Jak używać Apple Music w Wielkiej Brytanii

0
483

Zawartość

  • Interfejs i zakładki
  • Biblioteka
  • Dla Ciebie
  • Przeglądaj
  • Radio
  • > Jak przeglądać teksty w Apple Music
  • > Twoje konto

Witamy w naszych poradach dotyczących Apple Music, które pokazują, jak korzystać z najnowszych i najlepszych funkcji w usłudze Apple Music Streaming. Więcej informacji na temat Apple Music można znaleźć w naszym dokumencie „Kompletny przewodnik po muzyce Apple”.

Apple Music, usługa streamingu muzyki Apple i konkurencja Spotify, pojawiły się w 100 krajach 30 czerwca 2015 roku jako część iOS 8.4 dla iPhone’a i iPada, a także jest dostępny dla Android, PC i Mac. Apple Music trochę się przyzwyczaić, więc w tym artykule mówimy Ci o wszystkich funkcjach Apple Music io tym, jak je używać.

Jeśli nie masz Apple Music na telefonie iPhone lub IPad jeszcze, możesz się tu zarejestrować. Jeśli zarejestrowałeś się w usłudze Apple Music, ale nie masz konta, wejdź na stronę: FAQ dotyczące Apple Music. Należy również upewnić się, że nie zostanie naliczona opłata za program Apple Music po zakończeniu trzy miesięcznego okresu próbnego. Interfejs i karty

Zacznijmy od podstaw. Interfejs Apple Music ma pięć kart: Biblioteka, For You, Przeglądaj, Radio i Szukaj.

Dzięki tym karcie można przeglądać albumy, piosenki, playlisty, zobaczyć pobraną muzykę, a także poprzez zakładkę już odtwarzaną, nawet zobaczyć teksty. W tym artykule omówimy każdą kartę i obejmiemy zarówno stare, jak i nowe systemy kart. Biblioteka

Na karcie tej można znaleźć playlisty, wyszukać artystów, albumy, piosenki i muzykę pobraną. Możesz też zobaczyć ostatnio dodaną muzykę u dołu strony. Oczywiście można edytować menu za pomocą przycisku Edytuj znajdującego się w lewym górnym rogu. Dla Ciebie

Sekcja For You Aplikacji Apple Music, dostępnej po kliknięciu ikony kreski serca w dolnym wierszu ekranu, jest miejscem, w którym firma Apple prezentuje muzykę i filmy, które uważa za kochane, na podstawie tego, co znajduje się w Twojej bibliotece muzycznej, gatunkach i artystach, które wybrałeś Podczas procesu konfiguracji i piosenek, które „lubiłeś” używając ikony serca. Tutaj będziemy rozmawiać przez sekcję For You po części, aby pomóc Ci poznać to.

W usłudze iOS 10 firma Apple dodała Discovery For For For You, Może odkryć nową muzykę, która pasuje do Twojego stylu. Podczas przewijania w dół możesz zobaczyć różne nowe sekcje, w tym codziennie aktualizowane playlisty, które mają na celu ustawienie Twojego dnia. U dołu strony karty można zobaczyć, co Twoi ulubieni artyści publikują przez własne kanały, umożliwiając nawiązywanie kontaktów z artystami.

Jak poprawić rekomendacje

Stuknij i przytrzymaj zalecenie dla menu zawierającego opcję „Nie podoba mi się ta sugestia”, która pomoże poprawić rekomendacje na przyszłość. Za każdym razem, gdy zobaczysz ikonę małego serca, możesz ją dotknąć, aby Apple poinformowało Cię, że lubisz ten utwór, album lub playlistę, co pomoże Ci poznać Cię i poprawić wyniki.

Ty Nie musisz uruchamiać aplikacji Apple Music, jeśli słuchasz ulubionej piosenki, gdy telefon jest zablokowany. Ikona serca pojawi się również na ekranie blokady, w którym możesz dotknąć w dowolnym momencie, aby firma Apple wiedziała, że ​​ją kochasz.

Zauważ, że możesz przewijać niemal nieskończenie na stronie Apple Music for You, dopóki nie znajdziesz czegoś, co Ci się spodoba. Przesuwanie się z góry również spowoduje załadowanie nowego zestawu poleceń playlist, albumu i artysty.

