmienia się słowa, które chciałem wpisać i ignorować literówki!

Autokorekta powoduje ból głowy wielu użytkowników iPhone’a – nie wspominając o używających komputerów Mac, iPadów i prawie wszystkich urządzeń komputerowych. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących autokorekty i podobnej wymiany tekstów: pokazujemy, jak szkolić funkcje autokorcjowania iPhone’a, iPada lub Maca, zmusić system do nauki nowych pisowni i ogólnie uzyskać autokorekta i wymianę tekstu Zachowaj się dokładnie tak, jak chcesz.

Czytaj dalej: Jak uniknąć Damn You Autocorrect moments

Użyj autokorekta w telefonie iPhone, iPad i Mac: jaka jest różnica między autokorektracją a wymianą tekstu?

Ponieważ technologia komputerowa się rozwinęła, tak też chce się poprawnie pisać. Ale mając na uwadze, że gdy trzeba było wystrzelić sprawdzającego pisownię i obejść cały dokument, w dzisiejszych czasach komputery Mac i urządzenia z iOS będą sortować pisownię w locie.

To jest autokorekta , pieczone głęboko w każdym systemie operacyjnym firmy Apple. Myślisz, że po prostu zaczniesz pisać i niech Mac zajmie się tymi momentami, gdy twoje palce trafią w niewłaściwe klawisze. Ale sam autokorektor czasami popełnia błędy, więc musisz wiedzieć, jak je usunąć i oswoić. Ta funkcja pokazuje, jak to zrobić.

Ponadto, związana z tym wymiana tekst funkcjonuje również w centrum macOS i iOS. To jest w podobnym obszarze do autokorektyzacji, ale opiera się na wyzwaniach i frazach zdefiniowanych przez Ciebie, a nie w tekście Apple’a. Na przykład komputer Mac, iPhone lub iPad poprawi „helllo” w „hello”. Jeśli chcesz, aby konstrukcja, np. „Addr1”, rozszerzyła się na adres domowy, zastąpienie tekstu oznacza, gdzie się kierować. Więc będziemy też patrzeć na to.

Przed użyciem Idziemy dalej, porozmawiajmy krótko z tymi, którzy po prostu nie chcą nic wspólnego z autokorelacją. Oto jak go wyłączyć i zapomnieć.

W iPhone lub iPadzie otwórz aplikację Ustawienia, a następnie przejdź do sekcji Ogólne> Klawiatury. Ustaw opcję Auto-Correction na Wyłącz.

W systemie Mac OS X należy otworzyć Preferencje systemowe (kliknij ikonę Preferencje systemu w stacji dokującej lub kliknij menu rozwijane Apple w lewym górnym rogu ekranu, Wybierz Preferencje systemowe). Wybierz Klawiatury i kliknij kartę Tekst. Usuń zaznaczenie obok Automatycznie poprawnie pisownię.

Zajmujemy się tym bardziej w innych miejscach: jak wyłączyć autokorekty w telefonie iPhone, iPad lub Mac

(!!! 1! Jak używać Autokorekty na iPhone, iPad i Mac: Autokorekta na macOS

Przez Domyślnie macOS jest skonfigurowany do poprawiania pisowni – i, o ile to możliwe, niektórych innych znaków. Sterowniki całego systemu to: Preferencje systemowe> Klawiatura> Tekst. Tutaj definiujesz, czy komputer Mac automatycznie koryguje pisownię, użyje słów kluczowych, dodaje okres po podwójnej przestrzeni i używa inteligentnych cudzysłowów i myślników.

Pojedyncze aplikacje mogą zastąpić ustawienia systemu Apple firmy Apple i mieć własne kontrole ; Alternatywnie możesz samodzielnie dostosować pewne ustawienia na podstawie każdej aplikacji. W tym ostatnim przypadku w wielu aplikacjach możesz sprawdzić Edytuj> Pisownia i gramatykę i Edytuj> Zastąp, aby zobaczyć, co jest włączone w dowolnym momencie.

Podczas pomyłania słowa słowo macOS będzie oferować alternatywę Obok kursora. Jeśli nadal wpisujesz (np. Przez naciśnięcie spacji), przyjmuje się, że zaakceptujesz poprawkę. Jeśli nie chcesz, możesz kliknąć Ucieczka. Jeśli korekcja już się zdarzyła, możesz ją cofnąć, używając Cmd + Z lub Edytuj> Cofnij.

Jak używać Autokorekty na iPhone, iPad i Mac: Szkolenie Autokorekta Mac

Jeśli sfrustrowany przez komputer Mac błędnie autoukrystalizuje określone słowo, wpisz go, upewnij się, że nie został poprawiony, kliknij na niego sterowanie i wybierz Nauka pisowni. Zostanie dodany do słownika Mac.

Więcej informacji: Jak edytować słownik Maca

(! !! 4)

Aby cofnąć tę czynność, wybierz Wycofuj pisownię na wcześniej uczonym słowie. Alternatywnie można przytrzymać Option i kliknąć Go in Finder, a następnie wybrać Library.Znajdź folder Spelling i otwórz LocalDictionary w TextEdit. Jeśli istnieją słowa, których już nie chcesz, usuń je i zapisz plik.

