Jak uzyskać zniżkę studencką Apple

0
286

Jeśli jesteś uczniem (lub rodzicem ucznia), nauczycielem lub wykładowcą lub pracujesz w instytucie edukacyjnym w inny sposób, możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na następnym zakupie MacBooka lub iPada. W tym artykule pokazujemy, jak uzyskać zniżkę dla studentów w sklepie edukacyjnym Apple.

Apple chętnie wkracza na rynek edukacyjny, a studenci są dużym rynkiem dla firmy. W tym celu ma cały oddzielny sklep edukacyjny, który oferuje spore zniżki na komputery Mac i iPady.

Większość klientów Apple nie wie o sklepie edukacyjnym lub nie sądzi, że zniżka dotyczy ich. Jest to jednak błąd, ponieważ Apple rzuca sieć edukacyjną dość szeroko i istnieje duża szansa, że ​​się zakwalifikujesz.

Kto kwalifikuje się do zniżki edukacyjnej Apple?

Każdy, kto pracuje w środowisku edukacyjnym, może uzyskać zniżkę na komputery Apple. Nie ogranicza się to tylko do studentów, nauczycieli i wykładowców, ale obejmuje także pracowników administracyjnych i innych pracowników. Zasadniczo to każdy, kto pracuje dla szkoły, uczelni lub uniwersytetu.

Rodzice uczniów nie kwalifikują się (przy zakupie dla siebie), ale Ty mogą odbierz Maca ze zniżką dla swojego dziecka w sklepie edukacyjnym. Warunki Apple stanowią:

„Do osób uprawnionych do zakupu w Apple Store dla osób edukacyjnych należą nauczyciele, pracownicy, uczniowie i rodzice:

Pracownicy dowolnej instytucji edukacyjnej – Każdy pracownik publicznej lub prywatnej instytucji edukacyjnej w Wielkiej Brytanii jest uprawniony.

Studenci szkół policealnych – Studenci uczęszczający lub przyjmowani do szkoły policealnej w Wielkiej Brytanii są uprawnieni do zakupu.

Rodzice uczniów szkół policealnych – Rodzice dokonujący zakupów w imieniu swojego dziecka, będącego uczniem uczęszczającym obecnie lub przyjmowanym do publicznej lub prywatnej szkoły policealnej w Wielkiej Brytanii, są uprawnieni do zakupu ”.

Jeśli nie kwalifikujesz się do zniżki w sklepie Apple Education Store, zalecamy zamiast tego sprawdzić sklep Apple Refurbished Store, który jest dostępny dla wszystkich.

Jak uzyskać zniżkę studencką Apple w sklepie edukacyjnym

Jeśli uważasz, że kwalifikujesz się do zniżki edukacyjnej, powinieneś odwiedzić sklep Apple Education Store w Apple Store lub Apple Education Store firmy Apple.

Pamiętaj, że musisz sprawdzić, czy kwalifikujesz się do otrzymania zniżki. Jeśli przejdziesz przez powyższy link w Wielkiej Brytanii, będziesz zachęcany do korzystania z UNiDAYS w celu uzyskania dostępu. Musisz podać swój adres e-mail i hasło, imię i nazwisko, instytucję, przedmiot studiów, rok studiów i długość kursu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić błąd „iTunes nie mógł się połączyć z tym iPhone'em”

Klienci w Wielkiej Brytanii mogą również skorzystać z usługi weryfikacji konkurencji, oferowanej przez Student Beans, która działa w taki sam sposób jak UNiDAYS. (W celu pełnego ujawnienia informacji pracownik Student Beans jest żonaty z redaktorem Macworld, więc nie będziemy komentować odpowiednich zalet tych dwóch usług weryfikacyjnych.)

W Stanach Zjednoczonych nie będziesz potrzebować żadnego loginu ani identyfikatora do zamówienia ze Sklepu edukacyjnego, ale Apple może poprosić o potwierdzenie statusu twojego studenta w dowolnym momencie w trakcie lub po zakupie i obciąży Cię dodatkową opłatą, jeśli nie podam tego.

Zakupy w Apple Store for Education są podobne do zakupów w zwykłym sklepie Apple, ale z różnymi cenami. Zazwyczaj najlepiej jest zalogować się w swojej sieci uniwersyteckiej, jeśli możesz, ale bądź przygotowany na to, że Apple poprosi cię o jakąś formę oficjalnej identyfikacji, która potwierdzi, że jesteś studentem, rodzicem lub opiekunem studenta, nauczycielem lub w inny sposób zaangażowany w placówkę oświatową. Twój identyfikator studenta jest zazwyczaj najlepszym sposobem na to.

