Jak używać aplikacji Wiadomości na iPhone’a

0
1308

Spis treści

  • Użyj emotikon, wysyłaj animacje bąbelkowe i odręczne wiadomości
  • > wysyłanie animacji iMessage, wysyłanie niewidocznych wiadomości i używanie tapotania
  • > dodawanie naklejek i pęcherzyków mowy, wysyłanie filmów Gifów i YouTube
  • > przesyłanie i wysyłanie zdjęć w wiadomościach, wyszukiwanie i usuwanie
  • Wyślij muzykę w wiadomościach
  • Dodaj osoby do i wyjdź z rozmowy grupowej
  • Nagraj krótką wiadomość audio i podnieś, aby usłyszeć wiadomości
  • Dowiedz się, kiedy została wysłana wiadomość

Aplikacje Wiadomości Apple są domem wszystkich Twoich wiadomości tekstowych, w tym wiadomości wysłanych Otrzymane od znajomych bez iPhone’ów, a także wiadomości iMessages, które są wiadomościami, które Twoi znajomi, którzy mają iPhones, mogą wysyłać Ci za darmo.

Wiadomości tekstowe przy użyciu aplikacji są proste (chociaż jeśli jesteś trochę zablokowany, możesz przeczytać : Jak wysłać wiadomość tekstową na iPhone tutaj). Jednak w iOS 10 Apple dodało wiele nowych osiągnięć Do wiadomości, z których niektóre jeszcze nie zostały jeszcze odkryte. W tym samouczku wyjaśnimy, jak korzystać z nowych funkcji w wiadomościach, a także niektórych z najbardziej użytecznych starszych funkcji.

Kiedy Apple zaktualizował system iOS, system operacyjny iPhone i iPad, we wrześniu 2016 roku dodał Kilka nowych, ładnych funkcji do wiadomości, w tym: nowe animacje z bąbelkami, pisma ręcznego, niewidoczny atrament, odpowiedzi z odblokowaniem, gify i inne.

Te nowe funkcje łączą się z naszymi ulubionymi starszymi funkcjami, m.in.: , Dziel się swoją lokalizacją i możliwością dostępu do wiadomości na wszystkich urządzeniach Apple – Mac, iPadzie, iPhonie i iPodzie touch.

Zobaczymy te nowe funkcje, a także niektóre z naszych ulubionych starszych Poniższe funkcje czytaj, aby dowiedzieć się, jak z nich korzystać.

Możesz także czytać i wysyłać wiadomości tekstowe za pomocą aplikacji Wiadomości na komputerze Mac. Dowiedz się, jak tutaj: Jak wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe na komputerze Mac.

Podobne: iOS 9 vs iOS 10 | Wskazówki dotyczące iOS Użyj emotikon, wysyłaj animacje bąbelkowe i odręczne wiadomości

Jak konwertować tekst na Emoji

Korzystając z funkcji Emoji możesz dodać trochę lekkomyślności do Twoich wiadomości, a mrugnięcie powiedzieć: „I nie mam zamiaru iść naprawdę, Lub smętnie twarz ze łzami, aby wskazać, że jesteś, lsquo; śmiejąc się głośno; (Nie w powodzi łez – może to być mylące!)

W iOS 10 Apple sprawiło, że nawet łatwiejsze było używanie emoji, autosugerując emoji, które można uzupełnić słowem: np. Typ & lsquo; królik & rsquo; A zdjęcie królika pojawi się jako jedna z sugestii sugerujących tekst. Aby to zadziałało, musisz włączyć Ustawienia domyślne> Ustawienia> Ogólne> Klawisze.

Możesz także użyć tej funkcji predyktywnej po tym, jak skomponowała wiadomość. Jeśli dotkniesz ikony emoji na klawiaturze (smly face) słowa, które mają emoji z nimi związane, zmienią kolor na pomarańczowy. Wystarczy dotknąć czerwonego słowa, aby automatycznie zmienić go na emoji. Jeśli nie chcesz zastąpić tego słowa emoji, możesz po prostu kliknąć obok słowa w normalnym widoku klawiatury, a następnie stuknij w tym emoji, aby dodać je do Twojej wiadomości obok słowa.