Słuchaj list odtwarzania i albumów z serwisu For You

Jeśli chcesz na przykład słuchać tej podanej listy odtwarzania Chilled-Out Pop, wystarczy dotknąć małej szarej gry Strzałka na tej „karcie”. Na dole pojawi się dodatkowy pasek, pokazujący piosenkę, którą słuchasz i pozwalającą ją wstrzymać. Warto zauważyć, że użytkownicy iPhone 6 i 6 Plus mogą również wymusić dotknięcie listy odtwarzania, aby „peek” w jej zawartości bez otwierania.

Możesz dotknąć tego paska, aby zobaczyć więcej szczegółów i elementów sterujących utworem. Można tam wybrać więcej opcji, które oznaczają trzy kropki i trzy linie oraz przekształcają listę odtwarzania w kolejce Do następnego.

Stuknięcie trzech kropek po prawej stronie paska wzdłuż dolnego paska spowoduje wyświetlenie menu opcji, które Ci się podoba, jeśli cieszą się Państwo obecnym utworem.

Ikona „+” doda utwór do „Moja muzyka”, co oznacza, że ​​zobaczysz tę piosenkę, gdy przejdziesz do sekcji Moja muzyka w aplikacji. Będziesz mógł go słuchać w dowolnym momencie, jeśli tylko masz połączenie z Internetem lub pobierzesz utwory do odtwarzania w trybie offline. Jeśli masz już piosenkę z Mojej muzyki, ta opcja nie zostanie wyświetlona.

Ikona serca pomaga Apple Music zrozumieć, jaką muzykę lubisz i poprawia sugestie muzyczne w sekcji „For You „Sekcja aplikacji.

Trzecia (i najbardziej dziwna) ikona utworzy stację radiową (porozmawiamy o tym później) na podstawie piosenki, którą słuchasz, gdzie Słyszę inne utwory tego artysty i powiązanych artystów.

Stuknięcie w ikonę Udostępnianie (kwadrat ze strzałką skierowaną w górę) spowoduje wyświetlenie dwóch opcji: 'Share Playlist’ lub 'Share Song’. Po wybraniu tej opcji możesz wysłać ją za pośrednictwem AirDrop, Wiadomości, Poczty, Twittera, Facebooka i innych.

Możesz przyjrzeć się albumowi utworu, dotykając jego tytułu, Lista piosenek znajdujących się w tym albumie.

Jeśli naprawdę lubisz playlistę lub album, możesz dodać ją i wszystkie swoje utwory do biblioteki Moja muzyka, klikając ikonę plusa. Stanie się tick’em, jeśli zostały pomyślnie dodane. Jeśli zmienisz zdanie, stuknij ponownie, aby usunąć go z Mojej muzyki.

Następnie jest ikona udziału, a następnie ikona „Więcej” – trzy kropki. Dotknij tego i stuknij pozycję „Play Next”, aby dodać ją na początek kolejki Up Next lub „add to Up Next”, aby dodać ją do dołu.

We’d Zaleca spędzenie trochę czasu na zwiedzaniu sekcji For You i granie z nią. Upewnij się, że chcesz dotknąć serca, jeśli chcesz coś takiego, aby Apple wiedziała, jak poprawiać rekomendacje i zapisać niektóre piosenki do słuchania offline, jeśli spędzasz dużo czasu na undergroundu.

Czytaj dalej: Jak synchronizować muzykę z Maca na iPhone bez usuwania playlisty Apple Music

Słuchanie offline

Jak wspomniano powyżej, znajdziesz opcję odsłuchiwania offline Podczas naciśnięcia ikony Więcej na dowolnej liście odtwarzania, utworu lub albumie. Stuknij pierwszą ikonę po lewej stronie (chmura i strzałka skierowana w dół) i dowiesz się, że utwory są pobierane w sekcji Moja muzyka w aplikacji.

Gdy jesteś offline i chcesz posłuchać, znajdziesz utwory, które zostały pobrane w sekcji Moja muzyka, na listach odtwarzania lub bibliotece, w zależności od tego, czy jest to lista odtwarzania, czy nie. Piosenki offline mają czarny tekst i ikonę telefonu obok nazwy, a niedostępne utwory będą wyszarzone.

Możesz sprawdzić, czy utwór jest zapisany do słuchania offline, włączając tryb samolotowy z Centrum sterowania przez Przesuwając się z dołu ekranu lub patrząc na ikonę telefonu wymienioną powyżej. Jeśli możesz odtworzyć piosenkę, gdy jest włączony tryb samolotowy, będzie on dostępny po każdej porze poza zasięgiem Wi-Fi lub 3G / 4G.

Możesz także upewnić się, że utwory wyświetlane w Moja muzyka to tylko utwory dostępne do odsłuchania w trybie offline, klikając opcję Albumy, a następnie włącza opcję „Music Available Offline” (będzie zielone).