Autokorekta może być również „przeszkolona”, unikając autokorekty kilka razy. Komputer Mac ostatecznie otrzyma wiadomość i przestanie próbować dokonać tej korekty. Ponownie, powinieneś móc odwrócić ten tekst – w TextEdit, otwórz dynamiczny tekst.dat z wyżej wymienionego folderu Pisownia. Usuń wpisy, których nie chcesz. Użyj Autokorekta w telefonie iPhone, iPad i Mac: Automatycznie popraw na iOS

Podobnie jak macOS, iOS domyślnie poprawia pisownię. Różne opcje można dostosować w Ustawieniach> Ogólne> Klawiatura. Przełącznik przewidywania, notatka, w dużym stopniu wpływa na naturę interfejsu autokorrect.

Kiedy Predictive jest A potem zaczniesz pisać, iOS podejmie próbę przewidzenia następnego słowa, umieszczając opcje w pasku nad klawiaturą. Jeśli uważasz, że słowo wymaga korekty, zostanie ono automatycznie zaznaczone, a słowo kluczowe w pasku przewidywania zostanie wybrane, jeśli nadal będziesz pisać. Jeśli chcesz zachować pisownię, musisz dotknąć cytowanej opcji po lewej stronie.

Jeśli natomiast funkcja Predictive jest wyłączona, otrzymany interfejs jest zasadniczo taki sam, jak na komputerze Mac. Pasek predykcyjny nie jest wyświetlany, a obok słów pojawiają się sugestie autokorekty. W tym celu należy kliknąć na nim małe pole, które chcesz je anulować.

Podobnie jak w przypadku Maca, możesz także „pociągnąć” autokorekta, Odrzucając to kilka razy. Ale przywracanie słów nie jest takie proste – zamiast tego trzeba przejść do brutalnego podejścia do usunięcia całego słownika niestandardowego w Ustawieniach> Ogólne> Resetuj> Zresetuj klawiaturę słownika. Oczywiście, to zanika wszelkie dostosowania do tej pory.

Czytaj dalej: Najlepsze aplikacje na klawiaturę dla iPhone’a

Jak używać Autokorekty na iPhone, iPad i Mac: Zarządzanie zmianami w tekście

W macOS i iOS podobnym można, jak już wcześniej wspomniano, definiować niestandardowe wymianę tekstu. Na Macu znajdziesz je w menu Preferencje systemowe> klawiatura> tekst.

, Są w Ustawieniach> Ogólne> Klawiatury> Wymiana tekstu. Jeśli używasz iCloud, edycje dokonane na jednym urządzeniu zsynchronizują się z każdym kontem na tym samym koncie.

Na komputerze Mac otrzymujesz tabelę z kolumny Zastąp i Z. W iOS każda pozycja zawiera pola tekstowe frazy i skróty. Zastąp / Skrót i Z / Phrase są odpowiednikami. To, co robisz w każdym przypadku, definiuje tekst, który ma zostać wpisany i co powinno się rozszerzyć.

Czytaj dalej: Skróty klawiaturowe dla Best Mac

Jak korzystać z autokorekty w iPhone, iPad i Mac: Tworzenie systemu wymiany tekstu

Firma Apple udostępnia kilka pozycji zastępczych, aby zacząć pracę. Dodać własne do ustalania typowych literówek, jeśli autokorekta nie złapie ich. Dla czegoś bardziej skomplikowanego – zważywszy, że zastąpienia mogą zawierać znaki ASCII i emoji – rozsądne jest zdefiniowanie systemu.

Zalecamy użycie krótkich opisowych fraz, które kończą się dwoma przecinkami. Na przykład adres , mógłby rozszerzyć się na Twój pełny adres. Nasze rozumowanie oznacza, że ​​ten system jest prosty do zapamiętania, zwykle nie masz zamiaru wpisywać przecinków w innym miejscu, a przecinki są natychmiast dostępne na pierwszym „poziomie” klawiatury na tablecie iPad, a także na iPhone w krajobrazie.

Na komputerach Macintosh można dalej robić różne rzeczy, wprowadzając rozszerzenia wielu wierszy. Hold Option i dotknij Return w celu powrotu karetki w polu With. Alternatywnie skopiuj i wklej tekst wielu wierszy w polu Z z TextEdit. Nie można utworzyć wielu wierszy na iOS, ale będą synchronizować się z komputerem Mac.

Jak korzystać z autokorekty w iPhone, iPad i Mac: Wymiana na macOS i iOS

Jeśli chcesz zastąpić tekst, istnieją różne narzędzia, które oferują zaawansowane funkcje, takie jak integracja zdjęć, praca z zmiennymi, tworzenie zestawów fragmentów i umożliwianie umieszczania kursora Po wprowadzeniu wymiany.

Wprowadzenie do konkretnych aplikacji nie jest objęte tym artykułem, ale warto zauważyć, że macOS jest znacznie bardziej odpowiedni dla takich narzędzi niż iOS, gdzie zazwyczaj wymagają klawiatury innej firmy Zaoferować funkcjonalność, którą można oczekiwać (a nawet wtedy, gdy może to nie działać konsekwentnie we wszystkich aplikacjach i we wszystkich okolicznościach).

Najlepszym rozwiązaniem dla iOS jest prawdopodobnie TextExpander. TextExpander również istnieje na Macu, chociaż jest to narzędzie oparte na subskrypcji. Podobne aplikacje z jednorazową wyceną to: Typinator, TypeIt4Me, aText i QuickKey.Klawiatura Maestro zawiera również solidną funkcję wymiany tekstu wraz z wieloma funkcjami uruchamiającymi akcje na komputerze Mac.