Do Dowiedz się więcej o używaniu Emoji na iPhoneie, iPadzie i Macie: „Jak używać emoji na iPhone’a, iPada i Maca

Użyj animacji bąbelkowych

W wiadomościach na iOS 10. są nowe animowane efekty bubble.

Najpierw napisz swoją wiadomość. Ale zamiast nacisnąć niebieską strzałkę, aby wysłać wiadomość iMessage, stuknij i przytrzymaj strzałkę (lub użyj funkcji Wymuszaj, jeśli masz 3D-Touch). Będziesz teraz prezentowany z czterema wariantami: slam, głośnym, delikatnym i niewidzialnym atramentem.

Cztery opcje zapewniają różne style pęcherzyków. Slam, jak sama nazwa wskazuje, umieszcza wiadomość w rozmowie z animacją efektów slap-on. Głośne wigga wiadomość i powiększa czcionkę. Delikatnie zapisuje wiadomość w małej czcionce, a następnie powraca do domyślnego rozmiaru czcionki, a ostatecznie opcja Niewidoczna tusz ukrywa komunikat, aby odbiorca przesunął się po wiadomości, aby go ujawnić – przydatne w przypadku niespodzianek lub poufnych informacji, które chcesz Do udostępnienia.

Jeśli możesz wysłać różne animacje z wiadomościami w iOS 10, ale nie możesz je odbierać, może to być spowodowane tym, że w ustawieniach zostało włączone ustawienie „Zmniejszenie ruchu”. , Przejdź do sekcji Ustawienia> Ułatwienia dostępu> Zmniejsz ruch i upewnij się, że jest ona wyłączona. Jeśli nadal nie działa, włącz i wyłącza iMessage w menu Ustawienia, które powinno rozpocząć animację wiadomości. Można to zrobić, wybierając pozycję Ustawienia> Wiadomości i włączanie iMessage włączania i wyłączania.

Wysyłanie odręcznych wiadomości

W iOS 10 Apple umożliwiło wysyłanie odręcznie napisanych wiadomości.Aby aktywować tę stuknij ikonę serca na lewym panelu, Po prawej stronie pola pola tekstowego (jeśli nie widzisz Stuknij strzałkę z lewej strony klawiatury i pojawi się).Będziesz prezentowany z małej czarnej palety pozwalającej na rysowanie lub wysyłanie animowanych gestów. Na szczęście zobaczysz przypomnienie, jak wprowadzić różne gesty – na przykład Serce lub Fireball.

Możesz także nagrywać wideo i dodać do niego efekty. Jeśli chcesz nagrać film, naciśnij krótką strzałkę z prawej strony nowej sekcji. Będziesz mieć również możliwość zrobienia zdjęcia.

Narzędzia są tutaj bardzo proste, nie jest to konkurent Snapchat. Jednak nowa aplikacja wideo i społecznościowa Apple Clips może dobrze zintegrować się z tą aplikacją. Przeczytaj o klipach tutaj.

Wysyłanie animacji iMessage, wysyłanie niewidocznych wiadomości i używanie tapbacków

Jak wysłać pełnoekranową animację iMessage

Możesz też dodać do swoich wiadomości animację na pełnym ekranie. W tym celu napisz swoją wiadomość i dotknij i przytrzymaj niebieską strzałkę, ale zamiast wybrać opcję bubble jak powyżej, stuknij kartę Ekran, aby zobaczyć efekt animacji Wyślij z balonami.

Liczba innych animacji do wyboru. Przesuń w lewo, aby wyświetlić Wyślij z konfetti, miłości, laserów, fajerwerków, strzelanin i świętowania.

Wyślij niewidzialną wiadomość

Masz sekret? Możesz wysłać niewidzialną wiadomość, którą Twój przyjaciel zobaczy tylko, jeśli dotknie do wiadomości.

Wpisz wiadomość, a następnie stuknij i przytrzymaj ikonę niebieskiej strzałki, zanim wybierzesz niewidzialny atrament z opcji Bubble. Że Twój znajomy musi dotknąć tego słowa, słowa zostaną wyświetlone na kilka sekund przed ponownym zniknięciem.