Ewentualnie, jeśli nie chcesz zarejestrować się w jednej z witryn weryfikacyjnych, możesz również zadzwonić do Apple’a, skorzystać z funkcji Czat online Apple lub odwiedzić Apple Store. Tamtejsi pracownicy przeprowadzą Cię przez proces.

Zakup dla instytutu edukacyjnego

Pamiętaj, że jeśli myślisz o zakupie komputera Mac, nie dla siebie lub swojego dziecka, ale dla samej instytucji (dla studentów, z którymi możesz pracować), Apple ma inne sklepy, z których możesz korzystać.

Możesz odwiedzić brytyjski sklep Apple Store dla szkół i uniwersytetów lub amerykański odpowiednik. Musisz dokonać rejestracji w Apple, zanim będziesz mógł dokonać jakichkolwiek zakupów. Alternatywnie możesz zadzwonić do Apple bezpośrednio pod numer 0800 912 0207, jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii lub 1-800-800-APPL w USA.

Jakich rabatów mogę się spodziewać w sklepie Apple Store for Education?

Apple nie oferuje współczynnika rabatu na akcje (np. 10 procent), ale zamiast tego ustala różne ceny dla każdego asortymentu. Zniżki są obecnie dostępne tylko na komputery Mac (iMac, MacBook Air, MacBook Pro i Mac mini) i iPady – nie ma specjalnych rabatów na inne produkty Apple.

Zniżki dla studentów Mac

Możesz zapisać setki na komputerach MacBook Air, MacBook Pro, iMac lub iMac z wyświetlaczem Retina 5K, jeśli zostały zakupione w AppleCare za pośrednictwem brytyjskiego Apple Education Store lub US Education Store.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak uzyskać Apple TV + za darmo

Zniżki studenckie na iPada

Możesz także uzyskać niewielką zniżkę na iPady ze sklepu edukacyjnego w Wielkiej Brytanii – od 20 do 50 funtów w zależności od modelu. Przyjrzyj się cenom w brytyjskim sklepie edukacyjnym Apple.

Oszczędności na iPadzie w amerykańskim sklepie edukacyjnym są również niewielkie i wynoszą nawet 50 USD. Przyjrzyj się bliżej amerykańskiemu sklepowi edukacyjnemu Apple.

Jeśli myślisz o zakupie iPada na studia lub uniwersytet, możesz przeczytać nasz przewodnik po najlepszym iPadzie dla studentów.

Nie ma zniżek na iPhone’a, Apple TV lub Apple Watch.

Jeśli interesują Cię dalsze oferty techniczne dla studentów, odwiedź naszą dedykowaną stronę z ofertami dla studentów Macworld.

Jak zapisać się na zniżkę członkowską dla studentów Apple Music

Program członkostwa Apple dla studentów w Apple Music oferuje osobom kształcącym się w trybie dziennym 50% zniżki na koszty subskrypcji usługi strumieniowania muzyki. (Nadal możesz otrzymać trzy miesiące za darmo, ale studenci zapłacą mniej po upływie okresu próbnego).

W Wielkiej Brytanii rabat ten obniża miesięczny koszt członkostwa Apple Music z 9,99 GBP / 9,99 USD do 4,99 GBP / 4,99 USD. Ale w Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Niemczech i Danii istnieją identyczne systemy, z których każdy oferuje połowę ceny normalnej.

Aby kwalifikować się do zniżki studenckiej, musisz udowodnić, że zapisałeś się na odpowiednią uczelnię lub college.

Poziom członkostwa studenckiego to trzeci poziom członkostwa, który Apple zaoferował konsumentom w Wielkiej Brytanii, obok członkostwa indywidualnego (9,99 GBP / 9,99 USD miesięcznie) i członkostwa rodzinnego (14,99 GBP / 14,99 USD). Odwiedź stronę Apple, aby uzyskać więcej informacji i zarejestrować się.

Jeśli jesteś studentem i rejestrujesz się w Apple Music na iPhonie lub iPadzie, stuknij tam, gdzie jest napisane „Czy jesteś studentem uniwersyteckim?” i zostaniesz przekierowany do systemu weryfikacji – jeśli Twoja uczelnia lub uniwersytet kwalifikuje się, otrzymasz obniżoną stawkę subskrypcji.

I to wszystko – ciesz się ze zniżkowych produktów Apple! Jeśli nie masz pewności, jakiego komputera Mac potrzebujesz, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat najlepszych komputerów Mac dla studentów.