Przeglądanie

Na karcie Przeglądane zostaną wyświetlone kilka opcji, na przykład Nowa muzyka, Listy zakwalifikowane , Top Charts i Genres – wszystkie z nich umożliwiają przeszukanie piosenek, które lubisz.

Przeglądarka jest trzecią kartą w nowym interfejsie iOS 10. Nie pojawia się w starszym interfejsie, ale nieco odpowiada starych kartom New i Connect: artystów, którzy po niej używali po raz Connect, pojawiły się na karcie Browse.

Radio

Teraz wchodzimy do sekcji Radio w Apple Music, gdzie znajduje się nowa stacja radiowa Beats 1 oraz wiele innych stacji radiowych, które są naprawdę nigdy nie kończące się playlistami

Czytaj dalej: Jak skonfigurować i używać aplikacji BBC Music

Bywa 1 Radio

Najpierw zajmiemy się Spojrzenie na gwiazdę show, Beats 1 Radio. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego to się nazywa Beats 1, to dlatego, że firma Apple przejął Beats w 2014 roku. W rzeczywistości cała firma Apple Music korzysta z wielu doświadczeń Beats.

Bywa 1 Radio to zawsze w stacji radiowej Które transmituje się na całym świecie z trzech miast: Londynu, LA i Nowego Jorku. Są trzy główne DJ-y: Zane Lowe, Ebro Darden i Julie Adenuga, z różnymi gwiazdami i popularnymi nazwami w muzyce, które odbywają regularne rytmy dla gości.

Gdy stukesz kartę Radio w centrum paska nawigacyjnego aplikacji Apple Music, pierwsza opcja otrzymasz. Stuknij słuchaj teraz, a na dole aplikacji pojawi się pasek, aby pokazać, który utwór jest aktualnie odtwarzany.Podobnie jak podczas słuchania dowolnej innej listy odtwarzania, albumu lub utworu w aplikacji, możesz ją wybrać, aby zobaczyć powiązaną grafikę i dotknij serca, aby Apple wiedziało, że Ci się podoba. Dotknij trzech kropek, aby dodać ją do Mojej Muzyki i ponownie słuchaj.

Oprócz piosenek, Beats 1 zawiera również wywiady z artystami i nie tylko.

Inne stacje radiowe

Inne stacje radiowe są nieco inne. Nie mają DJ-ów i nie są na żywo, więc to naprawdę niekończąca się lista odtwarzania, którą można słuchać. Możesz też pominąć utwory, których nie lubisz.

Stacje, które można słuchać to: Charting Now, Pop Hits, Trening Treningowy, Chill, Dzieci i Rodzina i wiele innych. Dodatkowo za każdym razem, gdy słuchasz utworu, możesz kliknąć trzy kropki znajdujące się na pasku u dołu i wybrać Stację Startową, aby utworzyć stację radiową używającą tego utworu jako inspiracji do odtwarzania innych piosenek i powiązanych artystów.

Mimo, że zaprogramowane stacje były pierwotnie bezpłatne dla wszystkich użytkowników iPhone’a (nie tylko tych z subskrypcją Apple Music), Apple niedawno wycofał się, a teraz zaprogramowane stacje są dostępne tylko dla płatnych użytkowników.

Jak przeglądać teksty w Apple Music

Masz dostęp do tekstów pod nowym interfejsem Now Playing. Przedstawiona jest okładka albumu, poprzednia, gra / pauza i następne przyciski oraz suwak głośności. Podczas przewijania w dół zobaczysz teksty z Twojego utworu – nową funkcję dodaną przez firmę Apple, dzięki czemu można rzeczywiście przeczytać, co śpiewają artyści, czy też możesz zrobić miejsce karaoke.

Nie każdy utwór jest objęty tą funkcją, oczywiście, ponieważ w dużej mierze zależy to od współpracy z etykietą. Twoje konto

Ostatnią rzeczą, o której mówisz, jest konto Apple Music. Kliknij ikonę w lewym górnym rogu aplikacji, aby przejść do szczegółów swojego konta. Możesz dodać zdjęcie profilowe i wybrać swój pseudonim, klikając nazwę swojego u góry, a następnie wybierając Edytuj.

Tam też możesz wrócić do procesu instalacji, wybierając artystów, których lubisz, jeśli uważasz, że Twoje rekomendacje pozostawiają wiele do życzenia. Możesz również edytować artystów, których tam śledzisz.