Możesz także wysyłać zdjęcia w ten sposób, chociaż niewidoczny tusz nie zniknie z obrazu, gdy Stuknij go, aby zobaczyć cały obraz, który chcesz nacisnąć i przytrzymać, aż zobaczysz opcję zapisania.

Tapback, aby odpowiadać wizualnie na wiadomość

Tapback jest Trochę podobny do opcji Facebooka. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy dwukrotnie dotknąć iMessage, a pojawi się serce, kciuki, kciuki, „Haha”, dwa wykrzykniki i znak zapytania. Pozwala to szybko odpowiedzieć na wiadomość bez konieczności pisania tekstów.

Dodawanie naklejek i pęcherzyków mowy, wysyłanie filmów Gifów i YouTube

Jak znaleźć i używać naklejek w programie iMessage

Możesz również dodać naklejki do swoich wiadomości. Kliknij ikonę App Store obok ikon serca i aparatu obok paska tekstowego, a zostaną wyświetlone różne naklejki, w tym odręczne wiadomości i gify. Możesz też znaleźć więcej naklejek w App Store. Stuknij w cztery piki w lewym dolnym rogu, a następnie ikonę Sklepu.

Znajdź gify do wysyłania wiadomości

Stuknij ikonę aplikacji i przeciągnij do ekranu zdjęć i filmów. Poszukujesz gifów w polu wyszukiwania oznaczonym jako Find images and videos.

Oglądaj filmy z YouTube w wiadomościach

Podczas wklejania linków zobaczysz adres URL bez podglądu lub Pojęcie o tym, co wygląda na stronie internetowej odbiorcy. Dzięki nowej aktualizacji wiadomości w iOS 10 iMessage automatycznie pobierze obraz główny z serwisu i zapewnia ładny podgląd dla Twojego adresata.

To jest ładne, ale to nie takie ekscytujące. Co ciekawe, oznacza to, że wklejasz link YouTube do filmu i Twojego przyjaciela, który będzie mógł obejrzeć film bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji Wiadomości bez konieczności otwierania aplikacji YouTube lub przeglądarki.

!!! 9!

Pobieranie i wysyłanie zdjęć w wiadomościach oraz znajdywanie i usuwanie zdjęć

Jak robić zdjęcie w wiadomościach

Zdolność do wysyłania zdjęć za pośrednictwem Wiadomości nie jest nowością, ale teraz możesz robić zdjęcia z aplikacji Wiadomości, korzystając z wyszukiwarki widoku u dołu ekranu.

Wystarczy dotknąć Na przycisku aparatu po lewej stronie pola tekstowego, a aparat będzie działał. Z dolnej części aplikacji Wiadomości będą widoczne strumienie wideo na żywo.

Możesz wziąć selfies, zdjęcia na żywo i filmy. Jeśli przesuniesz się w lewo, zobaczysz ostatnio zrobione zdjęcia – możesz dotknąć tyle z tych, które chcesz wysłać za pośrednictwem iMessage. Alternatywnie przesuń palcem po prawej stronie, aby krótko przeciąć do biblioteki fotografii lub przejść prosto do aparatu.

Możesz ją edytować przed wysłaniem. Kliknij obraz, który właśnie włączyłeś do aplikacji Wiadomości, a zostaną wyświetlone narzędzia służące do oznaczania i edytowania obrazu.

Znajdź i usuń obrazy w wiadomościach

Ponieważ wiadomości zostały zaktualizowane w iOS 8, podczas rozmowy wiadomości można było łatwo znaleźć każdy obrazek i załącznik. Wszystkie załączniki są teraz organizowane w jednym miejscu. Stuknij w ikonę i w prawym górnym rogu, aby uzyskać dostęp do szczegółów „.

Jest to świetny sposób na przeglądanie wszystkich załączników z zajętej rozmowy na raz, a także łatwiejsze usuwanie zdjęć i załączników, jeśli chcesz zwolnić miejsce na urządzeniu iPhone (nacisnąć i przytrzymać na zdjęciu w szczegółach A następnie wybierz Więcej, a następnie stuknij każde zdjęcie, które chcesz usunąć, & lt; skasuj wszystkie & rsquo ;.

Wyślij muzykę w wiadomościach

Ty Może również wysyłać muzykę za pośrednictwem wiadomości – chociaż odbiorca będzie potrzebował konta Apple Music do słuchania. Podobnie jak podczas wysyłania naklejek, stuknij ikonę App Store obok ikon serca i aparatu obok paska tekstowego, tak jak przedtem pojawi się Z różnymi nalepkami, przesuń palcem w lewo, a zobaczysz opcję wysyłania utworów z Apple Music do odbiorcy. Możesz nawet słuchać piosenek w wiadomościach.

Dodawanie osób do i kończenie rozmowy grupowej

Dodawanie osób do istniejących rozmów grupowych

Dyskutowaliśmy nad konfigurowaniem wiadomości grupy wcześniej w tym artykule. Funkcje, które pojawiły się w iOS 9, to możliwość dodania nowej osoby do rozpoczętych rozmów grupowych.

Aby to zrobić, przejdź do rozmowy grupowej, stuknij w szczegóły, a następnie stuknij Dodaj kontakt .

Koniec rozmów grupowych

Kolejnym dodatkiem w iOS 9 była możliwość wyciszania rozmów grupowych, które były zbyt głośne.

Jeśli masz dość czasu Uzyskiwanie alarmów pingwinowych z rozmowy grupowej, możesz ją zostawić w dowolnym momencie. Aby to zrobić, przejdź do szczegółów, przewiń w dół, a następnie stuknij opcję Pozostaw tę rozmowę.

W bardziej subtelny sposób można wyciszyć rozmowy grupowe na podstawie wątków – pozostałe wiadomości będą generować powiadomienia , Ale Twój iPhone nie będzie brzmieć, aby powiadomić Cię o dalszych aktualizacjach tej rozmowy. Ponownie przejdź do szczegółów, a następnie włącznik „Do not Disturb” (będzie się świecić na zielono).

Nagraj krótką wiadomość audio i podnieś,

Jak nagrywać i wysyłać wiadomość audio

Kolejną nową funkcją, która dotarła do iOS 8, była możliwość wysyłania krótkich wiadomości audio zamiast pisania tekstów. Jest to szczególnie popularne wśród mówców spoza Wielkiej Brytanii.

Dotknij i przytrzymaj ikonę mikrofonu obok pola tekstowego, aby zapisać wiadomość lub po prostu przytrzymaj urządzenie do ucha i mów, a następnie przesuń palcem w górę Wyślij to. Aby anulować i usunąć, przesuń palcem w lewo.

Podnieś, aby usłyszeć wiadomości głosowe

Jeśli chcesz usłyszeć wiadomość, możesz po prostu ją trzymać i posłuchać To telefon, w pięknym, zgrabnym gestie kontroli gestów. Jeszcze lepiej, możesz natychmiast odpowiedzieć na iPhone po zakończeniu oryginalnego oryginału i zaraz po obniżeniu telefonu zostanie wysłany.

Czytaj: Jak wysłać wiadomość tekstową, gdy program iMessage isn ’ Udostępniaj swoją lokalizację

Ponieważ iOS 8 był w stanie udostępnić swoją lokalizację podczas rozmowy, możesz automatycznie udostępniać swoją lokalizację Z każdym tekstem, który wysyłasz do rozmowy (możesz ją wyłączyć po jednej godzinie lub pod koniec dnia).

Aby udostępnić swoją lokalizację raz, dotknij szczegółów, a następnie wybierz opcję „Wyślij mój bieżący” Lokalizacja & nbsp;.

Aby udostępnić swoją lokalizację automatycznie, wybierz opcję „Udostępnij swoją lokalizację”, a następnie wybierz opcję Udostępnij jedną godzinę, Udostępnij do końca dnia lub Udostępnij na nieokreślony czas.>

wie, kiedy wysłano wiadomość

Trudno w to uwierzyć, ale zanim iOS 7 było naprawdę trudne do poznania, kiedy wysłano wiadomość, ponieważ nie każdy Wiadomość została oznaczona czasem. Teraz, aby zobaczyć, kiedy wysłano wiadomość, wystarczy przesunąć w lewo.